3

Widzę następująco kadrę Argentyny ma mundialu w Rosji: 4-1-2-1-2.
Romero
Mercado - Fazio - Otamendi - Tagliafico
Mascherano
Biglia (Celso ) - Maria
Messi
Dybala - Icardi (Aguero)

Podobna formacja jak Milanu z lat świetności.

2

Gdzie jest Lamela?

1

Pracowałem 5 lat jako dziennikarz czy to związany stricte z futbolem, sportowy, ekonomiczny czy związane z tematami obyczajowymi.

Polecam nauczyć się czegoś konkretnego, bo łatwiej znaleźć pracę jako dziennikarz jeśli po prostu na czymś się znasz. Większość moich znajomych twierdzi, że studiowanie dziennikarstwo to strata czasu :)

2

Spotkanie Tottenhamu z Leicester było najprawdopodobniej najlepszym meczem, który widziałem w tym sezonie. Co to było za meczycho to nie mam pytań!

3

Statystyki Ousmane Dembele oraz Philippe Coutinho w tym sezonie;
Francuz: gol lub asysta średnio co 84,75 minuty.
Brazylijczyk: gol lub asysta średnio co 110,5 minuty.

Wydaje mi się, że dokonaliśmy bardzo dobrych wzmocnień.

0

Jedenastka, której spodziewam się w starciu z Levante:
Cillessen - Semedo, Mina, Vermaelen, Alba - Paulinho, Rakitić, Iniesta - Dembele, Suarez i Coutinho.

7

Rafinha gra bardzo dobrze w Interze, ale on gra na pozycji 10-tki. A to jest różnica.
Niestety tak dobrze nie radził sobie na pozycji 6-tki czy 8-ki.

2

Samuel Umtiti może latem odejść za 60 mln euro. Za 40 mln euro można pozyskać Matthijsa de Ligta z kolei 20 mln euro + kartę zawodniczą Aleixa Vidala można przeznaczyć na Clementa Lengleta. Na dodatek Yerry Mina trafiłby do Sevilli, gdzie zdobyłby doświadczenie w Primera Division.

W sezonie 2018/2019 nasz środek obrony byłby imponujący: Pique/De Ligt-Lenglet/Vermaelen. Z kolei w 2019 roku miejsce Verminatora zebrałby Kolumbijczyk, który zebrałby szlify w La Liga.

Ponadto już latem zwolniłoby się miejsce dla Arthura.

To nie chodzi o to, żeby sprzedawać Francuza, ale trzeba stworzyć tak alternatywny plan, aby ten miał świadomość, że Barca poradzi sobie bez niego.

19

No cóż, jeśli będzie chciał odejść to na jego transferze zarobimy około 60 mln euro. Za około 40 mln euro euro można pozyskać Matthijsa de Ligta. Z kolei za 20 mln euro + za kartę zawodniczą Aleixa Vidala na Camp Nou mógłby trafić Clement Lenglet.

Tak więc linia obrony: Pique/De Ligt-Lenglet/Vermaelen wyglądałaby naprawdę bardzo solidnie. Yerry Mina na roczne wypożyczenie do Sevilli, aby się oswoił się z Primera Division i w 2019 roku zająłby miejsce Verminatora.

I przede wszystkim mamy wolne miejsce dla Arthura.

PS. To nie o to chodzi, że chciałbym oddać Umtitiego, bo go cenię. Ale trzeba tworzyć alternatywne scenariusze, aby wyjść z tej sytuacji win-win.

0

Mam przeczucie, że wyląduje na White Hart Lane.

0

Z czystym sercem mogę powiedzieć, że dla mnie sezon klubowy dobiegł końca. Jestem zadowolony, ale gdzieś w głębi serca jest niedosyt.
Barcelona zdobyła dublet, ale boli brak Pucharu Ligi Mistrzów.
Tottenham znowu zagra w Lidze Mistrzów, ale boli brak Pucharu Anglii.
Mimo wszystko sezon trzeba uznać za udany.

1

Już nie mogę doczekać się aż w przyszłym sezonie przyjdą jeszcze Antoine Griezmann oraz Arthur. Będziemy mieli maszynkę do wygrywania. Nasza pierwsza jedenastka robi ogromne wrażenie. A na ławce tacy graczy jak Cillessen, Vermaelen, Semedo, Paulinho, Arthur, Griezmann oraz Alcacer.

To będzie robiło ogromne wrażenie :D

2

Czepiacie się Valverde? Myślę, że on sam ma z tyłu głowy, że może zdobyć mistrzostwo Hiszpanii bez porażki i włączył się instynkt egoisty.
Bo patrząc racjonalnie to na placu gry powinni pojawić się odpowiednio: Mina, Gomes oraz Paco.

9

3:0. Tak więc jak dla mnie na placu gry może pojawić się Yerry Mina w miejsce Gerarda Pique oraz Andre Gomes za Sergio Busquetsa.

0

Pewnie prowadzenie. Tak więc jak dla mnie na placu gry może pojawić się Yerry Mina w miejsce Gerarda Pique oraz Andre Gomes za Sergio Busquetsa.

0

Moim zdaniem to dobry defensor, ale nie nadaje się do stylu gry Barcelony. Nam jest potrzebny któryś z wychowanków: Alex Grimaldo, Marc Cucurella albo Juan Miranda. Wydaje się, że naturalnie wybór powinien paść na Cucu, który skończy 20 lat i to idealny moment, aby trafił do pierwszego zespołu. Pieniądze zarobione na Francuzie można przeznaczyć na Arthura. 25-30 mln euro powinniśmy zarobić :)

0

No właśnie. Wiecie dlaczego nie został powołany Denis Suarez? Naturalne wydawałoby mi się, aby w drugiej części meczu na placu gry pojawiliby się się Andre Gomes, Denis Suarez oraz Yerry Mina.

