2

I można sympatycznie i z przysłowiową nutką życzliwości :) Dzięki za wymianę myśli! PS. Co do teksów, to raczej oprą się zębowi czasu, bo dotyczą faktów historycznych oraz historii Barcelony jako takiej, więc wciąż jest dla nich szansa ;)

1

Masz sporo racji i bądź świadom, że naprawdę większość merytorycznie komentujących użytkowników nie jest dla redakcji anonimowa. Często w obrębie redakcji poruszamy Wasze uwagi i prośby (a czasem groźby :D). Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie je "przerobić". W tym roku przekroczymy w sumie prawdopodobnie 1 000 000 komenarzy :D Wiadomo, iż duży procent z nich nie jest szczególnie "merytoryczna", ale ta liczba robi swoje. Celem ułatwienia ich moderacji zostały właśnie oddane Wam, użytkownikom, możliwości większego wpływu na ich walidowanie/odrzucanie.

PS Jedna korekta: de facto na tę chwilę ściah głownie zajmuje się ocenami jako redaktor publikujący, przy 50+ spotkaniach ciężko przewertować zawsze opinie. Ale staramy się to zmieniać.

0

I tu jest pewien dysonans: z analizy przestrzeni internetowej, a zwłaszcza statystyk naszej strony (czas spędzony na stronie/1 wizytę, ilość newsów czytanych przy jednym wejściu, czas spędzany na czytaniu 1 newsa,ilość odsłon w ciągu dnia per użytkownik) wynika, iż największe niestety zapotrzebowanie jest na krótkie newsy informacyjne. I faktycznie nad tym spędzamy gro czasu. Długi tekst wymaga merytorycznej "wkładki" czasowej, wierz mi iż same oceny redaktorowi publikującemu zajmuą od 2h do 4h w zależności od ciężaru gatunkowego. Nie oznacza to, iż takie artykuły nie zaczną się pojawiać i nie widzimy takiej potrzeby, wręcz przeciwnie. Jesteśmy świadomi, iż obecnie jest to jeden z mankamentów, temat podczas spotkania redakcyjnego był wałkowany przez kilka godzin.

Aktulanie poszukujemy metodologii: osoba, która zaczyna pisać własne teksy często nie ma doświadczenia i odpowiedniego przygotowania, co powoduje iż korekta jego teksów jest szalenie czasochłonna. Nasze własne teksy naprawdę pochłaniają bardzo dużo czasu: sam mam w przysłowiowej szufladzie trzy teksy, które piszę od 2011 roku, ale nie mam kiedy ich skończyć :) Ale pracujemy nad tym, staramy się wypracować jakiś model.

0

Odpowiadam teraz jak człowiek człowiekowi: Pamiętajcie, iż jest nas jedynie kilkanaście osób (nie jest to usprawiedliwnienie, podaję fakty), a praca w postaci tłumaczeń czy ocen to nie jedyna warstwa strony (layout, wersje mobilne,uzupełnianie składów i statystyk etc). Ja osobiście mam 29 lat i od 5 pracuję służbowo po kilkanaście godzin na dobę w innym mieście niż mieszkam. Przez dokładnie te same 5 lat tworzę lub współtworzę oceny. Nie jestem w stanie odpowiadać zawsze w ocenach, ale staram się na bieżąco czytać Wasze opinie. I kiedy są merytoryczne i uda mi się do nich dokopać, to brać je pod uwagę. Od tego sezonu wprowadzililiśmy oceny dla użytkowników, aby każdy miał prawo się "wyrazić". Celem było zmniejszenie ilości negatywnych komentarzy, iż nie bierzemy pod uwagę zdania użytkowników. Ponieważ rozdzieliliśmy je na oceny Wasze oraz Redakcji.

Mam nadzieję, iż odniosłem się do najważnijszych kwestii.

0

Bardzo ciekawa wymiana zmian, ale nie jest prawdą, że wystarczy kilkanaście minut na przenalizowanie komentarzy. Sama Wasza wymiana zdań to jest 15 minut. Bywają ocenyu po kilkaset komentarzy i nie jest łatwo odsiać merytoryczne na pierwszy rzut oka. Pax napisał "Ale czy mi się powinno chcieć czy redakcji ?? To oni powinni być od tego aby dobrze oceniać, jeśli oceniają źle to nie ja powinienem naprawiać ich błędy". Otóż każdy prawie z redaktorów zaczynał od bycia użytkownikiem, któremy "chciało się chcieć". Warto wypominać nam błędy, ale wydaje mi się iż Ty starasz się rozpętać krucjatę. A wierz mi, iż odbywamy dwa razy w roku spotkania całej redakcji celem wyłapywania Waszych uwag. I to właśnie miało miejsce w ostatni weekend, co spowodowało pojawienie się "Wieczornego podsumowania prasy" zamiast standardowego porannego i wywołało wielki rwetes o zakładanym upijaniu się redakcji :) A my właśnie debatowaliśmy nad ulepszeniem pracy serwisu.

