9

Pan Grzegorz Braun jakim by nie był erudytą, jakich by słusznych, mniej słusznych, czy głupich interwencji poselskich nie podejmował, to niestety przede wszystkim jest oszołomem.
Jest granica pomiędzy byciem wyrazistym w poglądach, a dopuszczaniem się takich akcji. To jest niepotrzebne obniżanie i tak już niskiego poziomu debaty publicznej, kultury sporu politycznego.
Przecież to tylko da wiatr w żagle wszelkiej maści gamoniom, którzy "zawodowo tropią" antysemityzm, rasizm itd.
Dostali tu jak na tacy polskiego nienawistnika i mogą rozpocząć swój klangor w społecznościówkach i tradycyjnych zachodnich mediach. Utwierdzając głupi stereotyp, niemający za wiele wspólnego z rzeczywistością.
Bo Polska przy Niemczech, Francji, Belgii itp. to wzór jeśli chodzi o przejawy antysemickich zachowań.
Szurom się pewnie spodoba "akcja z gaśnicą". Całą resztę znowu skutecznie, jeżeli nie odepchnie od Konfy, to przynajmniej wprawi w zażenowanie.
No ja czuję żenadę...

0

@AdrianFCB10 Do ścisłego topu brakuje, fakt. Jednak całe szczęście ciągle jesteśmy gdzieś w orbicie tych najlepszych.
Mimo wszystko United jest obecnie w gorszym położeniu.

0

@AdrianFCB10 Zawsze pada ten argument. Rozumiem że mistrz Hiszpanii to lipa?
Ja wiem, że angielska piłka jest mocna, ale Wasze utyskiwania i depresjacja Barcy są trochę na wyrost.

0

@Axoon Hmm Kiedy United zdobył majstra?

0

@Tridente2015 Ok. Jasne. Chodzi mi dokładnie o pewnego rodzaju "ociężałość" w podejmowaniu decyzji, wychodzeniu na pozycję. W poprzednim meczu już było z tym lepiej, więc można liczyć na przełamanie. Jednak jeżeli Robert znowu będzie "obcym ciałem" w drużynie, to Xavi powinien zareagować zmianą.

2

W dzisiejszych "derbach Katalonii" liczę na trzy punkty Barcy i tak wyczekiwane przełamanie Lewego. Jeżeli jednak Robert będzie grał fatalnie i masowo marnował sytuacje, a co gorsza do nich nie dochodził, to powinien być zmieniony.
Rozumiem złożoność sytuacji i to, że Xavi chce pokazać zaufanie i próbuje odbudować Roberta. Jednak jak będzie fatalnie to powinien zejść z boiska w drugiej części.
Liczę też na dobrą grę trójki w pomocy, oraz spokój w obronie. No i oby Inaki nie stracił pewności.
Skład jest raczej optymalny na obecną chwilę, widać że to bardzo ważny mecz.
Oby trzy punkty i oby Lewy się przebudził!

9

@Kgorecki2500 To na bank prawicowe szury uciekają. Te szury opłacone przez Polaków chcą opluć Holandię i cały zachód.
Niech się przyznają lepiej ile kasy dostali za to. FajnoPolacy zaraz ich wyjaśnią.

6

@marcin62 Oczywiscie drugi post to przesada.
Jednak dziecko chłonie wszystko jak gąbka. W młodym wieku wyobraźnia gra dużą rolę, a samo dziecko jest delikatne i podatne na modę i presję środowiska. Mącenie dziecku w głowie z pierdyliardem form i płci to czyste kure...
Nie pomoże to w przyszłym życiu. To fundowanie zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, jak również poczucia alienacji i osamotnienia.
Co za chore czasy.
Są oczywiście bardzo rzadkie przypadki prawdziwych zaburzeń płci i tożsamości płciowej i jest to tragedia takich ludzi. Im należy się szacunek i akceptacja. Pomoc terapeutyczna.
Natomiast obecnie jest skokowy wzrost młodych ludzi deklarujących różne zaburzenia z uwagi na to jak się "czują". Młode osoby o delikatnej strukturze psychicznej mogą być podatne na różne sugestie. To jest fundowanie życia w gabinetach terapeutycznych i bycia wiecznie nieszczęśliwym.

1

@marcin62 FajnoPolacy tak mają. W ich mniemaniu Polska zawsze, ale to zawsze i pod każdym praktycznie względem jest gorsza od wspaniałego, idealnego zachodu. Ojkofobia to naturalna rzecz dla fajnoPolaka.
To tak jak prawicowe szury na zachodzie widzą tylko migrantów, pedałów, ogólnie Sodomę i Gomorę.

