Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@barcelonaLM Nie śledziłem jego kariery, a transfermarkt nie daje nawet połowy obrazu. Twierdzisz, że to nie jest zły wybór?
Zdaję sobie sprawę, że może być ciężko o znane nazwisko na ławkę z wielu powodów. Kasa, presja na wyniki, na konkretne transfery, konkretny styl, specyfika środowiskowa Barcy i przecieki klub-media.
To może i Motta?
10
@MESSIah16 Nic nie zrobi, jak nie chce tworzyć rodziny, to będzie płacić alimenty.
Ja rozumiem poczucie bycia oszukanym, ale powinien stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie że nie chciał z nią zakładać rodziny.
Najbardziej szkoda dziecka, które jest niechciane na starcie. Oby mu i jej się w głowach ułożyło, bo niewinne dziecko będzie miało smutne życie.
0
@tbas Ja np. głosowałem na Konfe. Do końca się wachałem, ale fakt zagłosowałem. No i szczerze bardzo bym się cieszył z takiego obrotu spraw. Chwaliłbym Tuska.
Nie rozumiem tendencji do rozumowania mocno uproszczonego, zero, jeden.
Byłem kiedyś wyborcą PO, jednak przestałem na nich głosować jak zaczęła się liczyć tylko "ciepła woda w kranie", a postulaty liberalne zostały zupełnie wycofane. No i skrzydło konserwatywne, zastąpiono lewicowym.
0
@pluszek 8 lat? Nie no bez jaj. To by była kpina.
3
@ViscaelBarca2007 Ok jestem w stanie się zgodzić z ewolucją taktyczną Niemca. Jednak to najmniejszy problem w jego pozyskaniu. Tak jak pisał @don'T.R.I.P.e , co i ja zaznaczałem, problemem jest kasa na samego Niemca i transfery.
Chciałbym Niemca na ławce, ale szanse są mizerne. Nie zerowe, ale marne. No cóż, może uda się trafić niczym szóstkę w totka.
1
@pluszek Bąkiewicz jest jedną z najmniej cenionych przeze mnie postaci na szeroko pojętej prawicy.
Jeżeli namazał to farbą, to zachował się jak gamoń i powinien dostać grzywnę.
2
@don'T.R.I.P.e Dokładnie tak. Wolna ręka do taktyki i transferów. A tu niezbędna jest kasa.
1
@ViscaelBarca2007 Ja tylko nawiązuję do jego wywiadów. Komplementował kiedyś Arsenal Wengera, czy Barcę Pepa. Jednak powiedział też, że gdyby pierwszy styl piłkarski jaki by mu było dane zobaczyć, to byłby styl tamtej Barcy, to on by pewnie został trenerem tenisa.
0
Klopp byłby świetną opcją, jednak szanse są niewielkie, że zawita do Barcelony.
Wielokrotnie podkreślał, że styl Barcy go nie bawi, że woli "heavy metal football".
Dodatkowo potrzebowałby wolnej ręki do wszystkiego, czyli do taktyki i transferów.
A tutaj może być podwójny problem. Raz kasa, dwa cule i zarząd.
No i oczywiście potrzebowałby czasu, a wiadomo jak z tym jest w Barcelonie.
Jednak Liverpool i Borussia to nie ten sam poziom astronomicznych oczekiwań na już.
No i pamiętajmy jak Tata Martino próbował "oddać piłkę przeciwnikom", to szybko wywołało to sprzeciw środowiska Barcy.
Jednak w piłce czasami cuda się zdarzają, a więc mamy jakieś tam marne szanse na pozyskanie Niemca.
1
@JohnnySilverhand Jasne, Valdek to był dobry gość. Też go lubiłem głównie za charakter.
@MatBac1991 Zgoda, co jak co, ale Valdkowi nie można zarzucić, że nie był przywiązany do barw. Prawdziwy Cule, fakt.
2
@JohnnySilverhand @MatBac1991
Valdek był ok. Ostatnie sezony były dobre, ale tyle ile on szmat puścił to się w głowie nie mieści. Ludzie pamiętają go z okresu złotej ery i to jest zrozumiałe, jednak absolutnie nie był lepszy ani od Niemca, ani od Baska.
