Stoiczkow
Dołączył/a: sierpień 2012
35 obserwujących
21 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Encore Ogólnie to ludzie tworzą wszystko. A porównania Cristiano do Leo są nieuniknione. Co działa na korzyść jednego i drugiego zawodnika, bo pokazuje, że innym zawodnikom dużo brakuje na skali.
1
@MarianoItalianoVero Eee tam. Jest szczupła, bardzo kobieca, ma fajny głos. Jest ok.
1
@Mbdf27 Jak napisałem, fajna laska. A więc wiadomo, że tak.
Ps. Jest szczupła, kobieca, wydaje się sympatyczna. Teoretycznie idealnie.
5
@Mbdf27 Nie do końca wiem co to znaczy "Łyknęlibyście"? Znaczy się domyślam.
Uważam, że jest atrakcyjną laską, a jej głos dodaje jej uroku. Fajna dziewczyna.
2
@Chakalaka Eee tam. Stanowski jest spoko. Pewnie dlatego tak piszę, bo jest dosyć blisko moich poglądów na obecną rzeczywistość.
Czy jest atencjuszem? Tak. Nawet musi być z racji tego, że wpasowuje się idealnie w taki, a nie inny profil zarobkowania.
Oczywiście część będzie go lubiła, jak ja, a część wręcz przeciwnie.
No i co z tego?
Interes się kręci. No i dobrze, niech chłop zarabia jak ma do tego głowę.
1
@jordus100 Masz rację, jest to używka. Zdaję sobie sprawę z tego, że jestem "przyzwyczajony" do kawy. Czasem wypiję dziennie dwie, czasem trzy. Jednak fakt jest faktem i robię to w pracy codziennie. Czy jest to uzależnienie? Pewnie masz rację, bo jest to substancja zmieniająca nasze właściwości i możliwości postrzegania rzeczywistości i przyswajania danych.
5
@Coutinho007 @Chakalaka Ten album to totalny sztos tamtych czasów. Można nie lubić nawet nurtu grunge, ale ten album to pewien pomnik, na który czasem wracam złożyć kwiaty.
3
@Chakalaka No ja też, jednak wiesz jak jest, "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.
4
Jeżeli lubię czarną kawę bez cukru, zieloną herbatę, ale czarną też, to co to oznacza?
Mam dopisać team dziaders?
3
@Chakalaka Kawa trzy razy na dobę. Rano to rytuał,a w pracy dwa razy, to wręcz konieczność.
U mnie zawsze czarna bez mleka i cukru.
4
@MesQueUnClub96 Prosta odpowiedź. Kofeina i teina. No i np. zielona herbata dobrze wpływa na naczynia krwionośne.
Sam smak jest tylko miłym dodatkiem.
3
@sebasek99 Fakt. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ilość bzdur jaka krąży w sieci, to rzeczywiście jest to znikoma, marginalna cząstka.
Ps. Sory za błędy językowe w pierwszym poście. Pisanie z telefonu jest czasem irytujące. Wiem, powszechna wymówka.
Ps.2. Jednak wiele jak i wielu ludzi jest poprawną formą. Tylko ta pierwsza jest jakoś mało adekwatna według mnie.
3
@sebasek99 Bardzo ciekawy tekst. Chciałbym tylko zaznaczyć, że jednak jakaś część teorii spiskowych po pewnym czasie okazała się prawdziwa, czy też bliska prawdy. Wszystko zależy od tego co będziemy przyporządkowywać do kategorii z nazwą "spiskowe teorie".
Tak jak wiele osób ma tendencję do budowania swojej wizji świata przez pryzmat nawet najbardziej absurdalnych teorii spiskowych, tak samo sporo osób ma tendencję do wpychania w taką kategorię każdej tezy, która przeczy ich poglądom. Takie zwykłe wygodnictwo. Teoria spiskowa równa się foliarz, a więc po co dalej prowadzić dyskusję.
Jednak co do meritum, to prawda i zgoda. Jest ogromny przesyt informacji w internecie, a wiele ludzi chce wyjaśnienia pewnych skomplikowanych procesów na już, na teraz. A więc teorie spiskowe dają pewnego rodzaju drogę na skróty.