5

@draxidox Ma i dobrze. Ja tu nie widzę nic złego. Czy zarobiła, czy odziedziczyła, czy dostała od ojca. Nie ważne. Teraz to jej kasa i nic mi do tego.
Za to zabawna jest jej mitomania i opowieści z "wojen", czy też jej wyczyny superbohaterki, gdzie ratuje dzieci, matki, a i łódź z imigrantami podczas sztormu podtrzyma...
Nie wiem po co opowiada takie pierdoły, jest ładną, dobrze wykształconą, inteligentną kobietą. Zapewne ma wiele prawdziwych ciekawych historii do opowiedzenia, po co je infantylnie koloryzuje i wplata wątki ewidentnie fantastyczne, wyimaginowane.
Zdumiewające.

1

@Rhaan Niestety nie każdy ma taką możliwość. Jest to zwyczajnie smutne.
Ps. Wedlug lewicy jest ok. Im "równiej"... tym lepiej

2

@hayek Bardzo dobrze, mnie przekonują argumenty Lewicy! Taki lewak ma rację bo dba o ludzi, a o ludzi trzeba dbać! "Scęście" ludzi jest istotne! Według mnie to mało!!! Powinna być widoczna informacja ile zarabiasz, co posiadasz, co odłożyłeś i na tej podstawie taki ku... syn będzie Ci dawał, bądź też nie punkty umożliwiające zarządzać swoim majątkiem...

1

@MesQueUnClub_87 Bardzo przemyślana wypowiedź. Nie podoba mi się... Wolę ewidentnych gamoni, których mogę pominąć.
Znowu zgoda co do nazwisk. Bo M.J i pana boksera od gołębi bardzo szanuję!!!
Ja na serio nie zamierzam umniejszać Luisowi. Uważam go za super snajpera! Mało tego, jestem fanem! Tyle tylko, że obecnie ceni się tylko co obecnie jest top,albo chwilę temu było.
Natomiast w innych czasach, okolicznościach, grali ludzie nie mniej uzdolnieni. Tylko tyle w tym temacie.
Pozdrawiam.

1

@MesQueUnClub_87 Tak to prawda. Jednak pilka się zmieniała. No i nie wiem czy Brazylijczycy Romario, Ronaldo, nie byli odrobinę wyżej, nie wspominając już gościa z mojego nicku. Przypominam, wszystko trzeba rozpatrywać z nutą zdrowego rozsądku.

1

@Mario96w Serio teraz prosto w dychę strzeliłeś!

1

@MarioVeB! "Najlepsza" to chyba delikatna przesada. Jedna z najlepszych brzmi o wiele lepiej. Luis to była bestia, jak przychodził, to się bałem, czy się ogarnie mentalnie. Jak widać dał radę. Brawo!

3

@BorzyKrzys Honor i godność to cechy nie do końca pożądane u takiej "dziennikarki".

10

@Warte Według Pana Sikorskiego to USA dokonały przy współpracy z Polską atak na "Nord Stream". Dobra wypowiedź, czy zła w swoich konsekwencjach dla Rzeczpospolitej?

8

@Warte No nie koniecznie. Człowiek, który dał się poznać jako osoba, która najpierw mówi, a dopiero potem myśli... Czy będzie "bardzo dobrym" wyborem?
Oczywiście można sobie przebierać w jego idiotyzmach wypowiedzianych publicznie, ale spoko będzie ok...

2

@MarioVeB! Przecież są atakowani za pójście w stronę centrum i tylko człowiek z góry uprzedzony do Konfy tego nie dostrzega.
Konfa nigdy nie może "rozmięknąć" jak kiedyś PO, a raczej ich skrzydło konserwatywne. Bo to będzie polityczne samobójstwo.
Jednak może wygładzić narrację i niektóre tony delikatnie wyciszyć. To się dzieje i już są poddawani ogromnej krytyce bardziej radykalnych zwolenników prawej strony.
Prawica w Polsce ma w sobie gen samozagłady i podziału. Wiem, bo śledzę ich poczynania już prawie trzecią dekadę.

0

@MarioVeB! Im dalej jest Konfa od ludzi Bąkiewicza i flag obecnego ONR, tym lepiej. Przynajmniej ja tak uważam. Jak to się przełoży na procesy oddolne i ostateczny wynik w postaci zaangażowania choćby podczas zbierania podpisów jak i samych wyborów, to zobaczymy.

