Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Czekam na ten mecz jak nigdy dotąd! Dla mnie to wyjątkowy moment.
Początek sezonu, gdzie tylko co odszedł Messi i już go nie będzie... Drużyna musi wypracować nowe schematy, do tego nowi zawodnicy w kadrze, no i drugi sezon Koemana, który zapowiada się na nie mniej trudny niż ten pierwszy.
Tak na marginesie, to Holender zasiadł za sterami drużyny w bardzo wyjątkowym i wymagającym momencie. Chyba nikt tego nie podważy. Oby podołał zadaniu.
W tym roku liczę na mistrza, może na Puchar Króla. Liga Mistrzów raczej mało realna, jednak oczywiście będę trzymał kciuki. Dzisiaj trzy punkty będą wspaniałym rozpoczęciem seoznu. Oby! Po zwyciestwo na Camp Nou!
0
@Ratamahatta Jednak muszę podkreślić, że jestem przeciwnikiem lex tvn, ale zarazem tego, żeby każdą stację przyporządkowywać konkretnej narracji politycznej, tylko po to, aby uzasadnić tezę o rzekomym totalnym zawłaszczeniu mediów. Muszę tutaj bronić Polsatu. Niechętnie, ale muszę.
Rozumiem skąd się biora takie emocje i są poniekąd uzasadnione, bo Nasza ukochana władza idzie na ostro... Jednak jeżeli się damy wciągnąć w ten wir, to się niedługo okaże, że część ludzi stwierdzi iż czytając pana Janickiego z Polityki jestem lewakiem i nie należy mnie słuchać...
2
@Ratamahatta Tylko wiesz, że jakby długo zacząć dłubać, to by się okazało, że ten niepokalany TVN, też ma swoje za uszami.
Według mnie nie nastapiła żadna reorientacja Polsatu, reorientacji uległy wobec absurdalnego lex tvn nastroje ludzkie! Tylko tyle. Obecnie ludzie żadają jasnego stanowiska, za czy przeciw, czarne - białe. Solorz nie jest święty, ja to wiem, ale do ku.. nędzy Walter też do takich nie należy!
4
@Ratamahatta Polsat przedłużeniem TVP? hahaha muszę się pierwszy raz od niepamietnych czasów z Tobą niezgodzić. To że idzie środkiem, nie znaczy, że wspiera PiS! TVP to Urban lat *80tych, w którym miejscu Polsat ma narrację chociaż w kilkunatu procentach zbliżoną do tej stacji?! Stary, miej proporcjum Mocium Panie!
Ps. Jeżeli Polsat pokazując dziennikarzy których oczywiście nigdy nie zobaczymy w TVN, ale za to często w TVP, do tego takich, których nigdy nie zobaczymy w TVP, za to etatowo są w TVN, mają być przedłużeniem TVP, no i ich się nazywa pisowskim przedłużeniem... to już ku... nie wiem o co kaman!
0
@barcelonaLM Ciiii przecież wszystko jest spoko, nikt tu nic nie łamie, wszystko się finansowo zgadza. Nawet jak pensje będą przekraczały o 300% dochód.
0
@Worny Zwykły gbur i tyle, no i nie potrafi nigdy się przynać do błędnej opinii. Jak to się teraz mówi, taki dzban.
0
@arasz1819 Nie wydaje mi się, że jest zbyt wcześnie, dla mnie to tylko niecałe trzy tygodnie. Mam nadzieję, że w zaciszu gabinetów już ma to miejsce. Odejście Messiego jest idealnym momentem! Skoro odeszła największa gwiazda, to każdego z Was zmusimy wszelkimi sposobami do odejścia z klubu, dla dobra klubu! Koniec klepania się po plecach.
0
@Criss18Barca Zgoda. Jednak jasne przedstawienie sprawy, nacisk, byłby obecnie wskazany. Ok, chcesz zostać i pobierać sowitą kasę? Twoja sprawa. Jednak grać nie będziesz i Twoja wartość spadnie na dno.
1
Nigdy nie byłem zwolennikiem rozwiązań siłowych, ale może takiemu Samuelowi powiedzieć wprost - albo akceptujesz jakąkolwiek ofertę, albo dupy nie podnosisz z ławki w Barcy B! To tylko przykład. Rozumiem, że w kontrakcie moga byc różne zapisy, które mogą taką ewentualność wykluczać.
