Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Już nie przesadzajcie z tym urlopem dla Ousmane Dembele. Koleś przecież pół roku odpoczywał, więc może ma jeszcze resztki energii :D
1
W Polsce chłopaki mogliby dopiero zadebiutować :)
2
Na miejscu Tottenhamu sprzedałbym Llorisa bez zastanowienia za takie pieniądze. Kiedyś wydawało się, że jest za dobry na ten klub. W ubiegłym sezonie miałem wrażenie, że odstaje od reszty zawodników.
16
Wiecie co mnie najbardziej boli w polskiej piłce? Że właścicielami klubów są osoby, które dorobiły się majątków dzięki układom z minionego systemu. Czyli po prostu ludzie, którzy o biznesie nie mają bladego pojęcia i przy pierwszym większym kryzysie ich firmy szlag trafi.
Biorąc pod uwagę, że polskie kluby są na dorobku to nasze drużyny powinny wziąć przykład z takich klubów jak Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, FC Porto czy AS Monaco i głównie stawiać na graczy koło 20. roku życia. A nawet poniżej.
Takie AS Monaco w ciągu dwóch okienek transferowych sprzedało aż 16. zawodników o średniej wieku 23,68 lat i nikt tragedii nie robi.
Zarobili kupę szmalu, dadzą szansę na pokazanie się kolejnym młodym zawodnikom i interes będzie kwitł. Pomijam aspekt sportowy. Bo nie dość, że będą mogli pozyskiwać coraz młodszych i bardziej utalentowanych graczy (oni sami chętniej będą chcieli trafiać do takiego klubu) to na dodatek będą mieli środki na inwestowanie w akademię.
Jak patrzę na taką Legię Warszawa to imho tacy gracze jak Radosław Majecki, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia, Sebastian Szymański, Mikołaj Kwietniewski oraz Jarosław Niezgoda powinni grać regularnie.
Dzisiaj są takie ceny na rynku transferowym, że na sprzedaży trzech utalentowanych zawodników z Polski można zarobić tyle ile na awansie do Ligi Mistrzów. I nie piszcie, że nie ma utalentowanej młodzieży. Jest, ale zamiast traktować tych chłopaków jako perełki inwestycyjne to ma się młodzież za przeproszeniem w d****. I to nie tylko w świecie futbolu, ale w innych dziedzinach również. W innych krajach dmuchają i chuchają na najzdolniejszych. A w Polsce radź sobie sam. Ile szczęścia, że swego czasu Robert Lewandowski nie zwątpił.
1
Trenowałem, ale kontuzja daje jeszcze o sobie znać. Miesiąc temu udało się przebiec prawie półmaraton bez bólu. Teraz kolano i biodro doskwierają i zaledwie 5 km. Oczywiście bez tabletek przeciwbólowych się nie obyło. Trzeba wykurować i do przodu.
1
Jako lewy napastnik to on już nie grał co najmniej 2 lata :)
0
Miało być PN :)
0
Jak czytam plotki, że Ousmane Dembele jest obrażony o transfer Malcoma to łapię się za głowę. Tak naprawdę nasza kadra w przyszłym sezonie to może być spokojnie 18 klasowych bądź dobrych graczy + 4 wychowanków do oszlifowania.
Widziałbym to tak.
MATS/Cillessen
Semedo/Roberto-Pique/Lenglet-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Arthur-Busquets/Samper-Coutinho/Alena
Messi/Malcom-Suarez/Munir-Dembele/Denis
Zwróćcie tylko uwagę na fakt, że Valverde nie jest skłonny do wielkich rotacji a na dodatek mamy w kadrze wszechstronnych zawodników, którzy mogą grać na różnych pozycjach.
Roberto - PO, ŚPD, ŚP, ŚPO.
Rakitić - ŚP, ŚPD, ŚPO
Arthur - ŚPD, ŚP
Coutinho - ŚP, ŚPO, LN
Messi - PN, ŚPO, ŚN
Malcom - PN, ŚPO
Dembele - LN, PN.
Denis - ŚP, ŚPO, LN.
I też nie ma co się oszukiwać, że jak np. wypluć wypadnie Luis Suarez, to Leo zagra w środku ataku a na skrzydłach Malcom i Dembele. Jak wypadnie powiedzmy wypluć Malcom, to na prawe skrzydło przeniesiony zostanie Dembele, na lewe skrzydło powędruje Coutinho a jego miejsce w środku pola zajmie Arthur.
Wariantów jest cała masa. Chociaż nie wykluczam, że być może przyjdzie klasowy pomocnik kosztem Sergi Sampera, który zostanie sprzedany z opcją wykupu.
1
To niech biorą Rafinhę za 35 mln euro skoro im się tak powodzi :)
3
Ciekawe czy ktoś teraz zapłaci Chelsea chociaż 40 baniek za Williana.
24
No tak, bo ludzie, którzy robią wielkie kariery nigdy nie imprezują. Zejdź na ziemię :)
0
Taki żarcik, biorąc pod uwagę poczynania naszego zarządu w ostatnich latach :)
1
Realizacja:
Arthur, Lenglet i Malcom!!!
Oczekiwania:
Borja Valero, David Luiz, Willian.
Efekt Abidala! :D
3
Spokojnie, przylecę ;)
2
Ależ Brazylia będzie miała pakę w ciągu kilku lat.
Allison
Eder - Marquinhos - Jemerson - Alex Sandro
Arthur - Fabinho - Coutinho
Malcom - Jesus - Neymar
0
Zarobimy na pewno. Ale nie wiadomo ile.
