0

@MichuZ44 No ale ranking jednak podbili a co dla naszej piłki w ostatnich latach zrobiła reszta?

0

@MichuZ44 Fajnie a przypomnisz kogo ogrywał Lech i Legia i Raków?

Tylko dzieko tym klubom wygladało to jako tako jak chodzi o eliminacje.

Wisła Jaga Pogon czy Slask czesto kompromitowały sie na 1 rundzie.

Ta Liga nie bedzie sie rozwijac poki nie bedzie stabilnego top 4 niestety na to sie nie zanosi i tu kamyczek do ogródka Lecha Rakowa i Legii

8

https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14376444#comment-14376444

Post o potęznej erupcji wulkanu w Indonezji. Jesli ktos jest ciekaw to zapraszam bo wrzuciłem go za wczesnie.

0

Gorszej kompromitacji byc nie mogło.

1 ligowa Wisla wygrywa z Pogonia ktora do 90 min prowadziła...

Kiedy jak nie dzis mieli wrzucic cos do gabloty?

2

@Anyma Ciesz sie póki możesz :]

0

No nic trzeba się zbierac. Dzieki paruwy szczecinskie :[

0

@Hosh Tottenham vibe

1

Ja pier... Gen frajerstwa Pogoni dał o sobie znac...

1

@Stinger_ Perła będzie pita

0

Spalony kurła :x

1

Elegancko.

Teraz można wyjsc w plener i golnac browara.

4

@P33ck Podoba mi sie twój tok rozumowania :]

1

@Saviola88 A kysz diable

3

@mekston @Anyma elokwentny chłop

3

Brawooo Pogon 1-0!

0

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZrq_hD3bV5NCVpxO7iAp_n0KeROfuiGKHy8D5ygdCJA&s

Kto nigdy taka nie grał niech pierwszy rzuci kamieniem :)

Kurła kiedys to były czasy teraz to czasów nima

0

@marcin62 Serio? Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.

Za dzieciwka wchodzilo sie na drzewa i jadlo czeresnie,wisnie i mirabelki. Bawiło sie w wojne,grało obdarta pilka...

Piekne czasy kurla

8

@Anyma Haha ty to dobry agent jestes. 200 iq :]

2

0

@Popitek12 Grecja

1

@FcPortoFan1999 Pal to licho. Wisły szczerze nie trawie zwłaszcza prezesa. Niech Pogon zdobedzie w koncu jakis puchar

0

@FcPortoFan1999 Tylko wynik bo mecz mnie nie interesuje w ogóle xd

1

@Bobo25 proszę wyjaśnic Wisłe kraków. Bez odbioru :)

0

Tymczasem HBC wrzuciło odcinek o Banderze i kgb :)

Maja jajca że w tych realiach wrzucaja taki film.

4

@bstryyy Tylko erupcja wysadza czesto szczyt wulkanu tworzac kaldere przy potężniejszych erupcjach. Co wiaże się z utrata wysokosci.

Wulkan rozsadza szczyt i wyrzuca materiał w okolicy przez co lawa i inne materiały nie piętrza sie i wulkan zawsze traci na wysokosci mniej lub bardziej zalezy jak silny jest wybuch

Zobacz co sie stało z St Helens czy Somma w ktorej powstał Wezuwiusz.

Wulkany w wiekszosci powstaja w strefach subdukcji płyt gdzie 1 płyta wsuwa sie pod druga topiac tamta i tworzac magme ktora szuka ujscia.

0

@bstryyy Mniejsza :]

5

Ruang

W nocy 30 kwietnia w Indonezji doszło do potężnej erupcji plinianskiej wulkanu Ruang w Indonezji na wyspach Sangihe.
Poprzednia miała miejsce 12 dni temu ale to był tylko wstep do tego co miało nadejsc. Eksplozja wyrzuciła kolumne popiołu na 25 km oraz pojawiły sie tzw wulkaniczne błyskawice. Fontanny lawy miały wysokosc conajmniej 1 km a podczas eksplozji 1 bomba wulkaniczna uderzyła w dom oddalony o aż 6km od wulkanu. Miały miejscec też spływy piroklastyczne oraz czesciowo zawaliła sie niedawno powstała kopuła lawowa. Wulkan z automatu został objety 4 stopniem alarmu. Istnieje ryzyko powstania tsunami.

Jak zwykle w takich erupcjach wulkan ostrzegał przed zblizajaca sie erupcja. Wybuch poprzedziły roje trzęsien ziemi i tzw harmoniczne drgania co zwykle zwiastuje potężne erupcje. Ewakuowano conajmniej 12 tysiecy ludzi a wioski zasypane pyłem przypominaja film postapo.

Siła erupcji porównywalna do St Helens oraz Puyehue Cordon Caulle z 2011 roku oraz do Sommy z 79 roku naszej ery

Co nieco o wulkanie

Ruang
Typ: Stratowulkan
Połozenie: Indonezja
Wysokośc:725m n.p.m[możliwe że nieaktualne już]
Typ erupcji: Wybuchowa
Ostatnia erupcja: 30 kwiecien 2024 siła VEI-5


Zdjęcia:
https://tiny.pl/dwbsm
https://tiny.pl/dwbsg
https://tiny.pl/dwbs7
https://tiny.pl/dwbsd

@michal26 @AssisMoreira @barcelonaLM @TheNekro94 @macio_944

2

@PatrychoO Szanucek kolego :]

10

@Popitek12 Nie znalazłbym ani 1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?