1

@Jarek92Barca W sumie o tym w ten sposób nie pomyślałem. Chciałem tylko taki żarcik wrzucić. No, ale kumam o co Ci chodzi.

1

@Katalończyk 99 @Coutinho007 @FcPortoFan1999
Dzięki za info. To jeszcze wszystko przede mną

1

Dopiero włączyłem. Lewy już machał łapami, czy jeszcze nie?

3

@Bobo25 Też jakiś czas temu byłem sceptyczny. Natomiast po przeczytaniu i wysłuchaniu materiałów na ten temat zmieniłem zdanie. Zwolennicy, niezależni eksperci z branży, przedstawiają zestawienia, wyliczenia i fakty. To się wszystko dodaje i ma sens. Dodatkowym atutem jest potencjalne zastosowanie strategiczno-militarne.
Natomiast przeciwnicy bazują głównie na antypisowskich emocjach. Mówią o "gigantomanii", przesadyźmie, o zbyt dużych kosztach finansowych, a nawet społecznych (ziemia, wywłaszczenie).
Zwyczajnie dla mnie jako dla laika, który jednak poświęcił trochę czasu aby zapoznać się z tematem, to pierwsza strona opiera się na analizie, ekonomii, strategii rozwoju i pokazuje dane.
Druga głównie dyskredytuje pokazując ten projekt jako "pisowskiego misia", nieopłacalny i nierealny wymysł.
Oby nie uwalili inwestycji tylko żeby zrobić na złość pisowi. Bo to jak dziecko co sobie uszy odmrozi, ale czapki nie założy na złość matce.

2

Bantustan w środku Europy! Makumba, Makumba, Makumba ska, Polska Afryka, Afryka Polska!!!

Nie znam się na prawie. Nie potrafię obiektywnie ocenić, która strona sporu ma rację. Już dawno pogubiłem się w składach i wyrokach TK i SN.
Pamiętam jednak kiedy ten bajzel się zaczął. Konkretnie zaraz przed i zaraz po wyborach w 2015 roku. Kto jest winien obecnemu stanowi? Nie potrafię jednoznacznie stwierdzić.
"Poprzedni Sejm niezgodnie z konstytucją, na zapas wybrał 2 sędziów Trybunału Konstytucyjnego; wybór pozostałej trójki był legalny - orzekł TK" (prawo.pl 3.12.2015)

Artykuły z końca 2015r.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/907730,trybunal-konstytucyjny-sejm-anulowal-pieciu-sedziow.html

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/908940,sejm-wybral-nowych-sedziow-trybunalu-konstytucyjnego.html

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/tk-trzech-sedziow-wybranych-zgodnie-z-konstytucja,182016.html


3

@hayek Zgoda. Uważam w 100% tak samo. Bilans zysków i strat jest w zdecydowanym stopniu na plus.
@arasz1819 Brawo Arasz! Mam dokładnie tak samo. Poczytałem, posłuchałem i tak jak Ty stwierdziłem, że ta inwestycja jest absolutnie korzystna dla kraju, jego rozwoju, przyszłości i dodatkowo ma pozytywne aspekty strategiczno-militarne.
Dokładnie tak jak Ty mam nadzieję, że nie będą chcieli tego uwalić tylko dlatego, że PiS o tym zaczął głośno mów za swoich rządów.
Bo to by było jak w wypadku dzieciaka, który żeby zrobić na złość matce nie założy czapki, pomimo mrozu na zewnątrz, no i odmrozi sobie uszy.

1

@tbas Rzeź Woli przeprowadzona przez SS galizien to było ludobójstwo przeprowadzone z zimną krwią.

3

@MESSIah16 Wielki Polak, wspaniały kapłan. Od zawsze pomagał potrzebującym, biednym, ale głównie intelektualnie upośledzonym. Walczył z pedofilią, komuchami i byłymi agentami SB w kościele. Chciał rozdziału polityki i religii. Wielki, odważny, wspaniały i dobry człowiek.
Mój Wielki Autorytet! Szkoda go bardzo. Nigdy jeszcze tak mnie nie zasmuciła śmierć osoby, której nie znałem osobiście. Szkoda...
Ps. Oczywiście jako jeden z nielicznych przypominał o ludobójstwie na Wołyniu i ludobójstwie Ormian. Za co był obrażany...

