5

Owszem na papierze Rafinha może się prezentować podobnie jak Kovacić czy Asensio, ale to nie nazwiska grają tylko obecna forma graczy. Dlatego nie ma sensu zakłamywać rzeczywistości, obecnie rezerwy Realu zjadają te Barcelony. No i Barca mimo wszystko nie ma na ławcę tak klasowych graczy jak James i Isco (choć oni oboje mają problem by pokazać pełnię swych możliwości).

2

Tyle, że przyznanie, że jest jakaś malutka możliwość, że sędziowie są przekupywani(no bo nigdy w 100% nie udowodnisz, że tak nie jest), a wygłaszanie kategorycznych twierdzeń bez cienia dowodów że na pewno są przekupieni to jednak jest różnica.

Hiszpańska liga to dinozaur jeśli chodzi o organizację i marketing. Problem z sędziami leży głębiej, w mentalności, szkoleniu i jeśli jakieś zmiany zostaną zainicjowane to na efekty będzie trzeba trochę poczekać.

5

Barca powinna stawiać w środku pola na takich piłkarzy jak Thiago, Fabregas czy Roberto, a nie pozbywać się ich albo ustawiać na dziwnych pozycjach. Wszyscy oni mają znacznie lepszą technikę i kreatywnośc niż Rakitić czy Andre Gomes.

0

Wszyscy, którzy teraz chórem śpiewają, że Złota Piłka to jakaś śmieszna nagroda i trofea indywidualne nie mają dla nich znaczenia niech za rok pamiętają swoje słowa i nie podniecają się gdy Messi (lub ktoś inny niż CR7, a to raczej pewne) będzie ją wygrywał :)

11

Biegają więcej bo nie są zorganizowani taktycznie- nikt nie trzyma pozycji i leci po odebrać piłkę, potem znowu ją traci a jego pozycja jest odsłonięta i tak w kółko gra od pola karnego do pola karnego. Jak ktos się potrafi przy piłce utrzymać jak Arsenal czy City to tyle nie musi biegać.

Ibra to dziadek i w euforie po jego transferze wpadali chyba tylko fani MU chodzący do gimnazjum, wiadomo było że będzie mu trudno strzelać tyle bramek co w PSG. W ogóle United ma wielu przeciętniaków w składzie, zwłaszcza w obronie i to jest kwestia słabej gry całego zespołu a nie tylko Pogby czy Ibry. Pogba grał w Juve ze świetnymi zawodnikami jak Pirlo, Marchisio czy Vidal i to oni odwalali za niego brudną robotę.

Wielu zawodników przechodzących z La Ligi do BPL po prostu tam miażdzyło technicznie, np. Fabregas w ostatnim mistrzowskim sezonie Chelsea czy Ozil albo Sanchez czy Nolito. Nie wspominając co robili w BPL Ronaldo i Bale z tymi hektarami wolnego miejsca.

0

Nie można powiedzieć że Toure grając w Barcelonie nakrywał Busquetsa czapką. To dwa zupełnie inne typy piłkarzy. Toure strzelał piękne bramki, ale od strzelania w Barcy byli inni zawodnicy. Busquets za to potrafi doskonale organizować i regulować grę, taki piłkarz jest kluczowy by zapewnić zespołowi posiadanie. Pep wiedział że gracz taki rozumiejący jego pomysły jak Busquets i o takiej charakterystyce zdarza się bardzo rzadko i musi go wprowadzić do zespołu. Opłaciło się. Ja uważam, że jak odejdzie(albo skończy karierę) Busquets to skończy się styl Barcelony zapoczątkowany przez Guardiolę. Łatwiej będzie o następce Messiego niż Busquetsa.

0

Nie wiesz dlaczego doliczono 4 minuty ? Bo Sporting grał na czas i jeszcze Bale leżał przez pewien czas na boisku. Było więcej przerw w grze niż w przeciętnym meczu, gdzie zwykle dolicza się 3 minuty. Polecam oglądać mecze zanim się wypowiesz.

3

A dlaczego zwycięstwo w ostatnich minutach ma być jakimś gorszym zwycięstwem ? Mecz trwa 90 minut + to co doliczy arbiter, można wykorzystać cały ten czas. To że Real potrafi obrócić losy praktycznie przegranego pojedynku świadczy o moralach drużyny, pewności siebie, spokoju i jakości piłkarzy. Za Ancelottiego wiele takich pogoni po utracie bramek przybierało bardzo desperackie oblicze, teraz Zidane to lepiej poukładał. Przecież nie kto inny jak Wasz Guardiola wielokrotnie zaliczał takie mecze, że gniótł rywala przez cały mecz, dopiero w końcówce strzelając, tak było wiele razy w Bayernie.

