0

Czyli Guardiola zdeklasuje Premier League już w swoim drugim sezonie :D

0

Manchester City musi zdobyć co najmniej 96 punktów, aby pobić rekord Premier League? Dobrze pamiętam?

1

Myślę, że znowu coś ładnego ukąsi w doliczonym czasie gry. Może nawet pieczętując manitę :)

0

A nie mam nic przeciwko manicie. Nawet jestem za :)

0

Ale nie mam wątpliwości, że Krychowiak czy Błaszczykowski powinni zostać powołani. Ale też nie byłem w szatni, aby wiedzieć jaki wpływ na nią mają Mączyński, Peszko czy Jędrzejczyk.

Spójrz na wyceny poszczególnych zawodników, pokaże kogo tak naprawdę mamy i kogo możemy powołać a kogo nie możemy powołać.

https://www.transfermarkt.pl/spieler-statistik/wertvollstespieler/marktwertetop/plus/0/galerie/0?ausrichtung=alle&spielerposition_id=alle&altersklasse=alle&jahrgang=0&land_id=135&yt0=Pokaż

Pamiętaj, że zgranie i atmosfera są również bardzo istotne.

2

Pokazuję tylko, że w tamtym momencie Niemcy być może mogli zdecydować się na zupełnie innych graczy, którzy byli w formie, ale postawili na inne czynniki niż stricte piłkarskie.

17

Jeszcze jedno. Pojawiają się wątpliwości czy Carles Alena poradzi sobie w pierwszej drużynie. Ale chciałbym zauważyć pewną statystykę. Ten chłopak zdobył 10 goli i zanotował 4 asysty w drużynie broniącej się przed spadkiem. Na dodatek aż 9 z 10 goli zdobywanych przez naszego zawodnika były pierwszymi trafieniami, które padały dla zespołu rezerw. To tylko pokazuje jak kluczową rolę potrafi odgrywać ten utalentowany pomocnik.

0

Wiecie czego sobie życzę? Abyśmy przypieczętowali mistrzostwo Hiszpanii w starciu z Deportivo La Coruna a następnie 6 maja podczas El Clasico zaprezentowali dublet przed wypełnionym po brzegi Camp Nou :)

2

Pojawiła się dyskusja kogo zabrać na mundial. Moim zdaniem nie można zabrać tylko tych zawodników, którzy są w odpowiednim rytmie meczowym i mają za sobą dobry sezon. Spójrzcie na reprezentację Niemiec z 2014 roku, w której kadrze znaleźli się m.in. Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Lukas Podolski czy Miroslav Klose. Jeżeli przyjrzymy się ich statystykom z sezonu 2013/2014 to nie dość, że nie grali regularnie to nie błyszczeli formą. Dlatego istotne są czynniki również niż tylko te stricte piłkarskie. Ważne jest to, aby utrzymać dobrą atmosferę czy zabrać zawodników, którzy budzą w innych graczach autorytet czy w odpowiednim momencie potrafią wnieść swój charakter na boisko.

0

Mimo wszystko nie zapominałbym też o Danim Alvesie. Spędził w klubie 8 owocnych lat, podczas których rozegrał 391 spotkań, zdobył 21 goli i zanotował 102 asysty. Na dodatek z Barcą zdobył 23 trofea :)

2

Mimo wszystko nie miał łatwo w Arsenalu. Pewnie wiele osób nie pamięta, ale podczas budowy Emirates Stadium i nawet do dnia dzisiejszego pozwalano z klubu odchodzić największym gwiazdom, nie budując zespołu pod nich. Ale takie są realia biznesu.

0

Roberto i Coutinho jako dodatkowe opcje, bo jednak ten pierwszy będzie grywał w obronie a ten drugi pewnie sporo czasu spędzi na lewym skrzydle. Mimo wszystko trzeba mieć wszechstronnych zawodników w zespole.

0

Też nie jestem przekonany w stu procentach, ale wydaje mi się, że Fabian Ruiz mógłby stanowić bardziej alternatywę dla Busquetsa czy Rakiticia. Bo jednak Arthur to klasyczny cofnięty rozgrywający a'la Xavi i takiego piłkarza nam potrzeba.

0

Mam nadzieję, ale zakładam scenariusz, gdyby tak się nie stało. Messi też za 3-4 lata może uznać, że osiągnął to co chciał i chce skupić się na życiu rodzinnym i innych swoich biznesach. Ale zobaczymy :)

0

Biorąc pod uwagę, że z klubu odejdą Andres Iniesta, Andre Gomes czy Denis Suarez. To być może warto, aby ich miejsce zajęli odpowiednio Carles Alena, Fabian Ruiz oraz Arthur.

Na sprzedaży Andre Gomesa oraz Denisa Suareza klub powinien zarobić od 45-60 mln euro. Więc wydaje mi się, że udałoby się tym sposobem sfinansować pozyskanie zarówno Brazylijczyka jak i Hiszpana.

A nie zapominajmy, że jeszcze Rafinha, Deulofeu, Paco Alcacer, Aleix Vidal, Arda Turan czy Jose Arnaiz mogą latem odejść do innych klubów. Na samym Rafinhi oraz Deulofeu klub ma wstępnie zainkasować 55 mln euro.