2

@FcPortoFan1999 Tak to prawda! Śp. ks. Isakowicz-Zaleski zostawi ogromną wyrwę w sferze kościoła i społecznej. Nie widzę równie prawych, odważnych ludzi w kościele, które by mówiły o trudnych sprawach bez patrzenia na opinie polityków, kościoła, mediów.
Wielka strata... Bardzo smutny dzień.

4

@FcPortoFan1999 Kur.. szczerze to pierwszy raz w życiu uroniłem łzę jak się dowiedziałem o śmierci księdza. Nie znałem go osobiście, ale byl dla mnie wielkim autorytetem! Byłem tylko na dwóch spotkaniach że śp. księdzem. A zareagowałem jakby mi członek rodziny zmarł.
Wielki człowiek, odważny. Mówił o rzeczach o których niewypada mówić.

8

Zmarł dzisiaj w wieku 67 lat ks. Isakowicz-Zaleski. Człowiek bardzo zasłużony dla Polski, kościoła i Polaków.

Walczył z pedofilią w kościele, przez co nigdy nie zrobił kariery w jego strukturach. Był powiernikiem osób pokrzywdzonych i mówił głośno o haniebnych czynach wielu duszpasterzy. Są dowody, konkretnie listy, że informował wielu hierarchów o patologiach w kościele. Często bez skutku.

Mówił też głośno o braku dekomunizacji w kościele. O potrzebie lustracji. O patologicznych związkach na styku kościoła i władzy, polityki.

Duszpasterz, przedstawiciel mniejszości ormiańskiej. Przypominał o ludobójstwie Ormian. Przypominał o ludobójstwie na Wołyniu. Reprezentował byłych kresowian przez co był nielubiany przez kolejne rządy, że porusza "delikatny temat", o którym lepiej nie wspominać.

Angażował się bardzo aktywnie w pomóc osobom niepełnosprawnym intelektualnie i fizycznie. Był prezesem Fundacji Brata Alberta pomagającej osobym niepełnosprawnym intelektualnie. Uczestniczył w wielu inicjatywach, których nie będę wymieniał.

Prawdziwy, uczciwy, prawy kapłan i człowiek. Wielki człowiek i Polak.
Cześć Jego Pamięci!!!
Niech spoczywa w pokoju.
Wielka szkoda...

3

@michal26 Obłąkany, wściekły, nienawistny, feminizm 3, a nawet 4 fali i jego apologeci to jednostki mające bardzo luźny kontakt z rzeczywistością. Cechuje ich mentalność dzieci, pojęcie sprawiedliwości i moralności jest w ich pojmowaniu bardzo względne. Hipokryzja i "kalizm" to również cecha rozpoznawcza.
Akceptacja dużej części postulatów tej obłąkanej grupy społecznej jest nie możliwe do zaakceptowania dla normalnego człowieka, który posiada kręgosłup moralny.

0

@jacobFCB Ciekawe pytanie. Mi się wydaje, że w budżet oczywiście powinny być wliczone wynagrodzenia aktorów, reżysera, całej ekipy.
@Jackazz Promocja nie jest uwzględniona w budżecie? Nie wiedziałem.

2

@arasz1819 Dobre XD
@pioz123 Też uważam, że to skandal!

11

@Kgorecki2500
Regularnie po stronie Rosji ktoś robi takie wrzutki. W ostatnim czasie coraz czesciej. Polska musi się szybko, ale z rozsądkiem zbroić i szkolić masowo ludzi. Wiem, że będzie ryk, ale inaczej w razie w trzeba będzie robić łapanki na rympał jak na Ukrainie.
Mając takiego sąsiada bagatelizowanie problemu jest bezdennie głupie.
Ps. @hayek Dokładnie tak. Liczenie na USA jest jeszcze ok, ale na Niemcy i Europę w razie w to debilizm do kwadratu. Takim osobom polecam zapoznać się z liczbami wojsk, amunicji, ogólnego potencjału. No i nie widać żeby śpieszyli się to zmieniać.

2

@hayek A pokonany w 3 jedynie walkach!