Miał szczęście grać z geniuszami w polu, obrona to była skała.
Do takiego Ikera Valdkowi dużo brakowało, a na początku wiele mu wybaczano bo był swój.
Valdek spoko gość i solidny bramkarz ostatnie sezony. Zubi i MATS lepsi.
1
@maroon Tak tylko zauważyłem kilka postów napisanych przez osoby z wiadomymi flagami przy nicku. Oczywiście jest to tylko moja obserwacja i może być funta kłaków warta konkluzja na niej zbudowana.
Faktycznie profesor zawsze starał się trzymać z daleka od tych tematów ideologicznych.
0
@sewciu50 Arteta to świetna opcja, tyle że raczej mało realna.
0
@MarioVeB! Tak, rzeczywiście też widziałem takie wpisy.
1
@Kgorecki2500 No ogólnie jest spora grupa osób, która jest bardzo antyliberalna gospodarczo.
Wolny rynek = wyzysk, tak to w skrócie widzą i są aktywni w socjalach, tak jak kuce z drugiej strony.
1
Na twitterze czytam sporo głosów oburzenia z powodu nawiązania współpracy przez prof. Gwiazdowskiego z kanałem Zero Stanowskiego.
Co ciekawe można wytypować konkretne grupy. Ludzie gardzący koncepcją wolnego rynku i kapitalizmu, ogólnie klasycznym liberalizmem, ludzie z flagami lgbt, błyskawicami w nazwie.
Ja się oczywiście cieszę, że Pan profesor będzie mógł trafić do szerszej widowni.
0
Brawo Lewy! Był gdzie trzeba, zareagował, trochę szczęścia i jest wyrównanie!
1
@The Game 10 Masz rację, moja wina ;)
5
Niewiarygodne! Człowiek minimalnie po czasie włączył mecz, a tu już brama w plecy.
0
@Borneo Ok. Ja ogólnie nie znam się na temacie zmian klimatycznych i dlatego nie mam konkretnego zdania w tej sprawie. Jestem zwolennikiem transformacji energetycznej, jednak nie w takim tempie.
Z wieloma rzeczami, o których piszesz mogę się zgodzić. Uniezależnienie surowcowe od Rosji jest ważne. Oby elity europejskie nie powróciły do "business as usual".
Problemem dla mnie jest jednak zrozumiały opór społeczny. Niestety tutaj pośpiech i nieumiarkowanie może przynieść krzywdę samej idei.
0
@Borneo Jeżeli jest ukryty za paywallem, to można skorzystać z wyszukiwarki i powinno zadziałać na pojedyncze przeczytanie.
Financial Times
"The Eu must invest about €1,5tn a year to meet net zero targets"
0
@Borneo To wszystko ciekawe co piszesz. Jednak to ciągle jest melodia przyszłości.
Rzeczywistość nie jest taka prosta. Terminy i wymagania postawione przez Unię i ekologicznych ekstremistów są absurdalne.
Nie ma szans na modernizację sieci i budowę elektrowni jądrowych na czas, aby sprostać terminom i wymaganiom.
Koszty społeczne będą potężne! Jeżeli chodzi o dorżnięcie klasy średniej i masową pauperyzację społeczeństwa to jest rzeczywiście idealny scenariusz. Tylko potem proszę się nie dziwić, że rosną w siłę populistyczne ugrupowania, że znowu podnoszą głowę najgorsze instynkty.
Te piękne plany były tworzone kiedy jeszcze był okres stabilizacji, postępującej globalizacji, prosperity i przekonanie o "końcu historii".
Obecnie nie wygląda to już tak różowo, Europa ma zadyszkę gospodarczą i konieczna jest korekta, a nie widać takich chęci. Pchana jest na siłę agenda, która będzie budziła coraz większy sprzeciw i dodatkowo jeszcze dzieliła społeczeństwa.
Żeby nie było, nie jestem przeciwnikiem transformacji energetycznej, jedynie poddaję w wątpliwość optymistyczne założenia, które ewidentnie nie biorą pod uwagę kosztów społecznych. Trzeba pamiętać, że czasami dobrymi intencjami można wybrukować piekło.
