Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Pogba Czyli według Ciebie równia pochyła? Ok. Być może masz rację. Ja sam nie wiem.
2
@JimMorrisonFCB Dokładnie tak. Tylko czy to chwilowa czkawka, czy też początek równi pochyłej?
Gdzie te młode chłopaki, które masowo się zglaszały do dyscypliny i treningu? Taki był "boom" na skoki w ostatnich latach.
2
@macio_944 Na innym kanale śledziłem start i wejście w atmosferę. Świetna sprawa.
1
@marcin62 Nie oceniam. Cieszę się z sukcesu (liczb) Serba i klubu z Amsterdamu. Tylko tyle.
1
Zupełnie mnie nie obchodzi jak kto podchodzi do statystyk. Wiem jedno. Dusan Tadic to Pan piłkarz! Brawo Dusan, brawo Ajax!
3
Ps. @Cochise Wybacz kolego z forum za pominięcie! Szczere Naj, Naj, Naj! Więcej pisz tu na forum, no i już dawno powinieneś być jednym z redaktorów, bo "pióro" jakie posiadasz jest bardzo wyjątkowe.
3
@Khardan , @wpwelement , @tobiasson92 , @challenger , @cosinus90 i wielu innym!
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
10
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich Cules!!! Tych prawych, lewych... Wszystkich! oi! Wesołych!
@Colon , @Coutinho007 , @Comentateiro , @Don-Corleone , @Persyfl , @Janiama , @Rastafarnianin , @YeastMoss , @michal26 , @JimMorrisonFCB ,
1
@Janiama Pier... to i się śmiej. Dobrze, że tu zaglądasz i piszesz. Tyle ode mnie.
0
Najnowsze plotki o zainteresowaniu Barcy Edisonem bardzo mnie cieszą. Idealny nowy Larsson! El Matador to bestia, którą zawsze chciałem zobaczyć w barwach Barcy. Rozsądna pensja, rok kontraktu z możliwością przedłużenia o rok i mamy doświadczoną, sprawdzoną 9. Oby!
2
No to co? Za godzinę jedziemy z derbami Barcelony!
Espanyol jak zawsze znienawidzony, liczymy na dobry wynik. No i pierwszy mecz Xaviego w roli trenera!
Od dawna mnie tak nie podgrzewały derby!
Barca musisz zagrać efektownie i efektywnie!
Może wymagam za dużo, ale liczę na dobry wynik i dobry mecz.
Nowa miotła oby zrobiła robotę.
0
@Przemek2323 Dobrze wiedzieć, że kolega i polegający komentarz oficjalnie popieracie rządy wywołane w ramach zamachu stanu, które biorą za mordę, a część oponentów politycznych wsadzają do obozu.
0
@kokos_xd Rozumiem entuzjazm. Chciałbym go podzielać, ja póki co pozostaje przy swoich pesemistycznych przeczuciach, mam jednak nadzieję, że się mylę i będzie to strzał w 10!
4
Dani? Forumowy kolega @creativeopinion słusznie wypunktował większość zastrzeżeń, które również podzielam.
Ja rozumiem, że Xavi chce powrotu silnych osobowości, które niewątpliwie miały wpływ na sukcesy dream teamu.
Jednak co innego próbować ściągnąć Puyola i dać mu angaż jako osoba, która wejdzie w wewnętrzne mechanizmy działania klubu, a co innego ściągać prawie 40letniego Brazylijczyka jako realna opcja do składu.
Być może nie do końca rozumiem strategię długofalową jaka stoi za tą decyzją.
Osobiście jestem obecnie raczej negatywnie zaskoczony takim posunięciem.
0
@Berkman Niestety te rzeczy są ze sobą powiązane. Jeżeli zmniejsza się liczba dóbr i ich dystrybucja między członkami konkretnej społeczności, to będą eskalować konflikty na zasadzie podziału na konkretne podgrupy, które będą winę na zaistniałą sytuację zrzucać na inne podgrupy. Każdy wtedy stara się zabezpieczyć swój partykularny interes. Niestety to naturalne zachowanie ludzi widoczne również w skali makro, w zachowaniu rządów konkretnych państw.
Kiedy na Europę spadła pandemia, to konkretne rządy zabezpieczały własne zasoby leków, materiałów medycznych, mając gdzieś solidarność europejską.
To są fakty, każdy je może interpretować jak uważa za stosowne.
0
@Persyfl Szczerze to mnie też to bawi. Znaczy się, że obok siebie... Jednak wyraźnie je odczytałem z banerów gdzie ... członkowie ONRu maszerowali.
0
@Berkman Rozumiem. Natomiast należy pogodzić się z rzeczywistością. Jeżeli będzie postępowała inflacja, nieudolne próby zaciskania gorsetu podatkowego w imię wyższych wartości, których nie zaakceptują większość. Jeżeli będzie topnieć klasa średnia, powiększać się problem z utrzymaniem systemu świadczeń emerytalnych. To będą narastać skrajne emocje dające napęd dla skrajnych haseł.
Dodajmy do tego brak geopolitycznej równowagi na scenie światowej i mamy miksturę. To niestety naturalne.
