0

@Maltan Tak, Barca musi rozpocząć rok od wygranej. Końcówka 23 roku nie była za ciekawa. Nie jestem fanem postanowień noworocznych, ale tak symbolicznie 3 punkty, w nowym roku może by dodały wiatru w skrzydła, a kibicom wiary.
A może mi się tylko wydaje i to moje chciejstwo.

0

@Messibestplayerintheworld Jasne. Strata punktów Realu zawsze cieszy.

0

Girona z Atletico to konkretny mecz. Dla Barcy remis byłby chyba najlepszym wynikiem w tym spotkaniu. Jednak będę trzymał kciuki za Katalończyków.

1

@Comentateiro
"Może być prawda, bo życie czasem bywa sprawiedliwe."
Przesada z Pana strony. Zwyczajnie nie godzi się tak pisać. Zgadzam się z resztą posta. Sam uważam go za ogromnego szkodnika politycznego, jednak nie uważam, że rak będzie "sprawiedliwością" za jego postępowanie. Przebija się z tego stwierdzenia pogarda i chęć rewanżyzmu w najgorszym wydaniu. Chyba, że źle to interpretuję, bądź też Tobie się coś nie tak napisało.

13

@MESSIah16 Tak skrobanie na życzenie uzdrowi demografię... najlepiej w zestawie z hawajska, oczywiście na koszt państwa...

Jak już napisał @hayek spłaszczać złożony problem do jednego czynnika to kuriozum.

Użytkownik @ProMILs ma absolutną rację. Jest to problem kulturowy całego cywilizowanego świata. Na obecną chwilę jest zupełnie nie do rozwiązania, bo odwrócić trendów kulturowych zwyczajnie się nie da. Ludzie się przyzwyczaili do tego stanu, bo jest wygodny.
Egoizm, wygoda, natłok bodźców wszelakich, łatwa dostępność partnerów seksualnych, co przekłada się na brak trwałości związków.
Brak poczucia stabilizacji, bo nieustannie się porównujemy do innych i absurdalnie wysoko zawieszamy poprzeczkę w statusie materialnym jaki trzeba osiągnąć żeby założyć rodzinę, to samo się tyczy w doborze partnerki/partnera.
Najpierw nauka, kariera, potem może rodzina, przez co z wiekiem coraz trudniej o dziecko i coraz bardziej możliwe powikłania okołoporodowe. Normalizacja, skoków w bok, pogoń za uciechami, skokami dopaminy, narkotyki, alkohol oraz masa innych dostępnych od zaraz uzależnień, które są też problemem.
Wmawianie ludziom, że "moje ja", "moje szczęście" jest najważniejsze, co powoduje coraz mniej tolerancji na kompromis, dialog. Widać to jak na dłoni na przykładzie polityki, jako wycinku innego aspektu współżycia społecznego.
Przesadny, wręcz agresywny feminizm, deprecjonowanie roli ojca i mężczyzny, co powoduje takie ruchy mgtow, a jednocześnie jedno i drugie pogłębia problem.
Można by tak jeszcze długo, tylko po co?

Najprościej dać prostą receptę, która realnie stanowi bardzo niewielki procent problemu. Jest wyolbrzymiana, bo tak jest wygodnie. Bo nikt realnie nie chce zmiany podejścia, zmiany mentalnej na wielu płaszczyznach.
W obecnym czasie mediów społecznościowych, ilości bodźców i pokus, jest to nierealne.

2

@Karzel Ja wiem, że lubimy narzekać i widzieć siebie jako naród, panstwo w czarnych barwach i nie potrafimy doceniać tego co mamy, osiągneliśmy itd. Jednak bzdura! Nie, nie jest tak samo jak na Ukrainie. Nie jest nawet blisko.
Potwierdzają to wszelkie analizy.

3

@Kgorecki2500 Popularnie się mówi, że Rosja to stan umysłu. Kryje się za tym pogarda i poczucie wyższości. Rosja jest rzeczywiście bardziej dzika, agresywna, skorumpowana, moralnie upadła (alkohol, narkotyki, hiv, aids itd) z perspektywy zachodu.
Podobnie jest z Ukrainą, tylko tutaj jest nałożony filtr i nie wypada o tym mówić.
Jednak korupcja, rozwarstwienie społeczne i wszelkie wady Rosji są tu tak samo obecne.
To jest pół dziki kraj z perspektywy Unii. Dekada to może być za mało żeby się z tym uporali. Tutaj jest raczej chciejstwo i pr póki co.