1

@ObiwanKenobi Ukraińcy pokazują jak bardzo są niedojrzali politycznie, dyplomatycznie. Uważali, że Tusk porzuci swój własny interes, interes partyjny i Polski żeby Ukrainie było dobrze, bo oni walczą z Rosją.
Prawie dosłownie można to przeczytać w tekście. Dodają, że zaraz jedne, drugie, trzecie wybory i pewnie nie będzie zmian żeby nie stracić poparcia. Oczywiście według ich "obiektywnej" perspektywy to skandal.
Niesamowite jest to jak bardzo negatywnie jest przedstawiona Polska nawet razem z panem premierem Tuskiem w tym tekście.
Napisane jest też, że Ukraińcy zawiedli się na Polakach i zmieniają na ich temat zdanie. Piszą też, że Polacy bezczelnie podkreślają niewdzięczność Ukraińców.
Ogólnie z głównego przyjaciela zostaliśmy głównym wrogiem "na zachodzie".

3

Uuuu lala. Co na to fajnopolacy, co na to uśmiechnięta Polska?

Tusk już nie jest fajny według Ukraińców!
Ukraińska elita otwarcie już stawia Polskę jako głównego wroga, który sabotuje możliwość wejścia do Unii.
"Europejska Prawda" mocno atakuje Polskę. Pisząc o "polskiej wojnie handlowej przeciwko Ukrainie". "Polskiej wojnie przeciwko ukraińskiej przyszłości w Unii".
PiS cynicznie rozgrywał i sabotował relacje Pol -Ukr. Cynicznie po cichu popierał protest polskich transportowców i rolników.
Konfederacja to agenci Kremla, w najlepszym wypadku pożyteczni idioci.
PO, Tusk i reszta to jedno deklarują, a co innego robią. Nieszczerzy przyjaciele. W sumie niczym się nie różnią od reszty, tylko retoryką.

Tak w skrócie. Można jeszcze dodać, że w tekście jest podkreślone, że to przez Polskę jest problem w innych krajach Europy Wschodniej z transportem ukraińskich płodów rolnych. To Polska staje się głównym hamulcowym w relacjach UE - Ukraina. To Polska głównie sabotuje zarobek Ukrainy!!! To Polska zatrzymuje nawet pomóc militarną i humanitarną. To przez Polaków umarło już kilku Ukrainców czekając na granicy.
W tekście podkreślone jest, że nawet Węgry są lepsze od Polski w materii przepustowości granicy.

Trzeba podkreślić, że to głos elit, a nie żaden margines. To jawny, ostry szantaż moralny. Polecam lekturę.

https://www.eurointegration.com.ua/eng/articles/2024/01/5/7176820/

6

@parpe No tak, bo świat jest czarno-biały. Głos racjonalnej socjaldemokracji jest potrzebny w szerokiej dyskusji społecznej. Problem leży w radykalizacji tej grupy politycznej. Gdzie SLD z początku XXI wieku, a gdzie obecne. Reprezentowanie ludzi pracujących, ludzi aspirujących do klasy średniej, niższej średniej klasy? A komu to potrzebne.
Transpłciowość, zmiana płci dla dzieci, zaimki i reszta ... jest priorytetem.
Akcenty są ważne i kontakt z rzeczywistością, a ten socjaldemokracja nie tylko w Polsce traci.
Żeby nie było po prawej stronie jest też masa odklejonych tematów i argumentacji. Jednak obecnie to lewica wśród oszołomów wiedzie prym, bo to ona jest na świeczniku i ma realny wpływ na rzeczywistość.
Ehh... Leszek wróć chce się powiedzieć.

1

@BorzyKrzys Zgadzam się ze wszystkimi tezami. Dziennikarstwo tradycyjne umiera. Zgoda co do uwikłania politycznego po jakiejkolwiek ze stron. Co ciekawe można było wykorzystać w sposób pozytywny obecny burdel wokół TVP do dyskusji na ten temat. Do próby wyznaczenia kierunku ewentualnych zmian. Jednak tego brak.
Tak samo dostrzegam negatywny wpływ AI, technologii na weryfikację informacji. Również uważam, że problem będzie narastał i nie widzę dobrej recepty, ba nawet próby szerszej rozmowy na ten temat, oprócz propozycji odgórnej cenzury. A takie rozwiązanie przyniesie kolejne problemy.
Co do sprawy Epsteina też zgoda. Ja chciałem tylko napisać jak łatwo można wykorzystać realny, prawdziwy proceder godny potępienia do wplątania w niego wątków fałszywych. Po pierwsze "rozwadnia" to problem, mnoży spekulacje, po drugie daje łatwy sposób na dyskredytację konkretnej osoby.
A sama sprawa bardzo cuchnie.

