Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Cezar musi przyjść na Camp Nou!!! Doświadczony, typ lidera, walczaka, od lat nigdy nie schodzi poniżej pewnego, solidnego poziomu. Dodatkowo zna wielu zawodników Barcy z kadry. Na dwa lata z opcją przedłużenia o rok? Dla mnie rozsądne posunięcie. To jest z miejsca wartość dodana!
Nie będę ukrywał, że jestem fanem talentu Azpiego i już od wielu lat chciałem go zobaczyć w Barcelonie.
Oby się udało. No i chyba był artykuł, który wspominał o 6.5 mln wynagrodzenia (na rękę?). Co jak dla takiego zawodnika nie jest wielką przesadą. Oczywiście jakby udało się wynegocjować niższą kwotę to super, jednak jak na obecne standardy i drabinki płacowe, to jest jeszcze do przełknięcia, przy pozbyciu się kogoś w zamian.
0
Raz z tarczą, raz na tarczy, inaczej tu nie ma
Wszyscy za jednego bieda, bieda, bieda!
Z dystansem
5
@masq mata amortyzująca, puzzle. Układasz ile potrzebujesz i się nie martwisz. Są różne rodzaje, różne wymiary poszczególnego puzzla. No i różne sklepy w różnych cenach sprzedają podobne produkty.
0
@ShawnC Zgoda. Cezar będzie w sierpniu obchodził 33 urodziny. Młody nie jest. Jednak on i jeszcze większy staruszek Alves według mnie byliby w stanie zapewnić jakość na stałym poziomie i spokój na okres ok. 2 lat
0
@P33ck Wiesz, bo według niektórych to w LM też grają grają "łogurki".
0
@Uukasz_93 Rzeczywiście bardzo ciekawe jak dzisiaj zagra Polska jeżeli chodzi o ustawienie i taktykę.
Ja jestem optymistą. Liczę na wygraną i dobry mecz kadry.
Najwyżej się srogo rozczaruje...
0
Jak uważacie czy transfer Azpilicuety do Barcy jest możliwy? Bo w necie można spotkać różne treści na ten temat.
Osobiście jestem fanem talentu Cesara i zawsze chciałem go zobaczyć w Barcelonie.
Dodatkowo uważam, że obecność takiego piłkarza o profilu lidera dobrze wpłynęłaby na morale zespołu.
2
@Janiama Mam identycznie. Z ogromnym utęsknieniem czekam na dobrego trenera z polskiej piłki. Pan Michniewicz może budzić nadzieję. Oby!
Czekam na mecz reprezentacji z ogromnym entuzjazmem!
3-0 dla naszych obstawiam!
0
@WoJjTas Rozumiem argument ligi i jej poziomu, ale jak zauważył @Khajio ciężko o kilku z wymienionych przez Ciebie piłkarzy powiedzieć "gwiazdy Eredivise".
Jednak nawet jako kibic Ajaxu byłbym w stanie podzielić wątpliwości. Stąd pytanie. Aczkolwiek w stosunku do drugiego Brazylijczyka można też wysunąć kilka wątpliwości.
2
Który z Brazylijczyków lepiej by pasował do Barcy jako skrzydłowy?
Antony? Czy może Raphinha?
Osobiście jestem kibicem Ajaxu i nie jestem zbyt obiektywny w tej kwestii. No i w tym sezonie z powodu braku czasu niestety rzadko śledzę mecze ekipy z Amsterdamu.
Aczkolwiek jak już oglądam Ajax, to momentami Antony wygląda jak zawodnik idealnie skrojony pod grę w Barcy. Tylko, że są to subiektywne odczucia niczym więcej nie poparte.
Czy starszy o 3 lata Raphinha (25 lat) to zawodnik, który ma potencjał na wejście na światowy poziom?
Bo wydaje mi się, że w przypadku Antonego tak właśnie jest.
Jednak powtarzam, żadny ze mnie ekspert i za mało widziałem obu w grze, żeby być pewien swojej opinii.
Stąd też moje pytanie.
1
@JimMorrisonFCB Ja osobiście nie jestem obiektywny jako kibic Ajaxu, ale serio oglądając go momentami (Antony) mam wrażenie jakby był idealnie skrojony pod grę u Nas.
Oczywiście to są tylko moje odczucia, które nie są poparte żadną rzetelną analizą i wiedzą. Ostatnio nawet nie mam za bardzo czasu aby regularnie śledzić mecze Ajaxu... Także taki ze mnie "ekspert".
Jednak ich brak awansu w LM zabolał mnie bardzo.
No cóż...
0
@Bykunn To się jeszcze zobaczy jak potoczą się Nasze losy. Oczywiście NATO i Unia jest całkiem solidnym gwarantem bezpieczeństwa. Jednak nie jest gwarantem wiecznym, co też powinno być oczywiste. Jeszcze na jesień poprzedniego roku nikomu obecna sytuacja nie mogła wydawać się być realną. Obecnie jest jak jest.
Rzeczywistość bardzo, ale to bardzo brutalnie weryfikuje pitolenie o końcu historii. O końcu potrzeby wydatków na zbrojenia. O nowych rozdziałach ludzkości, gdzie będzie tylko fajnie...
