6

A ja mam wrażenie, że Semedo i Gomes nie jadą na mundial z przyczyn innych niż stricte sportowych. Lord Ronaldo zażyczył sobie pełnego zaufania. A kompromitacja w fazie grupowej przekreśliłaby szansę na Złotą Piłkę nawet jeśli (wypluć) zdobędzie Ligę Mistrzów.

0

Ale w czym tkwi problem? Wystarczy, że Inter Mediolan pokona Lazio Rzym i zajmie czwarte miejsce w Serie A, które premiuje grą w Lidze Mistrzów.
Wtedy nawet negocjacje między klubami nie będą potrzebne :D

5

Weźcie mi wytłumaczcie jak to jest, że taki Guardiola chce mieć w kadrze 19-22 klasowych zawodników a nam ma wystarczy tercet z przodu bez klasowego zmiennika. Po to są właśnie chyba rotacje?

1

Mógł i nawet powinien. Ale teraz Lewy wyobraził sobie, że przejdzie do Realu jako wielka gwiazda i w glorii chwały jak David Bekcham odejdzie do MLS.

6

Sama Anna Lewandowska mówiła o przenosinach do Los Angeles Galaxy. Z kolei środowisko Lewego nie ukrywa, że chciałby wylądować na Bernabeu.

Bo z Anglii łatwiej odejść do Primera Division niż z Bayernu Monachium. Pamiętasz, aby Bayern w ostatnich latach oddał jakiegoś kluczowego zawodnika, który miał dłuższy kontrakt niż rok? :)

9

Wiecie co? Czasami mam wrażenie, że Robert Lewandowski ma wybujałe ego na temat swojej osoby i wydaje mu się, że jest tak znakomitym zawodnikiem, że może trafić do Realu Madryt koło 30-tki tak jak to miało miejsce w przypadku Davida Beckhama czy Zinedine'a Zidane'a.

Śledzę karierę Lewego i wiem, że marzą mu się przenosiny do Realu Madryt a następnie emerytura w Los Angeles Galaxy.

Rozumiem takie podejście, ale moim zdaniem błąd popełnił już w 2013 roku. Wówczas w wieku 25 lat mógł trafić do Manchesteru United/Chelsea Londyn/Manchesteru City skąd miałby dużo łatwiejszą drogę na Santiago Bernabeu.

0

Dla mnie największym błędem były przenosiny do Bayernu Monachium :)
Gdyby trafił w wieku 26 lat do Anglii to po 2-3 latach łatwiej byłoby mu trafić do Realu Madryt.

0

Nie miał takiej możliwości :)
W reprezentacji Polski zadebiutował w 2008 roku. Z kolei do Borussii Dortmund trafił w 2010 roku.

7

Thierry Henry czy David Villa też opuścili swoje kluby na rzecz Barcy i nikt nie podważa, że zapisali się w historii odpowiednio Arsenalu oraz Valencii.

0

Antoine Griezmann już jest częścią historii Atletico. Zdobył kolejne trofeum i może spokojnie odejść do większego klubu.
Nadszedł idealny moment ku tej decyzji.

0

A ja zapytam, gdzie są Ci wszyscy którzy chcieli sprzedawać Andre Gomesa?

1

Nie rozumiem przeciwników tego transferu? Manchester City ma czterech znakomitych środkowych obrońców: Nicolas Otamendi, Vincent Kompany, John Stones oraz Aymeric Laporte. A my chcemy mieć tylko dwóch?
Moim marzeniem jest to, aby latem 2019 roku nasza linia obrony wyglądała następująco: Semedo/Roberto-Pique/De Ligt-Umtiti/Lentlet-Alba/Cucurella(Miranda)

4

Cieszy mnie ta współpraca, bo uwielbiam to piwo. Szkoda, że nie jest łatwo dostępne w Polsce. Czasami pojawia się w ofercie Lidla, gdy mają tydzień hiszpański.

1

Powiem Wam, że będę pozytywnie zaskoczony jeśli latem SSC Napoli pozyska Skorupskiego, Bereszyńskiego oraz Linettego.

0

Bo Polscy piłkarze są stosunkowo tani a jeśli chodzi o klasę czy potencjał to nie odbiegają od innych nacji.