Jednak może to pora postawienia sprawy na ostrzu noża. Albo odchodzisz teraz, albo nie będziesz grał. Może i trochę nas z kasy wydoisz, ale potem do odbudowania, to co najwyżej Cię przygarnie ekipa ze środka tabeli ligi duńskiej, czy pójdziesz jako hit do takiej Legii Warszawa.
1
@Bykunn Szanuję. Ja od czasów licealnych, dwano temu, czytałem zawsze Wprost, Newsweek, Politykę. Pierwszy był tygodnikiem prawicowym, konserwatywno-liberalnym, drugi przedstawiajacym wizję centrową, a Polityka, była głosem rozsądnej lewicy. Niestety Wprost obecnie to cień tamtych lat, Newsweek po przejęciu przez redaktora naczelnego Lisa pozbył się wielu wartościowych publicystów (np. red. Stankiewicz) i popłynął w konkretny nurt, a Polityka się trochę zradykalizowała (postać pana Sierakowskiego, czy Hartmana). Jednak jak na ironię, to w Polityce zostali publicyści, których zdanie do tej pory cenię, choć się przeważnie nie zgadzam z ich tezami. Np. pan Janicki.
A pewnie wiesz, że ja to typowa konserwa (liberlana gospodarczo) jestem. Jednak taki Najwyższy Czas w formie papierowej jest jeszcze jakoś dla mnie do przeczytania... czasem. Strona internetowa tego portalu... to obecnie straszne rakowisko.
5
@ObiwanKenobi @Bykunn Tak jak pisałem już wyżej do kolegi @Kgorecki2500, w zależności kto podaje daną informację może być ona opakowana w inną narrację, podlana innym "narracyjnym sosem". CZasami to samo wydarzenie, może mieć zupełnie inny wydźwięk na różnych portlach, mediach.
To nie dzieje sie tylko w Polsce, tylko na całym świecie. Liczą się kliknięcia i utwierdzenie odbiorcy o słusznym wyborze danej witryny. Tak działają media społecznościowe, a więc klasyczne media naturalnie zmierzają w taką, a nie inną stronę.
Nie twierdzę, że każde medium jest równe w tym wymiarze, jednak tendecja jest jasna. Przykładanie starych wartości "niezależności i obiektywizmu" mediów na obecne czasy, to dziecinna naiwność.
No i media od zarania nigdy nie były w 100% obiektywne. Jednak im więcej narracji, tym lepiej.
Dlatego jestem Przeciwko lex tvn!!!
1
@Kgorecki2500 Spoko, tylko nie każdy tak podchodzi do sprawy. W czasach mediów, "baniek", internetowych informacje podaje się w odpowiednim sosie, adekwatnie doprawionym do gustu klienta.
3
@ObiwanKenobi TVP obecnie to poziom Urbana z lat 80tych. Serio. To jest ciosana toporem, często aż niesmaczna i groteskowa propaganda. TVN ma również swoją narrację, ale właśnie narrację, nie siermiężną propagandę rodem z PRLu.
Swoją drogą lubię jeden program TVN24, który oglądam zawsze w każdą niedzielę od nastu lat. To Loża Prasowa. Szkoda by mi było. Pomimo tego, że często się nie zgadzam z tezami tam głoszonymi przez róznych publicystów. Jednak ja tak lubię, posłuchać też co druga strona ma do powiedzenia.
2
@Kgorecki2500 Nie świruj. Zdjęcia się specjalnie selekcjonuje, aby wywoływały, szczególnie u stałego odbiory, określone uczucia i nawet przed przeczytaniem treści był gotów "odpowiednio" je przyswoić.
Stojują je wszystkie strony spopru i to od lat. Tygodniki i gazety czytuję od 20 lat. Tam jeszcze niedawno było jako tako, ale wszelkie portale polityczne, to coraz bardziej hermetyczne bańki. Nie oszukujmy się.
8
@ObiwanKenobi Norma. Niektórzy palą głupa, że niby tylko TVP sieje propagandę. Otóż nie. Sieje najabardziej ordynarną, prostacką, stąd też dla każdego, kto nie jest wyborcą PiSu, dostrzegalną.
