Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Bykunn Nie znam się, ale się osobiście wypowiem. Może jest to związane z tym, że nowy prezes będzie zwiazany z obecną ekipą rządzącą, co daje poczucie stabilności, biznes lubi stabilność.
1
@AxelF Aha. Wybacz, ale to skrajna opinia, bez sensu i logiki. Bo liczby, czyli fakty mówią coś innego.
Prezydent Duda w porównaniu do poprzedników bardzo skromnie korzysta z prawa łaski.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9409691,prezydenckie-akty-laski-ulaskawienia-w-liczbach-statystyki.html
1
@Aragorn33 Głowa państwa, ma największy mandat społeczny, czy to się komuś podoba, czy nie. Ja na niego nie głosowałem, ale jest też moim prezydentem.
@Forsyth Jest prezydentem dla wszystkich Polaków.
1
@Colon Eleganckie to nie było i nie jest. Jeden i drugi ma wybujałe ego. Nie wiem jacy są prywatnie. Jednak to pan Mateusz pierwszy nie utrzymał nerwów na wodzy. Akcja, reakcja. Czy adekwatna? ...
1
@IronSanHybrid Może i tak. Dodatkowo ma to elementy happeningu medialnego.
0
@IronSanHybrid Chce wbić ostatniego gwoździa. Pokazać kto kłamie.
0
@Faro Serio? Taki wniosek? Ok
0
@draxidox Teraz wariograf wjechał.
8
Stanowski rozsądnie mówi. Tv nie podejmuje wielu tematów, a cześć bardzo wybiórczo. Rzeczywiście jest potencjał, a na pewno miejsce na rzucenie rękawicy mediom tradycyjnym. No ciekawe co z tego będzie.
3
" Kanał Sportowy jest zbyt mały żebym się z nim mierzył" -Stanowski
Studio robi wrażenie.
0
@Rewolucja123 Ogólnie zgadzam się z Twoją opinią i wiem, że potrzeba ewentualnego czasu i pracy. Kwestia tego czy klub jest obecnie w stanie mu to zapewnić, czy będzie szukał zastępstwa i co się bardziej opłaca.
0
@Blanco16 To prawda Jasper był super. Dla mnie idealny. Były bramkarz Ajaxu, bramkarz reprezentacji Holandii. Tyle, że był za dobry na ławę.
2
Na stronie mocno dostaje się naszemu rezerwowemu bramkarzowi. Fakt, Pena nie jest pewnym punktem drużyny, w ostatnich spotkaniach wręcz czuć tą niepewność.
Z drugiej strony czasami wspominany jest Valdes i to jakim był ważnym punktem złotej ekipy. Porównywany jest do Zubiego.
Tyle że Valdek zanim stał się panem Valesem to grał tak samo jak Pena, a nawet gorzej.
Nie chcę na siłę usprawiedliwiać Inakiego i nie twierdzę, że trzeba go koniecznie trzymać w klubie i na niego stawiać. Wydaje się, że jest jakiś potencjał, kwestia analizy i decyzji.
18
Trzeba przyznać, że Pan Krzysztof Stanowski rozumie nowoczesne media i medialną rzeczywistość. Ogólnie umie w internety. Zebrał grono ciekawych ludzi. To na starcie budzi zaciekawienie i zainteresowanie.
Oczywiście można nie lubić samego pana Stanowskiego, czy innych ludzi którzy dołączyli do tego projektu. Jednak trzeba przyznać, że takiego projektu w polskim internecie nie było, a rozmach musi budzić podziw.
Dzisiaj rusza kanał zero, muszę przyznać, że jestem ciekawy jak to wyjdzie w praniu.
2
@misterio Co trzeba jeszcze dodać to akwen morza Śródziemnego jest duży, ale nie jest niemozliwe tego ogarnać przy odpowiednich nakładach środków finansowych i technologii. Szlaki przemytu są znane. Bo migranci lądują zawsze w podobnych lokacjach. Trzeba zaostrzyć procedury szybkiej deportacji tych świeżo przybyłych. Bez tego nic się nie zmieni i będzie można gadać, że się nie da. Zasada jesteś tu nielegalnie, bez procesu azylowego? To spowrotem na kontynent afrykański. Dlatego ważne są porozumienia z krajami z północy tego kontynentu. Karanie organizacji NGO, które ewidentnie działają na szkodę interesu państw europejskich.
