Sawik_10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
3 obserwowanych
Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie wiem jakich miałeś pracodawców, ale współpracowałem z ludźmi, którzy pozwalali mi pracę zakończyć w piątek kilka godzin wcześniej czy czasami dostawaliśmy dzień wolny, aby mieć dłuższy weekend.
Tylko akurat pracowałem z ludźmi, którzy znają się na biznesie a nie przysłowiowymi "Januszami Biznesu" :D
0
Sam Lionel Messi przyznaje, że potrzebuje regularności, aby być w formie. Ale moim zdaniem w końcówce sezonu musi rozegrać mecze z Sevillą (Puchar Króla) oraz przeciwko Realowi Madryt. W pozostałych spotkaniach może wchodzić z ławki rezerwowych czy też opuszczać plac gry koło 60. minuty meczu. Niewykluczone, że pojawią się 1-2 mecze, w których po prostu nie zagra.
Nie popadajmy w paranoję. Wielu innych zawodników walczy o wyjazd na mundial czy potrzebuje się pokazać z dobrej strony, aby latem znaleźć na nich nabywców.
Moim zdaniem tacy gracze jak Yerry Mina, Thomas Vermaelen Aleix Vidal, Andre Gomes, Denis Suarez czy Paco Alcacer powinni grać częściej w ostatnich spotkaniach ligowych.
0
To wprowadźmy Marca Cucurellę do pierwszego zespołu zamiast Lucasa Digne.
Może zostać sprzedany, ale mimo wszystko zatrzymałbym go w zespole.
1
Mam tylko nadzieję, że nie będą zbyt długo zwlekać z wprowadzeniem go do pierwszego zespołu, bo najprawdopodobniej zdecyduje się odejść.
Przy obecnej wiedzy i możliwościach przygotowania fizycznego to już teoretycznie można wprowadzać 16-17 latków do pierwszych zespołów. Przykładami są chociażby Matthijs de Ligt, Kylian Mbappe czy swego czasu Lionel Messi :)
1
A Ty byś został w klubie, który nie daje Ci szans? Chcemy sprowadzać utalentowanych 18-20 latków a jak mamy takich w młodszych zespołach to nie dajemy im szans. Dlatego właśnie odchodzą. Zrobiłbym to samo na ich miejscu. Taki Kylian Mbappe czy Matthijs de Ligt w wieku 16-17 lat debiutują w pierwszych zespołach.
No i co z tego, że leczy kontuzję, skoro jeśli tylko występował w pierwszym zespole to nakrywał czapką Deulofeu czy Denisa Suareza. Chłopak ma papiery na wielkie granie i dałbym mu szansę.
0
To zależy kto odejdzie.
Jeżeli odejdą następujący zawodnicy: Cillessen, Mina (wypożyczenie), Digne (Juventus), Aleix Vidal, Gomes, Denis, Iniesta (Chiny) Gerard Deulofeu, Arda Turan oraz Paco Alcacer to wówczas chciałbym następujących piłkarzy
Andre Onana, Clement Lenglet, Alex Grimaldo, Arthur, Carles Alena (z drużyny rezerw), Jose Arnaiz (z drużyny rezerw) oraz Antoine'a Griezmanna.
Tak prezentowałaby się kadra:
MATS/Onana
Roberto/Semedo-Pique/Vermaelen-Umtiti/Lenglet-Alba/Grimaldo
Rakitić/Arthur-Busquets/Paulinho-Coutinho/Alena
Messi-Suarez/Griezmann-Dembele/Arnaiz
0
Mam tylko nadzieję, że nie będziemy kupować gwiazd jednego turnieju (mundialu). Zaznaczam, że chodzi mi o zawodników, którzy na co dzień nie prezentują równie wysokiego poziomu :)
4
Biorąc pod uwagę z jakimi problemami borykaliśmy się przez większość sezonu to będę zadowolony z dubletu. Trzeba o tym pamiętać.
Jeśli latem uda się pozyskać Griezmanna, Arthura oraz Lengleta to nie wyobrażam sobie, aby pojawiały się wymówki, jeśli wcześnie odpadniemy z Ligi Mistrzów.
34
Nie mogę doczekać się przyszłego sezonu. Myślę, że będziemy mieli bardzo dużo pożytku z Phillipe Coutinho oraz Ousmane Dembele, którzy mogą pochwalić się bardzo dobrymi statystykami.
Brazylijczyk zdobywa gola bądź notuje asystę średnio co 129 minut.
Francuz zdobywa gola bądź notuje asystę średnio co 106 minut.
Nie zapominajmy o tym, że dają dużą różnię na boisku oraz w przyszłym sezonie będą w pełni zaaklimatyzowani.
0
Człowieku, Daniele de Rossi w obecnym sezonie rozegrał 27 spotkań (część z ławki rezerwowych). Jego rola w drużynie jest zupełnie inna a mimo wszystko As Roma radzi sobie bardzo dobrze.