0

"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."
Tak jak pisałem na początku listopada.
"Najbardziej niereformowalną i pozostającą głuchą na propozycje reszty jest Razem z Lewicy. Jeżeli ich wyrzucą za burtę, to będę klaskał."
A więc klaszczę. Brawo!

5

@maroon Problemem jest przyklaskiwanie debilom, którym się wydaje, że mogą wymierzać ostateczną sprawiedliwość, kiedy im coś nie pasuje, czy też kiedy wstaną lewą nogą.
A problem jak widać istnieje dla obywateli Panamy. Chcą wyrazić swój sprzeciw byciu wykorzystywanym przez zewnętrzne podmioty.
Jak dobrze pamiętam jesteś konserwatystą i raczej popierasz samostanowienie, a nie bezrefleksyjną zależność. Tym bardziej nie rozumiem bronienia tego debila zabójcy, w tym wypadku. Istotą rzeczy jest oklaskiwanie debila zabójcy i przypisywanie mu "swoich" motywacji i kreowanie ofiar na kogoś kim nie byli.
Kiedy polscy kierowcy, przewoźnicy będą blokowali drogę w formie protestu, to jak ktoś ze dwóch odstrzeli, bo mu utrudniali przejazd, też będziesz klaskał?

5

@maroon Debilem w tym przypadku był zabójca. Propagując tego typu zachowania i im przyklaskując promuje się tylko anarchię. Sam jestem przeciwnikiem protestów egzaltowanych, naiwnych i głupich małolatów, którym się w du.. przewraca. Jednak tutaj to nie jest to.
Czyli rozumiem popierasz strzelanie do protestujących, którzy blokują drogi? Kontekst jest tu zupełnie nie ważny? Ok...

9

@david89 @maroon @Transu96 @ObiwanKenobi
Jak już słusznie napisał @david89 sprawa nie jest taka prosta, zero jedynkowa jak się Wam wydaje.
Ten człowiek nie zabił żadnych typowych dla Europy i USA aktywistów klimatycznych, tylko ludzi protestujących przeciwko ponownemu otworzeniu największej kopalni miedzi w sercu dżungli. Kopalnia miała być otworzona na kolejne 20 lat.
Sam temat tej kopalni jest kontrowersyjny.
Zanim doszło do tragedii była wymiana zdań pomiędzy zabójcą a ofiarami i innymi zgromadzonymi tam ludźmi.
Ewidentnie Wasz "bohater" nie był do końca stabilny psychicznie. Nie rozumiem skąd poklask z Waszej strony... Dla mnie sprawa prosta, gość najdalej za pół roku powinien już leżeć pod ziemią, a jego majątek być rozdysponowany pomiędzy rodziny ofiar.
Czasami lepiej sprawdzić komu się kibicuje...

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/panama-shooting-mining-climate-darlington-b2444834.html

https://www.reuters.com/markets/commodities/why-might-panama-cancel-copper-mine-contract-2023-11-03/


3

@barcelonaLM A ja, że nie. To tylko pitolenie prawaka z pianą na ustach. Jednak ten prawak jest na smyczy USA, a te się nigdy na to nie zgodzą. Oczywiście w Polsce lewica i prawica uważa, że Izrael i sami Żydzi rządzą światem. Wtedy to się skleja.

0

@Barca1922 Uwielbiam te kretyńskie określenia i jak obie strony prześcigają się w licytacji, kto bardziej...

13

Pierwsze 30 minut to absolutna przewaga Basków. Na papierze skład nie jest zły, a na boisku póki co źle to wygląda.

0

@Uukasz_93 No niestety to jest dramat. Sam zawsze wspierałem Izrael jako bastion Naszej Cywilizacji. Jednak to na co pozwala sobie to państwo obecnie to przesada. Oszołomy narodowo-religijne pchają Izrael w stronę międzynarodowego ostracyzmu. Co gorsza Izrael zaczyna ignorować głos USA, a to właśnie administracja Stanów najbardziej na tym traci politycznie i na arenie międzynarodowej, bo w sumie muszą ich wspierać. Dla Demokratów to jest poważny problem. A Izba jest republikanska i wybrali zwolennika Trumpa (Johnson) na spikera...

4

@Kgorecki2500 Nie dawaj kotu przetworów mlecznych które mają laktozę. Szczególnie tych z dużą zawartością cukru. Póki kot w miarę młody to jego system da radę, ale starszy może mieć problemy. Mleko i ewentualnie jogurt naturalny bez laktozy.
Piszę to, bo lubię te sierściuchy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?