BBC jest pewnie gorsze od MSN, ale dlaczego oceniasz zespół tylko przez pryzmat trzech zawodników ? Bale czy Benzema nie są kuglarzami futbolu jak Messi czy Neymar, ale obaj na pewno potrafią zrobić różnicę, szczególnie Walijczyk ostatnio naprawdę zalicza sporo dryblingów, walczy w obronie i bardzo dobrych podań. Oglądasz mecze Realu ? Bo ciężar gry wcale nie spoczywa na BBC, a na pomocnikach i bocznych obrońcach. BBC śpija śmietankę zdobywając gole i zdobywając nagrody indywidualne, choć nie zawsze, tak jak dzisiaj Ronaldo odmienił obraz meczu strzelając tego wolnego. Moim zdaniem Modrić i Kroos są w obecnej formie lepsi niż ich odpowiednicy u Was (oczywiście Iniestę bardzo szanuję, to geniusz, no ale ma już swoje lata), podobnie boczni obrońcy Realu to też absolutny top topów. Wy trochę odpuściliście, przez lata opierając się na wąskiej kadrze zawodników, którzy się starzeli lub byli zbyt często używani. Dopiero w ostatnim okienku nadgoniliście sprowadzając wielu młodych. No i zapominacie, że np. taki James z którego macie tu bekę, to wciąż jest piłkarz o ogromnych możliwościach, co dzisiaj udowodnił tym podaniem do Moraty. Może i MSN jest lepsze od BBC, ale kogoś takiego jak James na rezerwie nie macie.

0

Zawsze jest dużo większa szansa, że finał będzie wielkimi szachami i skończy się remisem lub minimalnym zwycięstwem, niż że jakaś strona wbije 3 czy 5 bramek. To tak patrząc realistycznie. Chyba, że tak typujesz z nienawiści do CRa.

0

Łowca Androidów, Lot nad kukułczym gniazdem, Full Metal Jacket

0

Francja-Niemcy też miał być jednostronny, do pewnego momentu był, i co się okazało ? Jeśli trener Portugalii ma trochę rozumu to wystawi 3 stoperów, bo ich boczni obrońcy to żart, taka obrona nie ma szans upilnować Griezmanna.

1

Fenomenalny serial. Może House of Cards albo Gra o Tron też potrafią dostarczyć rozrywki, ale dziełem sztuki jest tylko BB.

4

Powiedzcie mi dlaczego ktoś kogo rodzina od trzech albo pięciu pokoleń mieszka we Francji, zaadaptował się do tego kraju doskonale, mówi po francusku bez akcentu, śpiewa hymn i uważa ten kraj za swój, ma być gorszym Europejczykiem ode mnie ? I dlaczego piszecie że Niemcy to reprezentacja Turcji ? W 1 składzie gra 1 piłkarz pochodzenia tureckiego, 1 Khedira pochodzenia tunezyjskiego i 1 Boateng pochodzenia ghańskiego. Wszyscy urodzili się w Niemczech. To aż tak dużo ? I jeszcze Ozil i Boateng to nie są jacyś rzeźnicy którzy grają tam ze względu na agresję czy siłę jaką przypisuje się murzynom i "ciapakom", ale są to jedni z najinteligentniejszych piłkarzy.

0

Rozwinie się, PSG gra futbol oparty na posiadaniu piłki, u boku takich graczy jak Veratti Krycha nauczy się lepiej rozgrywać. Trochę szkoda jednak ze będzie dzielił szatnię z takimi szumowinami jak David Luiz.

3

Naprawdę, w kraju gdzie w naszej kadrze grały wynalazki typu Rogera, Obraniaka czy Olisadebe co nic z Polską wspólnego nie mieli wyśmiewanie piłkarzy obcego pochodzenia urodzonych we Francji czy nawet mieszkających całe życie we Francji jest absurdalne.

1

Rzeczywiście fatalne statystyki. Za prezesury Pereza, a miał trzyletnia przerwę, RM zdobył juz 3 LM.

0

Poprosilbym jesli mozna :)

0

Hummels i tak sie dzentelmensko zachowal, ze tyle siedzial w Borussii. Zdecyowanie juz dobrych kilka lat temu mogl odejsc do lepszego klubu. Zdecydowanie zbyt klasowy zawodnik zeby siedziec w wiecznie drugim klubie i grac w LE.

2

Ja jestem fanem Madrytu, tylko chciałem tu obiektywnie podyskutować. Bez wylewania frustracji i kulturalnie. U nas jest po prostu straszna nagonka na wszystkich. Z jednej strony to złe, bo Ancelottiego zwolnili po dwóch sezonach. U Was odwrotnie, trenerzy mają spokój, ale takie rozprężenie też nie jest do końca dobre, co widać teraz.

2

Właśnie takie wypowiedzi są przyczyną słabej formy Barcy. Popadli w rozleniwienie , katalońskie media i osoby z otoczenia klubu tylko go usprawiedliwiają. Kosmiczny poprzedni sezon, no to nikt przecież nie będzie sobie włosów z głowy rwał jak jeden będzie bez trofeów. W Madrycie jak najmniejsza noga się powinie, to już hejt ze strony mediów i kibiców, plotki o sprzedaży zawodników- tam jest jakis nóż na gardle.

1

Moim zdaniem Pogba jest mimo wszystko zbyt toporny dla Was. Wiadomo, ma świetny drybling jak na wzrost, ale to byłby drugi taki Yaya Toure, którego wygryzł wychowany u Was Busquets. Jeśli chcecie kompletnie odejść od stylu Pepa, co Enrique po części już zrobił, to oczywiście Paul na pewno da dużo radości. Ale gdybyście chcieli wrócić do tego co prezentowaliście ze środkiem Xavi-Iniesta, to lepszy Veratti.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?