Ignazio Abate rozegrał rozegrał w Milanie 25 spotkań (część z ławki rezerwowych).
Aleksandar Kolarov jest podstawowym zawodnikiem, ale przyszedł za darmo. Więc mimo, iż jest wiekowym zawodnikiem to Roma niewiele straci, jeśli zdecyduje się odejść za darmo po wygaśnięciu kontraktu
PS. Widocznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Buffon rozegrał nawet więcej spotkań, bo 29, ale nikt nie ma wątpliwości, że jego miejsce zajmie Wojciech Szczęsny. A jeszcze jeden wątek do De Rossiego. Swego czasu nie mieścił się w pomocy Romy, gdy tercet tworzyli: Strootman, Nainggolan oraz Pjanić i musiał grywać w obronie.
0
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
1) Wymieniłem graczy, którzy albo nie odgrywają już tak kluczowej roli jak wcześniej i można byłoby ich zastąpić innymi piłkarzami.
2) Albo takich, którzy są raczej tylko dla szerszej kadry, bo nie mają umiejętności na pierwszy skład.
Abate, De Rossi czy Kolarov należą do grupy pierwszej.
8
W moim odczuciu w ciągu najbliższych 2-3 lat możemy spodziewać się wielkiego powrotu włoskich drużyn na europejskie salony. Większość tych drużyn ma w kadrze młodych, utalentowanych piłkarzy, którzy są głodni sukcesów.
Poniżej prezentuję średnią wieku 6 najlepszych włoskich drużyn:
Juventus Turyn (29 lat średnia wieku) - zawyżana jest mocno przez takich graczy jak Gianluigi Buffon (40 lat), Andre Barzagli (36 lat), Stephan Lichtsteiner (34 lata) czy Claudio Marchisio (32 lata).
SSC Napoli (27,1 lat średnia wieku) - zawyżana jest mocno przez takich graczy jak Pepe Reina (35 lat), Christian Maggio 36 lat),
AS Roma (27,4 lat średnia wieku) - zawyżana jest mocno przez takich graczy jak Bogdan Lobont (40 lat), Aleksander Kolarov (32 lata), Daniele de Rossi (34 lata).
Lazio Rzym (26,9 lat średnia wieku) - zawyżana jest mocno przez Federico Machetti (35 lat), Dusan Basta (33 lata), Marco Parolo (33 lata), Nani (31 lat).
AC Milan (26,1 lat średnia wieku) - zawyżana jest mocno przez Marco Storari (41 lat), Christian Zapata (31 lat), Luca Antonelli (31 lat), Ignazio Abate (31 lat), Riccardo Montolivo (33 lata).
Inter Mediolan (27,6 lat) - zawyżana jest mocno przez Daniele Padelli (32 lata), Tomasso Berni (35 lata), Andrea Ranocchia (30 lat), Eder (31 lat).
Wymieniłem graczy, którzy albo nie odgrywają już tak kluczowej roli jak wcześniej i można byłoby ich zastąpić innymi piłkarzami. Albo takich, którzy są raczej tylko dla szerszej kadry, bo nie mają umiejętności na pierwszy skład.
0
20-30 mln euro? Myślę, że Napoli czy jakiś klub z Anglii bez problemu wyłoży 17,5-26 mln funtów na tak utalentowanego zawodnika.
33
Moim zdaniem to chyba jedna z najlepszych opcji. Tak jak wspominałem wcześniej, chłopak ma 22 lata, 150 spotkań w karierze, mierzy 186 cm, waży 81 kg i klauzulę odejścia w wysokości 30 mln euro, którą można zbić do 20 mln euro, dorzucając kartę zawodniczą Aleixa Vidala.
Ponadto można byłoby za darmo wypożyczyć Yerry'ego Minę do Sevilli z opcją wykupu za 20 mln euro. Jeżeli wypali i Sevilla go wykupi (nie musi podpisywać kontraktu) to zawsze mamy część środków na Matthijsa de Ligta.
A w sezonie 2019/2020 posiadanie takich czterech obrońców jak: Gerard Pique, Samuel Umtiti, Clement Lenglet oraz Matthijs de Ligt to byłoby coś niesamowitego.
1
Sam Denis Suarez zapowiedział, że chce powalczyć o miejsce w składzie. Wydaje mi się, że może przejść podobną drogę jak Sergi Roberto. Moim skromnym zdaniem ma papiery, aby podbić swoją wartość do 50-60 mln euro, ale potrzebuje regularności.
3
Dlatego właśnie w końcówce sezonu Ernesto Valverde będzie stawiał na Andre Gomesa, Denisa Suareza, Aleixa Vidala czy Paco Alcacera, aby pokazali się światu.