1

Drodzy,
Andres zagrał przeciętnie, nic nie zepsuł drastycznie, nie dał dużej wartości dodanej. Stosunek star do odbiorów niemal na zero. Typowy przeciętny występ na przeciętną ocenę jaką jest 5.0. Dyspozycja Andresa dziś vs przeszłość nie ma znaczenia, odnośnimy się do sobotniego spotkania.

Dani: większośc odbiorów to były zbiórki spadających piłek po przerwaniach Pique/Bartry. Jestem osobiście (bardziej adekwatnie: byłem) fanem Diabła Tasmańskiego, ale na swój stronowy przydom zasługuje coraz rzadziej. Będę pierwszym, który będzie optował za wysoką oceną po dobrym występie. Asysta z Granadą była jak za najlepszych czasów: majstersztyk techniczny po świetnej penetracji defensywy. Oba takich wisienek jak najwięcej :)

0

Jak najbardziej => potwierdzam.

0

Poniżej Ci jeszcze odpowidziałem :) Miło, że dostrzegasz iż jest to czasami żmudna praca :D Tak jak pisałem, czasami trudno przewertować kilkaset opinii.

0

Ok, przedyskutujemy jeszcze ten temat w obrębie naszego teamu oceniającego, ale nie ma już sensu wracać do tych konretnych ocen. Wydaje mi się, że naprawdę staramy się brać pod uwagę Wasze reakcje i opinie, ale nikt nie jest w stanie po każdym spotkaniu przewertować kilkuset komentarzy, dodatkowo czasami dodawanych po kilku dniach. Tak jak pisałem wyżej, każdy z nas ma jeszcze życie służbowe oraz prywatne poza Redakcją i nie zawsze jesteśmy w stanie wrócić do każdej pozostawionej opinii :)

8

To po co udzielasz się pod każdymi ocenami, skoro się dla Ciebie nie liczą? Sam sobie przeczysz. Nie chcę wchodzić w agresywną polemikię, pamiętaj jednak, że każdy z nas ma swoje normalne życie, obowiązki służbowe poza działaniem w redakcji, rodzinę, prywatne i służbowe wyjazdy. Nie zawsze jesteśmy w stanie wrócić do każdych ocen, jest ich ponad 50 w każdym sezonie.Poza wszystkim co jest to powiedziane: Zapraszam do zespołu oceniających spotkania. Mamy na przyszły sezon wolne miejsca, zawsze przyda się pomoc, chętnie oddamy pola zaangażowanym osobom pełnym werwy, czasu oraz wiedzy merytorycznej. Absolutnie BEZ ZŁOŚLIWOŚCI, bo zaraz ponownie zostanę posądzony o hejtowanie :)

0

Nie wiem z jakiego powodu miałbym "hejtować" jednego z moich ulubionych piłkarzy w nowożytnej historii FCB. Sam wymyśliłem mu z pięć sezonów temu pseudonim Diabeł Tasmański ze względu na sposób gry. Tym niemniej Brazylijczyk obecnie totalnie nie przykłada się do gry taktycznej, raz po raz zostaje na połowie rywala. Nie punktuję już tego w każdym spotkaniu. Jeśli chodzi o podanie do Messiego, to jest to mój błąd, zanotowałem sobie, iż podanie było od Masche, zaraz to zmienię. Oceny za Atletico ostatecznie redagował challenger, wrócę do niego z tematem.

0

Wkradł się jakiś błąd, dziękujęmy za czujność.

0

Drodzy użytkownicy,

Zgodnie z głosem wielu, obniżamy ocenę Messiemu na 2.0. Pamiętajmy jednak, iż nie jest on jedynym winnym porażki.

0

Proszę, nie wiedziełaem że jesteś również z Łodzi :) Od kiedy jesteś w Bcn?

0

Proszę sprawdź obok nazwiska np. Messiego - gol,asysta,gol.

0

Trzy osoby :)

0

Niezależnie od opinii proszę bez wycieczek osobistych w kierunku autora. Ocena zawsze pozostaje naznaczona subiektywnym odczuciem oceniającego, pomimo starań, aby maksymalnie ją zobiektywizować. Można się z nią nie zgadzać, ale nie należy atakować autora.

0

Zgodnie z merytoryczną argumentacją - podniesienie oceny Pique oraz zmiana Zawodnika Meczu na Gerarda.