1

@MESSIah16 Alkohol plus fajerwerki to nie jest rozsądne działanie. Ba to głupie. Nie mniej jednak, gadka o "wolności do nie udzielenia pomocy" dla takiej osoby to zwykła pogarda do drugiego człowieka. Chwały nie przynosi.

2

@michal26 Dokładnie tak. Media społecznościowe, internet wyprzedza nasze prawodawstwo. Postęp zwyczajnie wyprzedza nasze pojmowanie świata i jest tu kilka pułapek. @MESSIah16 podaje prostą wizję rozumienia świata i założeń z poprzedniego wieku.
Media społecznościowe to jak tv i radio XX wieku. Trzeba mieć złą wolę żeby tego nie dostrzec.

12

@MESSIah16 Dla Ciebie życie Twojego kota jest ważniejsze. Ok.
Sam mam kotkę wzietą ze śmietnika 12 lat temu.
Sprowadzić problem do absurdu to nie wyczyn.
Pił kawę? Sam się prosił o zawał. Chodził po górach? Sam się prosił o wypadek. Wykonywał jakąkolwiek czynność? Mógł tego nie robić...
Możesz nie udzielać pomocy osobie w potrzebie, spokojnie, wytłumaczysz się, to tylko będzie świadczyło o Tobie.

Sprawa z Facebookiem była już kiedyś wałkowana. Tutaj znowu spłycenie tematu. Przykład. To jakby zabronić w początkach XX wieku nadawać na określonych falach, bo licencje cofnięto. Przecież wolność można na tych innych. To nic, że tych innych prawie nikt nie słucha.

29

@MESSIah16 Kompletnie głupie porównanie i głupi argument. Porównać odpalanie fajerwerków do nieudzielenia pomocy... chciałeś wbić szpilkę, a pokazałeś ignorancję i głupotę.
W ten kretyński sposób można wszystko sprowadzić do absurdu.

@michal26 Kolega nie popisał się logiką, ale akurat dzisiaj można w sumie wybaczyć, mogą to być skutki wczorajszej szampańskiej imprezy.

1

@HighestInTheRoom Mam pytanie gdzie jest Dortmund? Czemu go nie ma w czołówce? Kibicowsko są mocni, tak przynajmniej sądziłem.

3

@HighestInTheRoom
Brawo Legia! Za klubem delikatnie rzecz ujmując nie przepadam. Jednak kibicowsko to absolutny top! Oprawy są zawsze na najwyższym poziomie, doping to samo.

11

@macio_944 Media społecznościowe mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwo. Każdy może zanurzyć się w swojej bańce i oddać się procesowi utwierdzania własnego przeświadczenia o byciu tym lepszym, mądrzejszym, rozsądniejszym itd.
Tu nie ma miejsca na dialog. Jest wojna plemienna. A wiadomo, na wojnie wroga się dehumanizuje i zarazem demonizuje.

W Polsce są dwa główne plemienia, i kilka pomniejszych. Podział jest prawdziwy i poważny, dotyka nawet ludzi skądinąd inteligentnych.
Brak refleksji, dystansu, kalizm i narastająca agresja. Słabe to...

2

@DonCarletto @Rewolucja123 U Nas jest kątnik, kilka odmian. W sumie trochę podobne, ale tylko trochę.
Nasze są też spore, są jadowite, jad zupełnie niegroźny, służy do zabijania owadów!!! Powtarzam są zupełnie niegroźne i płochliwe. Tylko zgniatane w obronie przed śmiercią będą gryźć człowieka. Kątnik potrafi liczyć nawet 100 mm szerokości, rozpiętość odnóży.
Bardzo ładne pająki, bardzo pożyteczne. Choć rozumiem, że większość będzie się ich bała, brzydziła.
Polecam nie zabijać a wyrzucać za okno, drzwi. Sam tak robię od zawsze.

1

@hayek Ej ku... ja jadłem jak na to spojrzałem. Co do ch...?!

