0

@Lincolm Czwórka byłaby genialna, gdyby można było albo iść z fabuła tak jak jest, albo poprzez to ukryte zakończenie walczyć razem z Paganem, a nie przeciwko niemu. I tak byłoby to mniejsze zło niż wybieranie między tymi dwoma psycholami ze Złotego Szlaku.

0

@Kamiloza91 Ochotnicy mający odkręcić zawory w piwnicy. Żadnych dialogów, potem zaciemnienie i tylko ten przerażający dźwięk dozymetru.

0

No fajny ten Czarnobyl, niektóre sceny są naprawdę wybitne, aktorstwo też pierwsza klasa, ale pewnie wywarłby na mnie większe wrażenie, gdybym nie znała historii całej katastrofy albo znała ją tylko trochę. 8/10.

1

@kerouac Nie. Jakikolwiek odczuwany przeze mnie pociąg seksualny jest zwyczajnie przeze mnie ignorowany. Nie czuję potrzeby, by coś z nim zrobić, mogę się bez tego kompletnie obejść w życiu.

0

@Colon Panromantyzm to właśnie nie byłaby miłość platoniczna, tylko jak najbardziej romantyczna nakierowana na dosłownie każdego dorosłego, w moim przypadku bez pociągu seksualnego do kogokolwiek. Aromantyzm to niezdolność do wchodzenia w romantyczne związki.
Także w skrócie - mogłabym chodzić z każdym, kochać tę osobą miłością romantyczną, ale za nic w świecie nie chciałabym uprawiać z nią seksu. Nigdy.

3

@Colon Ludzie reagują różnie. Wielu mężczyzn uważa, że nie jestem aseksualna tylko nie wiem jak to jest sypiać z kimś dobrym w łóżku(seks to najobrzydliwsza rzecz w życiu, podziękuję). Albo że mój panseksualizm, czy bardziej panromantyzm, to jakieś udziwnienia, coś mam z głową albo że tak tylko mówię, a w rzeczywistości nie chciałabym chodzić z transem lub interseksem.
Przypadkowe ekspedientki w sklepie nie wiedzą o moich preferencjach, więc nie mogą mi odmówić sprzedaży czegoś, ale ogólna pogarda jaka jest wymierzana w moją stronę - czy to w mediach przez polityków czy zwykłych ludzi w Internecie, nie sprawiają jakoś mocno, że czuję się dobrze w swojej skórze. Nie mam tak źle, jak mogłoby być, ale nie jest idealnie żyć w kraju, gdzie wielu ludzi uważa mnie ze przykład dewiacji, nawet w gronie LGBT, którzy czasami nie uznają aseksualności jako coś prawdziwego.
Także tak, spotykają mnie nieprzyjemności. Może to nie jest poziom pałowania za bycie inną, ale nie czuję się mile widziana przez niektórych ludzi.

0

@Colon Jak ktoś zapyta, to mu mówię, a co?

1

@kerouac "Żadnego białego bohatera" O nie! W jednym dziele kinematografii na... pierdyliard, nie ma ani jednego białego bohatera. Skandal, nic już nie będzie takie samo.

0

@aras17_VeB Doświadczenie nic nie znaczy, gdy następuje blokada psychiczna. Roma była wciąż zbyt świeża w ich pamięci, a było już tylko gorzej, gdy zaczęli tracić gole, zwłaszcza te dwa, które były praktycznie jeden po drugim. Całkowicie bez strachu w takim przypadku to mogła wyjść Barcelona B, ale nie podstawowy skład, który doskonale pamiętał poprzedni rok, bo był wtedy na boisku.

4

Im dłużej patrzę na te nowe koszulki, tym bardziej mi się podobają. Zwykle nie lubię szachownicy, ale kolory Barcy chyba pasują do wszystkiego, bo tu to ładnie wygląda i dobrze leży na zawodnikach.

4

@Grubson06 Wygląda spoko, raz na 100 lat może być taka wariacja.

0

@Ibra9PSP Tak.

0

@Colon Ale na co ja mam Ci odpowiadać? Na Twoje paranoje według których każda inność na tym świecie dąży do zamknięcia ust każdemu, kto jest dla nich niewygodny i rozprzestrzenienia się po świecie jak zaraza, jakby to był jakiś czarny charakter chcący przejąć władzę nad światem? Sorry, ale na takie irracjonalne lęki nie mam nic do powiedzenia.

5

@Azi Aktualnie? Nie mogę się w Polsce pobrać z moją dziewczyną ani adoptować dzieci, a małżeństwo zawarte za granicą nie jest w naszym kraju uznawane, co w przypadku np. pobytu w szpitalu i decydowaniu o zdrowiu mojej dziewczyny, gdyby ta sama nie mogła zdecydować, stwarza poważne problemy. Bez testamentu, w razie nagłej śmierci, też by nic po mnie nie dziedziczyła.

2

@nwchades Słuszna uwaga, jakoś do głowy od razu przyszedł mi też ekshibicjonizm :)

5

@zibiku Ja też współczuję. Bo wiem, że gdybym im powiedziała o moim panseksualizmie i aseksualizmie, to wyrzuciliby mnie z domu jak niechcianą rzecz.

5

@Nano22 Uwielbiam te porównywania do zoofilii czy onanizmu. Bo krzywdzenie zwierząt czy obnażanie się i masturbowanie przed kimś, to to samo co dwie kochające się osoby tej samej płci.

