2

@GregSTG @Kreegen Dzięki za odpowiedź. Szczerze, to przez jakiś czas nie śledziłem rynku i obecne ceny mocno mnie zdziwiły. Jeszcze troche poczekam, jednak pod koniec roku, bądź też na początku nowego chę jednak złozyć nowy zestaw. To tylko jeszcze jedno pytanie, kiedy będzie najlepszy okres na taką operację? Znaczy się kupowanie, składanie nowego sprzętu?
Ps. Wiem, że pytanie trudne w obecnej sytuacji.

2

@don'T.R.I.P.e Dzięki za info, fakt Ryzen obecnie to chyba lepsza opcja, jednak przyzwycziłem się do nvidii. No cóż, chyba trzeba będzie zmienić upodobania.

2

@Firestone @LakiLuke Ok, chyba rozumiem zależność. Jest jakaś szansa, że te ceny chociaż trochę spadną?

2

Nie jestem mocno w temcie, ale ceny kart graficznych to jakiś kosmos! Zastanawiam się nad złożeniem nowego kompa, ale odstraszają mnie ceny GPU. Nie żeby inne podzespoły były tanie, ale ceny GPU to absurd. RTX 3070, czy 3080 w prównywarkach cen kosztują fortunę. Za cenę samej karty graficznej można było kilka lat temu złożyć całkiem mocnego kompa... O co kaman?

1

@masq Ja mam trzy orginalne koszulki Barcy (wiem nie za dużo) i żadna nie jest z nazwiskiem Messi. Puyol, Iniesta, Iniesta. Jednak pewnie masz rację, pewnie zdecydowana wiekszość koszulek była z nazwiskiem Argentyńczyka, a ja jestem jednym z wyjatków potwierdzających regułę.

4

Leo to król, na zawsze będzie miał zaszczytne, najwyższe miejsce w panteonie gwiazd Fc Barcelony. Jednak nawet Leo nie zmusi mnie do kibicowania P$G. Życzę im jak najgorzej, zwyczajnie nie trawię tego klubu nawet z Leo na pokładzie.

2

@Survier To co wtedy? Sorry, nie skumałem porównania.

1

@marcin000019 Jeżeli tak, to trudno. LR się przewietrzy.

2

@marcin000019 Wiesz co to sarkazm? Trochę dystansu, nie sądzę, ze większość komentarzy poniżej jest na serio.

2

@DonAndrzejos Całe szczęście mój jest bezpieczny, Vulgar Bulgar na zawsze z Barcą! :)

3

Losy ludzkie i historia bywa przewrotna i zupełnie nieprzewidywalna...



A teraz mogą zagrać w jednej ekipie, gdzie Leo bedzie słał piłki na głowę Ramosa, a ten będzie kosił równo z trawą ich wspólnych rywali...
No mózg staje i się gotuje. Pół biedy City, ale P$G? To absolutny dramat...

3

Ostatnio nie miałem czasu żeby śledzić na bieżąco wszelkie informacje dotyczące Barcy... A tu taka bomba! Leo ma odejść?!? Straty wizerunkowe i marketingowe będą ogromne! Bo przecież wiadmo, że jedno z drugim jest ściśle związane.
No i oczywiście dochodzi strata czysto piłkarska. Chociaż akurat tutaj jestem bardzo umiarkowanym optymistą. Nie będzie Leo, który potrafił wygrać w pojedynkę mecz, to fakt, jednak może zacznie grać kolektyw. Jednak to tylko takie pitolenie, życzeniowe myślenie i nie wiadomo do końca jak to będzie...
Szkoda mi trochę Kumana, któremu nagle wyrywa się z rąk najlepszą kartę i mówi... graj dalej i masz wygrać.
Cała sytuacja wokół klubu jest wręcz nierealna i absurdalna. To jest dramat. Mocno zje... sobota!

5

@kremowka2137 O! Widzę mamy nawego wojownika o jedyne słuszne ideolo. Akurat tak się składa, że to "rozczarowany" były wyborca Konfy, który wstydzi się tego mrocznego okresu w swoim życiu.
Witam! Mam nadzieję, że będziesz dzielnie walczył i się mocno udzielał!
Walcz jak na prawdziwego wojownika przystało. Rozumiem, że pan z tych liberałów co kiedyś KLD, jak już ich frontmen doszedł do władzy, to się okazało, że jednak ta ciepła woda w kranie, to najważniejsza. A te całe pitolenie o wolnym rynku, to tylko tak dla picu w pewnym okresie. Oczywiście moja teza może być fałszywa, bazuję jedynie na pana zapalczywej działalności tu na stronie od założenia konta, czyli od 5 dni...