5

@DonMatteo901 Tak, Tomek to jest konkretny gość!

1

@TR3YWAY Rakieta? Hmm tak, tylko taki mniejszy kaliber. Atrakcyjna kobieta, do tego inteligentna. Gdyby tylko nie opowiadała bajek.

2

@NeroTFP1 Doskonała informacja! Pan prezydent Milei jest prozachodni, proamerykański. Bardzo dobrze!

5

Fundacja Ocalenie to organizacja stawiająca sobie szczytne cele pomocy ludziom w potrzebie...
Jednak jak wiadomo dobrymi chęciami można wybrukować piekło. Taką fiolkę z wąglikiem zapakować w piękny papier i dodać kokardkę.
Ta organizacja która jest przeciwko pushbackom, nie lubi frontexu, chce określać tożsamość nielegalnych migrantów na podstawie oświadczeń.

V kolumna prezydentów Łukaszenki i Putina? Czy może zwykłe lekkoduchy inaczej zwani pożytecznymi idiotami?

Dodatkowo ich działalność idzie pod prąd ostatnio korygowanej polityki migracyjnej Unii, która powoli trzeźwieje w sprawie witania wszystkich jak leci kwiatami.

A pan marszałek Hołownia niech będzie bardziej przezorny na przyszłość w kwestii z kim się fotografuje.

4

@barteq Kampania w jego wykonaniu była słaba i infantylna. Jednak złożył jakąś samokrytykę, tylko czy wyciągnął wnioski? Nie mają dużo czasu na pracę u podstaw w terenie, szczególnie, że Korona i emeryci liberałowie (Korwin, Michalkiewicz) będą im podbierać kadry.
Ja nie oczekuję nieustannego przepraszania, ale konkretnych działań.
Tak jak @Kgorecki2500 napisał, chciałbym aby szli w kierunku prawicy z lekkim wychyleniem w stronę centrum. AFD w Niemczech się udaje, oni też musieli się mocno wygładzać, odcinać radykalizmy i tonować retorykę.

0

@Gall Jasne, że stara ładniejsza, bo ma wartość sentymentalną.
Ten nowy projekt? Elegancki.

4

@Vampir707 Nie chcę bronić tego Pana, ale Argentyna jest w opłakanej sytuacji i potrzebna jest terapia szokowa, która będzie bolesna. A jest to wprowadzone przeciw związkom zawodowym, którzy oprotestowują wszelkie próby zmian. Według ich wizji ma być chu..., ale stabilnie.
A, że dziecinna cześć lewicy już płacze o faszyzmie to norma. Oni w lodówce widzą Mussoliniego, a w chlebaku Hitlera.
Ps.
@hayek @Kgorecki2500 Czy już im nic nie pomoże? Nie wiem. Na bank nie pomogą naiwne lewackie gamonie drące mordy o faszyzmie i oprotestowujący każdą chęć reform, zmian.
Czy prezydent Milei jest remedium? Nie wiem. Jednak duża część Argentyńczyków chce zmian i nawet radykalnych zmian. Lewicowe pierdoletto się nie sprawdziło... znowu.

0

@LukaszFan No i chyba jakieś wnioski wyciągnęli i jakoś czuwają. Obiekt został zauważony i był śledzony. Podejrzewam, że decyzja o ewentualnej "neutralizacji" jest ciężka i trudna do podjęcia pod wieloma względami. W sumie jestem kompletnym laikiem i wiem tyle co jakieś mądre głowy od wojskowości mówią na ten temat.
Czy teraz odbyło się wszystko zgodnie z założeniami? Nie wiem. Mam nadzieję, że tak.

6

@BulaKG Nie. Tak nie działa żaden system na świecie, nawet najlepszy, czyli "żelazna kopuła". Nie jest możliwe pokryć terytorium RP radarami i systemami "neutralizacji". Po pierwsze trzeba wiedzieć co to jest zanim się strzeli, to nie jest takie proste. Nie jesteśmy w stanie wojny żeby do wszystkiego niezidentyfikowanego walić od tak, no nie mamy tyle systemów, infrastruktury, obsługi i amunicji. To nierealne nawet w czasie wojny.

