Pianist00
Dołączył/a: kwiecień 2020
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Persyfl nie powiedziałem, że czytanie niemieckiej filozofii jest żałosne. Żałosne jest podważanie polskich zasad pisowni kierując się filozofią niemiecką.
1
@Persyfl czyli mam przeczytać filozofię niemiecką, żeby zrozumieć polską pisownię zaimków? Żałosne...
0
@Persyfl skopiowałem w całości. O rusycyzmie sam znalazłem artykuł i przyznałem, że miałeś rację. Poproszę o DZIAŁAJĄCY link z uzasadnieniem Twojej pisowni zaimków.
1
@Persyfl nie podałeś mi uzasadnienia, ponieważ link, który przysłałeś jest pusty, a chętnie chciałbym się z nim zapoznać. Poza tym obaliłem Twoje uzasadnienie - w słowniku PWN jest jasno napisane, że obowiązuje pisownia stosowana przeze mnie. Ostatni raz powtarzam, że dla mnie w kwestii polskiej pisowni bardziej kompetentny i wiarygodny jest słownik PWN, niż teoria NIEMIECKIEGO filozofa.
1
@pax a kto kontroluje dane z MZ? Mało to doniesień o wpisywaniu Covidu po zgonie pomimo, że osoba chora nawet nie była? Mam taki przykład w rodzinie - wujek zmarł na udar, a wpisano mu Covid...
0
@Persyfl nauczyłeś się paru trudnych słówek i już uważasz się za osobę, która może pisać zaimki odwrotnie od reguły. Na maturze miałbyś to zaznaczone jako błąd, a to jest dla mnie bardziej miarodajne niż filozofia niemiecka w stosunku do polskiej pisowni. Wgl co to za dyskusja XD Próbujesz podważać polską pisownię, która występuje w polskim słowniku, wydanym przez Polskie Wydawnictwo Naukowe, tylko dlatego, że naczytałeś się jakiegoś niemieckiego masona. Jak w kwestii Covidu możemy dyskutować i się spierać, tak w tym przypadku po prostu ośmieszasz się o wiele bardziej niż ktokolwiek inny podczas całej dzisiejszej dyskusji pod postem. Polecam wejść na jakieś lekcje polskiego (na zoomie czy innych teamsach , jest ich teraz sporo) i trochę się poduczyć. Może być nawet podstawówka, tam już się chyba omawia kwestie zaimków. Może to nie będzie wykład z transcendentalizmu, ale posłuchać i zmądrzeć filozofie grecki...(niemiecki) nie jest za późno. Dobranoc
0
@pax Ślepo wierzysz w dane z MZ, a prawda jest taka, że większość z tych zmarłych Covidowcow albo nie była wcale na niego chora albo zmarła z zupełnie innych przyczyn. Żyj sobie z tą maską na twarzy cały czas, unikaj ludzi, wegetuj. Nie mam z tym problemu, ale nie wciskaj nosa w życie innych. Historia to wszystko zweryfikuje i jeszcze będzie Ci głupio, żeś dał się tej propagandzie strachu omamić.
0
Tak z czystej ciekawości, ile zgonów do tej pory znalazło się w Twoim otoczeniu z powodu Covid-19?
0
@Persyfl prawda jest taka, że w naszym języku obowiązuje zasada przestrzegana przeze mnie. Gdyby tak każdy niemiecki filozof mógł w naszym języku zmieniać co chce to dawno by naszego języka nie było, albo byłaby samowolka, którą przedstawiłeś w swojej teorii. Masz prawo tak pisać, ale nie masz prawa twierdzić, że jest to poprawna pisownia w polskim języku.
0
@Persyfl Fichte to filozof niemiecki, a nie polonista. My rozmawialiśmy o gramatycznym podejściu do tej sprawy. Jeżeli kierowałeś się filozofią to trzeba było mówić odrazu. Nie dyskutowałbym wtedy na ten temat.
0
@pax dlatego przede wszystkim kieruję się własnymi obserwacjami, bo nie tylko te źródła są manipulowane. Dane z Ministerstwa Zdrowia również są mocno naciągane. Z moich obserwacji wnioskuję, że jest to zwykła choroba jak inne, sam ją przeszedłem (o ile można to wgl nazwać chorowaniem) o wiele lżej niż grypę (na którą często się szczepię). Większość moich znajomych przeszła Covid bardzo łagodnie a najgorsze przypadki kończyły się przechorowaniem go jak mocne przeziębienie. Z kolei po szczepionce odeszły już 2 osoby z mojego grona a kolejne 2 po pierwszej dawce miały bardzo poważne powikłania i postanowiły nie przyjść na drugi termin. Mój ojciec również żałuje, że się zaszczepił, ponieważ od tego momentu pogorszył się jego stan kardiologiczny (dodam jeszcze, że jest lekarzem, przyjął szczepionkę, żeby dać przykład innym, a teraz żałuje). Dlatego mam swój rozum i nie potrzebuję statystyk i siania paniki bo mam oczy i widzę co dzieje się wokół mnie a nie w TV.
