Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Tvp Info transmituje marsz i podkreśla hasło "niepodległość nie na sprzedaż", podkreśla to w kontekście sporu wewnątrz Unii.
Tvn 24 nawiązuje do niechlubnych gości z różnych formacji politycznych z Europy, jacy w przeszłości byli obecni na tym wydarzeniu. Podkreślają i uwypuklają każdy możliwy, negatywny aspekt.
Polsat News relacjonuje... I tyle. Ani nie robi nagonki, ale również nie chwali.
Tak to teraz widzę.
0
Wczorajszy mecz trąci lekkim absurdem...
Jednak ja jestem niepoprawnym optymistą i wierzę, że Xavi da impuls, który odmieni bieg obenych wydarzeń.
Nie liczę na nowego Pepa, oby tylko pan Hernandez nie poszedł drogą pana Pirlo. Trzeba spokoju i dać mu czas. Dwa pełne sezony minimum.
Tak czy inaczej jako kibic wierzę w efekt zmiany, nowej miotły.
Prowadź Generale, wszyscy kibice są z Tobą!
1
@lucca87 No to pozdrawiam kolege kibica! Trzymajmy kciuki za jak najlepszy wynik! Oby!
6
@Comentateiro Jedziesz po bandzie. Ten post wpisuje się idealnie w reakcję na jaką liczy Mińsk i Moskwa.
Nawet sekretarz generalny NATO Stoltenberg powiedział: "Napływ migrantów jest zorganizowany i wykorzystywany przez Białoruś jako element wojny hybrydowej."
Źródło-https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2830510,Element-wojny-hybrydowej-Szef-NATO-o-naplywie-migrantow-z-Bialorusi
A pan Jens wywodzi się z norweskiej Partii Pracy, którą ciężko posądzać o brak empatii społecznej.
Co ciekawe podobny ton utrzymuje większość poważnych polityków w Europie. Tylo w Polsce jest drama i brak zrozumienia sytuacji.
Czy trzeba pomagać i trzeba współczuć? Tak. Czy trzeba reagować emocjonalnie i wpaść w sprytnie zastawione sidła Łukaszenki? No nie.
1
@Coutinho007 Wczoraj pisałem dokładnie w odwrotnym tonie pod artykułem, że wreszcie wrócił do gry...
https://www.fcbarca.com/102296-ousmane-dembele-w-koncu-wrocil-do-gry,dyskusja-10887802.html#comment-10887802
Jednak na koniec nie omieszkałem dodać:
"Oczywiscie może się połamać za dwa miesiące (tfu, tfu, tfu!!!) i całe rozważania jak psu w ..."
No i niestety połamał się o wiele wcześniej...
1
@lucca87 Zgoda. Dlatego właśnie napisałem:
"Odpadną w 1/8 trudno i tak brawo! Dojdą do ćwierćfinału? Jeszcze lepiej. Wszystko powyżej to wielki sukces!"
Większość społeczności kibiców Ajaxu w Polsce ma trochę inne kryteria oceny i oczekiwań. Mogę tak napisać, bo zaglądam na polską stronę ekipy z Amsterdamu.
Jasne, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, jednak ja wolę tonować swoje własne oczekiwania i cieszyć się chwilą.
3
Niezmiernie cieszy mnie postawa Ajaxu w tej edycji LM. Co by nie było, nie jest jest to może grupa śmierci, ale nie ma tam też samych ogórków.
Borussia Dortmund, którą wczoraj pokonał Ajax na ich własnym stadionie jest obecnie wiceliderem Bundesligi i traci tylko punkt do Bayernu. A trzeba pamiętać, że na Johan Cruijff Arena zostali rozgromieni 4-0!
Sporting Lizbona, która jest wiceliderem w Portugalii i ma tyle samo punktów co pierwsze Porto została ograna na swoim obiekcie 1-5!
Besiktas, najsłabszy w grupie. W Turcji jest czwarty, traci 7 punktów do lidera. Ajax wygrał z nimi "tylko" 2-0 u siebie.
4 mecze, 4 wygrane, bilans bramkowy 14-2! Tylko walec z Monachium ma nieco lepszy, bo 17-3.
Jako kibica Barcy i Ajaxu w Europie cieszę się bardzo z postawy ekipy ten Haga! Zawsze coś na osłodę tej edycji. No i nie czuję żadnej presji wyników. Odpadną w 1/8 trudno i tak brawo! Dojdą do ćwierćfinału? Jeszcze lepiej. Wszystko powyżej to wielki sukces!
