0

Thieri21

Przez takie teksty- nieporozumienia tak rzadko się włączam w komentowanie. Właśnie mnie znowu wyleczyłeś na jakiś czas.

Wytłumacz tylko jeszcze mi jakie pokrętne rozumowanie doprowadziło Cię od mojego zwrócenia uwagi na różnicę pomiędzy meczem z jednym bohaterem (vide Messi z Arsenalem), a meczem genialnym w wykonaniu drużyny jako kolektywu (vide poniedziałkowe GD) do hipotetycznie wysnutej przeze mnie konkluzji: "o wmawianiu Ci, że zapomnisz o tym meczu"?? To jest tak jakby inna bajka...

0

Do wszystkich zarzucających oceniającym brak reakcji na komentarze

Każdy z Nas ma swoje życia prywatne, prace bądź uczelnie. Ciężko jest wobec powyższego czasami o wystarczające skupienie, świadomość i zdolności percepcyjne, aby przeanalizować 150 bądź więcej komentarzy, a następnie skonfrontować z własnymi spostrzeżeniami i zmienić oceny. Zarówno Challenger, jak i ja, obejrzeliśmy to spotkanie dwukrotnie (jak nieomal zawsze ma to miejsce przy ocenianiu) i IMHO rachunek matematyczny za to spotkanie nie będzie się zgadzał, to znaczy cała drużyna zagrała na ocenę 10, ale pojedynczym zawodnikom w naszej opinii ciężko wystawić aż taką wysoką ocenę.

Pozwólcie, że zacytuję wycinek z kryterium ocen graczy:


- 10  Ocena przyznawana za coś więcej niż bezbłędny występ, bądź kilka bramek napastnika. Dziesiątkę otrzymują piłkarze za mecze, w których mają niezapomniane zagrania, a całą swoją postawą na boisku czynią ze spotkania legendę. Notę 10 otrzymał na przykład Etoo za występ przeciwko Realowi Valladolid, gdy strzelił 4 bramki w jednej połowie meczu, w tym trzy w odstępie niecałego kwadransa. Innym przykładem może być popisowy hattrick Messiego w pamiętnych Derbach Europy.

Cała drużyna zagrała niezapomniane spotkanie, ale w tym tkwi potęga Barcelony, że stanowią kolektyw. Za kilka lat, z tego spotkania, nie będziecie pamiętać pojedynczego zawodnika, jak w przypadku meczu Messiego z Arsenalem z zeszłego sezonu, które zakończył z czterema bramkami na koncie, ale całą wspaniałą drużynę masakrującą Real.

0

@~Messi10

" na jego drodze przy strzelanym rzucie karnym stanął słupek". Czy to nie jest o niewykorzystanym rzucie karnym?

0

Proszę zakończyć tą krucjatę na rzecz wyższej oceny dla Mascherano. Z gry zasłużył na "8", co napisane jest w ocenach, jadnakże błąd z 83' obniżył mu ocenę o 1.

0

Ocena dla Villi może nieco ułagodzona za debiut w lidze, ale od następnego spotkania taryfa ulgowa się skończy. Tak czy owak oceniający zastanwiali się między mocnym 7, a słabym 8.

VV z kolei stał na rozdrożu pomiędzy 9/10. Ze względu na wielość uargumentowanych głosów, podnosimy ocenę o jeden w górę.

0

"Wieloletni kibicu" odnosiło się do Twojego (przyznasz:niewyszukanego) nicka. A dokladniej- R10 stosunkowo niedawno stał się R80. Dalsza część odnosiła się do tego co wcześniej napisałem i czego ogólnie nie cofam: najłatwiej wytykać błędy. Wszystko jest w najlepszym porządku, jeśli jest to konstruktywna krytyka poparta docenieniem pracy włożonej w dane przedsięwzięcie. Gorzej, gdy pozostaje się jedynie przy krytyce. Zwłaszcza, i tu juz się odnosze konkretnie do podsumowania, że błąd w formule w Excelu (zlicza mecze, w których zawodnik został oceniony jako rozegrane, zamiaste tych, w których wystąpił choćby minutę) w kontekście ilości pracy wkładanej w oceny wydaje się malo istotny.

Tak czy inaczej, the end of story.