1

Nie popadajcie w paranoję. Ewidentnie widać, że chłopak potrzebuje regularności. Najlepsze będzie dla niego wypożyczenie do klubu z Primera Division.

2

Dzięki za informację. Czyli jeśli Inter wygra to zobaczymy ich ponownie w Lidze Mistrzów. Zapowiada się ciekawy pojedynek w Serie A :)
PS. Ciekawi mnie co zrobi Stefan de Vrij :D

0

To ile bramek tracą to wiem, ale mimo wszystko matematyczne szanse jeszcze są.
Interesuje mnie przede wszystkim co decyduje o miejscu w tabeli. Bezpośrednie mecze czy bilans bramkowy? Bo jeśli bezpośrednie mecze to Inter ma szansę na LM.

0

20 mln euro + karta zawodnicza Aleixa Vidala + wypożyczenie Yerry'ego Miny z opcją wykupu za 20-25 mln euro.

Moim zdaniem to idealny interes dla Barcelony jak również klubu z Andaluzji.

8

Z tym szczęściem przeciwko Chelsea bym nie przesadzał. W pierwszym meczu "spalony" Eto'o i brak karnego na Henrym. W rewanżu brak rzutu karnego na początku meczu po ręce Michaela Ballacka oraz czerwona kartka z kapelusza dla Erica Abidala.

Ale fakt, że od odejścia Guardioli zanotowaliśmy regres.

PS. Trzeba było postawić na to co się sprawdzało, czyli wychowanków m.in. Thiago Alcantara, Alex Grimaldo, Hector Bellerin czy Balde Keita. Troszkę szkoda, że nie ma ich na Camp Nou.

0

Mam pytanie. W Serie A o miejscu w tabeli decydują bezpośrednie starcia czy bilans bramkowy?
PS. Niektórzy dali już Messiemu złotego buta a walka jeszcze matematyczna walka stoczy się między Ciro Immobile a Mauro Icardim w bezpośrednim starciu.

1

Dlatego proponuję, aby Sevilla miała klauzulę wykupu po sezonie za 20-25 mln euro, aby pozyskać część środków na Matthijsa de Ligta :D

1

Super decyzja. Edukacja zawsze popłaca. I wiek tutaj nie ma znaczenia. Znam ludzi, którzy po 40-tce poszli na kursy programowania a teraz studiują informatykę, aby się dokształcać.
Wiek to tylko cyfra. Liczą się skillsy :D

1

Osobiście widzę to tak. 20 mln euro + karta zawodnicza Aleixa Vidala za Clementa Lengleta + roczne wypozyczenie Yerry'ego Miny z opcją wykupu przez Sevillę za 20-25 mln euro.

4

Problem Barcy polega na tym, że powinna mieć w kadrze 18-20 dobrych lub klasowych graczy a pozostałą część powinni stanowić utalentowani gracze z cantery. A zamiast stawiać na wychowanków to Barca kupiła średniaków i taki mamy właśnie efekt.

0

Nie dziwię się, że odszedł. Chłopaki w wieku 17-18 lat powinni dostawać szansę gry w pierwszym zespole. Spójrzcie tylko na Rashford, Mbappe czy De Ligta.

0

Wiecie co mnie dziwi w polskiej Ekstraklasie? Że u nas kluby nie prowadzą takiej polityki jak w Holandii czy Portugalii, gdzie pozyskują młodych, utalentowanych piłkarzy albo stawiają na wychowanków i potem sprzedają ich za "krocie" na zachód Europy.

Średnia wieku w polskich klubach powinna wynosić maksymalnie 26. Nie więcej. Wystarczyłoby kilka okienek a polskie kluby zainkasowałyby spory kapitał, aby sensownie się rozwijać.

0

Połączenie doświadczenie z młodą krwią. IMHO obok Hiszpanii, Argentyny oraz Niemiec są faworytem do końcowego triumfu :)

0

Moim zdaniem mogą, ale pod warunkiem, że ustawią odpowiednią formację. W 4-2-3-1 jest to niemożliwe. I prawdopodobnie również w 4-3-3 aczkolwiek tutaj istnieją pewne szanse :)

0

Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Mimo wszystko uważam Lo Celso za ciekawego gracza. Ale Banega ma doświadczenie :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?