Mina 20-30 mln euro
Marlon 10-20 mln euro
Digne 20-30 mln euro
Gomes 20-30 mln euro
Rafinha 20-35 mln euro
Arnaiz 10-15 mln euro
Paco 20-30 mln euro
Vidal 8-10 mln euro.
Łącznie jakieś 128-200 mln euro.
0
Chcieliście kogoś do ataku? No to będzie Malcom.
Jaram się jak małe dziecko. Arthur, Lenglet i Malcom.
Biorąc pod uwagę, że zarobimy jakieś pieniądze na Minie, Marlonie, Digne, Gomesu, Rafinhi, Arnaizie czy Paco to może przyjdzie jeszcze jakiś klasowy pomocnik.
3
Oczywiście chodziło mi o styl gry i poruszania się po boisku :D
4
Malcom to takie połączenie Douglasa Costy, Robbena oraz Salaha. Jak dobrze zostanie pokierowana jego kariera to może być w przyszłości jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Ponadto daje dużo wariantów w ofensywie. IMHO jest to dużo lepsza opcja niż Willian.
0
Dla mnie to takie połączenie Salaha, Robbena i Douglasa Costy.
0
Myślę, że Palencia znajdowałby się w kadrze tylko prowizorycznie. Oczywiście istnieje szansa, że kupimy kogoś klasowego do środka pola a Roberto dalej będzie grywał na prawej obronie.
8
Moim zdaniem pozyskanie Malcoma pokaże jasno innym klubom, że jeśli nie chcą sprzedawać piłkarzy po rozsądnych cenach to zawsze można znaleźć alternatywę i często bardziej perspektywiczną. Brazylijczyk ma papiery na wielkiego grajka. Ale zobaczymy co los przyniesie.
Moim zdaniem ewidentnie powinniśmy wrócić do 4-3-3.
MATS/Cillessen
Semedo/Palencia-Pique/Lenglet-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Arthur-Busquets/Roberto-Coutinho/Alena
Messi/Malcom-Suarez/Munir-Dembele/Denis
PS. Roberto pełniłby podobną funkcję co swego czasu Lahm w Bayernie. W zależności od potrzeb grałby na boku obrony lub w środku pola.
Sprzedaż z opcją wykupu: Marlon, Mina, Samper, Arnaiz.
Definitywna sprzedaż: Vidal Digne,, Gomes, Rafinha, Paco.
34
Nie obraź się, ale mnie to już nawet nie śmieszy. Na początku jeszcze taki styl jeszcze był ciekawy. Teraz bardziej już tylko nudzi. Bo można byłoby zapisać swoją myślą przewodnią dosłownie w kilku zdaniach.
1
Allison trochę za nisko. Koleś jest kotem.
0
Moim zdaniem koleś powinien zostać sprzedany z opcją wykupu. Nie ma sensu, aby zajmował miejsce na ławce rezerwowych. Jeśli ma się rozwijać to potrzebuje regularnych występów.
0
Zobaczymy jak sobie poradzi w wadze ciężkiej :)
3
Premier League wygląda coraz ciekawiej.
Manchester City:
Ederson - Walker - Stones - Laporte - Mendy - Fernandinho,, De Bruyne, D. Silva - Sterling, Aguero, Sane.
Liverpool:
Allison - Gomez, Van Dijk, Matip, Robertson - Fabinho, Keita, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mane.
Manchester United:
De Gea - Valencia, Bailly, Lindelof, Young - Matić, Pogba, Fred - Sanchez, Lukaku, Martial.
Tottenham:
Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Dier, Dembele - Alli, Eriksen, Son - Kane.
Chelsea:
Coutois - Azpilicueta, Rudiger, Christensen, Alonso - Kante, Jorginho - Willian, Fabregas, Hazard - Morata.
Arsenal:
Leno - Bellerin, Sokratis, Mustafi, Kolisinac - Xhaka, Ramsey - Mchitarjan, Oezil, Aubameyang - Lacazette.
Leicester City:
Schmeichel - Pereira, Maguire, Evans, Fuchs - Ndidi, Silva - Iheanacho, Maddison, Gray - Vardy.
Everton:
Pickford - Coleman, Williams, Keane, Baines - Schneiderlin, Guaye - Walcott, Gylfi, Bolasie - Tosun.
WHU:
Fabiański - Zabaleta, Diop, Ogbonna, Masuaku - Kouyate, Wilshere - Anderson, Lanzini, Yarmolenko - Chicharito.
Southampton:
Forster - Soares - Yoshida, Vestergaard, Bertrand - Lemina, Romeu - Remond, Ward-Prowse, Elyounoussi - Austin.
Jeżeli powyższe klub dokonają kolejnych wzmocnień to możemy oglądać jeszcze bardziej wyrównany sezon w Premier League. Nie mam wątpliwości, że takie kluby jak Manchester United, Tottenham Hotspur, Chelsea Londyn, Manchester City czy Arsenal Londyn dokonają wzmocnień w najbliższych tygodniach,
13
Dokładnie, tak robi się interesy w świecie futbolu. Kolejne znakomite przykłady to Benfica Lizbona, FC Porto, AS Monaco, SSC Napoli czy Ajax Amsterdam.
1
Przyznam szczerze, że pozyskanie Paula Pogby to byłby bardzo ciekawy ruch transferowy. Moim zdaniem będzie to możliwe, ale wcześniej nasz klub będzie musiał sprzedać takich graczy jak Yerry Mina, Lucas Digne, Douglas, Sergi Samper, Andre Gomes, Denis Suarez, Rafinha, Jose Arnaiz, Aleix Vidal czy Munir. A przynajmniej większość z nich. Zapomniałbym jeszcze o Ardzie Turanie.
1
Mam takie same odczucia jakbym słyszał tego aktora :P