Ceny nie są zbyt wygórowane, bo większość z nich ma najlepsze lata przed sobą.
Najtrudniej będzie w przypadku Ardy Turana.
0
Myślę, że Lenglet, Griezmann oraz Arthur na 90%. Niewykluczone też, że Frenkie de Jong, ale wydaje mi się, że jednak Carles Alena zostanie włączony do pierwszego zespołu.
16
Czyli mamy listę graczy, którzy mogą odejść.
- Iniesta (na zasadzie wolnego kontraktu, oszczędzimy na tygodniówce)
- Aleix Vidal (włączyć w transfer Lengleta. Wycena Vidala to około 10 mln euro)
- Andre Gomes (możemy za niego otrzymać kwotę między 25-35 mln euro)
- Denis (możemy za niego otrzymać między 20-30 mln euro)
- Alcácer (możemy za niego otrzymać około 30 mln euro)
- Turan (nie gra wybitnie w Turcji. Będzie ciężko, aby go sprzedać)
- Rafinha (możemy za niego otrzymać 35 mln euro od Interu)
- Deulofeu (ma złamaną stopę, ale dobrze pokazał się w Watfordzie. Myślę, że skuszą się, aby wyłożyć 20 mln euro na Hiszpana).
W moim odczuciu możemy zarobić/zyskać 135-160 mln euro. Może więcej jak znajdzie się magiczny chętny na Ardę Turana.
Z kolei, jeśli chodzi o oszczędności z tytułu zarobków poszczególnych piłkarzy to w informacji totalsportek wynika, że wyżej wymienieni zawodnicy kosztują Barceloną 675 tysięcy funtów brutto tygodniowo, czyli jakieś 775 tysięcy euro brutto tygodniowo. Co w ciągu roku daje kwotę rzędu 40 mln euro brutto.
0
Wydaje mi się, że to po prostu najlepsza opcja dla obu drużyn.
1
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby korzystne dla Barcelony jak i samej Sevilli. Drużynę buduje się od tyłu. Ponadto jeśli Lucas Digne chce odejść do Juve to powalczyłbym o powrót Alexa Grimaldo.
Nasza linia pomocy będzie najprawdopodobniej wyglądać następująco:
Rakitić/Arthur-Busquets/Paulinho-Coutinho/Alena
Chociaż nie ukrywam, że poświęciłbym Paulinho, aby pozyskać kogoś bardziej klasowego. Szkoda, że Goretzki nie udało wyciągnąć się za darmo.
22
Pozyskanie Clementa Lengleta (186 cm, 81 kg, środkowy obrońca, lewonożny, 150 meczów na poziomie zawodowym) może być jednym z najlepszych ruchów transferowych Barcelony w ostatnich latach.
Klauzula odejścia Francuza wynosi 30 mln euro. Można tę kwotę zbić o 10 mln euro dorzucając kartę zawodniczą Aleixa Vidala.
Ponadto można byłoby za darmo dorzucić roczne wypożyczenie Yerry'ego Miny, który również jest środkowym obrońcą.
FC Barcelona pozyskałaby utalentowanego defensora, który ma doświadczenie w Primera Division oraz w europejskich pucharach
Z kolei Sevilla otrzymałaby 20 mln euro w gotówce, kartę zawodniczą Aleixa Vidala oraz Yerry'ego Minę na roczne wypożyczenie z opcją wykupu przez Sevillę (sam zawodnik może zdecydować się jednak nie musi podpisać kontraktu z klubem z Andaluzji i wrócić na Camp Nou).
Wiem, że Sevilla jest ograniczona również do posiada określonej liczby zawodników spoza UE. W tej chwili jest to trzech graczy: Guilhereme Arana (najprawdopodobniej trafi na wypożyczenie), Ganso (najprawdopodobniej odejdzie latem), Luis Muriel (ubiegła się o włoski paszport, gdzie spędził łącznie 6 lat). Tak więc problem do rozwiązania.
3
Dokładnie, spodziewam się takiego scenariusza. Yerry Mina potrzebuje regularnych występów w Primera Division, aby mógł wskoczyć na wyższy poziom i zapoznać się z ligą hiszpańską. Osobiście to nawet zaproponowałbym Sevilli kasę za Lengleta + wypożyczenie Miny. Mieliby pieniądze i następcę dla Francuza na najbliższy sezon.
Thomas Vermaelen bez problemu pogodzi się z rolą czwartego stopera. A potem może MLS, aby dorobić sobie do emeryturki :)
1
Moim zdaniem 30 mln euro to dobra cena za 22-letniego defensora, który nie tylko ma najlepsze lata przed sobą, ale rozegrał już 150 spotkań na poziomie zawodowym. Zbicie ceny przy pomocy Aleixa Vidala? Jestem jak najbardziej za :)
3
Dokładnie.