0
@szymon351 Mimo wszystko jeżeli najbardziej kontrowersyjnymi incydentami były:
- przemówienie Bąkiewicza
- spalenie fotografii pana Tuska
- narracja o finansowaniu organizacji narodowych przez obecną władzę.
To chyba jednak było spokojnie.
Kolega @Persyfl słusznie zauważył udział przedstawicieli z Włoch, których obecność jest niestosowna. To fakt! Jednak te ... są tam prawie co roku. Całe szczęście, że w tym roku ich sama obecność jest tylko problemem. Bo to oznacza brak bardziej medialnych, kontrowersyjnych tematów.
0
@szymon351 Mimo wszystko, tak obiektywnie co można zarzucić różnym baranom i patoli, to spalenie zdjęcia pana Tuska i hasła typu "Niszcz kapitalizm, nie klimat", "Biała Polska" i podobne.
Tyle że, to są wyjątkowo marginalne wypadki biorąc pod uwagę skalę wydarzenia.
4
@JimMorrisonFCB Słusznie zauważasz fakt, że poważni politycy w Europie widzą powagę sytuacji. Świadczy o tym przytoczona przez Ciebie wypowiedź, ale również choćby niedawna wypowiedź skretarza generalnego NATO.
Np. Sam Donald Tusk jest dosyć ostrożny w kategorycznym zajęciu stanowiska, które by mogło zaspokajać emocjonalne zapotrzebowanie którejkolwiek ze stron sporu toczonego o "humanitarne traktowanie" migrantów, czy też stosowanie zbyt radykalnych środków zaradczych.
Natomiast pan Tusk ma problem we własnej partii, konkretnie nad zapanowaniem nad zbyt pobudliwymi emocjonalnie członkami.
0
@GregSTG Suarez to też dobry as. Dla Ajaxu 159 meczy, 111 bramek i 68 asyst!
Ps. Oczywiście wszystkie staty z neta, nie z głowy.
7
Chciałbym przypomnieć postać wspaniałego piłkarza, gwiazdy Ajaxu i również przez krótki okres zawodnika Barcy.
Jari Litmanen! Mój ulubiony zawodnik dream teamu Van Gaala!
- W lidze holenderskiej dla Ajaxu strzelił 96 bramek, zaliczył 27 asyst w 179 meczach.
- W Lidze Mistrzów strzelił 23 gole, zaliczył 7 asyst w 57 meczach.
- W reprezentacji zagrał 137 razy i zdobył 32 bramki.
- W Barcelonie się nie odnalazł i rozegrał tylko 21 spotkań i strzelił tylko 3 bramki oraz zaliczył tylko 2 asysty.
Pan Piłkarz Jari Litmanen!!!
Top dziesięć Fina według oficjalnego profilu Ajaxu.
3
@tomek8756 Tak. Niepotrzebne, głupie i szkodliwe incydenty miały miejsce. Chodzi mi o palenie czegokolwiek, czy też różne hasła. Ogólnie biorąc pod uwagę skalę wydarzenia, to były to przypadki marginalne. Jak słusznie zauważyłeś było dosyć spokojnie.
0
@lucas/catalan Jasne. Rozumiem. Nadżędny jest aspekt przywiązania do niepodległości i barw narodowych. Natomiast ja osobiście nie chcę się "łączyć" z narodowymi socjalistami. Uważam te przekonania za szczególne szkodliwe. Jednak oczywiście mają prawo do świętowania, uczestnictwa i głoszenie swoich szkodliwych haseł. Mi natomiast to się nie podoba.
0
@lucas/catalan Tak, to prawda. Jednak zawsze mnie to bawi w kontekście historycznym. Bo przedwojenni "endecy" byli prokapitalistyczni i wrogo nastawieni do socjalistycznej polityki i retoryki.
A marsz nawiązuje do tradycji "endeckich".
0
@Janiama Zgadza się. Są to zupełnie odmienne środowiska polityczne. Wspólne występowanie w jakiejkolwiek sprawie tak odmiennych środowisk w historii miały miejsce tylko w czasie konfliktu zbrojnego, czy też innego tragicznego wydarzenia.
3
@barcelonaLM Ogólnie biorąc pod uwagę poglądy gospodarcze, ekonomiczne różnych grup i środowisk narodowych zgromadzonych w tym marszu, to są onne często skrajnie różne. Biorąc pod uwagę choćby kontekt historyczny, do którego tak chętnie te środowiska nawiązują.
Wśród przedwojennych "endeków" większość była bardzo prokapitalistyczna.
Dlatego zawsze mnie bawią te hasła nawołujące do "walki z kapitalizmem".
4
Jak zawsze na marszu można dostrzec hasła grup i organizacji zaprzyjaźnionych z ONRem. Jedno z nich: "niszcz kapitalizm, nie klimat".
Pobożni, narodowi socjaliści zawsze bawią tak samo...
3
@Persyfl Można to też tak postrzegać. Ja uważam, że Polsat przynajmniej stara się pozycjonować w centrum. Oczywiście każdy to może widzieć inaczej ze swojej perspektywy.