0
@pax https://www.google.com/amp/s/dorzeczy.pl/amp/181056/wiemy-na-100-proc-ze-maski-sa-nieskuteczne.html
https://www.mpolska24.pl/post/17977/-maseczki-nie-dzialaja
0
@Persyfl Ok, przyjmuję Twoją argumentację rusycyzmu. Dalej jednak nie zgadzam się z pisaniem przez Ciebie zaimków.
0
@Persyfl 1. Gdyby nie nick, moje zdanie zaczynałoby się od wielkiej litery, nie zauważyłem, że klikając w odpowiedz pojawia się automatycznie mała litera.
2. Mogłem przeoczyć, Ty zaś nagminnie popełniasz błędy pisząc zaimki na odwrót (Moim, twój)
3. O co Ci chodzi z tym rusycyzmem? Możesz wytłumaczyć?
0
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3948481541865895&id=100001122649953&sfnsn=mo
Polecam gorąco
0
https://wyborcza.pl/7,75400,25880327,nowe-badania-kwestionuja-skutecznosc-masek-chroniacych-przed.html
Przyznam się do błędu - owszem nie wszystkie badania, zdania są podzielone
Polecam gorąco: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3948481541865895&id=100001122649953&sfnsn=mo
0
@pax owszem, nie świadczy, ale za to osoba, która chce nakazać wszystkim noszenia maseczek czy szczepienia to już jest lewakiem
0
@nwchades wystarczy spojrzeć na krzywą zakażeń w stanach w USA, które odrzuciły nakaz noszenia maseczek i zniosły lockdown - i nie, nie jest to spowodowane zaszczepieniem większości obywateli i odpornością stadną
0
@Persyfl umiesz czytać? Nie napisałem tak, a Ty kłamliwie w cudzysłów bierzesz nie moje słowa. Poza tym znów popełniasz błąd - „Mi” piszemy z małej litery
0
@Persyfl pod tym linkiem nic nie ma kolego, a poza tym, nie będę się z Tobą kłócił, bo wiem, że mam rację. „Mnie” piszemy z małej, a „twój” z wielkiej litery.
0
@ShrimpyPants ja jako „wolnościowiec” wsadziłbym za usunięcie ZDROWEGO płodu
0
@Hopner15 jeżeli jest uszkodzony to zazwyczaj dojdzie do poronienia
0
@nwchades długo szukać nie musiałem
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/201119369-Dunskie-badanie-Nie-ma-dowodow-ze-maska-chroni-osobe-ktora-ja-nosi.html
0
@Persyfl Nie mow nic o logice skoro, skoro sam sobie przeczysz. Wierzysz w działanie masek? Ok to je noś. Wierzysz w działanie szczepionek? Ok, zaszczep się. Skoro będziesz to robił i uważasz, że Cię to ochroni to czemu narzucasz innym co mają robić?
0
@Persyfl taka prawda, kolega podawał argumenty, które do Was nie docierały. Jakoś ja byłem w stanie je zrozumieć. Tylko dlaczego? Hmm...może dlatego, że potrafię czytać ze zrozumieniem.
1
@Persyfl negatywny społecznie to jesteś Ty i Twoja profanacja Jezusa na zdjęciu profilowym
0
@pax nie zabrakło argumentów, wy lewaki po prostu ich nie rozumiecie, wiec ileż można wam powtarzać non stop to samo.
0
@nwchades jest ich mnóstwo, wszystkie badania potwierdzają, że maseczki nie maja wpływu na ilość zakażeń.
0
@Persyfl Jaki rusycyzm? Nie znasz się na ortografii.
https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/zaimki-i-wielkie-litery,cltt,Z
0
@Persyfl „Mnie” piszemy z małej litery a „Twojej” z wielkiej.
Czyli jestem Twoim bohaterem bo maseczki nie noszę (jestem astmatykiem i te maseczki bardziej mi szkodzą niż Covid który przeszedłem)