1

@ronni37 Chyba można. Mam tak ze swoją kobietą.

1

@DaPi Generalnie masz rację, że zimny prysznic działa prozdrowotnie. Szacunek i podziw, że powracasz do tej „przygody”, ale stwierdzenie „tez niska temperatura wody przyspiesza metabolizm odłożonego tłuszczu w niektórych częściach ciala” nie jest po prostu prawdziwe - takie moje małe wtrącenie.

3

@adam444 Jedna prosta zasada - nadwyżka kaloryczna. Fakt, ze jesteś ektomorfikiem nie ma tu wiele wspólnego. Jeśli będziesz jadł więcej niż potrzebujesz to po prostu przytyjesz. Zacznij od obliczenia swojego zera kalorycznego i dodawaj stopniowo po 200kcal (przykładowo)

0

@Pitbullx98 Rekina

0

@burtek W każdej. Dosłownie. Nie jestem w stanie zagwarantować, że wszędzie w Polsce tak jest, ale AWF w Gdańsku daje naprawdę sporo możliwości.

0

@burtek Oczywiście, że nie musisz, ale żeby wybrać się na AWF, który umożliwi Ci rozwiniecie się w danej dyscyplinie - już tak.

1

@sebasek99 Jestem zwolennikiem wyrzucenia obowiązkowych przedmiotów na maturze, wiec w mojej „wizji” musiałby się uczyć tylko i wyłącznie biologii.

1

@Shapiro Za każdym razem gdy do nich dzwonię mam dokładnie tak samo. Niestety.

1

@sebasek99 No a co jeśli ktoś zechce przebranżowić się na biologię? Wtedy już ma nadrabiać od całkowitych podstaw? To gdzie logika...

Myślę, że logistyka również uczy biegłości i analizy i to w stopniu znacznie większym niż matematyka wykładana w liceum. Dlaczego wiec się jej nie uczymy?

2

@NeroTFP Czyli uważasz, ze osoby, które jeszcze do szkoły średniej nie uczęszczają, nie potrafią takich rzeczy jak procenty czy tabliczka mnożenia?

Sam jestem już 5 lat po maturze i większych kłopotów mi nie sprawiła, ale tez nie oszukujmy się, że tabliczka mnożenia i procenty dadzą nam wynik pozytywny.

Idąc tym tokiem myślenia to podstawy Biologi przydadzą się wszędzie. Bo co jeśli do klasy wleci szerszeń, a my nie będziemy wiedzieć jak się zachować, gdyż nie wiemy czy jest to zwierze groźne i jakie konsekwencje może nieść za sobą potencjalne użądlenie?

2

@sebasek99 Oczywiście, że zmieniają i niech tak zostanie. Dlaczego jednak jest przymus zdawania konkretnych przedmiotów? Skoro na te chwile kogoś matematyka nie interesuję, to po co ma na nią tracić czas kosztem innych przedmiotów? Jeśli w przyszłości zdecyduje się przebranżowić to powinien mieć szanse ponownie przystąpić do matury czy jakiegokolwiek innego testu.

6

@NeroTFP Absolutnie się nie zgadzam. Jedna kwestia to potrafić, ale druga... po co? Po co mam liczyć funkcje kwadratową skoro chce zostać poetą? Po co mam rysować parabole skoro chcę zostać Tenisistą? W miejsce tych zajęć, które nas nie interesują spokojnie mogłyby zostać wprowadzone przedmioty na których chcemy się skupić.

1

@Shapiro Jest to tylko niewielka część całości materiału, która pojawia się już w szkole podstawowej/gimnazjum. Uważam, że materiał do szkoły średniej jest w zupełności wystarczający dla osoby, która z matematyka nie wiąże przyszłości.

14

@justfootball Może ziomo chce iść na studia na których i tak matma mu się na nic nie przyda?

Chory to jest nasz system edukacji, gdzie w szkole średniej musimy uczyć się przedmiotów z którymi nie łączymy przyszłości.

0

@tedeusz Sumienie nie pozwala mi polecić innego telefonu niż iPhone, więc polecam od 8 w górę.

0

@contowsky A kto to w ogóle takie chory pomysły wymyśla? Wesela bez alkoholu to jak święta bez kłótni...

8

@AlvaroHanso Póki był trenerem Blaugrany to jakoś trzymał cały ten świat w ryzach. Teraz jakieś wirusy, protesty...

0

Popieracie protestujących w USA? Moglibyście krótko uargumentować swoje stanowisko?

0

@patry295 Oczywiście to prawda co piszesz, dlatego nie stwierdziłem, że 500+ jest programem idealnym czy nawet dobrym. W mojej wypowiedzi chciałem tylko podkreślić fakt, że w końcu państwo zaczęło nam coś oddawać. Porównam to do wyimaginowanej sytuacji ze złodziejem, który zabiera Ci cały portfel o wartości tysiąca złotych, ale decyduje Ci zostawić chociaż 10zł, abyś miał jak wrócić do domu. Czy jego czyn był słuszny? Nie, ale ta dyszka symbolizuje, że ostała się w złodzieju resztka człowieczeństwa, która sprawia, że jest nadzieja aby ten człowiek się zmienił na lepsze.

Jedyne z czym się nie zgadzam, to to, że nie należy nam się rozdawnictwo, bo to czy Państwo zdecydowałoby się obniżyć podatki dochodowe, czy po prostu dawać nam tę samą (procentowo równą) sumę co miesiąc daje ten sam efekt, różni się tylko sposób.

4

@patry295 Zależy jak na to spojrzeć. Oczywistym jest, że 500+ nie spowodowało wzrostu dzietności, więc cel nie został wypełniony. Pod tym względem jest to więc totalny niewypał. Uważam jednak, że skoro my, obywatele Polski, jesteśmy tak mocno obciążeni podatkowo, to bez łaski należy się nam wsparcie Państwa. W bardziej rozwiniętych krajach Europejskich normą jest przecież pomoc socjalna dla dzieci bądź kobiet na macierzyńskim. Oczywiście zwolnienie z większości podatków zamiast programów typu 500+ byłoby lepszym rozwiązaniem, ale sam pomysł wsparcia jakkolwiek rodzin uważam za słuszny i jest to pewnego rodzaju krok naprzód. Można było to zrobić lepiej, mądrzej i w inny sposób, ale doceniam samą inicjatywę.

1

@Majkel34 Wszystkiego dobrego!

1

@Hushovt Taki typowy dla nastolatków. Luźny, niewymagający i średnio śmieszny. Z tego typu produkcji dużo bardziej polecam End of the fcking world.

0

@Bobo25 A chciałoby Ci się to jakoś uargumentować? W sensie nie chce zacząć żadnej burzy, po prostu mam odmienne zdanie i jestem ciekaw Twojej opinii.

0

Czy zgadzacie się z obecnym systemem, w którym to każdy (z małymi wyjątkami ofc) pełnoletni obywatel ma prawo do głosowania na daną partie/prezydenta etc?

0

@Jaca27 W sensie może dzisiaj ogłosić, że zdejmą te obostrzenia 1 czerwca. Za dużo się po dzisiejszej konferencji raczej nie ma co spodziewać.

0

@Jaca27 Ptaszki ćwierkają, że ma dzisiaj znieść nakaz noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, ale to nieoficjalne info.

1

@mrboom no właśnie na tym polegał żart..

3

@PrinceDamon Jak spróbujesz iOSa to do samsungów już nie wrócisz.

0

@Fawrf No teraz to mnie zszokowałeś Panie

1

@matirix20 12k netto +, a godna nie jest nigdy, gdyż każda praca hańbi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?