Nie mniej jednak ja jestem przeciwko lex tvn.
Obecnie znowu tak bardzo prawdziwe...
4
@Kgorecki2500 Czyli "hulaj dusza, piekła nie ma"... Wiem o zawieszeniu FFP, jednak to zakrawa o absurd. Inne kluby liczą każde euro, a P$G daje astronomiczne pensje i jakoś nie ma żdnych limitów względem dochodów itp.
4
Przyznaję się, mam ból dupy o transfer Messiego do P$G. Nie potrafię zrozumieć jednak jak to jest możliwe, że klub z Paryża w jednym okienku sprowadza Messiego, Ramosa, Donnarummę, Wijnalduma i jest na czysto z finansami? Ja rozumiem, że portfel ich właściciela jest bardzo głęboki, ale to tak można? Do tego na liście płac znajdują się Neymar, Mbappe, czy nawet Di Maria, Marquinhos i kilku innych...
Jakby ktoś był łaskaw to wyjaścić. Bo serio nie ogarniam.
0
@bixmix W każdym razie muchos pesos. A na liście płac są jeszcze goście co za miske ryżu grać nie będą. Neymar, Mbappe, Ramos, Donnarumma, Wijnaldum, Icardi, Di Maria, Marquinhos i kliku innych. Widać tam w tym P$G to się przelewa.
0
@Bykunn Jak pisałem powyżej, dla mnie jest to wszystko grubymi nićmi szyte. Też nie siedzę głęboko w temacie, ale tak na "chłopski rozum", co fakt nie znając niuansów, nie kumam jak mozna skomponować taka kadrę jak obecnie P$G i ... wszystko jest niby ok.
Natomiast inne kluby muszą sprzedawać, ogladać każde euro zanim je wydadzą, cuda wianki. No mi to zwyczajnie śmierdzi. Nie lubię rzucać pochopnych oskarżeń, ale coś mi tu nie gra!
Ja rozumiem niegospodarność, wydumane pensje, nawet możliwe finansowe machlojki, jednak nawet biorąc to wszystko pod uwagę, nie potrafię zrozumieć jak w sposób niby transparentny może sobie P$G zbudować taką kadrę i być w prawie ze wszelkimi przepisami...???
1
@Bykunn Co do źródeł tego co napisałem powyżej, to są jeszcze inne. Jednak podejrzewam , że to wszystko bazuje na tym samym źródle. Czy jest wątpliwe? Tego nie wiem.
https://www.msn.com/de-at/sport/nachrichten/anwalt-versucht-den-messi-transfer-zu-psg-zu-stoppen/ar-AAN6zfj
https://eminetra.co.uk/barcelona-lawyers-are-trying-to-prevent-lionel-messi-from-transferring-to-psg-by-filing-a-complaint-with-the-european-court-of-justice-over-ffp/633747/
https://www.oe24.at/sport/fussball/international/financial-fairplay-anwalt-will-messi-wechsel-zu-psg-verhindern/487498841
0
@Bykunn Ja własnie dopytuję, bo serio nie ogarniam. Jak to możliwe, że P$G stać na Neymara, Mbappe, Messiego, Ramosa, Donnarumę? No i reszta nie gra tam za pare pięć złotych... Natomiast w Barcelonie jest wielki krzyk i płacz o kasę. A do tej pory to jednak Barca generowała jako marka większe zyski i jest marką bardziej rozpoznawalną.
1
@Bykunn Ok. To dlaczego w imieniu Barcy Dr Juan Blanco wysłał skargę do Sądu Apelacyjnego, gdzie wskazał, że wskaźnik PSG w odniesieniu do finansowego Fair Play jest gorszy niż w przypadku Barcy. W sezonie 2019/20 99% dochodów PSG przeznaczono na pensje, podczas gdy w Barcelonie było to tylko 54%.
O co chodzi? Serio pytam.
1
@bixmix Nie wiem czy troll, czy szczerze, jednak ja gardzę tym P$G, szczególnie, że według wszelkich doniesień mogą więcej niż inni, a jawnie łamią zasady, które ich wyjątkowo nie dotycza. Leo to król, życzę mu najlepiej. Ale P$G nie od dzisiaj, czy wczoraj gardzę i to się nie zmieni.