6

@sebasek99 Tak, podejście do tej sprawy jest dziwne. Dać tylko widły i pochodnie... To że była o tej godzinie w tym miejscu nie czyni jej wyrodną matką, czy też marginesem społecznym. Nie wiadomo jaką była osobą. Może była dobrą matką, może nie. Nie wiem, jednak to wielka tragedia co się stało. Tak samo dla mnie jest, delikatnie rzecz ujmując, nieporozumieniem przedstawianie jej jako patologii. Ludzie rzucają oskarżenia pod wpływem negatywnych emocji.
To samo tyczy się kierowcy. Jednak zachował się w panice najgorzej jak mógł.

2

@Persyfl @LuisSalvano
"Podczas przesłuchania mężczyzna częściowo przyznał się do postawionych mu zarzutów. - Stwierdził, że obawiał się o swoje życie i zdrowie. Bał się, że zostanie zaatakowany przez grupę ludzi, dlatego ruszył autobusem."
"Podejrzany stwierdził, że nie miał świadomości, że kogoś przejechał. Myślał, że ludzie, którzy krzyczą, chcieli biec za nim. Chciał dojechać do zajezdni, bo tam czuł się bezpiecznie, bo tam była ochrona."
"Z nieoficjalnych doniesień Polsat News wynika, że mężczyzna miał brać silne przeciwbólowe leki opioidowe oraz antydepresanty."
"Prokuratura potwierdziła również, że kierowca już wcześniej miał na koncie wykroczenia drogowe - było to osiem kolizji, część z nich z udziałem autobusu."
Źródło - Gazeta.pl

Uważam, że stanowisko @Persyfl w tej sprawie jest rozsądne. Należy czekać i nie rzucać pochopnych oskarżeń w którąkolwiek ze stron. Jednak wiele wskazuje na to, że ten kierowca nie powinien prowadzić pojazdu, którym przewozi ludzi. Świadczą o tym dwa ostatnie cytaty. Jednak warto poczekać na wyrok sądu w tej sprawie.
No i nie wiem co ma do rzeczy fakt, że ofiara tego zdarzenia była młodą matką? Jakie to ma znaczenie w tej sprawie? Może i wracała z imprezy, tylko co z tego? Nie wiemy czy robiła to notorycznie, regularnie zaniedbując przez to dzieci, nie wiemy jaką była osobą, ani też jaką rolę odgrywała w tym zamieszaniu.
Ps. Jednak muszę też przyznać, że pośrednio do śmierci tej młodej kobiety przyczynili się agresywni ludzie biorący udział w bójce. O nich też powinna pamiętać prokuratura.

1

@lukfasz Ja rozumiem, że sytuacja jest złożona. Jednak kierowca pod wpływem stresu podjął najgorszą z możliwych decyzji. Rzeczywiście pierwszy raz gdy lekko trącił jakąś osobę pewnie nagle hamował i tutaj pełna zgoda, bo zapewne ciężko wyhamować taki pojazd. Potem podobno ktoś kopał autobus i szarpał drzwi, jednak kierowca spanikował i podjął fatalną decyzję.

9

@lukfasz Przecież na nagraniu widać, że autobus już stał w miejscu, po czym po chwili zaczął podjeżdżać pod tych ludzi. Dopiero to sprowokowało po części dalsze wydarzenia. Wystarczyło zablokować drzwi i wezwać patrol policji. Tyle.

4

@LuisSalvano Trzeba rozdzielić kilka rzeczy. Ocena z moralnego punktu widzenia zażywania narkotyków, spożywania alkoholu nie powinna rzutować na ocenę tego tragicznego zdarzenia. Druga sprawa to ocena nagannego zachowania tych młodych ludzi. Oczywiście, że takie zachowanie jest godne potępienia, jednak żeby usprawiedliwiało umyślne pozbawienie życia? Serio? Gdzie tu logika i chłodna ocena sytuacji? Ja w takiej argumentacji widzę tylko emocje i to bardzo negatywne. Kierowca powinien się zatrzymać i wezwać policję. Ma przecież możliwość zablokowania drzwi. Swoim zachowaniem sam po części sprowokował dalszy splot wydarzeń. Nie musiał podjeżdżać tak blisko. No i co to za argument żeby nie trafił na sędziego o jakiejś tam mentalności. Sędzia wydając wyrok nie kieruje się mentalnością, a literą prawa.

1

@Senyer Najlepszy ich album, to na pewno! Jednak nagrali trochę jeszcze dobrego materiału w latach 90tych.

2

@MontelQ No Stary, jeden gość nawet beretu nie ściągnął. Niesamowita beka.

9

W Turcji trochę za gorąco się zrobiło na plaży...
https://www.itemfix.com/v?t=aq28my

A tutaj mamy wybitnie inteligentnych złodziei, mistrzowie kamuflażu...
https://www.itemfix.com/v?t=mdcn6h

0

@tobiasson92 No wiesz, progres. Kiedyś luksusem i wyznacznikiem klasy średniej był zapas papieru toaletowego, proszku, no i fajki, ubrania z pewexu... Teraz jest to smartfon. Idziemy do przodu.