1

@LS To też prawda. Same samobójstwo Epteina jest moco podejrzane. Najpierw pierwsza nieudana próba, potem druga już udana. Przy drugiej oczywiście cała masa "przypadkowych" awarii sprzętu jak kamery, strażnik "chwilowo" nieobecny itp.
To wszystko prawda. Ja tylko zastanawiam się nad pewnym zjawiskiem. Mamy nieograniczony dostęp do informacji, jesteśmy wręcz zasypywani informacjami. Duża część z nich to informacje wątpliwej jakości. To wszystko sprzyja dalszym podziałom społecznym z jednej strony i chęci wprowadzenia zamordystycznej cenzury z drugiej. Prawodastwo z kolei nie nadąża za rozwojem technologii.
Ciekawe czasy.

2

@arasz1819 Dokładnie tak. Co jest mocno niepokojące to jak łatwo i szybko można "zbudować wirtualny stos" I spalić na nim kogokolwiek.
Bo ile procent ludzi będzie się potem interesowało jakimikolwiek sprostowaniami. A ziarno niepewności zostanie zasiane, błoto już się przylepi. Część będzie miała już swoją prawdę.
Niestety nie ma tu dobrego rozwiązania oprócz apelowania do zdrowego rozsądku ludzi, aby nabrali trochę dystansu. Jednak to raczej marna nadzieja.

6

Stephen Hawking
Piękne są teraz czasy. Wystarczy wrzutka na Twittera, inne medium społecznościowe i każdy pomnik może runąć. A Ty człowieku tłumacz się, że nie jesteś wielbłądem, no chyba że nie możesz... bo już nie żyjesz.
Człowiek myśli sobie, że ludzie wyczują ewidentnego trolla w tekście, że Howkinga jarało jak karły miały rozwiązywać zadania matematyczne na za wysoko zawieszonej tablicy.
Jednak niekoniecznie.
Materiały wrzucone na Twittera w czwartek dotyczące Howkinga i Kimmela są nieprawdziwe.
Jedyne prawdziwe wzmianki o Howkingu pochodzą z 2006 i 2015 roku.
W 2006 Howking uczestniczył w konferencji naukowej finansowanej przez Epsteina na jednej z wysp niedaleko tej niesławnej. Na zaproszenie rzeczywiście pojawił się na niej, miał przepłynąć się łodzią podwodną Epsteina, wziąć udział w konferencji i kolacji.
W 2015 jest wzmianka o Howkingu w mailach Epsteina, który oferował w nich pieniądze znajomym, rodzinie Virgini Giuffre (świadek, ofiara w sprawie) w zamian za potwierdzenie, że fizyk nie miał nic wspólnego z "orgiami". Druga wzmianka o Howkingu jest w innym mailu, w którym Epstein prosi Virginie o przekazanie jakichkolwiek zdjęć, na których jest fizyk.
Co ciekawe nigdzie nie jest zasugerowane, że są jakiekolwiek materiały, zdjęcia potwierdzające, że fizyk był czemukolwiek winien.
Póki co jedyną dowiedzioną "winą" jest jego obecność na wyspie w trakcie konferencji naukowej w 2006 roku.

W Polsce jak w lesie... Media podają mieszankę fałszywek i prawdziwych informacji. Królują szokujące nagłówki, clickbaity sugerujące winę nieżyjącego fizyka. Wszystko żyje już własnym życiem. Cały ch... kogokolwiek obchodzi prawda, dowody. Tłuszcza wydała wyrok...
Wszyscy możni zachodniego świata to degeneraci...
Co ciekawe tylko Zachodniego świata.
Przewijają się też inne znane nazwiska, które nie występują w oryginalnych materiałach.
Tutaj w miarę rzetelny materiał

https://www.washingtonpost.com/national/2024/01/04/epstein-court-documents-misinformation/3cffad48-ab55-11ee-bc8c-7319480da4f9_story.html

3

@barcelonaLM Bardzo rozsądny komentarz. Uważam podobnie.