Brawo Ajax! Oby tak dalej!
0
@Janiama Dokładnie tak. Inny krąg cywilizacyjny, inne obyczaje, kultura. Do tego niewyobrażalny majątek i jak słusznie napisałeś ego.
Można sobie sądzić o Katarze i szejkach co się chce, jednak w tej chwili, to Barca jest w gorszej pozycji. Druga strona może, ale nic nie musi. Proste.
5
Biorąc pod uwagę historię jego kontuzji, ale zarazem to co daje drużynie, czyli niesamowitą świeżość i energię na skrzydle, należy znaleźć złoty środek. Najlepiej przedłużyć z nim umowę, postarać się jak w największym stopniu obniżyć wynagrodzenie, czy też uzależnić je od liczby występów i osiągnięć.
Tylko to wszystko jest takie proste z pozycji fotela przed monitorem pisząc na forum...
Agenci będą mącić, bo taka ich funkcja i własna korzyść.
Mam nadzieje, że sam Dembele trochę dojrzał i zrozumie, że przy miksie szczęścia, wytrwałości, zaangażowania może się stać czołową postacią i gwiazdą Barcelony.
Barca to potężna marka, obecnie w chwilowej (oby) zapaści. Bez Leo i Antka, Dembele może zostać liderem. Talentu przecież nie stracił.
Tak czy inaczej w obecnej sytuacji Barca może pomóc Dembele, a Dembele może pomóc Barcelonie.
Oczywiscie może się połamać za dwa miesiące (tfu, tfu, tfu!!!) i całe rozważania jak psu w ...
0
@DaPidejpi Ok, ok. Tyle, że się odpaliłeś jednym cytatem, a w sumie rozwinałeś to co napisałem. Pominąłeś całą resztę mojego postu. Taki "straw man argument".
"Fakt, Leo ciagnął w zeszłym sezonie wózek z nazwą FCB, wymiernie przyczynił się do zdobycia Copa przez Argentynę"
2
Widzę, że w komentarzach nieustannie przewija się temat kto zasługuje na Złotą Piłkę.
Naturalnym faktem jest, że akurat na tym forum największą estymą jest darzony Leo. No i w oczywisty sposób zakrzywia to pewną zdolność postrzegania rzeczywistości.
Fakt, Leo ciagnął w zeszłym sezonie wózek z nazwą FCB, wymiernie przyczynił się do zdobycia Copa przez Argentynę, jednak całościowo, biorąc pod uwagę dyspozycję innych zawodników, czy jest to wystarczające do zdobycia ZP? W sumie nie wiem... To znaczy mam wątpliwości.
Jestem wielkim fanem Leo, ale obecnie ewidentnie widzę formę zniżkową, a wiadomo jak jest ważna ta ostatnia prosta w postrzeganiu całości.
Jednak kto by nie wygrał tej nagrody, to osobiście uważam, że w tym roku o wiele bardziej niż w latach poprzednich widać zmierzch pewnej ery.
Leo to Leo, ciągle się liczy, ale trochę ciągnie go już nazwisko i piękna historia, niż realne dokonania. Być może fakt, że wyśrubował swoje rekordy w poprzednich latach do absolutnych granic sprawia, że teraz inaczej osobiście na niego spoglądam jako kandydata do ZP.
1
@Stoiczkow *Niekoniecznie
Aż razi w oczy. Z polskiego dzisaj pała. Błędy interpunkcyjne pozwolę sobie pominąć.
3
Mecz z Piratami to dramat. Niestety przyszło nieuchronne, kilka czynników daje taki efekt. Szkoda czasu na pisanie.
No cóż... życie. Niestety pamiętam Barcę w połowie tabeli, no i historia się powtarza.
Zacytuję tutaj kawałek Budki Suflera:
"A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój".
Jeszcze będzie dobrze. Barca to wielka marka i wielki klub!
2
@AbelKabel Ja staram się zrozumieć o co Ci chodzi. Jednak zupełnie nie zgadzam się z Twoimi propozycjami. Wybacz, ale uważam je za absurdalne.
Czy niektóre hasła w poprzednich marszach były według mnie skrajne i nieodpowiednie? No tak. Jednak niestety to mają do siebie oddolne inicjatywy, że zawsze znajdą się tam radykalne grupy. Ta sama zasada tyczy się wszystkich stron politycznego, ideologicznego podziału.
