3

Dzisiaj Merkel w Polsce, to PiS ma idealną okazję, żeby jej w końcu powiedzieć ile miliardów euro od niej chce w ramach reparacji wojennych, które są dla nich podobno taką ważną sprawą. Coś mi się jednak wydaje, że przy Niemcach nie będą tacy mocny w gębie jak są w swojej TVP i nawet o tym się nie zająkną, bo cała sprawa służy im tylko do bicia piany na użytek wewnętrzny.

9

Wojciech Jasiński. Ukończył Prawo na UW, za czasów PRL był urzędnikiem miejskim, od 1975 do 1982 był członkiem PZPR. Od lat 90. bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, zarówno w Porozumieniu Centrum jaki i później PiS.

Trzykrotny poseł na sejm, w 2015 roku wybrany ponownie, krótko po wyborach złożył mandat bo został przez PiS powołany na prezesa zarządu PKN Orlen. Nie miał jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia w branży paliwowej, był po prostu politykiem, znał kogo trzeba.

W lutym tego roku ustąpił z tej funkcji. Przez ten czas zarobił 1mln 226 tysięcy złotych z pensji. Otrzymał też premię 1,5mln w 2017 roku, i jeszcze otrzyma w tym roku (!) kolejne 1,2mln "zaległej" premii. Facet bez kompetencji, doświadczenia, polityk! Jeśli to nie jest złodziejstwem, to co nim jest?!

Zaraz, ktoś się odezwie, że za PO też tak było. Ale mnie PO nie obchodzi, PiS rządzi już prawie 3 lata, czas skończyć tę śpiewkę. Obiecywali pogonienie złodziejskiego układu, zamiast tego sami stworzyli nowy ze swoich ludzi.

1

Dla mnie czas dominacji reprezentacji południowoamerykańskich się skończył. Teraz króluje Europa. Reprezentacje z Ameryki Płd zawsze grały na luzie, prezentujac magię futbolu, a teraz w światowej piłce jest na to co raz mniej miejsca. Króluje taktyka i przygotowanie fizyczne, a pod tym względem bardzo odstają gracze z tamtejszych lokalnych lig, których sporo gra w reprach Brazylii czy Argentyny. Założyłbym się o sporą sumę z każdym, że mistrzostwo świata zostanie w Europie.

9

Dla mnie to strasznie nadużywany bon-mot. To że jakaś muzyka jest prymitywnie tworzona na jedno kopyto z jakimś sprośnym tekstem na odwal to jest fakt, a nie kwestia gustu.

7

Discopolo to straszliwa chała i wielki obciach. Rozumiem, że na imprezach można się do tego bawić, różne rzeczy robi się po alkoholu, ale jeśli to jest czyjś ulubiony gatunek muzyczny, to raczej nie ma się czym chwalić jeśli chodzi o gust...

0

Ale tego dnia grał też Real, dlatego dali go na okładkę, to w końcu sprzyjająca Madrytowi gazeta. Wczoraj grała tylko Barca i dlatego to był "nius" nr 1. Gdyby Real gral też w sobotę to pewnie miałby dzis główne miejsce na okladce, a błąd na korzyść Barcy byłby gdzieś z boku.

3

Było już sto takich wypowiedzi wcześniej, że są na stoprocent pewni, że już "ponad wszelką watpliwość wiemy". Tyle, że od dawna widać że całą sprawę wykorzystywali politycznie. Zresztą wystarczy popatrzeć na ekspertów z jego zespołu- są tam wszyscy oprócz poważnych naukowców znających się na lotnictwie.

3

Zastanówcie się, jak wy byście reagowali na piłkarza, który gra w kadrze, ale publicznie wypowiada pogardliwe słowa wobec Polski, nie uważa tych barw za swoje, nie chce być obywatelem Polski. Nawet jestem w stanie zrozumieć grę w kadrach jakichś farbowanych lisów, które nie czują więzi z takim państwem i siedzą cicho, ale osoby, która jawnie gardzi danym krajem?

