ObiwanKenobi
Dołączył/a: wrzesień 2024
10 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@ReMoTe był Janukowicz i wojny nie było i nie było, ale Amerykanie zrobili majdan i się zaczęło.
1
@Radko1976 gdzie go tam prawie bili? Mówienie, że powinien okazać trochę wdzięczności za dotychczasową pomoc to poniżanie?
Typowo ukraińska propaganda. W naszym interesie jest nie dawać mu pieniędzy, aby kupował sobie kolejne posiadłości we Włoszech czy USA tylko wzmocnienie i dozbrojenie naszej armii.
Jaka bariera w postaci Ukrainy? To nie mamy już granicy z Rosją czy z Białorusią, że takie bzdury piszesz?
A na jakiej podstawie twierdzisz, że wejdą na nasz teren? Czy uważasz, że z całym NATO chcą ryzykować bezpośrednią wojnę?
6
Szczerze to trochę nie rozumiem zachowania Żeleńskiego.
Z tego co czytam to Trump odwołał to piątkowe spotkanie z prezydentem Ukrainy.
Jak czytam „Według BMF w środę Wołodymyr Zełenski został poinformowany przez administrację amerykańską, że spotkanie z Donaldem Trumpem, które miało odbyć się w piątek, zostało anulowane. Wówczas ukraiński przywódca zadzwonił do Emmanuela Macrona, który z kolei sam skontaktował się z Trumpem, prosząc go o zmianę decyzji.”
Czyli prosisz przez inne osoby o nieodwoływanie spotkania, przyjeżdżasz na nie i atakujesz gospodarza mimo że to ty coś od niego chcesz. Tego akurat nie rozumiem.
Wydaje mi się, że europejscy przywódcy trochę Żeleńskiego rozbestwili bo na nich takie zachowanie działało. Pokrzyczał „dawać kasę bo was bronimy” i kasa była. Polaków mógł obrażać a Duda i tak jechał z uśmiechem wyściskać się z nim. Prawie żadnej wdzięczności za to co dostał a jedynie ciągłe „ dej, dej, dej” i pretensje, ale tutaj to nie zadziałało.
Ta postawa Żeleńskiego dziwi mnie o tyle, że bez USA ta wojna już dawno by się skończyła. Można zaklinać rzeczywistość, ale taka jest prawda.
0
@Borneo Aaa to już wyjaśniłeś. Dlatego, że Putin tak twierdzi i Borneo przecież go słucha bo jest prorosyjski. I uważasz, że Rosja nas zaatakuje bo będzie chciała 3 wojny i konfliktu z NATO?
A wiesz, że na terenie Niemiec też były wojska radzieckie?
0
Po meczu z Rayo też się zastanawiałem czemu Barca jeszcze nie próbowała go kupić.
0
@Borneo już od dawna Ukraina to nie nasza ziemia więc nie rozumiem czemu piszesz o obronie naszej ziemi.
A my za nic dajemy kasę i sprzęt.
0
@Kgorecki2500 a to Braun tam startował?
2
@Kgorecki2500 Grzesiu by nie zebrał? Widziałeś ile ludzi przychodzi na spotkanie z nim?
0
Widzę Wasze komentarze i aż włączyłem kawałek tego spotkania.
Ależ to żałośnie wygląda. Jeszcze nie widziałem, aby na jakimś spotkaniu międzynarodowym przedstawiciele w ten sposób rozmawiali.
Przecież to wyglądało jak spotkanie w tv Zembaczyńskiego z Kowalskim. Brak szacunku z obu stron, przerywanie, przekrzykiwanie się, jakieś docinki a obejrzałem tylko ok 2 minut tego cyrku.
0
@Borneo no jaka szkoda, że nie obrazili się na pieniądze i nie powiedzieli, że ich nie chcą.
Ale zachowali się rozważnie i nadal będą ciągnąć kasę za nic. A co lepsze to są jeszcze barany, którzy im za to dziękują. XD
0
@Herato Fellaini to nie był czasem pomocnik?
0
@Borneo to dopiero będzie straszne jak Ukraińcy się obrazą i już nie będą chcieli od nas brać za darmo kasy ani sprzętu. Normalnie tragedia.
