Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
Pamiętajcie, że to tylko mecz towarzyski. I jak oglądacie takie mecze to zwróćcie uwagę na kilka aspektów, bo można stworzyć błędny obraz w głowie.
Denis Suarez grał po lewej stronie przeciwko Serge Aurierowi, który walczy z Trippierem o miejsce w składzie. Z kolei Rafinha grał przeciwko Kyle'owi Walkerowi-Petersowi, który naturalnie jest prawym obrońcą i rzadko gra w Tottenhamie.
Podobnie jak w przypadku Mirandy i Cucu. Ten pierwszy był na boisku, gdy miał lepszych zawodników od siebie w składzie. Na dodatek to jego stroną przechodziło najgroźniejsze akcje Kogutów. W tym został po prostu ośmieszony przez Lucasa. Z kolei Cucu grał z gorszymi/młodszymi zawodnikami, kiedy zespół nie mógł zdominować przeciwnika.
Tak więc przy ocenie gracza bierzcie również inne czynniki pod uwagę.
0
Tottenham lada moment gra w lidze a Wy chcecie młodzików? :D
2
Jak zastanawiacie się dlaczego Pochettino nie dokonuje zmian to zobaczcie ilu ma zawodników rezerwowych na ławce.
0
Jasper troszkę się rozluźnił w drugiej połowie :)
0
Zastanawia mnie czy to my mamy tak mocną ławkę rezerwowych czy po prostu w Tottenhamie większość piłkarzy jest świadoma, że zostanie na kolejny sezon? Bo poza Carterem-Vickersem i Amosem nie widziałem dużego zaangażowania.
0
A co do Sergi Roberto to już dawno wspominałem, że powinien pełnić u nas podobną funkcję jak Philipp Lahm swego czasu w Bayernie Monachium. W zależności od potrzeb powinien grać na PO lub ŚPD. Być może ciut wyżej, ale tutaj mamy sporo grajków. A chodzą słuchy, że szykuje się kolejny.
0
Mam podobne zdanie. Chłopak ma talent, ale Tottenham to głównie stwarzał zagrożenie prawą stronę. I gdyby Serge Aurier dokładniej dogrywał piłkę kolegom to moglibyśmy stracić 2-3 gole.
6
Brazylijski Xavi.
PS. Przypomniał mi się podobny gol Thiago przeciwko United w presezonie. Wtedy również miał "4" na koszulce.
2
Gdyby nie kontuzje to Thiago i Rafinha mogliby zostać naprawdę klasowymi zawodnikami.
1
Powiedzcie mi po co trzymać Lucasa Digne jak jest Marc Cucurella i Juan Miranda?
0
Pod względem fizycznym na tle Tottenhamu wyglądamy jak małe dzieci. Widać różnicę jeśli chodzi o siłę fizyczną zawodników obu drużyn.
0
Po prostu nie śpię :)
1
W swoim przedostatnim sezonie w Manchesterze United, Cristiano Ronaldo w mojej ocenie był kompletnym zawodnikiem. Dryblingi, branie akcji na siebie, przegląd pola, dośrodkowania, strzały z dystansu itd. Do tego bramki i asysty. Gdyby potrafił przez kolejne 10 lat utrzymać efektywność z efektownością to byłbym w stanie porównywać go z Lionelem Messim. Ale niestety zmienił swój styl. Pozostał znakomitym egzekutorem, lisem pola karnego. Ten błysk i magia w jego grze zniknęły wiele, wiele lat temu.
13
Czasami mam wrażenie, że wiele osób ma zaburzoną percepcję w świecie futbolu. Ludzie widzą takiego Kyliana Mbappe, który mając 18 lat zdobywa 24 gole i notuje 14 asyst. Co myślą? Przecież ten chłopak będzie niebawem zdobywał po 60-70 goli w każdym sezonie. Sezon później zdobywa tych bramek 21.
Ludzie widzą takiego wówczas 25-letniego Mohameda Salaha, który w Romie zdobywa 19 goli i notuje 15 asyst. Co myślą ludzie przed jego przyjściem do Liverpoolu? Że ciężko będzie mu wyśrubować podobne liczby. Co robi Egipcjanin? Zdobywa 44 gole i notuje 16 asyst.
Rozumiem logikę w tym, że zawodnik młodszy może mieć teoretycznie większy potencjał. Ale tak na zdrowy rozum taki 18-latek mógł osiągnąć swój szczyt już teraz z kolei inny zawodnik zrobi to w wieku 25-26 lat.