Na końcu też dać zarabiać krajom afrykańskim, a nie tylko je eksploatować, a potem wygłaszać pierdoletto, jak to dbamy bo kilka błyskotek im rzucimy jak kość psu. Tylko to raczej niemożliwe bo ta hipokryzja postkolonialna w krajach zachodnich jest silna.
Obecnie jest "imposibilizm" europejskich elit.
0
@misterio Jasne, że przekaz jest pod potencjalny elektorat, który rząda ostrych działań. Czy to populizm? Jeden powie tak, drugi może, trzeci nie. Według mnie to typowa polityka obecnych czasów.
0
@Azi Masz rację nic nie jest proste jak to przedstawia. Szef Frontexu przedstawił sluszne postulaty o usprawnieniu procesu deportacji, porozumienia z krajami Afrykańskimi. Jednak to nie powód aby nie starać się zwiększać kontrolę wód przybrzeżnych, czy zaostrzyć kurs wobec organizacji "humanitarnych ngo", które napędzają przemyt ludzi ku radości organizacji przestępczych w Europie i Afryce, bo trzepią na tym kasę i śmieją się z naiwności włodarzy europejskich i pewnie po trochę też z takich wypowiedzi jak ta szefa Frontexu.
@misterio Ok. To nie powód żeby odpuszczać, a raczej starać się ulepszać działania Frontexu. Uszczelnianie granic działa. To że nie działa w 100%, ba nawet w 50%, to nie powód żeby dać za wygraną. To głupota. Fortyfikacje frontowe na wojnie też nie są 100% skuteczne, jednak Rosja i Ukraina nie rezygnuje z ich budowania.
1
@Kgorecki2500 Oczywiście jest to skrót myślowy, zbitka, przypadek itd. A potem przeglądasz Twittera, komentarze pod artykułami i czytasz o "polskich obozach", czytasz jak to Polacy ponoszą winę za holokaust.
Oczywiście to nic nie znaczący margines. Każdy obywatel USA, UK, Francji, Australii ma na półce całą serię książek historycznych i rzetelnych opracowań. Wcale, ale to wcale nie kieruje się zbitkami z internetu i obrazem z seriali i filmów z holyłudu.
Ps. Kto jak kto, ale Niemka powinna to wiedzieć. To musi być przypadek...
0
@marcin62 @Safrani Pięknie jest sobie pomyśleć o jakimś idealnym świecie. Gdzie czyste powietrze, woda, pszczółki są najważniejsze, wszyscy są szczęśliwi... Tylko, że to utopia.
Zawsze były, są i będą wojny o zasoby, surowce, teren. Ewolucja, instynk prowadzi nas do gromadzenia tych powyższych i przedłużenia gatunku. Empatyczni jesteśmy zawsze wobec najbliższych, potem przyjaciół, potem lokalnej społeczności itd. Im dalej tym mniej. To samo tyczy się gatunków. Bardziej szkoda nam ssaków, trochę mniej ptaków, a jeszcze mnie płazów.
Przed wizją utopii o jakiej piszecie przestrzegał już słusznie Lem. To nie tylko niemożliwe, ale i niebezpieczne.
0
@Bykunn
Ciężko się nie zgodzić z gubernatorem Abbottem po wysłuchaniu obu stron sporu.
https://nypost.com/2024/01/24/news/texas-gov-greg-abbott-laying-razor-wire-despite-court-order/amp/
7
@Bykunn Można tak to postrzegać, ok. Tylko demokraci, a szczególnie te najbardziej lewicowe skrzydło jest obłąkane. Dosłownie chcą aby likwidować zasieki płot i wpuszczać jak leci. Co napędza niekontrolowaną migrację i przemoc. Kartele się cieszą. A więc się nie dziwię bo to już jest obłęd. A więc rozumiem po co granice, wpuszczać jak leci, potem się sprawdzi. Nawet kartele welcome?
1
@Kgorecki2500 Tak, rozumiem. Jest to wybitnie irytujące granie tą samą kartą w każdej sytuacji.
0
@michal26 @Kgorecki2500
Nie chcem, ale muszem stanąć w obronie części Żydów.