0

Najbardziej szokuje mnie umiejętność szybkiego czytania. Tekst na 2000 wyrazów jest po 2 minutach już opatrzony pięcioma komentarzami.

0

Gimbusie drogi,

Zdążyłeś w 38 sekund przeczytać całe oceny oraz skonfrontować ich merytoryczną zawartość z własnymi odczuciami?

Proszę o szacunek oraz odnoszenie się rzeczowe, czyli argumentowanie własnego zdania.

0

@ sceri

Nie będę dyskutował, jeśli uważasz, iż Twoje spekulowanie oraz to co Tobie "wydaje się" jest słuszne. Nie mam powodu, aby Cię oraz innych użytkowników serwisu okłamywać. Życzenia są efektem współpracy serwisu z Klubem, w tym wypadku z osobami odpowiedzialnymi za publikacje w nowoczesnych formach kontaktu z kibicami i mediami. Nie jestem w stanie oraz nie zamierzam udowodniać, że tak jest. Jedynie informuję. Pozdrawiam.

0

@ KapiFCB, Wujek_Albert
A co gdyby się okazało, że właśnie dzięki współpracy z Naszym serwisem Klub wiedział i pamiętał o polskiej rocznicy niepodległości? A co gdybym bez zbędnej kurtuazji powiedział, że to dwoje z naszych redaktorów tłumaczyło wpis, aby był poprawnie napisany po polsku? Hejtowanie nie zawsze jest niezbędne do życia i funkcjonowania w przestrzeni internetowej.

0

@ALL
Po pierwsze zawodnikiem meczu nie musi zostać zawodnik, który ma najwyższą ocenę. Czemu? Ponieważ często jest rozstrzygający dla losów spotkania (tak jak Xavi w meczu z Granadą), ale nie grał równo przez całe spotkanie, przytrafiły mu się błędy lub grał o wiele krócej niż reszta drużyny (tak właśnie jest w bieżących ocenach).

Po drugie można mówić długo i namiętnie na temat nieskuteczności i egoizmu Messiego w ostatnim spotkaniu. Tym niemniej przez całe spotkanie siał zamęt w szeregach obronnych, zaliczył kilka otwierających dograń, ostatecznie zaliczył a'la asystę przy samobóju (która byłaby asystą rzeczywistą, jeśliby obrońca przepuścił piłkę). Nie przesadzajmy w drugą stronę.

0

@Saviola88

Czytają, ale się nie zgadzają. Jedynym piłkarzem, o którego trwa merytoryczna wymiana zdań, to Cesc. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, że istnieją głosy za podniesieniem ocen, jak i przeciwko. Wewnątrz redakcji wciąż uważamy, że ocena jest właściwa.

0

@rc17

Mam raczej złą wiadomość, ponieważ daty UEFA raczej się nie zminiają, a terminy spotkań ligowych ustalane są finalnie na 2 do 4 tyg przed spotkaniem. Istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że mecz z Saragossą odbędzie się w sobotę

0

@ALL
Zgodnie z zapowiedziami, po uzyskaniu od Was rzeczowych argumentów i ponownej analizie spotkania postanowiliśmy zmienić oceny kilka zawodników. Tak więc: Sergio Busquets ocena 8, Xavi m.in. ze względu na niesamowitą ilość 98% celnych podań ocena 9 oraz Pique 8,5. Messiemu obniżamy ocenę do 7. Sanchez pozostaje bez zmian. Dziękujemy za żywiołową dyskusję.

0

@lechu55
Na tą chwilę mamy zbyt okrojony skład, aby dać rade Podsumowania miesiąca. Będziemy jednak prawdopodobnie poszukiwali poprzez rekrutację jeden osoby. Więcej info wkrótce.

0

@ prokofiew
Absolutnie nie jest prawdą, że nigdy nie zmieniamy ocen po rzeczowej argumentacji. Jednakże nie zawsze jesteśmy w stanie wyłowić sensu i rzeczowych wypowiedzi spośród steku inwektyw oraz zdań typu "oceniający chyba nie oglądał spotkania" (tak na marginesie, to każdy mecz oglądany jest przez dwie osoby dwukrotnie).

Przypominam jedynie, iż oceny ze swej definicji mają charakter subiektywny i często pięć osób oceni inaczej występ zawodnika. Proszę o zrezygnowanie z wycieczek osobistych.

0

My nie mamy sklepu, tylko przy specjalnych okazjach wypuszczamy unikalną linię koszulek stworzonych wewnątrz reakcji.

0

O Rabi, naucz mnie rozmawiać "normalnie" :)

Dobra, dość tego hejterskiego zachowania, wycofuję się grzecznie za kurtynę i nie podejmuję dalszej polemiki. Pozdrawiem jak najbardziej kuluralnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?