Ps. Tutaj artykuł traktujący właśnie o czym pisałem powyżej. Jak widać nie tylko ja jestem pesymistą. Nie tylko ja uważam, że pchanie tej zwariowanej agendy w obecnym kształcie może przynieść o wiele więcej złego, niż pożytku.
https://www.ft.com/content/ababab4c-7d81-4e63-b48c-0c59b687b5f2
4
Co grozi w Kaliforni za brutalne morderstwo, konkretnie zadanie 100 ciosów nożem?
Otóż bywa tak, że 100 godzin prac społecznych...
Niejaka Bryn Spejcher zabiła swojego chłopaka po tym jak ściągnęła dwa machy z jego bonga. Zbadał ją potem psychiatra i cyk. Diagnoza to psychoza po gandzi.
Za kazdy cios nożem jedna godzina wykładów jaka to marihuana jest szkodliwa.
...and justice for all
https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/health/article-12994175/amp/Bryn-Spejcher-Chad-o-melia-cannabis-induced-psychosis-sentencing.html
0
@tbas Moją rodzinę mordowali, próbowali mordować, więzili, zsyłali na roboty. Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy.
Nie rozumiem skąd takie porównanie, że jak kogoś boli Wołyń, to go nie bolą mordercy rosyjscy?
A sam koncept Unii jest bardzo dobry, bo dzięki USA dał (po wojnie) stabilizację na kontynencie. Uchylanie się jednak przed debatą nad zmianami oraz forsowanie niektórych rzeczy na siłę będzie dawało paliwo wszelkim partiom, których obecna elita Unii nie lubi.
6
Eko-popierdółka na pełnej kurtyzanie!
Pamięta ktoś jak jeszcze dekadę temu namawiali ludzi na kupowanie i instalowanie piecy na gaz?
Bo wiecie były ekologiczne.
Z naciskiem na były!
Bo się zmieniło. Gaz już jest baaardzo nie ekologiczny. Już 2027-2030 ma wchodzić zakaz montowania takich pieców. Oczywiście chodzą pogłoski o chęci wprowadzenia opłat dla tych, co to będą chcieli trwać w "zatruwaniu gazem planety". Teraz eko są pompy ciepła.
Jakim cudem polskie sieci to wytrzymają? Skąd prąd? Skąd pieniądze nie tylko na pompę ciepła, ale i wymianę pod to całej instalacji? To są pytania szurów!
Koszty społeczne są nie ważne bo ratujemy przecież planetę!
https://www.portalsamorzadowy.pl/zmiany-w-prawie/szykuje-sie-masowa-likwidacja-piecow-na-gaz-w-ich-miejsce-urzadzenia-grzewcze-na-prad,519099.html
1
@hayek Znowu muszę się zgodzić. Teraz to bardzo niemodne takie poglądy.
2
@Cochise Dokładnie tak. Temat Negreiry jest bardzo wygodny. W każdej chwili można go wyciągnąć i uderzyć w Barcę, odwrócić uwagę kiedy tylko jest taka potrzeba.
2
@Ojciec5tkidzieci Ignorancja połączona z hipokryzją, do tego podlana gęstym sosem pychy daje przepis na debila.
Pan Kazimierz Staszewski:
"Debil nie wie że jest debil, a mądry to wie
Pozorne, pozorne zaprzeczenie to jest"
14
@qbuteq Przecież ta "obiektywna" chorągiewka nie nagra żadnego materiału gdzie trzeba zająć stanowisko, przez które można stracić sympatię szerszej masy odbiorców.
O sprawie Negreiry nagrywał, bo cześć kibiców Barcy twierdziła, że źle to wygląda. Więc było bezpiecznie, można strugać obiektywnego fachowca.
W tym wypadku środowisko polskich kibiców Realu nie jest tak podzielone, ma za dużo do stracenia pan "obiektywny".
1
Oglądał ktoś Vinniego na Kanale Sportowym? Jak wrażenia?
Według mnie jest to reakcja na ubytek subskrypcji i próba bycia fajnym na siłę.
Wiadomo, są różne gusta, pewnie znajdą się ludzie którym będzie się to podobało. No i ok.
Ja szczerze czułem żenadę.