1

@DaPidejpi Z tym fetyszem wysokiej frekwencji jest troche jak kiedyś z parytetami na listach wyborczych dla kobiet. Otóż był lament i skowyt środowisk feministycznych, że "szklany sufit", że "szowinizm" itd.
Jak z Ligi Polskich Rodzin dostało sie do sejmu proporcjonalnie najwięcej kobiet, bo na 36 miejsc, 10 to były kobiety. No to wtedy mozna sie było dowiedzieć w wielu mediach, że to nie o to chodziło... No chodziło o kobiety, ale te słuszne, te postępowe, te Nasze!
To samo jest z fetyszem udziału w wyborach. Idź koniecznie i głosuj, tylko słusznie zagłosuj!
Kiedyś South Park zrobił na ten temat świetny odcinek - "Douche and Turd".

1

@Cochise Dokładnie tak jak napisałeś. Mądre słowa! Ja dopiszę jeszcze coś bardzo niepopularnego. Otóż jak ma ktoś iść i zagłosować bo ładny plakat, bo ładnie gadał w spocie wyborczym, bo kobieta, bo gej, bo przystojny, bo obiecał jeszcze więcej darmowej kasy, bo inne pierdoły. To lepiej niech nie idzie! Również nie uważam, że głosowanie to jakaś wielka cnota. Ja co prawda bardzo długo zawsze głosowałem z mniejszym, bądź większym obrzydzeniem na przepoczwarzające się projekty polityczne pana Janusza. No i szczerze, to czasami nawet żałowałem, że poszedłem na wybory.
Znam też osobę, która chodzi i oddaje nieważny głos, tak dla zasady. Jednak to samo można osiągnąć w ostatecznym rezultacie nie wychodząc z domu.

2

Po siódme: nie kradnij!
https://www.itemfix.com/v?t=i6weue

A tutaj mamy olimpijski klimat, rzut młotem.
https://www.itemfix.com/v?t=h85pdu

1

@osa91 Ja jednak pozwolę sobie pozostać na wcześniejszym stanowisku, głównie z braku czasu na dalszą wymianę argumentów. Jednak doceniam kulturalną dyskusję, choć krótką. Pozdrawiam.

2

@osa91 Ok. Staram się rozumieć obie strony. Twój argument o napływie imigrantów jest rozsądny, jednak jestem w tej kwestii pesymistą i uważam, że to raczej nie zatrzyma nieuniknionego. Europa się "zwija", a Afryka nieustannie rośnie. Tutaj raczej powinno się pozwolić Afryce zarabiać i budować dobrobyt u siebie, a nie nakładać cła na ich produkty, przy okazji wysyłając pomoc dla lepszego samopoczucia elit. Wszystko opakowane w piękną retorykę.
Ja muszę się martwić w pierwszej linii o swoją przyszłość i swojej rodziny. Tak jest ten świat zbudowany. Nowoczesne technologie? Jasne! Postęp? Jasne! Jednak nie centralnie planowany z przymusem, to się może nie udać, a konsekwencje będą takie, że zupełnie stracimy konkurencyjność względem Azji. No i wtedy to oni będą rozdawać karty, po swojemu. Afrykę już uzależniają gospodarczo i finansowo...

2

@osa91 Ja rozumiem, mówi o tym w sposób umiarkowany wielu ekspertów. Jednak równie wielu stwierdza prosty fakt. Jeżeli to ma przejść w obecnej postaci, to Polska straci na tym najbardziej, jako kraj utrzymujący rozwój, jako kraj, który w pewnych dziedzinach potrafił się wysforować przed resztę. Jak choćby przemysł meblarski, rolnictwo, transport. No i dla takiego zwykłego Janusza, to będzie dramat. Odnośnie utrzymania domu, samochodu i rodziny. Bo chyba nie muszę tłumaczyć, że ceny wszelkich paliw mocno się odbijają w cenach wszelkich produktów.

9

@barcelonaLM Niedługo dołączymy do tego postanowienia Zielonego Ładu z Unii, no i będzie zabójcze połączenie. Podatki rodzimi władcy podniosą, a o ceny energii, paliw, ogrzewania, ukatrupienia rolnictwa zadbają "zieloni" z Unii, w imię "wyższych" celów.

1

@Coutinho007 Też prawda, bo większa dźwignia. No ale ja osobiście nigdy wybitnym mistrzem nie byłem. Najsłabszy też nie. Jak się kiedyś siłowało to różnie bywało, o sprawiedliwym sędziowaniu nie wspomnę :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?