Zwróć uwagę, że tak naprawdę można byłoby dokonywać 3 zmian w stosunku do pierwszej jedenastki na sezon. Zaprezentuję tylko poszczególne przykłady:
MATS - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta - Messi, Coutinho, Suarez.
MATS - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Busquets, Paulinho, Iniesta - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Roberto, Pique, Vermaelen, Alba - Busquets, Rakitić, Coutinho - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Roberto, Pique, Umtiti, Digne - Paulinho, Rakitić, Iniesta - Messi, Coutinho, Paco.
MATS - Roberto, Vermaelen, Umtiti, Alba - Busquets, Paulinho, Iniesta - Dembele, Coutinho, Suarez.
MATS - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Coutinho - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Roberto, Pique, Umtiti, Digne - Paulinho, Rakitić, Iniesta - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Roberto, Pique, Vermaelen, Alba - Busquets, Rakitić, Coutinho - Messi, Dembele, Paco.
MATS - Roberto, Vermaelen, Umtiti, Alba - Busquets, Paulinho, Iniesta - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Paulinho, Rakitić, Coutinho - Messi, Dembele, Suarez.
MATS - Roberto, Pique, Umtiti, Digne - Busquets, Paulinho, Coutinho - Messi, Dembele, Suarez.
Stworzyłem Ci 11 jedenastek, gdzie dokonywałem 3 rotacji względem poprzedniego spotkania. Bazowałem tak naprawdę na 17. zawodnikach. Moim zdaniem wystarczy 18. klasowych zawodników (dwóch bramkarzy) w zespole, aby powalczyć o potrójną koronę. Warto mieć jeszcze 2 w zapasie na wypadek kontuzji.
0
Moim zdaniem to właśnie rotacje sprawiły, że Bayern Monachium zachował świeżość na końcówkę sezonu. Podobnie było w sezonie, w którym zdobyli tryplet. To przypomina walkę w ringu, gdzie jest 12 rund. Możesz wygrywać przez 11 rund, ale jeżeli zabraknie Ci sił w ostatniej to zostaniesz znokautowany.
2
Nasza kadra wygląda solidnie i latem będzie silniejsza, ale zwracam uwagę na jeden bardzo istotny fakt. Nie tylko Jupp Heynckes potrafi znakomicie rotować. Robi to również Pep Guardiola (sprawdźcie składy na poszczególne mecze), który, gdyby miał zdrowego Mendy'ego, od początku sezonu Aymerica Laporte i gdyby zimą udało się kupić Alexisa Sancheza to najprawdopodobniej wciąż byłby w walce o poczwórną koronę. Przeanalizujcie sobie jak Pep podobnie jak Heynckes potrafi wymieniać z podstawowej jedenastki jednego czy dwóch zawodników, aby zachowywać świeżość. Niby jedna czy dwie zmiany co mecz, ale na przestrzeni całego sezonu jak masz kadrę 18-20 dobrych czy klasowych graczy to widać różnicę.
3
Niestety, ale jesteś w błędzie. Zwróć uwagę, że Jupp Heynckes czasami rotował tylko jednym czy dwoma zawodnikami. Tutaj naprawdę nie trzeba zbyt wiele. Tak naprawdę wystarczy mieć w kadrze 18-20 odpowiednich zawodników, aby spokojnie rotować przez cały sezon. Z resztą zwróć uwagę, że Gurdiola robił podobnie w Manchesterze City, ale miał węższą kadrę. Sprawdź sobie poszczególne jedenastki, które wystawiał Pep. Tak więc Twoje argumenty są niewłaściwe. Cenię Valverde, ale rotowanie polega na tym, że właśnie co mecz wymieniamy maksymalnie do 3-4 zawodników.
0
Dokładnie. A jeśli spojrzymy na jedenastki to zobaczymy, że Heynckes nie bał się stawiać na Sule, Rafinhę, Rudy'ego, Bernata czy Wagnera, którzy jeśli chodzi o poziom umiejętności wcale nie są lepsi niż odpowiednio Vermaelen, Aleix Vidal, Gomes, Digne czy Paco. A nie zapominajmy, że byli jeszcze Denisie Suarezie, który w formie nie wypada gorzej niż Kingsley Coman.
0
Nie patrzę już na zwycięstwa, bo dwumecz z Romą pokazał, że na tym etapie sezonu najważniejsze jest to czy znajdujesz się w optymalnej formie kondycyjnej, wydolnościowej czy siłowej. Nie wspominając o świeżości organizmu.
Jupp Heynckes to Niemiec, więc ma praktyczne podejście.
3
Już przeanalizowałem i jeśli wzrok mnie nie myli to Jupp Heynckes w każdym z 19. spotkań bieżącego roku, wystawiał inną jedenastkę, dzięki czemu jego drużyna zachowała pełnię sił na końcówkę sezonu. Czuję w kościach potrójną koronę.