1

Uważasz, że Holender jest gorszy niż Niemiec? Śmiechłem. W każdym spotkaniu Cillessen grał na wysokim poziomie. Co więcej, prezentował interwencje, które mógłby mu pozazdrościć sam David de Gea.

1

Lucas Digne nie jest klasowym obrońcą jak Alba, Alaba, Marcelo czy Alex Sandro. Ale moim zdaniem to dobry obrońca. Nawet za dobry na ławkę dlatego interesuje się nim Juventus Turyn. Niekoniecznie pasuje do naszego stylu dlatego liczę, że odejdzie do stolicy Piemontu, zarobimy na nim sporo szmalu i w pierwszej drużynie zawita Marc Cucurella :)

1

Spokojnie, Yerry Mina koło 60. minuty zmieni na placu gry Gerarda Pique. Z kolei w starciu z Levante najprawdopodobniej zagra od pierwszej minuty z Samuelem Umtitim, który również koło 60. minuty zostanie zmieniony przez Thomasa Vermaelena.
Duetu Mina-Vermaelen spodziewam się w ostatniej kolejce na Sociedad.

2

Najprawdopodobniej Yerry Mina pojawi się na placu gry w drugiej połowie meczu. Z kolei spodziewam się, że już w weekend Kolumbijczyk zagra w pierwszym składzie :)

14

A dlaczego mieliby nie grać? Cillessen wcale nie jest gorszy niż MATS. Z kolei Digne prezentuje się z dobrej strony w każdym spotkaniu.

1

Komitet ma rację. Uderzenie w barek było tak mocne, że promieniowało aż do twarzy Marcelo :D

2

Jeżeli Barca pozyska w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy (do końca sierpnia 2019 roku) Griezmanna, Arthura, De Jonga, Lengleta i De Ligta oraz do pierwszej drużyny włączeni zostaną Alena, Cucurella, Busquets oraz Arnaiz to będę dumny z zarządu.

0

Papiery na granie ma. 180 cm czyli jak na środkowego pomocnika ok. Jedyny minus, że chłopak waży 70 kg. Będzie musiał zrobić co najmniej 5 kg masy mięśniowej. A nawet więcej, bo gołym okiem widać po mięśniach, że jest trochę tkanki tłuszczowej do zbicia (mięśnie nie są wyraźnie zarysowane).

5

Wydaje mi się, że jest to naturalne i przede wszystkim racjonalne podejście, biorąc pod uwagę, że Rakitić oraz Paulinho w 2019 roku będą mieli 31 lat na karku. Jeden z nich raczej odejdzie po następnym sezonie.

0

Osobiście uważam, że mamy za sobą bardzo dobry sezon. Sam dublet nie zadowoliłby mnie jako kibica, ale patrząc na to, że Neymar odszedł, kupiliśmy Dembele, który leczył przez ponad pół sezonu a Coutinho przyszedł dopiero zimą i nie mógł grać w Lidze Mistrzów to wydaje mi się, że nie mamy powodu, aby narzekać.

W przyszłym sezonie będzie najprawdopodobniej Antoine Griezmann, Arthur, Carles Alena, Jose Arnaiz czy może nawet Marc Cucurella. Niewykluczone, że zostanie wypożyczony Yerry Mina a w jego miejsce trafi Clement Lenglet.

Kadra powinna być bardzo solidna a większość zawodników idealnie skomponowanych do naszego stylu gry. Tak więc powinno być dużo łatwiej.

Spodziewam się odejścia Aleixa Vidala, Andre Gomesa, Ardy Turana, Rafinhii Andresa Iniesta (Chiny), Rafinhi, Gerarda Deulofeu czy Paco Alcacera.

Zobaczymy co los przyniesie.

0

Co ten człowiek opowiada? Bravo kompletnie nie pasuje do Manchesteru City, bo jest za niski na Premier League. Ma podobne wpadki jak Michel Vorm.
Idealnie pasował właśnie do Barcelony, bo dobrze gra nogami (może nie znakomicie), ale miał fantastyczny refleks. Jakby połączyć grę nogami MATS-a, refleks Keylora Navasa i warunki fizyczne Davida de Gei to mielibyśmy bramkarza idealnego do Barcelony.

1

Po co wypożyczać Dembele? Ludzie, my potrzebujemy 18-20 dobrych lub klasowych zawodników, aby grać na wszystkich frontach (Superpuchar Hiszpanii, La Liga, Puchar Króla oraz oczywiście Liga Mistrzów).

Moim skromnym zdaniem nasza kadra na przyszły sezon powinna prezentować się w następujący sposób.
MATS/Cilessen
Semedo/Roberto-Pique/Mina-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Arthur-Busquets/Paulinho
Dembele/Griezmann-Messi/Alena-Coutinho/Denis lub Arnaiz
Suarez/Paco

Pamiętajmy, że poza tym, iż do rozegrania będzie blisko 60 spotkań na każdą z pozycji to na dodatek należy pamiętać o spotkaniach reprezentacyjnych czy liczyć się z kontuzjami.

Moim zdaniem mielibyśmy wówczas w kadrze 18. dobrych lub klasowych graczy (MATS, Cilessen, Semedo, Roberto, Pique, Umtiti, Vermaelen, Alba, Rakitić, Busquets, Paulinho, Dembele, Griezmann, Messi, Coutinho, Denis, Suarez oraz Paco) oraz czterech zawodników z ogromnym potencjałem: Mina, Cucurella, Arthur oraz Alena.

0

Możliwe, dlatego nawet zagranie 4-4-2 z Semedo na prawym skrzydle i Coutinho po lewej stronie miałoby większy sens. Coutinho po prostu traci większość swojego potencjału po prawej stronie placu gry :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?