4

@mcsarna To jest absolutny dramat, co obecnie "miłująca" lewica robi nawet dzieciom... Ludzie, którzy mają prawdziwe zaburzenia seksualności, płci przecież istnieją. Są wyśmienitą mniejszością, ale istnieją, nic nie poradzą na fakt, że akurat tak się urodzili, to samo sie tyczy lesbijek, czy gejów.
Jednak poziom samobójstw po tej niby ... "dobrej" przezież tranzycji z jednej płci w drugą, co się wiąże z okaleczeniem swoich genitaliów, jest bardzo wysoki. Wysoki poziom samobójstw wśród tych ludzi jest ignorowany. Ludzi "niepewnych" wpycha się w objęcia chirurga, a potem... a potem to chu... Radź sabie sam!
To jest ogromny problem. Nienawiść wobec takich ludzi jest godna potępienia!!! Ale wpychanie tych ludzi, szczególnie w młodym wieku, w objęcia chirurga jest równie wielkim skurwy...!!!!
Choćby tutaj jest zarys problemu w danych.
https://pediatrics.aappublications.org/content/145/3/e20191658
https://www.psychiatrictimes.com/view/impact-sexual-orientation-and-gender-identity-suicide-risk-implications-assessment-and-treatment

Oczywiście można tu winić czynnik społeczny, ale może równie ważny jest czynnik w ich własnych głowach? Pewne rzeczy może trzeba leczyć, a nie utwierdzać chorego w jego chorobie?...
Ps. Chodzi mi o zaburzenia seksualne kobieta-męższczyzna, transseksualne. Chociaż czasami rzeczywiście nauka zna przykłady na bazie dna. Tego absolutnie nie neguję.

2

@Cochise Muszę koniecznie wyrazić poparcie dla Twojej tezy. Sam uważam ten "skandal" za absurd i rozumiem, że postepowanie tej drużyny ma to uwidocznić. Mimo wszystko prawo to prawo, przepis to przepis. Ja to jednak odbieram jako niegroźną manifestcję, jednak mogę się mylić.

8

@Bykunn Tak, sytuacja kuriozalna. Jako konserwa nie widzę w tym nic złego. Jeden z wielu absurdów.

4

@patriotaFCB Panie "patriota" Pan już sobie daruje teamat "uprzedmiotowania kobiet" względem komentarzy z internetu ...

3

@Cochise Według mnie to oczywista prowokacja. Mi się to nie podoba, ale z drugiej strony muszę przynać, że ma prawo do takiej, a nie innej ekspresji... Natomiast niech się nie dziwi, że wiele osób będzie mu "jechało po rajtach" za zwykłe prowokacyjne działanie. Pozdrawiam.

1

@semafor Tak, założenie jest słuszne. Tyle, że według mnie mało odkrywcze. To że, małej grupie osób udaje się wznieść na absolutne wyżyny, to jest raczej jasne. Ciężka praca nie zapewnia 100% pewności na odniesienie sukcesu, ale niewątpliwie mocno przechyla szansę na korzyść osoby z tą cechą. Np. w Polsce piłkarze na poziomie 2 i 1 mogą zarabiać kilka tysięcy złotych, najlepsi pewnie coś w granicach 10 tysięcy. Nie są to miliony, fortuny, ale pieniądze pozwalające związać koniec z końcem. Nie wiem jak wyglądają zarobki w niższych ligach krajów zachodu Europy, ale podejrzewam, że są wyższe. Czy pozwalają na awams do wysokiej klasy? No nie, ale na godne życie i zapewnienie bytu swojej rodzinie. Większa promocja programów dla osób ubogich, akcje mogące wesprzeć finansowo szkolenia takich dzieci, to mogłoby pomóc. Jednak zawsze będzie tak, że nie każdy będzie odnosił spektakularny sukces.

5

@semafor No dobrze, przeczytałem. No i jak to rozwiązać? Salary cap? No ok. Te że, rodzice bez względu na stan zamożności zawsze będą chcieli zapewnić jak najlepszy start i warunki, to naturalne. Zabronić im? Wprowadzać parytety finansowe, rasowe, płciowe? To jest dopiero skrajna głupota i niesprawiedliwość.
Takie same pierdoletto można pisać o wieeeelu innych dziedzinach. Ile młodych kobiet i mężczyzn marzy o byciu gwiazdą ekranu, a ilu się udaje? Ile młodych ludzi marzy o karierze piosenkarza, rapera, czy tam innego gwiazdora? No a ilu się udaje? Przykłady można mnożyć, tylko po co? Najważniejsza jest edukacja i wpływanie na świadomość rodziców, aby umieli odpowiednio pokierować przyszłością dziecka. No i sport nie jest szkodliwy. Nawet jak dana osoba nie zrobi wielkiej kariery, to nauczy się przynajmniej minimum odpowiedzialności, systematyczności, ciężkiej pracy, a to cechy które przydadzą się w dorosłym życiu, nie tylko na polu zawodowego sportowca.