4
Jak to jest z tym finansowym fairl play? Przecież to jest jakaś jawna kpina! Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jezeli P$G dostało zielone światło na jawne łamanie tych zasad, to jest to skandal! Według Sport.pl Barca wysłała skargę do sądu apelacyjnego, w której wskazuje, ze P$G ma o wiele gorszy współczynnik dochodów względem pensji. No i co? No i pewnie nic.
To jest wszystko grubymi nićmi szyte! To jest wielka polityka, biznes napędzana petrodolarami. No i jeszcze do tego Tebas i widoczny na horyzoncie instytucjonalny, biznesowy sojusz Realu i Barcy kontra La Liga...
To są jakieś jaja! Jeszcze kilka lat temu takie scenariusze byłyby nie do pomyślenia.
Tutaj kilka rtykułów na ten temat.
https://sport.wprost.pl/pilka-nozna/10479101/ligue-1-transfery-psg-nie-musi-przestrzegac-finansowego-fair-play-i-moze-zakontraktowac-lionela-messiego.html
https://www.sport.pl/pilka/7,64946,27431069,komisja-europejska-dostala-skarge-na-messiego-w-psg-nagly.html
https://www.goal.pl/transfery/ligue-1-pomoze-psg-zakontraktowac-messiego/
2
@Majkel34 Jeżeli twórczość pana Dmowskiego nie jest Ci obca, to osobiście polecam zapoznanie się z panami: Feliksem Konecznym, Stanisławem i Józefem Mackiewiczem . Do ich twórczości mam również kilka zastrzeżeń, jednak uważam, że nie można się zgadzać zawsze, ze wszystkim. Jak chcesz to priw. mogę podesłać kilka ciekawych tytułów, bo akurat ich pozycji mam sporo w swojej bibliotece.
2
@Majkel34 Żeby osobiście ocenić postać pana Romana Dmowskiego zakupiłem kilka jego książek. Nie wszystkie przeczytałem i nie wszystko to co przeczytałem mi się podoba. Jednak to wielki Polak zasługujący na pamięć!
Moja biblioteka z twórczością pana Dmowskiego to: "Myśli Nowoczesnego Polaka", "Upadek Myśli Konserwatywnej w Polsce", "Niemcy, Rosja i Kwestia Polska", "Wobec Rodzących Się Totalitaryzmów".
2
Dobra, ostatnio panuje tutaj ponury klimat. To wstawie coś dziwnego, ale przynajmniej dla mnie pociesznego.
Emerytowany policjant z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej mieszkający na odludziu w Nowej Szkocji ma dziwne hobby, otóż dokarmia różne zwierzęta.
Na filmiku jego kumple szopy. Dostają parówki, winogrona, ciastka i chyba jakaś mieszanka zbożowa. W sumie ciekawa zajawka dla emeryta.
Na dokładkę, ktoś chyba przecenił wyporność tego basenu...
https://www.itemfix.com/v?t=561f44
1
@don'T.R.I.P.e Dzięki za cenną wskazówkę, wezme taka opcje pod uwagę. Pozdrawiam.
1
@Cochise Doskonale Ciebie rozumiem! Też raczej nie dam rady ogladać całych meczy Leo w barwach P$G. Od dzieciaka nie lubiłem kilku klubów i tak już mi zostało. Real, bo wiadomo, Juve za finał z Ajaxem w 95, P$G za Nassera, którego nie trawię, oraz za butę całej ekipy. BYć może powody mojej niechęci do tych klubów wydawać się mogą małostkowe, jednak tak już mam i nie zamierzam tego zmieniać, nawet dla Leo.
Sympatie i antypatie to nieodłączna część kibicowania, przynajmniej według mnie.
4
@GeneralXavi Mam podobnie. W ostatnich kilku latach było mnie spokojnie stać na wyjazd na Camp Nou, no i co? No i niestety tego nie zrobiłem, bo wiele wymówek jak praca, rodzina, dom i inne zmienne. A teraz Barca już bez Leo. Też żałuję i doskonale Ciebie rozumiem. Pozdrawiam!