1

Powiem Ci, że ogromna jest przepaść między wioskami w Niemczech a w Polsce. Różnica jest kolosalna jeśli chodzi o infrastrukturę.
Między dużymi miastami już takiej różnicy nie widać.

14

Moi drodzy.
Jeżeli prawdą jest, że Arturo Vidal ma kosztować 21 mln euro (łącznie ze zmiennymi) i podpisać trzyletni kontrakt wart 9 mln brutto (mniej niż 4,5 mln euro netto) to moim zdaniem jest to dobry transfer.
Doświadczony, silny, waleczny zawodnik, który potrafi nie tylko dobrze grać w defensywie, ale również dograć ostatnią piłkę, strzelić z dystansu czy znakomicie gra w powietrzu.
W klubie też są potrzebni charakterni goście, którzy mają osobowość lidera.

1

Niemożliwe, żeby zarabiał tyle netto. To prawie dwa razy więcej niż w Bayernie Monachium.

9

Arturo Vidal ma zarabiać 9 mln euro brutto a nie netto. Zarobki zawsze podaje się jako brutto a nie netto. Obecnie w Bayernie Monachium zarabia 10 mln euro brutto rocznie.

1

Kwoty zarobków zawsze podaje się w brutto a nie netto.

0

9 mln euro to kwota brutto. Na czysto wychodzi mniej niż 4,5 mln euro netto.

17

Jedna sprawa. Nie porównujcie Arturo Vidala do Ardy Turana. Bo Turek grał bardzo dobrze na skrzydle, ale nie sprawdził się w środku pola, gdzie miał nominalnie występować. Z kolei w przypadku Chilijczyka środek pola to jego naturalna pozycja. Tylko tyle i aż tyle.

0

Kogo się pozbyć to wiadomo od dawien-dawna. Pytanie tylko czy się uda. To też nie lada wyzwanie.

0

Kadra na przyszły sezon wygląda świetnie:
MATS/Cillessen
Roberto/Semedo-Pique/Lenglet-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Arthur-Busquets/Vidal-Coutinho/Alena
Messi/Rafinha-Suarez/Munir-Dembele/Malcom

Pozycje umowne.

Ale trzeba się w takim razie pozbyć następujących graczy:
Yerry Mina, Marlon, Sergi Samper, Denis Suarez, Andre Gomes, Jose Arnaiz, Aleix Vidal oraz Paco Alcacer.

0

Oglądałem :D

5

Arturito!!! Nie mogę się doczekać :D

1

W Premier League został już tylko tydzień :)

6

Malcom 41 mln euro.
Clement Lenglet 36 mln euro.
Arthur 31 mln euro.
Arturo Vidal 20 mln euro.

Chyba rynek transferowy wraca powoli do normalności?

Zwróćcie uwagę, że Manchester City, Manchester United, Chelsea Londyn, Tottenham Hotspur, Arsenal Londyn, Paris Saint-Germain, Bayern Monachium czy Real Madryt nie szastają forsą w tym okienku transferowym.

PSG kupiło Mbappe oraz Real Viniciusa, ale te transfery były zaklepane dużo wcześniej.

Wydaje mi się, że na rynku transferowym coraz trudniej będzie znaleźć frajerów.

0

Vidal ma kosztować mniej niż 20 mln euro (SER). Z kolei Paulinho kosztował nas 40 mln euro.

0

Wydaje mi się, że wróci, bo brakuje już naiwniaków, którzy chcą płacić kokosy za emerytów. Czy wielkie kwoty za utalentowanych graczy.

0

Skoro Arturo Vidal pasował do Bayernu Monachium prowadzonego przez Pepa Guardiolę to także pasuje do Barcy. To zawodnik bardzo uniwersalny i niezwykle doświadczony. Ma kosztować 2 razy mniej niż przed rokiem Paulinho. Moim zdaniem to interesująca opcja.