0

@trolownik Dla mnie są żenujące i robione na siłę. W momencie kiedy w swoim fachu jesteś cieniem samego siebie, kopiesz się po czole, nie jesteś liderem na którego wszyscy liczą, za to brylujesz w społecznościówkach... No ku.. ktoś tu stracił kontakt z rzeczywistością. Ktoś mu źle doradza. Agenci, żona? Nie wiem. Jednak to wszystko razem do kupy, to ciężko strawne, żenujące, na siłę robione pajacowanie.
Nie pamiętam żeby poprzednie gwiazdy Barcy odpier... taką pajacerkę grając taką żenadę na boisku. Tyle.

9

Cały czas trzymam kciuki za powrót Lewego do formy, ale mnie również powoli zaczyna krew zalewać.
Na boisku machanie łapami i strzelanie sfohowanych min. W mediach społecznościowych żenujące tańce w zwolnionym tempie. Czy taka żenada jest obligatoryjna? Musi, czy coś? Czy to jego żona ma takie parcie na szkło? Czytając jej żenujące pierdoletto o "sukcesie", który rzekomo sama odniosła, można odnieść wrażenie, że ego jest wysoko na orbicie.
Lewemu przydałoby się trochę więcej treningu, pokory, mniej internetu i pr-u.
Bo to wszystko razem staje się bardzo ciężko strawne.

0

@bartekvisca @LaminekYamal Kurde dzięki Mordy, już się nie boję, znowu jest fajnie.
@kuz Ja nie wiem jak bym się zachował, nie zamierzam strugać bohatera. Jednak na szkolenie wojskowe bym poszedł, jak by było odpowiednio zorganizowane. Obecnie szkolenie OT to jedynie pokraczna proteza.
@Gall No właśnie. Jednak nie zawsze już będzie tylko fajnie? A państwo w magiczny sposób nie zapewni na zawsze powszechnej szczęśliwości i wystarczy tylko płacić podatki?
Ma ktoś przyjść i zrobić, obronić, zapewnić. To samo się nie dzieje w tych czasach? Niefajnie...

15

Na Ukrainie atmosfera się zagęszcza. Poborowych szuka się nawet na ulicy, po siłowniach, senatoriach. Polskie media baaaardzo niechętnie, ale zaczynają o tym informować. Tak jak niechętnie zmieniają narrację o nieuchronnej wygranej Ukrainy i odzyskaniu 100% terytorium.
Okazuje się, że jednak liczba żołnierzy się liczy...

W Polsce wywołuje to nie tylko dysonans poznawczy, ale również całe fale krytycznych komentarzy. Nikt nie chce "w razie w" iść w kamasze. Przecież płaci się podatki, to się wymaga od państwa i armii ochrony. Przecież mówili, że to przeżytek, że mała, niskobudżetowa, profesjonalna armia wystarczy. Mówili, że wielkoskalowe konflikty to przeżytek. Przecież wojny kinetyczne miały być passe. Miało się walczyć gospodarczo, przewagami technologicznymi dominować potencjalnego przeciwnika. Oburzenie o jakiś tam wojnach i niesprawiedliwościach świata wyrażać malując kredkami po chodniku.
A tu zaraz za naszą granicą zaczynają się takie niefajne rzeczy. Od samej myśli o tym przestaje się uśmiechać i przestaje być fajnie...

2

Nowy rok, stara Barca.

8

@DaPidejpi Nie. Powtarzane jest to jak mantra od wielu dekad. Przed erą Regana też można było usłyszeć, że USA już upada.
USA ma swoje problemy wewnętrzne, jest podzielone, ale to ciągle lider najnowszych technologii z największą i najnowocześniejszą armią świata, no i dodatkowo od niedawna nie potrzebują ropy z Bliskiego Wschodu, a mogą ją sami eksportować.
Dlatego pitolenie o nadciągającym upadku jest na wyrost póki co.
Ps. @hayek kurde byłeś znowu szybszy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?