Otóż rzeczywiście faktem jest, że obecna władza przegina. Faktem jest również, że radykałowie przy władzy, jak właśnie Ben-Gewir, to kompletne oszołomy, które nie tylko odpowiadają za ogromną ludzką krzywdę, ale również szkodzą samemu Izraelowi, balansowi sił w regionie i obecnej administracji USA.
Przeciwko tej administracji oraz ich działaniom opowiada się połowa populacji Izraela. Ba! Nawet część wojskowych było w konflikcie z rządem, co było jednym z powodów udanej akcji Hamasu.
Tutaj nic nie jest czarno-białe.
Dlaczego to piszę i poniekąd bronie Izraela? Bo mam przekonania zbierzne z klasycznym konserwatyzmem amerykańskim i uważam, że Izrael jest lotniskowcem zachodu na Bliskim Wschodzie.
Wkur... mnie często Żydzi swoim stosunkiem do Polaków, szczególnie ci radykalni. Również granie wszędzie tą samą kartą.
Jednak uważam, że w interesie zachodu, a więc i Polski jest w miarę silny Izrael w tamtym regionie.
Oczywiście kubeł zimnej wody na rozgrzane łby radykałów się przyda, a w przyszłości dochodzenie i sąd.
Problemem jest obustronna niechęć i radykalizacja zarówno Palestynczyków jak i Żydów. Tutaj nie ma dobrych, ani prostych recept.
Polska powinna być jak najbardziej neutralna w tej sprawie. A już napewno nie powinna wspierać Palestyny.
0
@osa91 "Poza tym... Na cholerę mi ich opinia skoro mogę posłuchać konferencji prasowej polityków PiS i na to samo wyjdzie?"
Dobre, nie powiem uśmiechnąłem się. Pana Warzechę bardzo cenię, słucham regularnie od początku na youtubie. Jego podcasty solo, kiedyś z prof. Dudkiem, czy teraz z panem Dymkiem są dla mnie bardzo wartościowe.
Tak szczerze to głównie dla niego kupuję jeszcze czasami "Do Rzeczy".
Pan Terlikowski jest dla mnie po prostu ok. Nie jestem zagorzałym czytelnikiem, słuchaczem, ale czasami zerknę co ma do powiedzenia, bo uważam że warto. Co ciekawe czasami publikuje m.in właśnie w Nowej Konfederacji.
0
@osa91 Niestety możesz mieć rację co do rozpoznawalności. Jednak poziom wiedzy ludzi z tych dwóch szczególnie bliskich mi mediów, think tanków, czyli NK i KJ jest wysoki. Jest to zupełnie inny poziom niż wymienieni przez Ciebie dziennikarze jednoznacznie reprerentujący stronę tylko pisowską, a nie konserwatywną. Miło by było czasem ich zobaczyć. Pan Musiałek z KJ czasami pojawia się w Polsacie i czasami w "Loży Prasowej" w tvn24. A NK praktycznie nigdy, to fakt.
Natomiast dla mnie mogą pojawić się też Sakiewicze, czy Karsowscy, mimo że osobiście za nimi nie przepadam. Jak będą tam czasami zabierać głos to ok. Bo do niedawna mieli rzeczywiście monopol w pisowskim tvp.
Jednak jak znam życie to będzie tak jak Ty przedstawiasz sprawę.
0
@osa91 Rozumiem jak postrzegasz panią redaktor i masz rację, mogę się zgodzić.
Ogólnie muszę przyznać, że bardzo blisko mi do Twojej oceny telewizji, a raczej rzeczywistości medialnej. To co piszesz jest według mnie jak najbardziej racjonalne.
Ja też nie wierzę w cuda i zapewne będzie zabarwienie ideologiczne. Byle znalazło się miejsce na debatę, wymianę poglądów, aby widz miał możliwość porównania.
Tego zupełnie w TVP za Pisu nie było.
Jak słusznie zauważyłeś, Konfederacja jako konkurencja polityczna była zupełnie pomijana, to samo dziennikarze kojarzący się z tym środowiskiem politycznym. Nazwijmy je konserwatyno-liberalne.
Niech z jednej strony będzie przedstawiciel np. "Polityki", "Krytyki Politycznej", "Wyborczej", a z drugiej "Do Rzeczy", "Nowej Konfederacji","Klubu Jagielońskiego", a nawet nielubianego przeze mnie, mimo że prawicowego "W Sieci".