Sytuacja na świecie jest niezwykle dynamiczna i nie potrafię się osobiście zdobyć na taki optymizm. Natomiast mam nadzieję, że to Ty masz rację. Serio.
Sytacja gospodarcza oraz skutki obecnej wojny mogą szybciej niż myślisz zaburzyć naszą obecną percepcję co do "fajnizmu", co też może w wyjątkowo szybki sposób doprowadzić do dalszych "niepokojów".
Oczywiście mam nadzieję, że są to zbyt negatywne oceny.
Jednak lepiej się pozytywnie zaskoczyć, niż bardzo przykro rozczarować.
0
@Bykunn Ok. Rozumiem. Widzę to zupełnie inaczej. Według mnie w obecnej sytuacji tylko osoba bardzo infantylna nie widzi realnego zagrożenia. To jest trochę myślenie życzeniowe. Zawsze będzie fajnie, zawsze będzie pokój, zawsze będzie ogólny dobrobyt. No bo komu to przeszkadza. Co nie?
No właśnie życie brutalnie weryfikuje tego typu myślenie. Ja osobiście powtarzam, że nie mam z tym problemu. Jeszcze tego by brakowało żebym się tym przejmował. Natomiast mogę mieć opinię. Ta jest lekko negatywna, jednak staram się zrozumieć taką postawę.
Powtórzę, wszystkim będzie na rękę jak ci co chcą za wszelką cenę uciec, to uciekną. Według mnie każdy ma prawo decydować o swoim losie, jednak dziwić się tego typu przepisom jest dziwne. Bo to naturalna kolej rzeczy jak fakt wschodu i zachodu słońca.
0
@RosjaninBut No ale jak to? Zawsze już miało być tylko fajnie. "Fajnizm" miał być ideologią po wsze czasy. A tu nagle takie coś... Kto to widział! Oddać życie za swój dom, rodzinę, przyjaciela? To się w pale nie mieści! Lepiej jest uciec.
Trochę zgryźliwie powyżej, ale serio niech te osoby w takim wypadku uciekają. Bo pożytku w czasie realnej walki i tak z nich nie będzie, a wręcz przeciwnie.
0
@tomek8756 Jak to PiS, chce może i dobrze, ale jest sporo niespójności, do czego Nas niestety przyzwyczaili.
Osobiście nie mam z tym problemu. Tak jak nie mam problemu z faktem, że część osób (mężczyzn) postanowi uciekać. To nawet lepiej, bo chyba nikt by nie chciał mieć takiego "towarzysza broni". Chodzi o zaufanie, a na polu walki jest to niezbędne.
0
@AlexDark00 Rozumiem podejście. Natomiast porównanie Neyamra do Lewego pod kątem profesjonalizmu to według mnie błąd.
0
@AlexDark00 Ok. Rozumiem. Natomiast też rozumiem pewną potrzebę wielkiego klubu, jakim niewątpliwie jes Barca, aby stanąć w szranki w boju marketingowo-sportowym choćby z Realem.
1
@Bykunn Mam nadzieję na zdrowy rozsądek w sprawie negocjacji stawki. Oczywiście może się okazać, że nadzieja jest matką głupich. Niemniej jednak liczę na staysfakcjonujący obie strony finał w tej kwestii.
@AlexDark00 Oczywiście masz rację co wieku, jednak Barca obecnie nie może sobie pozwolić w licytacji. Może jednak kupić sobie czas. Francuz nie jest jedynym ewenementem, który pojawił się na rynku. Auba i Lewy zapewniają spokój na 2-3 lata i tego według mnie Barca obecnie potrzebuje. Oczywiście trzeba pamiętać o odbudowie wizerunkowej i finansowej.
3
Lewy w Barcelonie? Dla mnie top!
Oczywiście trzeba będzie się liczyć z "januszmi" i "chorągiewkami", które tu pewnie zawitają. Jednak co z tego? Chodzi o podtrzymanie Barcy i utrzymanie jej na rynku i w grze wśród najlepszych. Na samych młodych nikt nie zbudował, ani nie odbudował potęgi.
Lewy to gotowy "produkt" na 2-3 lata i razem z Abumeyangiem dadzą pewność. Świetna odpowiedź na już, na Mbappe w Realu.
Oby!!!
0
@osa91 Chłodem to już raczej nie. Jednak co do zasady się zgadzam. Przekazać jak najwięcej broni i amunicji Ukraińcom!
Kacapy niech sczezną! Oby!
1
@Comentateiro Słusznie Twoja głowa pracuje. Nie szuka wideł i pochodni, a racjonalnego wyroku.
Wiesz, szczerze to ja byłem za, a potem przeciw karze śmierci, głównie przez zawodny cały "system".
Jednak w przypadkach nad wyraz udokumentowanych jestem za karą śmierci. Oczywiście ciężko będzie czasami stwierdzić co jest tym przypadkiem "nad wyraz udokumentowanym". Choćby przypadek pana Komendy. Mimo wszystko niektórzy osobnicy powinni w miarę "humanitarnie" zostać wyeliminowani z naszego otoczenia.