0
@D10SLEO no uśmiałem się. Dobry żart. Jakby to nie był Korwin to też pewnie byście się śmiali.
0
@Borneo pisz proszę po polsku. Albo przeczytaj co napisałeś zanim wyślesz.
Czyli wszyscy wiedzą co ma być w umowie oprócz ciebie?
Pokaż mi gdzie to niby się zgodzili i gdzie te ekshumacje?
0
@Borneo od ciebie już przestałem wymagać poprawnej składni.
co konkretnie niby Ukraina podała?
Tylko idiota czekałby na koniec wojny, aby coś na nich wymusić. Jakoś USA teraz na nich wymusza to czego chce.
A po wojnie to powiedzą, abyś ich cmoknął w du.e i tylko idiota tego nie rozumie.
0
@Borneo i znów końcówki nie jestem w stanie zrozumieć.
Ale naszym krajem nie jest Ukraina, że ma działać w ich interesie.
Wystarczyłoby, aby Ukraina rozwiązała problem z ekshumacjami i ta „ruska propaganda” nie miałaby materiałów. Czyli wychodzi, że Ukraina działa z ruska propagandą.
A kiedy niby mamy załatwiać te sprawy jak nie teraz? Można to było robić też przez ostatnie 3 lata. Jak widać wystarczy upomnieć się o polskie sprawy i zostaje się proruskim idiotą. Ech brak słów.
Nie kleją to się twoje wpisy. To jesteś za demokracją czy nie? Nawet jak Rumuni chcą wybrać proruskiego kandydata to wolno im czy nie? A jeśli nie wolno to wytłumacz mi na czym ta demokracja polega.
2
Dwóch wielkich Brazylijczyków spotka się w lidze: Neymar i Roque.
Czy świat jest gotowy na ich mecz?
0
@Borneo a co mnie interesuje gdzie Ukraina umieściła Mentzena. Poza tym na tej liście umieszcza chyba każdego kto nie jest proukraiński.
Każdy normalny człowiek by się wstawiał za kandydatem, którego ludzie chcą mieć za swojego prezydenta, a który został aresztowany bo nie pasuje obecnie rządzącym. Myślałem, że jesteś za demokracją, ale jak widzę demokracja to tylko wtedy gdy wygrywa nasz kandydat.
I co w związku z tym, że USA inwestuje w Rumunii i sprzedaje im broń?
Ja wiem, że dla takich jak ty to nie można nic powiedzieć w obronie Polski i Polaków co nie jest na rękę Ukraińcom bo od razu jest to ruska propaganda i pomoc Putinowi. Puknij się może w głowę.
A może Ukraina powinna się zgodzić na ekshumacje i nie dostarczać materiałów ruskiej propagandzie?
To z tymi dokumentami to dopiero dowaliłeś do pieca XD.
1
@Borneo tak, to na pewno ten brak argumentów na twoje urojenia, których nawet nie mogę zrozumieć bo są tak chaotyczne.
0
@Aragorn33 a jakie są te najprostsze fakty? Bo widzę, że 800+ to jednak nie socjal wiec co?
Jeżeli nie mogą korzystać poza kolejnością to czemu korzystali? I czemu MZ powiedział, że specjalnie dla Ukraincow ma przygotowane 13tys miejsc w szpitalach? Ale to oczywiście fejk.
A to 800+ to jedyny socjal jaki może dostać i nic innego? Chyba tylko w twojej głowie. A np. RKO, zasiłek rodzinny, dodatek mieszkaniowe, darmowe bilety, darmowe mieszkania, darmowe leki, stypendia dla uczących się, świadczenia za zakwaterowanie itd.
A ty biedaczku myślisz, że to tylko 800+ i tylko jedno dziecko.
To ja mam znaleźć? Chyba ty chcesz udowodnić, że się mylę więc czekam na dane. Tylko dane a nie szacunki takiego eksperta jak ty. I jak będziesz miał szacunki to uwzględnij już wszystko, łącznie ze sprzętem i kasa przekazana ukrainie, stratach spowodowanych wpuszczaniem ukraińskich produktów, w tym produktów rolnych itp.
