Montjuic
Dołączył/a: sierpień 2023
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ten Echeverri to perełka, mam nadzieję, że Barcelona powalczy o niego.
1
@Faro Będę bardzo zdziwiony jak tam nie pójdzie Xabi Alonso
0
@mrboom Bo to początek końca i koniec....
0
@tristan87 I ten Buksa, który był jednym z najsłabszych- podobna charakterystyka co obecny Lewandowski. Jak już łączymy z kimś Lewandowskiego, to niech ten drugi napastnik będzie bardziej mobilny.
2
W sprawie OpenAI jest i polski wątek. Trzech polskich naukowców odchodzi z firmy po zwolnieniu Sama Altmana.
Jakub Pachocki był dyrektorem ds. badań, Szymon Sidor był badaczem, a prof. Aleksander Mądry był kierownikiem zespołu ds. oceny ryzyka i już wcześniej ostrzegał przed brakiem transparentności firm rozwijających AI i potrzebą państwowych regulacji.
Wg mediów zwolnienie Altmana i prezesa Brockmana było nagłe i zaskoczyło pracowników. Dochodziło do tarć z głównym naukowcem, Ilyą Sutskeverem, zwłaszcza w kwestii polityki bezp. (Altman był zwolennikiem większych ograniczeń i mówił o ryzyku AI).
1
@tbas Zresztą nie tylko on. Kontuzje Fatiego i Kimmicha były bardzo podobne, a Kimmich szybko wrócił do gry na wysokim poziomie.
0
@Sulimo Jakaś epidemia z tymi stawami, co druga osoba mówi, że ktoś w rodzinie narzeka na stawy.
0
@Alicja3500 Zdecydowanie, chłopak w tym sezonie chyba jako jedyny zrobił progres i grał coraz lepiej.
2
@DonCarletto Jakby to powiedział Czerepach- "Geniusz, no po prostu geniusz"
0
@Emhyr A co Southgate od początku tartak wystawił, to jego. Aż dziwne, że u niego Foden wyszedł w pierwszym składzie.
2
@KrwawiaceoczyVEB Dokładnie, a Niedzielan cały czas ma do niego jakiś problem
0
Normalnie ekstraklasa po godzinach
0
Dobra, to pierwsza laga już za nami
0
@Ogorinho1974 Tak mi się skojarzyło, bo akurat łupie te orzechy cały dzień i końca nie widać ;)
1
A wy, którą stronę wybieracie- lewa, czy prawa?
To tak gdyby komuś przyszło do głowy ratowanie bez dokładnej weryfikacji uchodźców z Palestyny.
0
Ci, którzy ją znali, mówili o niej "to dopiero niewiasta, co niedźwiedzia oszczepem w boru podeprze, a orzechów nie potrzebuje gryźć, jeno je na ławie ułoży i z nagła przysiędzie, to ci się wszystkie tak pokruszą, jakobyś je młyńskim kamieniem przycisnął"
1
@_barti Ale najpierw stos
2
Od jutra urzędy będą musiały być otwarte w każdym tygodniu co najmniej 1 dzień do 18.00.
Wynika to z październikowego rozporządzenia Premiera. Ponadto urzędy będą mogły w soboty odpracowywać dni wolne, np. wypadające między jakimś świętem, a weekendem.
0
@pluszek Społeczeństwo staje się coraz bardziej zidiociałe, więc zawsze znajdą się tacy, którzy dadzą ten napiwek.
2
W III kw. 2023 r. Polska miała najwyższy wzrost gospodarczy w UE (+1,4% kdk.).
Dane za II kwartał zostały zrewidowane, pokazując wzrost o 0,3% kwartalnie, zamiast wcześniejszego spadku o 3,7%. Wg ekonomistów powody to: wynagrodzenia, które zaczęły rosnąć szybciej niż ceny oraz pobudzenie sektora budowlanego programem kredytu 2%.
Wg Oxford Economics w ciągu 4 lat (od IV kw. 2019 r.) Polska miała najwyższy wzrost gosp. w UE (ok. 9%), przed Bułgarią, Danią i Litwą (ok. 8%). Jako jedyne spadek PKB w tym okresie zaliczyły Czechy (-2%).
0
@Lionel_Messi10 Nasi powinni go spróbować wyciągnąć. A tak to pewnie trafi do któregoś z portugalskich potentatów i później pójdzie dalej za około 100 mln. euro.
3
Polska policja pomaga Ukraińcom obchodzić blokadę polskich kierowców i eskortuje ukraińskie ciężarówki obok protestu, tymczasem Ukraina dokonała odwetu.
Na zalecenie sztabu kryzysowego woj. podkarpackiego Ukraińcy w grupach po 25 ciężarówek jadą drogami tylko dla aut osobowych. Wg polskich przewoźników służby podkopują ich protest.
Tymczasem Ukraina wycofała 500 polskich ciężarówek z systemu elektronicznej kolejki do wyjazdu na granicy, jak gdyby pojazdów nie było na Ukrainie, gdy tkwią one w tym kraju. Polacy poniosą więc straty, bo muszą stać > 1 tydz. od nowa w kolejce. Dodatkowo, jeśli nie wyjadą z Ukrainy w ciągu 20 dni, grozi im mandat 5 tys. €.
0
@Emhyr Pewnie przeszczepik jak u Alby i niedługo Neymar będzie pomykał z fryzurą ala Valderama
1
@Encore Nie skreślałbym też Kane'a. Bayern jest w stanie wygrać LM, a Anglia ma potencjał by daleko zajść na Euro.
1
Inter pewnie zmierza po scudetto
2
Ale brama Dimarco
0
@Gaz Wtedy akurat Lucho miał swoje odpały i gdyby nie zebranie drużyny, które z tego co pamiętam zorganizował Pique, to Lucho pewnie by poleciał w połowie sezonu.
Edit. Zresztą obecny potencjał drużyny, raczej na to nie pozwala. Będę zadowolony jak w lidze mistrzów awansujemy do ćwierćfinału, a w lidze nie odpuścimy walki o tytuł.
0
@Emhyr No właśnie, a Lewy potrafi grać głową, a rzadko kiedy ten atut jest wykorzystywany.
1
@Arkon I Przyjaciele i Teoria Wielkiego Podrywu zdecydowany top- aczkolwiek w teorii od 7 sezonu w górę poziom niestety spada.
2
@kacper_fcb Ostatnio mniej, bo inflacja i więcej powietrza pakują