Powtarzam. Muszą mieć prawo demonstrować. A jeżeli dochodzi do łamania prawa, to karać.
No i wyłączam się z dyskusji, bo w sumie powtarzam to samo, tylko sformułowane nieco w inny sposób. Za dużo czasu mnie to kosztuje. Pozdrawiam i życzę większej wyrozumiałości nawet wobec rzeczy, z którymi do końca się nie zgadzasz. Zamykanie się na drugą stronę tworzy tylko dalszą polaryzację. A metody które proponujesz są najlepszą do tego drogą. Bo ci ludzie może nie pójdą ulicami Warszawy tego roku, ale ich emocje zostaną jeszcze bardziej wzburzone. Co może przynieść efekt w przyszlosci. Nie koniecznie pozytywny.
2
@AbelKabel No i piszesz, że jest to święto wszystkich. A więc niech wszyscy świętują jak chcą, dopóki nie łamią prawa. Tyle!
Dlaczego niby wykluczać narodowców i ich marsz? Od tak, z góry zakładając, że każdy na marszu to nienawistna kanalia?
Każdy, powtarzam każdy ma prawo demonstrować. A szczególnie w święto przywiązania do niepodległości, wartości z posiadania suwerennego, niepodległego państwa i narodu. W taki dzień zakazać oddolną inicjatywę obywateli tylko dlatego, że się komuś część członków nie podoba? To oni są za nawiasem narodu, państwa?
Jest tu dysonans...
3
@AbelKabel Z tego co wiem to są nieustannie organizowane oficjalne obchody państwowe. No i ok.
W czym przeszkadza marsz? Organizują go również obywatele, chcący w swój sposób wyrazić przywiązanie do wspólnoty narodowej. Przez lata stał się popularny, obywatele tego kraju chcą tam być. No i też ok.
Jak dochodzi do aktów wandalizmu, nawoływania do przemocy, to karać! Jednak zakazywać od tak, to się nie godzi.
5
@AbelKabel Ale zaraz, zaraz. Ja nie utożsamiam się ze środowiskiem narodowców. Mało tego, jak pisałem wyżej ich niektóre hasła są mi bardzo dalekie ideologicznie. No ale co z tego?
Tak samo nie utożsamiam sie z hasłami na paradach równości, ale zawsze będę bronił ich prawa do wyrażania własnych uczuć, przekonań.
Skończmy z dzieleniem na obozy. Czarne-białe, zero-jeden. Mi nie o to chodzi.
Zwyczajnie zauważam, jak napisałem w poprzednim poście, ze chcesz aby to apart państwa, najlepiej wyznający podobne poglądy co Ty formatował, organizował taką inicjatywę. No i zakazał wszelkich oddolnych działań.
Czy mi, czy też Tobie, to się podoba, czy też nie, nie ma tu nic do znaczenia.
Jak widać są chętni żeby w tym marszu iść i jest ich sporo. To też są obywatele tego kraju!
Albo demonstrować przywiązanie do pewnych wartości mogą wszyscy. Albo państwo bierze za ryj i wyznacza komu wolno... A to jest Panie... no ten cytat powyżej się kłania, ewentualnie 1 maja prl.
Ps. Jeżeli dochodzi do aktów łamania prawa, to karać! Jeżeli nie, to absolutnie nie można stosować metody wrzucania wszystkich do jednego wora i oznaczenia mianem bandytów, nazioli, faszystów itd. Szczególnie, że te pojęcia są obecnie miotane po omacku. Wszystko co nie moje to faszyzm...
Ja to tylko stary liberał jestem. Wiem obecnie nie za bardzo modne..
5
@AbelKabel Co za farmazon!
Co z tego że jest to święto narodowe? Czyli nie można organizować oddolnych inicjatyw? Zakaz? Segregacja?
Czyli środowiska narodowe nie mogą oddolnie (uwaga tutaj chodzi o możliwość społeczności, obywateli wyrażania własnych przekonań) organizować własnych inicjatyw? Tylko te, które będą miały patronat władzy państwowej? Piękna sprawa i społeczeństwo obywatelskie...
Czyli cofnijmy się do czasów marszów 1 maja z prl. Tam miałeś wszystko zaplanowane i zaakceptowane przez aparat państwowy. Brawo towarzyszu... Bo taka jest obecnie Twoja linia argumentacji, którą reprezentujesz.
No i tak na marginesie kojarzysz?
"Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu".