1

@sebasek99 Ja rozumiem tag, ale odzielna kategoria? To według mnie zwykły marketing. Pisałem już w innym poście, że czekam na kategorie "body positive" gdzie będą występowali sami grubi aktorzy. Osoby otyłe też mogą chcieć szybko wyszukać swoich przedstawicieli.

4

@Kettger Ja rozumiem, tylko dla mnie to dziwne. Tak jakby dodali kategorię "body positive" i prezentowali tylko treści z grubymi aktorami i aktorkami, żeby osoby grube mogły się poczuć dostrzeżone.

2

@sebasek99 Podwjrzewam, że grubi, chudzi, wysocy, niscy, rudzi, piegowaci itd. też by chętnie oglądali swoich przedstawicieli na dużym ekranie. To może dodajmy i te kategorie. Rasa, płeć, wygląd, kategorii można wymyślać milion, tak aby każdy czuł się doceniony. Dla mnie skrajna głupota. Gej czy lesbijka z USA to taki sam człowiek jak gruby heteroseksualny rudzielec z Rosji. Tylko ta osoba z Rosji nie jest obecnie popularnym tematem, na którym można lansować i promować markę, sygnalizując przy tym cnotę.

130

@DaPidejpi Ja nie czuję się zgubiony, zwyczajnie uważam to za głupotę. Dlaczego odrębna orientacja seksualna ma być kategorią filmową? Ludzie się różnią pod wieloma względami. To może odrębne kategorie dla chudych, grubych, rudych, piegowatych, niskich? Brzmi głupio, co nie? No właśnie...
Hbo sygnalizuje cnotę idąc za popularnym trendem. Zwykły marketing. Dla mnie głupi.

6

@verdant Kompletny nonsens. Ludzie się różnią pod wieloma względami. Dlaczego akurat odrębność seksualna ma być oddzielną kategorią? A no dlatego, że to jest obecnie modne.

11

@Gaucho Ja osobiście życzę jak najlepiej Martinowi! Mam nadzieję, że wybierze najlepszy klub i będzie tam się spełniał jako napadzior. Na Barcę mimo chęci i woli, której mu nie można odmówić, zawsze był za słaby. Powodzenia Martin!

1

Moi drodzy pamiętajcie, grunt to przestrzeganie bhp i... zasad fizyki?
https://www.itemfix.com/v?t=kucf3z

2

@HighestInTheRoom Ja nigdy nie zrozumiem jaka jest frajda naśmiewać się z ludzi intelektualnie niepełnosprawnych?

2

@Rastafarnianin Mości Panie, to chyba najlepszy obraz jaki zaprezentowałeś! Ja wiem, że wcześniej tak pisałem, ale ten jest fenomenalny! No dobra moje top 3. z Twoich dotychczasowych edycji. No i dzięki za publikacje. Pozdrawiam!

1

@Borneo Bardzo mądrze piszesz o transporcie i potencjalnych nowych technologiach w nim stosowanych. To prawda, że musi minąć jeszcze trochę czasu zanim zastąpimy ropę biopaliwem, energią elektryczną. Ile dokładnie? Tego nie wiem i czyba nikt dokładnie nie wie. Mimo wszystko dobrze, że nad tym pracują. Oby jak najszybciej.
Ja w swoim pierwszym poście chyba nie do końca się wyraźnie "wypowiedziałem". Nie podważam samego faktu potrzeby szukania takich rozwiązań. Mało tego, ja jestem ich zwolennikiem. Jednak obecna sytuacja geopolityczna pozwala mi mieć kilka wątpliwości.
Ja doskonale rumiem co ten projekt oznacza dla Arabii Saudyjskiej pod względem startegicznym i politycznym. Ja jedynie wtrącam pewną myśl, która jest jak najbardziej realna. Otóż cały schemat dostaw paliw na morzach i oceanach może zostać podważony i zmieniony. A może i zostać jaki jest, Kto wie? Arabia Saudyjska jako wierny sojusznik USA może ponieść konsekwencje geopolityczne nowej walki o dominację... a może i być wygranym w swoim regionie, o ile USA też wygra. Jest wiele zmiennych. Taki projekt, w takiej cenie, w takich czasach, jest niezwykle ryzykowny. Tyle.
A sama koncepcja mi się podoba.

2

@Janiama Gdzie oni teraz skaczą w ten upał? W sumie serio pytam bo na skokach znam się... no bardzo słabo.