0

Przyjdzie taki moment, że trzeba będzie grać bez Messiego.

MATS
Roberto-De Ligt-Umtiti-Alba
Arthur-Busquets-Coutinho
Dembele-Griezmann-Rodrygo

Wyglądałoby to naprawdę ciekawie.

0

Za 20-25 mln euro to go Tottenham z chęcią weźmie. Ale na 35 mln euro to bym nie liczył.

3

Nie powiedział, że kierując :)

0

Zwróć uwagę, że Real Madryt nie kupuje zawodników w pewnym wieku. Dlatego mam wątpliwości czy Robert Lewandowski spełni swoje marzenie.

W Madrycie mają pragmatyczne podejście. Po prostu wiedzą, że środki na nowych piłkarzy trzeba pozyskiwać ze sprzedaży innych zawodników. Tak więc kupowanie graczy powyżej 27. roku życia mija się raczej z celem.

0

Ale Ribery był na placu gry i było widać, że motoryka już nie ta sama co kiedyś. Ale nic dziwnego. Ma 35 lat na karku.

0

Nie wiem czy średnio. Może po prostu myślami jest już gdzie indziej?

Moim zdaniem popełnił błąd, że odszedł z Borussii Dortmund właśnie do Bayernu Monachium. Mam wrażenie, że z Anglii łatwiej byłoby mu potem o transfer do Realu Madryt.

0

Nie wiem. Wiem, że od przyszłego sezonu w drużynie będą Gnabry (kosztował 8 mln euro) oraz Leon Goretzka, który przychodzi za darmo.

Mam wrażenie, że latem Bayern sprzeda takich zawodników jak Vidal, Thiago czy Lewandowski, aby pozyskać sporo gotówki na nowych graczy.

Jeśli chodzi o Chilijczyka czy Polaka to ostatni moment, aby zarobić na nich duże pieniądze. Raczej nie spodziewam się, aby sprzedawali Niemców :)

0

Oni już ten zespół powinni odmłodzić za Guardioli, ale coś nie do końca się udało :)
Wydaje mi się, że po prostu musi nastąpić zmiana pokoleniowa. Lahma oraz Schweinsteigera już nie ma. Teraz czas na duet Robbery i młodą krew na skrzydłach.

0

Może miał w głowie, że jak wyeliminuje Real Madryt to Ci nie będą skłonni, aby kupić go latem. Nie wiem, ale Robert nie wyglądał na zawodnika, któremu mocno zależało na awansie do finału.

0

Muller to w ogóle specyficzny zawodnik i moim zdaniem już niekoniecznie pasuje do tego Bayernu :)

0

To ja wiem. Ale dwóch skrzydłowych to za mało (liczę właśnie Comana oraz Gnabry'ego). Od biedy na skrzydle może zagrać Muller czy James.

1

Zastanawiam się czy Bayern Monachium przedłuży umowy z Franckiem Riberym oraz Arjenem Robbenem? Bo nie mam wątpliwości, że do pierwszej drużyny powinien zostać włączony Serge Gnabry, który w Bundeslidze zdobywa gola bądź notuje asystę średnio co 93 minuty.

Mimo wszystko po sprzedaży Douglasa Costy będą musieli sprowadzić jeszcze jednego skrzydłowego. Może lewonożny Leon Bailey?

1

Mi nie chodzi o to, że są wyeksploatowani tym sezonem tylko ogólnie już jako piłkarze. W ich wieku niewielu zawodników już pełni tak kluczowe role jak powyższa dwójka w Bayernie.

Bayern grał dobrze, był świetnie przygotowany kondycyjnie i motorycznie, ale zabrakło szczęścia czy może klasy. Bo jednak duet Robbery nie jest tak znakomity jak kilka lat temu. Pewnych rzeczy już się nie oszuka.

0

Pisałem o tym wielokrotnie. Dlatego wcale nie zdziwię się, jeśli Bayern latem zdecyduje się sprzedać takich graczy jak Lewandowski, Vidal czy Thiago, aby mieć pieniądze na wzmocnienia. Goretzka już przychodzi za darmo. Do pierwszego zespołu włączony pewnie zostanie również Serge Gnabry.

1

Szkoda mi Bayernu Monachium, bo to jednak mniejsze zło. Zagrali wczoraj naprawdę dobre spotkanie, ale zabrakło skuteczności. Już pominę fakt, że sędzia powinien odgwizdać co najmniej jedną jedenastkę dla Bawarczyków. Ale jeśli chodzi o Real Madryt to chyba jest to już standardem.

W rewanżu może tak naprawdę wydarzyć się wszystko. Ale nie wiem czy Bayern jest na tyle klasowym zespołem, aby sprostać zadaniu. Ribery czy Robben są mocno eksploatowani a ich miejsce już 2-3 lata temu powinni zająć młodsi zawodnicy. Pomyśleć, że Draxler oraz Sane kosztowali swoje kluby łącznie 90 mln euro. Wydaje mi się, że Bayern Monachium mimo wszystko zanotuje pewien regres względem czołówki klubów, jeśli nie zmieni swojej polityki transferowej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?