No właśnie... Pewnie na marszu znajdzie się grupa sympatyków takiego hasła. Za nimi mocno nie przepadam. Ty jesteś niby przeciwny, ale chcesz zastosować metodę idealnie wpisującą się w te hasło...
3
@AbelKabel Bzdura! Taka sama bzdura jak zabranianie manifestacji, parad lgbt...
Tak, na marszu niepodległości jest wiele środowisk i haseł, które mi się osobiście nie podobają. To samo mogę powiedzieć o marszach lgbt. No i co z tego? Zabranianie tego typu marszów, a jeszcze co lepsze proponowanie aby oddać to w ręce państwa, to śmiech na sali. Ku... przecież o to chodzi aby tego typu inicjatywy były oddolne. Oczywiście każdy ma prawo wyrażać swoją opinię o skrajnych, agresywnych postawach, jednak jak słyszę pierdoletto o oddaniu organizacji tej inicjatywy w ręce państwa to mam poczucie żenady. Państwo przecież zawsze wie lepiej...
No i z tego co mi wiadomo to przynajmniej do niedawna w organizację tego marszu były zaangażowane środowiska kombatantów. No ale może tych gorszych. No i tolerancja, oznacza znoszenie opinii, postaw odmiennych niż swoje własne.
Kali ukraść krowa, Kali sprytny i zaradny.
Kalemu ukraść krowa, to skandal i złodziejstwo!
2
@Dojaar @Kgorecki2500
W czasie pokoju jest to zapewne śmieszne. Jednak kiedy na froncie ludzie robią w pory ze strachu, w panice strzelają w plecy swoich, nie potrafią pociągnąć za spust i zabić, czy też strzelają w powietrze żeby nie zabić. Kiedy widzą wokół siebie śmierć i umiera w nich ostatnia wiara w dalsze istatnienie... wtedy akurat wiara może bardzo pomóc.
Nie bronię, ale też nie ganię tego pomysłu ze zwiększoną liczbą mobilnych ołtarzy polowych. Jednak fakt pozostaje faktem, na wojnie drastycznie maleje liczba ateistów...
Wystarczy zaczerpnąć do pamiętników i zapisków zwykłych żołnierzy i oficerów z czasów dwóch wielkich wojen.
Ps. No i koszt takich ołtarzy polowych jest zapewne zupełnie marginalny. A można zapunktować w szeregach konkretnego elektoratu oraz władz kościelnych.
2
@JimMorrisonFCB No piłkę od Tadicia zmarnował, że aż mnie to zabolało.
1
@Coutinho007
1 Testament
2 Anthrax
3 Slayer
4 Megadeath
5 Metallica
4
Jak mogłem przegapić tak zacną wygraną Ajaxu! Szkoda...
Brawo Ajax! Tylko tak dalej.
3
@Dojaar ooo jak miło zobaczyć wojownika jedynie słusznej sprawy, który zawsze sprowadzi problem do ad absurdum.
1
@barcelonaLM No i super. Progresywiści są niewątpliwie wniebowzięci. Kobiety się tam docenia, tyle że muszą przypominać postacie z filmów grozy. No i dlaczego czarny kolor? Przecież czarny najbardziej się nagrzewa od słońca. Ciekawi mnie też skład tkaniny w jaką są ubrane te kobiety.
1
@tomek8756 Padło głośno moje nazwisko przez okno z jednej z sali lekcyjnych. "Ty byś lepiej te parę zlotych wydał i na Pitagorasa się zapisał, a nie wydajesz je na ruskie papierosy".
3
@mm_ Memphis i osoby doradzające mu w sprawach wizerunku w mediach społecznościowych wiedzą co robią. Chłop ma szansę stać się gwiazdą i twarzą Barcy. Czy tak się stanie? Oby. Bardzo mu kibicuje.
2
@arasz1819 Dokładnie tak. Był taki temat. Gość w Ajaxie potrafił świetnie łatać luki w pomocy. Był zarazem całkiem szybki i aktywny podczas ataków. Zupełnie nie zdziwił mnie transfer do United, jednak jak tam zgasł już tak.
Może masz rację i jest to podobny przypadek do naszego Holendra z linii ataku.
1
Co uważacie o van de Beeku? W Ajaxie razem z de Jongiem w środku pola wyglądał często kapitalnie. Po przejściu do United coś się zepsuło. Ogólnie bardzo lubię i cenię tego Holendra i trzymam kciuki, że odbuduje formę.
2
Fernandes co odpalił petardę. Brawo United!