NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@MessiForeverTheBest
Portugalczyk to duży narcyz, ale jest jednak spora różnica między nim a Trumpem. Cristiano Ronaldo to chociaż kilka razy przyznał, że Messi jest niesamowitym piłkarzem. Trumpowi takie słowa nie przeszłyby przez gardło. On pewnie powiedziałby, że powinien zdobyć wszystkie Złote Piłki, jakie kiedykolwiek były, a także on ukształtował futbol, bo bez niego by nie było w ogóle takiej dyscypliny xD
25
Za to może się ubiegać o nagrodę największego narcyza.
1
@Bykunn
Ta,, a gdyby ktoś wylicytował spoza La Rambli, to jeszcze by mnie wzięli za wariata :D
0
@Nazio_87
W Empiku jest cały czas :P
14
A skoro już padł temat WOŚP, to nieśmiało poinformuję, że w tym roku postanowiłem dołożyć się do tego nieszczęsnego Owsiaka i jego bandy, dając na licytację swoją książkę.
Kwota już całkiem przyjemna, bo nie sądziłem, że ludzie nabiją aż 116 zł. Do piątku można licytować :)
https://allegro.pl/oferta/drugie-zycie-bartlomiej-dusza-z-autografem-18150342809
1
@Karol145
Bo to Pietuszewski, a nie Pietruszewski.
PS też się złapałem :)
4
@Faro
Mnie bardziej ciekawi, czy skoro wedle założeń biblijnych pierwszymi ludźmi byli Adam i Ewa, którzy mieli dzieci, to w takim razie, czy te dzieci współżyły ze sobą, by dać życie kolejnym pokoleniom.
I chociaż w jakiś tam sposób wierzę w Boga i zakładam, że może on istnieć, to mimo wszystko różnorakie naukowe podejścia do stworzenia świata zawsze będą dla mnie bardziej przekonujące, bo będą poparte chociaż namiastką jakiegoś dowodu. A do pewnych rzeczy już pewnie nigdy nie dojdziemy.
A z drugiej strony niech tam każdy wierzy w sobie i zakłada, co chce, bo to w zasadzie i tak nie ma już żadnego znaczenia.
4
Widzę, że Oskar PietRuszewski dołączył do Malcolma i Affelaya.
4
@Filipem
Po WOŚP jeszcze awantura o walentynki i chyba można lecieć już z Wielkanocą.
2
Zapomniałem, że już niedługo WOŚP, a to oznacza awanturę.
1
@pt9
Ardy bym nie wrzucał do tego grona. W przeciwieństwie do tej grupy, to Arda Turan był piłkarzem wysokiej klasy i 30 mln za jednego z najlepszych ofensywnych piłkarzy w lidze hiszpańskiej to nie była jakaś wielka kwota. Problem był jednak w tym, że na tej pozycji mieliśmy jeszcze lepszego piłkarza, czyli Neymara, więc przyjście Ardy do Barcelony z tego powodu było bezsensowne. Włodarze zrobili to jedynie po to, by ściągnąć wielkie nazwisko. Chłop grał w pomocy w ustawieniu 4-3-3, więc nic dziwnego, że nie wyszło.
Ale koniec końców był to bezsensowny transfer.
1
@Filipem
Nie, bo nie używam masła.
3
@MesQueUnClub_87
W moim przypadku takie nocne wybudzenia miały podłoże stresowe i hormonalne, szczególnie tarczyca była odpowiedzialna za takie wybudzenia. Jeżeli zdarzyło się raz, to bym się nie przejmował. A jeżeli częściej, to sprawdź sobie hormony.
0
@Gall
Oj, ja zdecydowanie też. Gdy na pierwszych trzech albumach mieli zazwyczaj piosenki w równej liczbie, to te kompozycje Klenczona bardziej przypadały mi do gustu. Wolę tę wersję Czerwonych Gitar.
0
@Nazio_87
Zatoki to straszne dziadostwo. Co jakiś czas się z tym męczę, a najbardziej nie lubię, gdy ból nachodzi na nos, czoło, skronie. Obrzydliwe uczucie.
5
Trochę było ciśnięcia po Kamilu za to, jak rozmawia z dziennikarzami. Warto jednak też przywoływać takie postawy. Nie każdy sportowiec po tym, gdy powiedział kibicowi, że wróci, tylko wykona swoje obowiązki medialne, faktycznie wrócił. Brawo.
1
Myślałem, że to AI, a to jednak prawdziwe nagranie xD
3
@Stinger_
Wbrew pozorom w szkołach podstawowych jest całkiem sporo dzieciaków podczas dni wolnych, nawet w taką Wigilię rodzice zostawiali dzieciaki do 16:00 i szkoła miała obowiązek zapewnić im opiekę, więc dyrektor wzywał część nauczycieli, a ci byli w szkole do 16:00, bo tak im akurat wypadło. Więc wtedy muszą organizować tym dzieciakom zajęcia, itd. W ferie podobnie. Niektóre dzieciaki są w szkole w każdy dzień ferii.
A oprócz tego jest to zazwyczaj jakaś robota papierkowa, którą trzeba zrobić jak robienie jakichś raportów, wypełnianie jakichś protokołów zebrań, analizy nauczania, itd.
"I druga sprawa, co oni na tych dyżurach robią? Naprawdę jest to tak ciężkie i męczące?"
Nie wiem, czy jest to ciężkie czy męczące. Nie pisałem, że jest. Pewnie zależy dla kogo, bo ludzie lubią różne rzeczy, jak w każdej robocie. Gdy jeszcze pracowałem w szkole, to i tak w ostatnich latach miałem tylko jedną klasę. Ale po prostu piszę o tym koledze wyżej dlatego, że to nie jest takie wolne, że nauczyciel jedzie gdzieś na wakacje, bo ma wolne.