Pique pokazał moim zdaniem hipokryzję i oportunizm. Po prostu wcisnął się do kadry odnoszącej sukcesy i grającej na prestiżowych turniejach, po cichu jednak gardząc Hiszpanią. Teraz przy tej atmosferze jaka powstała powinien zakończyć karierę, ale niesmak pozostanie, że wygrał takie trofea z reprezentacją kraju, którego nienawidził.

1

Maksymalnie 5-letnie Audi. W tej kwocie można skakać od prawie nowego porządnie wyposażonego A3 z mocnym silnikiem do już trochę starszego A6 :) Po drodze jeszcze A4 czy A5. Przy takim wieku auta kupowanie dosyć bezpieczne, a wszystkie te modele są moim zdaniem bardzo ładne.

0

Żenada z tą Anglia. Każdy wie, że to drewniaki, co żadnych szans by nie mieli z Niemcami lub Hiszpanią, ale są wiecej warci od nich, bo w ich lidze tak strasznie się przepłaca ;p

1

Tak naprawdę to Barca wyszła z tego okienka bez żadnych wzmocnień. Wyszła na zero, jeśli nie na małym minusie. Zastąpiono straconego Neymara (choć nie wiadomo, czy Dembele zdoła go w pełni zastąpić) Ten transfer, to był po prostu mus, ale maskuje brak jakichkolwiek innych poważnych wzmocnień. Pomoc, o której potrzebie przebudowy tyle sie mówiło nie została poważnie wzmocniona.

3

Ale sędzia Klasyku nie kara za poprzednie mecze, tylko za ten jeden mecz, w którym była ta jedyna sytuacja. Nie wiem, obejrzyj powtórkę. Może jakiś Lukaku co waży ze 100kg by się nie przewrócil w takim starciu, ale 95% zawodników by się przewrócila. To nie był nur, ale widzę, że postanowiłeś ignorować rzeczywistość.

2

No zastanów się co byś mówił, gdyby w takich okolicznosciach wyleciał z boiska jakiś piłkarz Barcelony- chyba każdy by czuł, ze coś jest nie w porządku i zaraz poleciałby oskarżenia o przekupionych sędziach. To jest tylko odrobina abstrakcyjnego myślenia, bo tak to prezentujecie po prostu mentalność Kallego.

2

Ech poczytałem tutaj kilka komentarzy świętujących z czerwa dla Ronaldo (co jest oczywiście po części zrozumiałe), ale jak widzę, gdy ktoś próbuje merytorycznie przekonywać, że to była słuszna decyzja, to mnie mierzi. Normalna walka bark w bark, za mało na karnego, sytuacja jakich wiele. No przewrócil się a Umtiti też go lekko popchnął. Gdyby to była 10-ta sytuacja w meczu, w której Ronaldo podnosi ręce i prosi o karnego, to można by rozważyć ukaranie go żółtkiem. Ale to była pierwsza tego typu sytuacja z nim w tym meczu, bo wszedł z ławki! Trzeba oceniać też kontekst meczowy i podjęcie decyzji oznaczającej wyrzucenie zawodnika na podstawie takiej pierdoły to wielki idiotyzm sędziego. 99% świata piłkarskiego jednoznacznie ocenia tę sytuację, tylko kilkunastu chorych z nienawiści fanów Barcelony widzi to inaczej. Wstyd.

0

Co to za różnica, po której stronie środka pola gra. Te pozycje nie mają jakichś sztywnych ram, gdzie można biegać i jak "ofensywnym" można być. Po której stronie by nie grał, to Suarez będzie Suarezem, a Roberto Roberto i to ma znaczenie, a nie nominalna pozycja.

10

Przekażę Bartomeu

8

Czy to Ty Philippe? W końcu w Barcelonie? Cou też ma 25-lat, dzięki że w końcu powiadomiłeś wszystkich na La Rambli, że jesteś na Camp Nou :)

1

Nie przesadzałbym z tym, że nie wie nic o taktyce. Zero taktyczne nie rozjechałoby tak Juve Allegriego, który uchodzi za mistrza taktyki :)

0

No ale zauważ, że cena zależy też od tego kto kupuje. To, że Monaco kupuje kogoś za 20 mln nie znaczy, że sprzedający klub nie zażyczyłby sobie więcej, gdyby przyszła po tego zawodnika Barca.

