2

@tbas Pan Janusz często pie... Jednak nawet nie zapoznałeś się z treścią w wystarczający sposób aby skutecznie i merytorycznie wobec konkretnej wypowiedzi skierować swój zarzut. Wszystko poplątałeś...
Jeszcze raz... wdech, wydech i wtedy przeczytaj.
Ściąga
Wyborcy według Korwina
Konfa
Lewica
Po
Pis
Chyba wystarczająco przejrzyście.

20

@Janiama Szkoda! No i w sumie tyle mógłbym napisać.
Jednak coś więcej naskrobię.
O piłce miałeś pojęcie "wewnętrzne" co zawsze tu było mile widziane, ogólnie pisałeś ciekawie, co sprowadzało pozytywne odzewy, jak i hejt.
Czasami wchodziłeś w konflikty światopoglądowe, ale dla mnie to jest ok, jak ktoś ma jakieś stanowisko. W sumie, to czasami byliśmy po różnych stronach... ale na tym to polega.
Według mnie zawsze byłeś wartością dodaną tej społeczności. Mi jest szkoda.
Jeszcze raz pozdrawiam!!!

0

Skład nie jest zły. Teren jak zawsze u Basków trudny, oby wygrać. Jednak (tfu!tfu!) remisem po walce nie pogardzę. Oby Lewy wrócił i pokazał klasę. Trzymam kciuki.

3

@Ojciec5tkidzieci Busi? Swój chłop! Nie obchodzi mnie opinia ogółu. Legenda Barcy!

0

@RomanHoffer Może być! Barca wygrywa i Lewy wraca strzelając bramę. Czego Tobie i sobie życzę.
Na zdrowie! No i trzymajmy razem kciuki. Pozdrawiam i zdrówko!

2

@siuuu Tak to wygląda. Zanim zlikwidowali liveleak'a to była masa filmików jak ludzie umierający po jakimś wypadku są nagrywani telefonami zamiast prób udzielenia pomocy, choćby pocieszenia, dobrego słowa na ostatniej prostej...
Lepiej filmować komorą prosto w twarz konającego... taka kurew... ludzka natura. XXI wiek nic nie zmienia, zmienia się tylko technologia.
Były również widoczne różnice cywilizacyjne, w Azji udzielenie pomocy to często abstrakcja. Mimo wszystko na zachodzie ludzie częściej ryzykowali swoje życie pomagając itd.

4

@gumaz Obskoczyć wpie... Zawsze było można za małolata, nawet bardziej niż teraz. Podziały skin-punk, subkultury, teraz się zatarły, a kiedyś to były regularne wojny, a i solo można było wyłapać jak się miało pecha.
Kiedyś nie było smartfonow, social mediów i informacje nie krążyły tak szybko.
Teraz się wszystko zatarło jest raczej podział "obszarowy". A fakt, że małolaci i nie tylko się tłuką niehonorowo i często przeginają to zawsze tak było.
Jak słusznie wspomniał @Striker wysyłając taką osobę do zakładu to pewna ścieżka dalszego stoczenia. Z drugiej strony zbyt niski wymiar kary to przyzwolenie na dalsze rozpasanie. To jest delikatny temat i nie ma tu jasnej kategorii białe- czarne.

4

@Ojciec5tkidzieci Pani Wanda ze swoimi postulatami nie może być odbierana poważnie. W obecnych czasach pier... o jakimś "patriarchacie" jest tylko żenujace i śmieszne zarazem.

2

@Ojciec5tkidzieci Po pierwsze Rymanowski bardzo spoko jako prowadzący, po drugie zaprasza zawsze raczej czołowych polityków, a że większość to mężczyźni, to więc oni głównie u niego występują.
Kobiety jednak również u niego bywają w odpowiedniej proporcji jaką reprezentują jako ważne postacie na scenie politycznej.
Nie doszukiwałbym się tu drugiego dna

1

@Colon Niby zupełnie nie moje klimaty, ale sobie chwilę posłucham, nie obiecuję zajawki. Pozdrawiam

0

@Midast Bardzo, ale to bardzo się zgadzam z tym co Pan napisał. Brawo!
Rozum i godność człowieka została niewątpliwie zawarta w Pana wypowiedzi.
Martwi mnie tylko mała ilość takich opinii względem całej dyskusji.
Najlepiej spier... do ciepłych krajów i przeczekać... o naiwności ludzka.

0

@ChessInfo Ja ogólnie nie przepadam za Bąkiewiczem i wydatkowaniem pieniędzy z podatków na takie organizacje i cele.
Tylko tyle, że walka obronna za możliwość samostanowienia i obronę ogólnie pojętej "wolności" to trochę inna rzecz, niż umieranie za polityczną klasę cwaniaków i ich interesów.

5

@AbelKabel Takie pier... o szopenie z Twojej strony. Proste jak... wojna obronna, to wojna obronna. Nic nikogo nie nie obchodzi wtedy klasa rządząca. Walczysz za rodzinę, dom, ziemię, swoją własność, tożsamość i możliwość samostanowienia. Koniec.
Nazywać ludzi walczących o te rzeczy idiotami i "mięsem armatnim" jest wysokim poziomem bezczelności i zwykłego skurwy...
No i zawsze osoby, które walczyły będą źle patrzeć na tych co "uciekli przed walką". Naturalna sprawa. Naturalna konsekwencja wyboru. Tak było, jest i będzie. Choćby teraz na Ukrainie.