Ps. Nie widzę jednak żadnego realnego rozwiązania problemu. Bo każda ostra weryfikacja treści jest dla mnie niedopuszczalna. Wolność słowa daje taką wolność wszystkim jednostkom.
1
Piękny remis! Brawo! Warto wierzyć i kibicować do końca!
1
@Rastafarnianin Klasa i klasyk. A tutaj takie drobne nawiązanie z innego klasyka.
3
@chavez Bo złota generacja nie trwa wiecznie. Pep to dobry trener, jednak trafił idealnie w czas. Reprezentacja Hiszpanii w tamtych czasach to była Barca plus Real. Hiszpania kosiła wszystko jak leci. To samo Barca. To nie jest przypadek. Do tego młody Leo i wielu innych klasowych piłkarzy spoza Hiszpanii. To jest proste jak drut.
Pep do dobry trener, jednak nie mogę się zgodzić z tezą, że gdyby nie on to by nie było tych sukcesów. To zbyt daleko idąca, naiwna nadinterpretacja, umniejsza przy tym złotej generacji piłkarzy Hiszpanii.
2
@MateuszJrk Za "onegdaj" muszę dać zielonego.
2
@Comentateiro W takim razie pełna zgoda. No i jak już pisałem na samym wstępie wcześniej, rozumiem formułę postu. Pozdrawiam.
2
@don'T.R.I.P.e Ja pykam od czasu, do czasu w Master League i jest spoko. PES21 jest ok. Nie jest wyśmienity, nawet bardzo dobry, ale i tak wolę go niż FIFĘ.
Kariera pojedyńczym zawodnikiem pozostawia wiele do życzenia, jednak jak się uzbroić w cierpliwość, to w dalszej perspektywie czasu daje frajdę.
Ps. Jednak ja mogę być mało obiektywny, bo na półce mam same PESy z ostatnich... wielu lat.
1
@Comentateiro Rozumiem do czego się odnosisz i w jaki sposób prowokujesz do dyskusji, czy tam refleksji.
Jednak chyba idziesz za daleko. Swoje zdanie szerzej wyraziłem tutaj.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-10522083#comment-10522083
Czego tam nie napisałem, to niezaprzeczalny fakt, że powinniśmy przyjąć osoby współpracujące z polskim wywiadem, administracją. Oczywiście wszystkie osoby powinny być dokładnie "prześwietlone" pod każdym możliwym względem. Jednak kartoteki takich osób powinny być bogate, z uwagi na oczywisty fakt, że wywiad wojskowy nie rozbi łapanki na ulicy...
Rzeczpospolita biorąc udział w misji, biorąc na swoje barki i majestat pewne zobowiązania, według mnie wzięła i te. Aby w momencie smiertelnego zagrożenia swoim "sojusznikom" pomóc. Przecież tu chodzi o ludzi liczonych w setkach, a nie choćby w tysiącach.
Co do przygarniania reszty, to według mnie bardzo ostrożnie, bardzo niewiele, bardzo powoli. Bo jeżeli posłuchać ludzi, którzy są, bądź też byli związani ze służbami, w innych rządach, sa równie wstrzemięźliwi.
Nie można dać sygnału, zielonego swiatła, bo to niestety stworzy precedens, a ten może szybko urosnąć do normy. Chłodna głowa, logika, bez partyjnego doktrynerstwa.
2
@LS Pietta jest spoko, jednak sam wolę Remingtona Uberti New Army.
1
@zenoowity Guess what, bullshit! W USA najniebezpieczniejszymi dzielnicami są te ulokowane często w miastach, w stanach, w których jest zakaz powszechnego dostępu do broni, jest utrudniony jak w Polsce. No i co? No właśnie tam padają rekordy zabitych za pomocą broni palnej. No i uwaga, niespodzianka! Miażdżąca większość to broń nielegalna, z czarnego rynku. Miażdżąca większość zabójstw, to zabójstwa bezpośrednio, czy też pośrednio związane z przestępczością zorganizowaną.
Można jako argument przytaczać fakt strzelaniny w Columbine High School. Tam rzeczywiście gdyby nie broń palna, nie byłaby tak rozległa masakra. Jednak by tylko wystarczyło aby jeden belfer miał przy sobie broń. Wiem skrajny przykład, jednak prawdziwy.