1

Mnie bardziej irytuje ciągłe pisanie "Dla mnie na 100% piłkarz X zostanie" "Jestem całkiem pewny, że pilkarz Y odejdzie" . Takie wróżenie z fusów jest bez sensu, okno transferowe jest długie, a my zwyczajnie nie mamy możliwości sprzed komputera dowiedzieć się, co sobie skrycie planuje jakiś zawodnik. Nie zawalajcie internetu takimi wróżbami.

1

No ten transfer to jest niestety kompromitacja Barcy. Neymar zrobił zarząd na szaro, bo każdy wie, że teraz Barca ma pełno kasy i potrzebuje zastępstwa, dlatego nikt nie będzie obniżał swoich żądań finansowych. Taki skok na Neymara przez PSG zostawiając Barcelonę bez gracza i z koniecznoscią szybkich zakupów (a czasu mało) to jednak upokorzenie, niestety.

0

Ja myślę, że to jest kwestia bardziej mentalności zwycięzcy i znalezienia odpowiedniego trenera niż składu. Już teraz mają dobry skład, Veratti, Matuidi, Rabiot to świetny rdzeń pomocy. Jedynie co do obrony mam trochę watpliwości, nigdy nie byłem fanem brazylijskich stoperów (po 7:1 pamietnym :) Do tego słaby poziom ligi im nie pomaga, tam grają z ogórkami cały rok i jak przychodzi mocny przeciwnik w LM to to może być trudny przeskok.

1

Ciekawe czemu Ronaldo ma wciąż status Boga w Manchesterze... Przecież na pewno o jego odejściu prasa mówiła długo naprzód, chyba nawet rok wcześniej się o tym mówiło, a on tego nie dementował. Chyba podobna sytuacja jak z Neymarem, a mimo to go tam szanują.

0

Ciężko jest powiedzieć jakie mam zdanie, bo nie siedzę w głowie Neymara i trochę niepoważne jest dla mnie snucie jakichś domysłów, czy rzeczywiście sam chciał odejść, czy ktoś mu to wmówił. Powtórzę jeszcze raz, jak rozpieszczony by nie był, to po coś człowiek ma inteligencję i niemożliwe jest takie totalne manipulowanie nim.

2

Wszystko jest ok dopóki taki ktoś z Kanady czy UK nie zaczyna cię pouczać jak powinieneś być prawdziwym Polakiem :) Mnie mimo wszystko odrobinę śmieszy taki turbopatriotyzm ludzi, którzy w Polsce nie mieszkają.

1

"sam brazylijczyk nie był przekonany do transferu, wpłyneli na niego ludzie z otoczenia"- ech, dajcie sobie spokój z wymyślaniem takich rzeczy. To jest dorosły facet, jeśli by sam nie chciał odejść to by takiej poważnej decyzji nie podjął. Zrzucanie wszystkiego na "otoczenie" jest śmieszne. Jak rozpieszczony by nie był, to na pewno nie jest zupełnie bezwolną marionetką.

0

Przecież Klopp mówił niedawno, że Coutinho nie jest na sprzedaż, a sam zawodnik przed rozpoczęciem okienka powiedział, że "woli być kimś szczególnym w Liverpoolu niż jednym z wielu w Barcelonie". Transfer nie niemożliwy, ale chyba dla obecnego zarządu Barcelony raczej za wysokie progi.

2

Nie-kibice Legii co by ten klub nie robił to będą go krytykować i życzyć mu porażki.
Z kolei kibice Legii za każdym razem będą się starali wmówić reszcie, że wręcz muszą szanować ten klub i wszystko co Legia robi jest dobre dla Polski xD

Dobrze sobie z dystansu patrzeć na ten cykliczny cyrk.

0

Co ty gadasz ziomek. Warzyć piwo lub zupę to co innego niż ważyć np. siebie (by sprawdzić, ile kilogramów masz) :P Warzyć to mniej więcej synonim gotować, przyrządzać- piwo się warzy, a nie waży :)

0

*nawaRZył (15 znaków)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?