Może okazać się, że Francuz nigdy nie będzie w stanie strzelać tyle bramek co sezon co Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo.
Interesuję się futbolem czy innymi sportami od wielu lat. I mam wrażenie, że wielu sportowców osiąga swój szczyt umiejętności na wiele lat przed końcem kariery i nie jest w stanie do nigdy przeskoczyć. Ich rozwój zatrzymuje się na pewnym etapie.
Ronaldinho swój szczyt umiejętności osiągnął w wieku 25-26. Kolejne lata to był już tylko regres. Z kolei taki Xavi Hernandez swój najwyższy pułap zaczął osiągać od 27-28 roku życia.
0
Wydaje mi się, że przesunięcie Francka Ribery'ego do środka pola może być świetnym posunięciem. Nie jest tak dynamiczny jaki kiedyś, ale ten drybling, przegląd pola i technika na wysokim poziomie.
0
Jak kiedyś pisałem o drukowaniu pieniędzy to spotkałem się z opinią, że to nie jest ciekawy temat. A potem kupa ludzi tutaj zaczęła oglądać "Dom z papieru".
0
Xavi też kiedyś miał długą kontuzję. Czy potem miał kolejne?
3
Jeżeli będziemy mieli taką kadrę w przyszłym sezonie to będzie coś niesamowitego.
MATS/Cillessen
Semedo/Roberto-Pique/Lenglet-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Thiago-Busquets/Arthur-Coutinho/Alena
Messi/Malcom-Suarez/Munir-Dembele/Denis
4
Kolega podał fajną statystykę, że w ostatnich 3 latach Thiago opuszczał statystycznie 10 spotkań w sezonie z powodu kontuzji.
To teraz weźcie pod uwagę, że z meczami reprezentacyjnymi w sezonie mamy około 70 spotkań.
3
Bardzo fajna statystyka, bo otworzy wielu osobom oczy. Moim zdaniem pozyskanie Thiago powinno być priorytetem. Mamy szeroką kadrę, więc nie powinien być przemęczony i często łapać urazy. Odpowiednia dieta, regeneracja, siłownia i będzie ok.
17
Ludzie wiedzą, że seks może skończyć się niechcianą ciążą a mimo to uprawiają i potem chcą te dzieci usuwać. Więc między zrozumieniem czegoś a akceptacją jest raczej daleka droga.
0
Polecam również Kruka. A sam zabrałem się za Dom z Papieru. I mocno wciąga :D
0
Myślę, że Chelsea dostała jasny komunikat, że kwota 60-70 milionów euro za 30-latka jest nierealna i powinni znacznie obniżyć swoje wymagania. Ale raczej nigdzie go już nie sprzedadzą :)
3
Niech się dziara chłopak jak mu się podoba. Osobiście nie planuję robić sobie tatuaży. Nie wiem co miałyby mi dodać :)
6
75 mln euro za 28-letniego zawodnika to przesadzona kwota. Gdyby był 2 lata młodszy to bardzo chętnie. Ale wówczas zamiast pozyskać Bosniaka za 42 mln euro to klub wolał przeznaczyć pieniądze na Andre Gomesa.
7
O 20 mln euro taka afera? Biorąc pod uwagę co najmniej kilkanaście transferów do tego klubu na przestrzeni ostatnich 10-15 lat można byłoby postawić niektórym osobom zarzuty związane z celowym działaniem na niekorzyść klubu :) I to zarówno w aspekcie finansowym jak również sportowym.
0
Dla mnie ten AC Milan to jakiś niepoważny klub. Nie wiem w czym mają im pomóc tacy zawodnicy jak Nikola Kalinić, Fabio Borini czy Lucas Biglia. Nie oszukujmy się, że w ich miejsce mogli pozyskać lepszych zawodników.
0
Tylko niestety stawy niekoniecznie idą w parze wraz z wiekiem biologicznym :)
2
Dokładnie, są prywatne portale gdzie wrzucane są te same oferty. Więc po co jeszcze płacić komuś za coś co prywatnie wychodzi taniej? :)
19
Ciocia nie lepsza. Pracuje w firmie, która nie potrafi znaleźć ludziom zatrudnienia :)
Urzędy Pracy funkcjonują po to, aby człowiek mógł pójść do lekarza. Gdyby Konstytucja była przestrzegana to nikt by tam nie przychodził :)