1

@Janas11224 "Nie dla mnie przyjaźń polsko niemiecka, Niemców nienawidzę od dziecka". Mimo wszystko zawsze bardzo mi szkoda ofiar wszelkich kataklizmów. Oby rodziny ofiar znalazły za jakiś czas spokój i ukojenie. Tyle.
Ps. Tak, obecnie media społecznościowe powodują, że z ludzi wychodzi to co najgorsze. Chociaż chyba lepiej, że w internecie, a nie w rzeczywistości jak kiedyś.

1

@Borneo Ja to wiem. Dlatego napisałem:
"O ile zapotrzebowanie na ropę z Bliskiego Wschodu będzie nieustannie takie samo przez najbliższe lata, to może znajdą pieniądze na ten projekt."
Jest to świetny, nowatorski projekt. Mimo wszystko pozwalam sobie zastrzec kilka wątpliwości. Arabia Saudyjska jest obecnie rzeczywiście bardzo bogatym krajem, jednak jej bogactwo jest oparte o konkretne paliwo, które oferują i sprzedają dla świata. Oczywiście starają się swoje zyski inwestować w różne rzeczy (tzw. dywersyfikacja), jednak jeżeli odciąć ich od globalnego zapotrzebowania ropy, to może być krucho. To już było przerabiane kilka razy w historii świata.
Co by nie pisać, projekt mi się podoba.

1

@Borneo Znam to. Ambitny projekt, jednak czy realny? Tego nie wiem. O ile zapotrzebowanie na ropę z Bliskiego Wschodu będzie nieustannie takie samo przez najbliższe lata, to może znajdą pieniądze na ten projekt. Jednak w obecnych, niepewnych czasach co do struktury geopolitycznej świata, osobiście mam wątpliwości co do powodzenia tego ambitnego projektu.
Ps. Póki co uważam to za niezły marketing polityczny, który ma na celu "ocieplenie" wizerunku kraju.

4

@Mr8lack Proszę wybaczyć staremu człowiekowi. Ja to nie ogarniam do końca tych "internetów". A takich jak ja może być tu trochę i nie każdy zna dobrze język angielski. @BarcaInfo zawsze wrzuca ciekawe rzeczy, chodzi mi tylko o "dostepność" dla każdego. Dzięki za info. Pozdrawiam.

5

@BarcaInfo Jak zawsze świetne ciekawostki, informacje z Twojej strony! Jednak chciałbym na przyszłość prosić o tłumaczenie, nie dla siebie, ale nawet w tych czasach nie wszyscy biegle posługują sie językiem angielskim. Pozdrawiam!

3

Tom Cruise w innym wcieleniu.
https://www.itemfix.com/v?t=njti3f
Ps. Koty są spoko!

2

@Janas11224 Ja nawet nie mieszkam w tej części Polski, ani nie jestem kibicem Górnika, ale bym wiele zapłacił, żeby przynajmniej kilka razy zobaczyć Andrzeja na polskich boiskach na żywo. Ach te marzenia...

1

@patry295 Zabawne XD... A pani Miziołek jest według mnie słabą i irytującą dziennikarką. Jest atrakcyjną kobietą, ale dla mnie była zawsze typem "słodkiej idiotki". Pamiętam jak Ziemkiewicz zapraszał ją często do "Plusów Dodatnich, Plusów Ujemnych" w radiu Plus, tam nie wiedziałem jak wygląda, ale zawsze działała mi na nerwy. Nieustanny śmiech, taki zaciesz pustej dziewuchy... Strasznie się jej słuchało. Aparycję ma całkiem atrakcyjną, jednak to nie da rady zamaskować faktu, że jest słabą dziennikarką. Oczywiście według mnie.

1

Anglicy kontrolują mecz póki co. Wizualnie i nie tylko lepsi. Mancini musi zmienić nastawienie i sposób gry, bo inaczej będzie lipa. Southgate póki co niespodziewanie o wiele lepiej ustawił zespół. Oby była świetna druga połowa!

4

@Kgorecki2500 Skala, rozmach i okrucieństwo UPA jest unikalne. W trakcie wojny tylko Japończycy i Chorwaci - Ustasze mogą równać się w rozmiarze bestialstwa. Jednak Ukraińcy z UPA są według mnie numerem jeden.

10

Uuu widzę tutaj dalej ogromny ruch pomimo późnej godziny. Dobrze, świetujcie, się należy! Ja sam kończę piwo na hejnał i idę spać. Brawo Argentyna!

1

Dowieźli... no i git. Brazylia nie błyszczała na tyle, co by ich żałować. Szkoda tej akcji Messiego, ale mniejsza o większość, puchar jest!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?