Co do oczekiwań również zgoda.
3
@macio_944 Dokładnie tak. Światło na zasłonach, na blacie, szklankach i butelkach.
No i ten efekt jakby filtra.
@Rastafarnianin Dzięki za oznaczenie i za cykl.
0
@osa91 Ze zdecydowaną większością Twojej odpowiedzi się zgadzam.
Szczególnie z fragmentem:
"W TVPiS tego po prostu nie było, bo tam nie było "promowania konserwatywnych poglądów", a po prostu promowanie PiS."
Sam wybieram właśnie Polsat News, jeżeli czasami włączę program informacyjny w tv. Chociaż mam uczulenie np. na red. Jankowskiego.
Doskonale rozumiem, że każdy dziennikarz ma własne przekonania, tak samo jak konkretny tytuł, konkretna stacja, bo te tworzą właśnie ludzie o konkretnych poglądach. Chodzi tylko o proporcje własnej narracji do narracji przeciwnej.
W wypadku "TVPis" narracja była rzeczywiście bardzo siermiężna. Poziom propagandy przebił wszelkie poziomy.
Z czym się nie zgadzam to z opinią o pani Dobrosz-Oracz. Jest ona wyjątkowo zaciekłą dziennikarką. Oczywiście poniekąd wymaga tego jej praca. Jednak w Wyborczej pracuje choćby pani Wielowiejska, z którą się w większości nie zgadzam, mimo to czasami zerknę co ma do powiedzenia, bo ta pani redaktor prezentuje według mnie wyższy poziom kultury i ogólnej ogłady dziennikarskiej.
Ja zwyczajnie mam osobiście jakiekolwiek oczekiwania wobec nowej tvp, bo do poprzedniej nie miałem żadnych, bo nie miałem też żadnych złudzeń czym była.
Uważam, że jest za wcześnie na wystawianie ostatecznej opinii. Poczekam, bo i rzadko ją oglądam z powodu odzwyczajenia się w ostatnich latach.
Mam nadzieję, że nie będzie pomijania ważnych, ale niewygodnych tematów. Jak np. społeczne, ekonomiczne koszty ekologicznych wymagań Unii, protesty różnych grup społecznych w Polsce i Europie, wyzwania militarne Polski i Europy, w tym kwestia poboru, wyzwania geopolityczne wobec nowych wyzwań na kontynencie i świecie itp.
No i liczę na zapraszanie szerszego spektrum komentatorów od lewa, do prawa.
4
@osa91 Hmm wszystko jest kwestią interpretacji i proporcji. Pisowska Tvp to poziom tvp Urbana. To jasne.
Często różnica między dziennikarzem, a funkcjonariuszem aparatu propagandy polega na tym kto wygłasza opinie o danej osobie.
W tak mocno spolaryzowanym społeczeństwie coraz trudniej o obiektywizm dziennikarzy. Bo dziennikarze mediów tradycyjnych gonią za popularnością mediów socjalnych i radykalizują przekaz. Internetowe bańki wykoślawiają rzeczywistość i często obraz oponentów politycznych.
Piszę to na przykładzie choćby "Polityki". Kiedyś ciekawy, lewicowy tygodnik, o wysokim poziomie, który czytałem wiele lat. Teraz po kilku próbach zakupu i lektury zwyczajnie mnie odrzuca.
Bo teksty są zawsze z silną anty tezą.
Tak samo zradykalizował się kiedyś "Newsweek" pod redaktorem Lisem. Z centrowego periodyku stał się szybko i wyraźnie lekko centrowy i bardziej lewicowy.
Do tego nakłady spadają, a więc tym bardziej radykalizuje się przekaz pod tych wiernych. A ci wierni to właśnie szukają potwierdzenia swoich często radykalnych przekonań, a nie debaty.
To samo tyczy się telewizji.
1
@JimMorrisonFCB Teoretycznie, tak podpowiada w pierwszym odruchu głowa. Jednak prawo jest zdecydowanie zawsze w takich sprawach przeciw mężczyźnie. Postęp, feminizm, niby rownouprawnienie, ale w praktyce z tego jest ...
Tysiące przykładów świadczą jasno, dasz się złapać, musisz płacić. Nie podoba się? To do więzienia.