1

@Majkel34 To są tylko domysły. Aczkolwiek znając mentalność rosyjskiej nacji, jak również sposoby prowadzenia wojen, to niestety można mieć takie domysły. Oby nie.

1

@ChessInfo Nigdy nie było tak, że ginęli ludzie za aparat państwowy. Tak samo Ukraincy obecnie nie walczą za klasę polityczną, tylko za swój dom, ziemię, rodzinę i możliwość samostanowienia. Tyle. Zawsze po fakcie zwycięzcy dopisują piękną narrację i hasła.
No i tak, w przypadku wojny cześć spier... za granicę, no i tyle. Jednak takie postępowanie będzie nieuchronnie piętnowane przez tych co walczyli i przeżyli. Tak jak jest teraz i będzie w przyszłości na Ukrainie. Normalna konsekwencja podejmowanych wyborów.

0

@kuz Nie będzie problemu. Tylko ciekawi mnie fakt, jak może się "wygiąć" dowod w kieszeni? To jest całkiem twardy materiał. No, ale spoko, jak napisał @kuz, dopóki jest cały, to jest ok.

3

@kubix05 Bardzo lubię tego zawodnika. Wychowanek, wierny, dosyć uniwersalny zawodnik. Co prawda nigdy nie wejdzie na najwyższy poziom, ale osobiście nigdy od niego tego nie oczekiwałem.
Za rozsądną pensje dobry swój rezerwowy.
Sto lat!

0

@TheNekro94 Nic w tym nie ma oczywistego. W Austrii, miasteczkach żyjących praktycznie tylko z turystyki w wielu knajpach kartą nie zapłacisz. Jest to zjawisko powszechne i naturalne.

0

@albi Ok. Rozumiem. Tak w sumie myślałem. Dzięki za odpowiedź.

0

@Ojciec5tkidzieci Super, dawno mnie nie było w sercu Katalonii. Jak możesz to rzuć na priv i możliwe, że się odezwę do Twojego sąsiada. Dzięki

2

Czy ktoś kupował bilety na Barcę przez viagogo? Opinie w necie są fatalne. Dlatego pewnie odpuszczę, wiem że można kupić normalnie w kasie, jak kiedyś, tylko chciałem zapłacić wcześniej online i być pewnym zakupu, no i mieć spokój do czasu wyjazdu na mecz.
Jak ktoś ma jakieś doświadczenia i wskazówki to bym był wdzięczny.

1

@Coutinho007 Przestałem pić w przemysłowych ilościach... na zdrowie wyjdzie. Pozdrawiam serdecznie!
Ps. A szlugi jaram jak głupi!

1

@Stagiryta Radlerki próbowałem i są spoko, ale że teraz jest zima to bardzo rzadko.

1

@dniel Na kontrakcie. Bardzo dobrze. Szczególnie, że widoki w górach są fenomenalne.
A tak ogólnie to polecam, bardzo mili ludzie, tylko czasami jak w Szwajcarii, w "francuckim" regionie, czy samej Francji, nie lubią rozmawiać po angielsku ;)

1

Powiem szczerze, jako piwa nie pijam "zbyt" często. To Austria ma do zaoferowania całkiem niezłe popularne, zwykłe, ogólnodostępne wszedzie browary względem Polski.

"Stiegl Bock" całkiem, ale jest trochę zbyt goryczkowy 7.0%
Zwykły Stiegl jest słaby...
"Zipfer Stefani" też bock 7.0%, jednak trochę lżejsze. Bardzo dobre piwo!
Co ciekawe "bock" jest niedostępny w okresie letnim w ogólnej sprzedaży.
Zipfer wersja zwykła bardzo dobra. A Goseer, Egger, to zwykłe sikacze, jednak ciągle lepsze od tyskich, warek, a szczególnie od żubrów itp.

Ogólnie austriackie piwo spoko!
Ps. Na codzień pracuję i mieszkam w Austrii, wracam jednak regularnie do ojczyzny.
Ps.2 Żeby nie było polskie piwo też jest spoko względem choćby południa Europy, czy też wschodu.

4

@Katalonbar "was" jak i "got" mi osobiście tu pasują. "Got hit" jest również stroną bierną. Zamiast był uderzony, jest został uderzony. Jednak lepiej jak się wypowie człowiek bardziej kompetentny ode mnie :)

11

Pozdrowienia do więzienia! Trzymaj się tam sztywniutko Mordo. Cała prawilna Rambla z Tobą. Będzie zrzuta na kilka rakiet i jakiś dobry szuwaks ukryty w paczce.
A i na żelazną pójdzie też ściepa. Elo!

4

Bardzo nie lubię tego klubu i piłki jaką grają. Moja pamięć jest zawodna, ale kojarzę, że były ciężkie mecze z tymi męczybułami i drwalami. Oby wygrana, oby trzy punkty!

1

@Kitek1640 Czy "fajnie"? No nie wiem. Jednak wiem, że młody musi grać, bo inaczej nie ma szans na odbudowę i dalszy rozwój.

2

@Colon Świetne. Jednak ja dzisiaj inaczej przywitałem niedzielę


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?