7

@Bobo25 @hayek
Niesamowite jak ludzie popadają w przesadę, do tego obrażają każdego, kto nie podziela ich punktu widzenia.

0

@MarioVeB! O przepraszam, ja mam poglądy w bardzo wielu aspektach zgodne z endecją i mi to zupełnie nie przeszkadza. Polski nacjonalizm nie był zafiksowany na etniczności.

0

@Albatros @Janas11224 To taki piękny obraz z przeszłości, który jak zawsze pomija wiele niuansów. Wśród psów ras dużych pasterskich, czy też krzyżówek "bojowych" są różne okazy. Często w miocie są jednostki agresywne, silne, alfa i te mniej. Te drugie nigdy nie będą tak podatne na szkolenie bojowe co te pierwsze. To nie fabryka. Tutaj z taśmy nie schodzą same okazy w 100% idealne i odporne. Duża część tych zwierzaków ginęła w niezbyt chwalebnych okolicznościach na wojnie.
To tak jak z żołnierzami, mężczyźnami kiedyś sami herosi, teraz prawie same piz... Takie upraszczanie jest fajne, ale nie ukazuje całej prawdy, a tylko jej skrawek.
Fajerwerki są ok w Sylwestra i na WOŚP, ale odpalanie ich długo przed i po sylwku to głupota i buractwo.
Nie rozumiem z czym tu walczyć. Zwykła zasada kultury i współżycia w społeczeństwie.

1

@RosjaninBut Mam bardzo podobne odczucia względem przyszłości.
Tak jesteśmy podzieleni i tak, trochę skazani na EU, póki co. Jednak cały zachód jest podzielony i atmosfera w większości krajów "zachodu" jest gęsta.
Niemcy przespali pewien okres, za wygodnie się im zrobiło i uwierzyli chyba w brednie o "końcu historii" i podobnych idiotyzmach. Dlatego chcą teraz szybko nadrobić, a chcą to zrobić skokowo. Tylko, że narody europejskie nie dadzą się tak łatwo nagiąć, a materiał może nie wytrzymać i pęknąć. To jest duży problem, także w Polsce.
Wśród "uśmiechniętych fajnopolaków" jest cała masa gamoni, którzy uważają się za lepszych z samego faktu przynależenia do "elity prozachodniej". Ma być fajnie i chu... Nie wiadomo co zrobić? Kopiować zachód! Zawsze, bez namysłu. To utkwiło we łbach tych ludzi jeszcze w latach 90tych i początku obecnego wieku.
Jednak jestem tu większym optymistą niż Ty. Nawet fajnopolacy nie są aż tak głupi w swojej masie. Potrafią kalkulować i czytać nastroje społeczne, a te szybko się zmienią kiedy wielkie dokręcanie śruby ekologicznego zajobu się rozpocznie.
Gorzej w kwestii niepopularnych decyzji strategicznych jak niezbędne powszechne szkolenie wojskowe, rozbudowa sił zbrojnych, niezależność energetyczna czyli atom na wczoraj i linie przesyłowe. Tutaj boję się lewicowo-zielonego pier... o nibylandii
Pożyjemy zobaczymy.

3

@RosjaninBut Niemcy ostatnimi czasy podejmują dużo idiotycznych decyzji. Entuzjastyczne, dziecinne, a raczej kretyńskie podejście do problemu migracji kilka lat wstecz, kretyńska polityka wygaszania elektrowni atomowych, dziecinna naiwność w relacjach z Rosją i wiara w to, że już zawsze będzie "fajnie". Do tego trzeba dodać przespanie okienka technologicznego skoku, który chcą teraz szybko nadrabiać.
Z oporami, ale próbują korygować kurs, czy przyniesie to skutek? Nie wiem.
Jednak wiem, że nie ma co się w nich wpatrywać jak w obrazek i brać za prawdę objawioną każdą ich opinię. Szczególnie teraz kiedy ich gospodarka będzie hamowała.
Brakuje dystansu i rozwagi w polityce zagranicznej. Albo zachód super, ekstra, zawsze "fajny", albo zgniły, zdegenerowany.
A wspólna europejska armia to niebezpieczne baśnie dla naiwnych debili. Odsuwają mrzonkami problem w czasie, a tu trzeba działać i planować na wczoraj.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?