Nie rozumiem skąd jest przekonanie o tym, że Polacy zaczną się zabijać na ulicach jak choćby na milimetr poluzujemy obostrzenia i wszelkie formalności odnośnie pozwolenia na posiadanie broni.
Nikt w Polsce nie zabija się z broni czarnoprochowej, choć jest tak samo śmiercionośna. Oczywiście jej ładowanie jest bardziej czasochłonne i mniej wygodne. Jednak naładowany rewolwer możesz zabrać z domu i spokojnie pozbawić kogoś życia. Ile jest takich przypadków w ciągu roku?!?
No właśnie...
A więc skąd wniosek, że w przypadku broni współczesnej, czy z XX wieku te tragiczne statystyki miałyby "wystrzelić" w kosmos?
0
@Colon Ostatnio nie mam za bardzo czasu, no i dlatego ciągle jestem na pierwszym sezonie. Jednak jak tylko będę miał więcej wolnego, to niewątpliwie nadrobię szybko zaległości.
A wtedy nie omieszkam się odezwać i zdać swoją relację z wrażeń.
6
Obecnie pewnie znowu rozgorzeje w mniejszym, czy też większym stopniu dyskusja o tym, czy mamy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu.
Jedni będą znowu chcieli witać ich kwiatami, mówili o dzieciach, matkach, dramatach rodzin. Będzie znowu gra na ludzkich emocjach przez odpowiednio ukierunkowaną narrację.
Drudzy będą krzyczeć, że to skandal, że trwa islamizacja Europy, że jest to zamach na przyszłość naszego Starego Kontynentu, a kolejne fale będą tylko drenować budżety państw członkowskich Unii na poczet pobieranego socjalu.
Osobiście bliżej mi do drugiej narracji, ale nie do końca. Migrańci nawet z Afganistanu moga być pożyteczni, jeżeli będą przyjmowani z głową, w odpowiednich proporcjach. Jeżeli będą się asymilować z naszą kulturą. Tak, to jest bardzo ważne! Bo tworzenie enklaw nie jest w naszym interesie. Wielu znamienitych Polaków ma korzenie Tatarskie. Nikt nie ma z tym problemu.
Jeżeli jednak zaczniemy ich przyjmować masowo, bez planu, bez sensu, to się skończy źle dla Nas i dla nich! Bo oni nie będą się asymilować, będzie narastała obustronna niechęć i oskarżenia. Nie można się kierować emocjami! Trzeba ludziom pomagać, jednak pamiętać, że nie da się uratować na raz całego świata, zmieniając go w idealną utopię.
0
@dogie1337 O to chodzi. Daje sie wypowiedzieć swoim gościom. To nie jest forma agresywnego przerywania, wtrącania i wytrącania swojego rozmówcy z równowagi. Mi się to podoba, jest tego mało na rynku. Za to wywiadów, które w swojej formie przypominają przesłuchania przez UB jest cała masa.
1
@Janiama Lubię panią Jaruzelską, jak również pana Stanowskiego. Bardzo ciekawy wywiad, pełna zgoda. Również polecam.
1
@blue_shark "Czarna Kompania" Glen Cook. Nie dla każdego, długa seria, jednak klasyka. Poczytaj sobie najpierw o samym autorze i zarysie fabuły, czy Ci będzie odpowiadać.
Jednak osobiście polecam.
6
@NaFazieHitman Jestem za zwrotem mienia, które przypada osobie/potomkowi w linii prostej. Jest to w zgodzie z naszym prawem i zasadami naszej cywilizacji. Natomiast mienie bezspadkowe to jakaś aberacja i hochsztaplerstwo! Na to zgody być nie może, bo to jawne wymuszenie.
7
Martin dwie bramy i asysta, brawo! Dobry pierwszy mecz Memphisa, całkiem dobry mecz de Jonga i Pedriego. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Brawo Barca! Oby tak dalej!
1
@Janiama 3-1 dla Barcy, mam nadzieję, że strzeli Memphis i Griezmann.
A tak super poważnie to oby były trzy punkty!
Ps. Ja pie... ale tutaj pesymistów. Ja rozumiem, że Messiego już nie ma, ale nastroje są wybitnie negatywne. No cóż, każdy ma prawo do własnej wizji.