0
@maroon
No dla mnie to nie jest szok, ale jak widać kolega myślał, że ktoś może w tym czasie jechać na dwutygodniowe wakacje na Seszele.
2
@Criss18Barca
Ale wiesz, że w te dni wolne od szkoły jak przerwy międzyświąteczne, ferie, itd, wielu nauczycieli chodzi do szkoły? Pełnią wtedy dyżury i muszą wypełniać obowiązki administracyjne. Może być dla Ciebie też szokiem nawet to, że niektórzy nauczyciele chodzili do szkoły nawet w... Wigilię! Zmieniło się to dopiero od tej pory, gdy Wigilia stała się dniem ustawowo wolnym od pracy.
4
@Criss18Barca
Widzisz, jaka super robota. Nic tylko skończyć studia i mieć niesamowicie łatwą pracę z toną wolnego.
@MessiForeverTheBest
Nie uczę w szkole. Widzisz, jaki jestem chory? Odszedłem z własnej woli z wiecznego raju! Co prawda i tak miałem tylko jedną klasę, ale tak czy siak. Chory człek ze mnie!
0
@Starrk
To tak szybko mija, że to ostatnio przeszło w całe życie! I nawet nie zauważyłem!
@xvcWinterSoldier Oj, to prawda. Za dzieciaka to ten tydzień w szkole dłużył się w nieskończoność, a teraz niby weekend się skończył, a już środa i zaraz będzie kolejny. Od 30-tki to zaczęło zasuwać jakoś niewyobrażalnie szybko.
4
@xvcWinterSoldier
Mnie ostatnio całe życie szybko mija.
7
No i przegapiłem!
Dokładnie 61 lat temu, 3 stycznia 1965 w kawiarni „Cristal” w Gdańsku Wrzeszczu, powstały Czerwone Gitary, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.
Grupa początkowo występowała w składzie Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski, a w grudniu dołączył do nich Seweryn Krajewski.
Na pierwszych plakatach i zdjęciach zespołu nie było sylwetek i nazwisk Seweryna Krajewskiego i Jerzego Skrzypczyka, ponieważ ujawnienie faktu ich występów w tzw. zespole "big-bitowym" było w owym czasie równoznaczne ze skreśleniem obu z listy uczniów szkoły muzycznej. Dla bezpieczeństwa obaj muzycy występowali pod pseudonimami: Krajewski jako Robert Marczak, a Skrzypczyk, jako Jerzy Geret.
"Polscy Beatlesi", bo tak byli wielokrotnie nazywani przez prasę, wylansowali ogrom ponadczasowych hitów, jak np. "Kwiaty we włosach", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Biały krzyż", "Anna Maria", "Nikt na świecie nie wie", "Dozwolone do lat 18", "Matura", "Powiedz stary, gdzieś ty był", "Historia jednej znajomości", "Nie zadzieraj nosa".
W 1970 roku wskutek konfliktu z Sewerynem Krajewskim skład opuścił Krzysztof Klenczon. Odbyło się głosowanie wśród członków zespołu, które różnicą jednego głosu wygrał Krajewski. Po latach Seweryn Krajewski przyznał, że był to błąd, który nie powinien się wydarzyć, a za który już zawsze będzie miał do siebie żal. Sam Klenczon zainspirowany muzyką rockową postanowił założyć zespół Trzy Korony. W 1973 za namową rodziny wyjechał do USA. Klenczon nie był szczęśliwy w Stanach. W 1981 roku podjął decyzję o powrocie do Polski i reaktywowaniu Czerwonych Gitar wraz z Sewerynem Krajewskim. Nie było mu jednak to dane. 27 lutego 1981 roku został ranny w wypadku samochodowym, wracając z koncertu charytatywnego. Zmarł po 40 dniach. Miał 39 lat.
Sam zespół istnieje i koncertuje do dziś, a z oryginalnego składu pozostał jedynie Jerzy Skrzypczyk.
@JimMorrisonFCB @Colon @Walker
3
@MessiForeverTheBest
Oczywiście, że masz rację. Dopisałem drugie określenie i nie wiem dlaczego użyłem biernika zamiast dopełniacza. Piątka dla Ciebie. Dziękuję :D
2
@July_6_BcN
Pożegnanie z TCS, Hannawald składający gratulacje na środku skoczni czy Morgenstern przywożący orzełka. No, Kamil ma trochę tych kultowych momentów, jeśli chodzi o TCS :D
19
Piękne pożegnanie wybitnego mistrza i wspaniałej postaci Turnieju Czterech Skoczni.
Szacuneczek dla organizatorów. Tak się żegna legendy.
0
@Faro
Zazwyczaj dwie, czasem trzy, jeżeli te dwie pierwsze wypiję zbyt wcześnie.
5
@ToWinaSedziego @MessiForeverTheBest
Oj, to spudłowaliście, panowie. Lucho to za bardzo nie jest lubiany wśród ambasady, bo odważył się utemperować Messiego i posadzić go na ławce, gdy ten za bardzo fikał, co przerodziło się w mały konflikt. Tu nawet można było przeczytać, że Lucho to wuefista, któremu to Messi wygrał tryplet, bo Messi podpowiedział mu, że ma przesunąć Suareza na inną pozycję xD
4
Poczynania Stocha, Kota i Tomasiaka, a zarazem brak formy podopiecznych Maciusiaka, bardzo brutalnie obnażają kompetencje tego trenera. Topór i Doleżal na igrzyska, a Maciusiak niech siedzi w domu.