7

@Azi Przepraszam, że chcę mieć podstawowe prawa przysługujące człowiekowi w związku, nie krzywdząc przy tym nikogo.
Nikt Ci nie każe kochać LGBT albo stawać się jednym z nas. Prosimy tylko o te same przywileje i zwykły szacunek do drugiej istoty ludzkiej. Można mnie nie lubić, ale chciałabym, żeby ludzie chociaż widzieli we mnie drugiego człowieka i za to mnie szanowali.

14

@barcelonaLM Mówisz o zazdrości, ja mówię o pobiciu za to, że ktoś odważył się kochać osobę tej samej płci. To zupełnie inne sytuacje. Pewnie, że każdy może dostać po ryju za cokolwiek, ale nie powiesz mi chyba, że ktoś Cię pobiję tylko za to, że pociągają Cię kobiety? Albo że ktoś wpadnie z karabinem do tego jednego konkretnego baru specjalnie po to, by wybić heteroseksualistów za to, że są heteroseksualistami.
Edit: Nie uważam, ze każdy hetero chce pobić homo, albo że wśród gejów czy lesbijek nie zdarzają się bójki między nimi. Nie obarczam każdego o danej orientacji za te ataki, ale one są niestety faktem, a jedynym ich powodem jest to, że ktoś kocha osobę tę samej płci.

14

@Nano22 A to przepraszam, jak masz jednego kolegę, który wypowiada się za całą społeczność, to spoko, skończymy z paradami specjalnie dla niego, skoro mu to przeszkadza.
Tak serio, to rozumiem jego frustrację, ale jeśli myśli, że siedzenie cicho sprawi, że będzie lepiej, to się grubo myli. Przez setki lat siedzieliśmy cicho i się ukrywaliśmy, najwyższy czas przestać - czy to wyglądając "normalnie" czy jak stereotypowy gej. Każdy z tych wizerunków jest tak samo ważny i zasługuje na szacunek, a nie tylko taki, który nie razi innych.

8

@Odesseiron Widziałam dwa dzisiaj, bardzo sympatyczna akcja. O ile nie mam na co dzień problemów z nietolerancją wobec mnie, to miło jest zobaczyć takie wsparcie, na pewno nie tylko mnie.

33

@Nano22 "Czemu nikt nie robi parad dla heteroseksualistów[...]"
A czy jako heteroseksualista możesz zostać pobity za trzymanie się ze swoją dziewczyną za rękę? Nie możesz brać ślubów, jesteś wyzywany od zwierząt, zboczeńców i zwyrodnialców? Parady heteroseksualistów trwają cały rok, codziennie widzę na ulicach mężczyzn idących za rękę ze swoimi dziewczynami, całujących je czy wychowujących swoje dzieci. Co jakiś czas światła reflektorów są skierowane na LGBT, którzy chcą się bawić we własnym gronie, bezpiecznie, poczuć że nie są sami i że ludzie ich akceptują, ale nie, bo coZheTeRoskSUaliStaMI?!
Zabawne jest kiedy uprzywilejowana grupa oburza się, że nikt nie zwraca na nią uwagi i nikt o nią nie walczy, chociaż ma już wszystko poza tym, że nie mogą bez konsekwencji być wobec mniejszości dupkami tak jak dotychczas.

0

@msmsms Gram teraz drugi raz i wręcz dążę do tego, by wydłużyć rozgrywkę :D Za pierwszym razem jakoś mi się nie dłużyła, ale też nie miałam czasu, by grać codziennie, więc może dzięki temu i pewnie dlatego, że w pewnym momencie olewałam już zadania poboczne czy prace na rzecz obozu, bo tak się wciągnęłam w historię, że chciałam ją jak najszybciej zakończyć.

0

@sewciu50 Jak zadziała, postawimy Ci na La Rambli pomnik.

0

@MichalZZZ Siedzę tylko na tumblrze i tam ludzie w większości chcą zwolnienia Valverde, a są to ludzie rożnej narodowości - Amerykanie, Holendrzy, Niemcy, Hiszpanie.

8

@Gomo55 Dla mnie nieszczepienie dziecka z własnej woli, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, to głupota i ryzykowanie zdrowia reszty populacji. Niektórzy nie mogą być zaszczepieni, w ogóle. Ich zdrowie i życie zależy od tego jak wiele osób w ich otoczeniu jest zaszczepionych, bo to oni blokują rozprzestrzenianie się chorób. Szczepienia powinny być obowiązkowe dla wszystkich, nie ma "moje dziecko, moja sprawa", bo w przypadku zaraźliwych chorób to nigdy nie będzie sprawa tylko jednej jednostki. Jak ktoś koniecznie nie chce i woli ryzykować, to niech mieszka z dala od innych ludzi.

0

@Danny Gaucho Trzymam kciuki za jego występ. Oby tylko film był dobry, bo przy jakimś scenariuszowym koszmarku nawet najlepszy aktor nie pomoże.

1

@Colon Sprawdziłam na urban dictionary. Zawsze jak słyszę jakiś dziwny termin po angielsku, to idę właśnie tam.

0

@Colon Wyguglowałam. Meh, spodziewałam się czegoś hardcorowego, a to chodzi tylko o chowanie przez kogoś twojego porno w przypadku twojej śmierci. No chyba że Ty masz inną definicję :D

0

@Colon Czy to ktoś, z kim oglądasz porno i wspólnie trzepiesz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?