0

Patrząc na ceny naszych transferów w tym okienku to mam wrażenie, że rynek powoli wraca do normalności. Mniej niż 20 mln euro za 31-letniego doświadczonego, ale wciąż klasowego zawodnika to kwota rozsądna.
PS. Byleby tylko potem Chińczycy chcieli go odkupić za 30-40 mln euro :D

1

Barcelona 2018/2019
MATS/Cillessen
Roberto/Semedo-Pique/Lenglet-Umtiti/Vermaelen-Alba/Cucurella
Rakitić/Arthur-Busquets/Vidal-Coutinho/Alena
Messi/Rafinha-Suarez/Munir-Dembele/Malcom

Jak będziemy mieli taką pakę w przyszłym sezonie to nie mam pytań. Pozycje są dosyć umowne, bo wielu zawodników jest wszechstronnych i w dodatku Valverde raczej będzie korzystał również z 4-4-2 czy 4-2-3-1.

5

Jeżeli ma kosztować 20 mln euro to moim zdaniem jest to dobra opcja. Po 1-2 sezonach za 30-40 mln euro można go puścić do Chin.

0

Za mniej niż 20 mln euro? Jesteś pewien?

39

Jak po sezonie czy dwóch uda się go opchnąć do Chin za 30-40 mln euro to nie mam nic przeciwko. Koleś ma jeszcze 2-3 lata gry na najwyższym poziomie. Można go wyeksploatować do granic możliwości :D

2

Nie wiem co niektórzy tutaj piszą o zastępowaniu Xaviego czy też Iniesty. Aby zastąpić tego pierwszego przyszedł już Arthur. Z kolei miejsce Iniesty zajmie Coutinho. Jakby nie patrzeć to zawodnicy o podobnej charakterystyce.

3

Arturo Vidal bez wątpienia jest klasowym zawodnikiem. Jeżeli istnieje możliwość, aby przez 2-3 sezony dał z siebie 100% i następnie opchnąć go do Chin to jestem jak najbardziej za transferem Chilijczyka.

Koleś zarówno w Bayernie Monachium jak i Juventusie Turyn grał na wysokim poziomie.

2

Jeżeli mamy pozyskać świetnego box to box z ogromnym doświadczeniem to jak dla mnie powinniśmy powalczyć o Moussę Dembele. Myślę, że Tottenham spokojnie go opchnie za 30 mln euro z racji, że ma 31 lat.

Na ich celowniku znajduje się Tanguy Ndombele, który ma papiery, aby zostać znakomitym piłkarzem.

0

Moussa Dembele :D

1

Jak chcemy pozyskać kogoś o podobnej charakterystyce co Paulinho to zainteresowałbym się jednym z dwóch poniższych graczy:
1. Moussa Dembele - doświadczenie i po prostu klasa światowa.
2. Tanguy Ndombele - bardzo utalentowany i silny fizycznie zawodnik.

Wydaje mi się, że obaj Panowie są do wyciągnięcia za rozsądne pieniądze.

8

Jeżeli Arturo Vidal ma przyjść za 30 mln euro i zgodzi się na obniżkę zarobków to nie mam nic przeciwko. Można chłopaka po 1-2 sezonach sprzedać do Chin za kupę forsy. Ale to gdybanie. Trzeba przed transferem dogadać się z Chinolami :D

0

Przyznam szczerze, że zmagania w Serie A mogą być naprawdę interesujące:
Juventus: Szczęsny - Cancelo, Bonucci, Chiellini, Sandro - Khedira, Pjanić - Douglas, Dybala, Ronaldo - Mandżukić.
Napoli: Meret - Hysaj, Koulibaly, Maksimovic, Ghoulam - Ruiz, Hamsik, Allan - Verdi, Mertens, Insigne.
Inter: Handanovic - Vrsaljko, De Vrij, Skrinar, Asamoah - Vecino, Brozovic - Candreva, Nainggolan, Perisić - Icardi.
Milan: Donnarumma - Calabria, Caldara, Romagnoli, Rodriguez - Locatelli, Kessie, Bonaventura - Suso, Higuain, Calhanoglu.
Roma: Olsen - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Gonalons, Strootman, Pellegrini - Under, Dżeko, El Shaarawy.

0

Moim zdaniem Leroy Sane to już w tej chwili klasa światowa. Tym bardziej skoro MATS został tak oceniony.

30

Z Tonim Kroosem oraz Leroyem Sane to żart i to na dodatek nieśmieszny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?