Polecam lekturę o zwyrodnialcach z Ukrainy, gdzie nawet się zaangażowało FBI, bo nie mogli ich namierzyć. (Wiem obecnie niepoprawne).
Zabijali najpierw zwierzęta, potem bezdomnych, potem "randomowe" osoby w ustronnych miejscach...
A na koniec powiedzieli, że nie czują skruchy i zabiją współwięźnia jak będą mogli...
Tutaj nie ma szans na resocjalizacje.
To oni byli "twórcami" filmiku z młotkiem gdzie katują bezdomnego...
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Maniacy_z_Dniepropetrowska
Ps. wiki jest baaardzo oszczędne w informacjach.
0
@RosjaninBut Oby! Obyśmy potrafili się skutecznie i z głową dozbroić osobiście, co chyba jest najważniejsze. No i oby najważniejsi członkowie Nato trochę otrzeźwielivz konceptu "końca historii". Nie wiem czy się zgodzisz, ale "lewacka" Szwecjabze swoim potencjałem militarnym i przemysłowym wyrasta według mnie na mocnego sojusznika.
5
@Przemek2323 To jest prawda co piszesz. Jednak USA, a konkretnie administracja pana prezydenta Bidena również zupełnie zmieniła kurs. Zrozumiała, że nie może od tak zostawić sobie dla Niemiec i Rosji Europy Środkowej i Wschodniej, co w sumie chciał poniekąd zrobić Obama, a również trochę Trump, bo obaj skupiali się głównie na pacyfiku.
Tak, czy inaczej. Największym wygranym obecnej sytuacji są Chiny, przynajmniej doraźnie.
0
@Amigo_Blanco @tbas
Panowie chyba mają wyjątkowo krótką i niezwykle wybiórczą pamięć.
Kto przyjmował Władka z otwartymi ramionami i bredził o nowym otwarciu? Kto tańczył tak jak mu Niemcy zagrają w sprawie "resetu" z Rosją? Kto półgębkiem narzekał na nord stream 2 i nic realnie nie zrobił.
Paliwa kopalne? Haha Ok ok. To proszę sobie przypomnieć stanowisko PO w tej sprawie, czy w sprawie dywersyfikacji. Za czasów końca rządów Platformy panowała atmosfera szydzenia wręcz z mocnego przedstawiania stanowiska wobec Rosji w tej kwestii. Jak zresztą w każdej innej... Bo przecież był koniec historii i już zawsze miało być tylko fajnie. No i PO grała na ten "fajnizm"...
Dlatego PO powinno zamnknąć dziurę i siedzieć cicho. Przynajmniej w tych kwestiach. No ale ludzie widać pamiętają co chcą pamiętać, bo inaczej mogą poczuć dyskomfort.
A Wy ewidentnie rżniecie głupa
3
@kuz Wojna nigdy nie ma "większego" sensu dla zwykłego człowieka. Dla niego jest ważna rodzina, dom, przyjaciele i to z czym się identyfikuje. A to wszystko niby małe, nieważne spina klamra naród, kraj, ojczyzna.
Wojna zawsze jest straszna i tragiczna. Jednak wcześniej, czy później zawsze nieunikniona i za każdym razem tak samo znienawidzona przez dane pokolenie. No i tak samo niespodziewana...
0
@Amigo_Blanco Równie piękną listę (a nawet większą) można "wyrzygać" w stronę dzielnej opozycji, której przewodzi Tusk... No i co powiesz?
4
@Momals11 Nie żebym chciał zostać adwokatem tych "rekonstruktorów sanacji". Jednak chyba mocno spłycasz temat.
0
@RosjaninBut Tak szczerze, to rozumiem punkt widzenia. Natomiast ja pana Warzechę widzę jako powiernika poglądów Mackiewiczów, Konecznego, Rybarskiego itd.
To że jest przeciwny pisowi, który jest ucieleśnieniem sanacji to nic dziwnego. Publikacje w onecie też mi jakoś mocno nie wadzą, dopóki pisze tam w miarę z sensem według mojej oceny.
A co do opinii odnośnie onetu, to jestem bliski Twojemu. Jednak ja zawsze jestem najpierw liberałem, dopiero potem konserwatystą.
Zauważam fakt o wpływie obcego kapitału (a więc i wpływu na opinie) wśród mediów w Polsce, jednak nieustannie nie widzę rozsądnej propozycji rozwiązania tego zagadnienia.
PiS porusza się w takich kwestiach jak słoń w składzie porcelany. No i dlatego szczerze wolę pana Łukasza piszącego dla onetu niż próby "załatwienia sprawy" przez obecnie nam panujących.
0
@osa91 W sumie to pełna zgoda. Nie mam nic więcej do dodadania.
1
@Colon Tak jak napisał użytkownik @Cyzix nie znam "W Cieniu". No i dokładnie tak jak On stawiam "The Wire" na swoim osobistym podium.
"Breaking Bad" jest niewątpliwie w pierwszej dziesiątce bliżej góry, niż dołu.
A tak na marginesie pan Kazimierz zawsze spoko!