Jak narazie to ty piszesz fejki. Jak większość Ukraińców normalnie pracuje jeżeli pracuje ich ok. 700tys. a w kraju jest ich 1,5mln. To chyba nie jest ponad połowa.
A jak już się czepiasz unikania odpowiedzi to nie odpowiedziałeś mi na pytanie co cię obraziło w moim wpisie.
0
@Aragorn33 cóż takiego cię obraziło w moim wpisie?
Ale sam napisałeś, że to ty się nie znasz.
Jak piszesz o służbie zdrowia to teraz Ukraińcy niepracujący w Polsce mogą korzystać ze służby zdrowia i to poza kolejnością, ale to już jest ok dla ciebie. A jak już zacząłeś o służbie zdrowia to do tych kosztów utrzymania złóż w takim razie jeszcze ok. 3,5mld.
A 800+ to nie socjal? Tylko w 2024 dostali 2,6mld. Rozumiem, że utrzymanie szkół, obiady w szkołach itd mają nie być im liczone?
Ciekawe, że ja muszę płacić składkę zdrowotną, aby iść do lekarza a Ukrainiec już nie musi.
A gdzie tu jest niby całkowity koszt? A koszty wszystkiego co zostało przekazane Ukrainie? A koszty utrzymania ich w więzieniach? A koszty przestepstw przez nich popełnianych? O to ci chodziło w przypadku zostawiania czego gospodarce?
0
@DamianBarcaCule nie rozśmieszaj mnie.
Już widzę jak zabierasz żonie i dzieciom kasę i biegniesz do sąsiada oddać mu pieniądze, aby kupił sobie ogrodzenie.
Przecież nawet sam w to nie wierzysz.
5
@tbas a to ciekawe po podobno w gangu co babcię okradali było 4 Ukraińców i jeden Polak. Do tego piszą na forach ukraińskich a nie polskich, że ten Polak to miał tylko kartę Polaka(chociaż do tego podchodzę z dystansem).
Ale tak to wszystko wina Polaka bo stanowił 20% tej bandy.
1
@karolszymek ale to wczorajszy pączek? A ile dałbyś za pączka z urojonych składników?
8
@Borneo a teraz przetłumacz to na język polski bo nic nie rozumiem.
0
@Cule2013 hahaha. Wspieranie a nie utrzymywanie. Kiedy ostatnio swojemu sąsiadowi np. zbudowałeś ogrodzenie albo kupiłeś mu jakiś sprzęt?
0
@Aragorn33 a ten socjal to skąd oni biorą? Nie z budżetu? Więc chyba najłatwiej porównać ile wkładają i ile biorą.
3,7mld to i tak jest wariant optymistyczny, jeżeli wszystko by wydali.
Jak to nie ma informacji o kosztach socjalu? Ok. 8mld rocznie.
Jak widać się nie znasz. Sam piszesz o socjalu a później co? Z socjalu nie da się utrzymać?
0
Słyszeliście coś o tym, że Polska podpisała z Ukrainą umowę o współpracy i będziemy ich finansować przez następne 10 lat?
Wiecie coś o tym? Czy to chodzi o tę umowę z lipca ubiegłego roku?
Nie wiem jak stary jest ten filmik, ale widzę, że rząd się zmienił, ale „sukcesy naszej dyplomacji nadal tak samo są ogromne.
Przecież to są jakieś jaja. Za poprzednią umowę o finansowaniu Ukrainy podpisaną przez PIS (chociaż do tej pory chyba nie wiadomo przez kogo) też nikt konsekwencji nie poniósł.
0
@michal26 różnie z tym bywa, ale ja ciągle pamiętam o zakonnicy w ciąży, którą na pasach miał przejechać jeden koleś, aby mógł przegrać wybory. Więc sondaże to tylko tydzień przed wyborami będą poprawne. Wcześniej to tylko urabianie ludzi.
4
@MichuZ44 z czego ten schabowy? Z wielbłąda? Bo w Dubaju raczej świnek nie jedzą.