0

GauchoR80

Oddaję co Twoje, zaraz sobie z Blazqiem porozmawiamy;)

0

GauchoR80

Jedyne w co mogę uwierzyć to to, że po prostu źle spojrzałeś i nie miałeś na myśli tylko doczepienia się dla samego faktu. Tabelki nie da się edytować tak prosto, ponieważ trzeba zmienić dane w Excelu, zrobić Printscreen, obrobić, zmienić na serwerze, zmienić odniesienie w kodzie i zatwierdzić. Ani ja ani Blazeq tego nie robiliśmy, a tylko my mamy dane. Wniosek prosty- źle spojrzałeś, więc nie ma już o czym gadać ;)

0

GauchoR80

Wieloletni kibicu powiedz mi skąd biorą się tacy jak Ty?

Pofatygowałeś się chociaż żeby otworzyć miniaturę tabeli? Czarno na białym jest tam napisane, że 111' to suma minut, a nie średnia, która z kolei wynosi 37'.

Tyle tylko zapamiętałeś z podsumowania, które pisały dwie osoby przez kilka dni? Wspaniałe docenienie pracy, gratuluję...

0

ZMYLONY PLUSEM PRZY UTC , PRZEPRASZAM ZA WPROWADZENIE W BŁĄD. SZUMI

0

mixer1899

Będę dziś kolo 20 Panie mixer, będę ;)

0

Krisinho

Wierzę głęboko w Naszych użytkowników :)

A swoją drogą- istnieje tyle kombinacji wyników oraz stosunków bramkowych i rezultatów meczów bezpośrednich, że ciężko to opisać w tekście. Myśle, że wypełnienie ośmiu pól dokładnie opisanych w newsie nie wykracza poza umiejętności użytkowników ;).

0

Makaj

Przesadziłeś.Od samego początku (tytułu), aż do końca.To nie jest miejsce na teorie spiskowe na temat Platiniego. Przyznaję, że jestem zdegustowany, niemniej jednak nie zamierzam wpadać w polemikę, bo każdy ma prawo do swojego zdania.

0

Guzek92

Skoro jesteś kibicem Barcelony to chyba masz upodbania do masochizmu skoro sugerujesz, że powinniśmy pokazywać porażki Dumy Katalonii.

BTW napisałem "Jako przedsmak emocji proponuję Wam przypomnieć sobie trzy najwspanialsze dla Barcelony spośród ostatnich Pojedynków".

0

Trzeci akapit jasno mówi " Txiki się opierdziela, ma dużo wolnego czasu dla rodziny i przyjaciół, też chcę taką fuchę" :)

0

Rewelacja challenger, rewelacja :)

Przymierzałem się do zrobienia czegoś w tym stylu i przyznaję bez bicia, że lepiej bym na pewno tego nie zrobił. Oby starczyło Ci samozaparcia na cały sezon i dłużej ;) pozdr

0

challenger

Piłeś dzisiaj? Po przeczytaniu Twojego komenta dopiero spojrzałem, kto tak nielogicznie argumentuje, i ze zdumieniem zobaczyłem, że to jeden z moich najlogiczniejszych kumpli:)

Jak możesz przyznawać się, że oglądałeś tylko pierwszą połowę i później zabierać głos na temat ocen wystawionych za 90 minut?

Jak możesz sugerować, iż Jeffren zasługuje na więcej, bo Dos Santos ma 7., a Busquets 8.? Jedno kryteriów oceny graczy brzmi:" Pozycja pozycji nie jest równa". Sergio nie musi wykazywać się asystami albo bramki, bo to jest tylko jeden z dodatków (!) w jego grze. Jego zadaniem jest defensywa, odbieranie piłki, rozgrywanie, ewentualnie strzelanie bramek i asystwanie. Natomiast pierwszorzędnym zadaniem skrzydłowego, jakim niewątpliwie jest Jeffren, jest asystowanie.

Poza tym w pierwszej połowie Wenezuelczyk był co prawda widoczny, ale nieefektywny. No i jeszcze jedno: Sergi oraz Dos Santos zapracowali na ocenę w 90 minut, a trudniej utrzymać wysoką dyspozycję przez dłuższy okres.

BTW, megaaktywność nie jest równoważna z megaefektywnością, a to głównie chodzi :) pozdro master, dzisiaj dostaniesz na maila stosowny dokumencik ;)

0

Ogólnie bramkarze w Barcelonie mają przesrane: mało okazji w meczu do wykazania się, a najczęściej są to bardzo szybkie sprinty do piłki bądź sytuacje 'sam na sam'. Ciężko wystawiać lepsze oceny...

0

chester0512

15. listopada- finał

12.listopada- półfinał Hiszpanii (jeśli przejdzie)

0

Kiedy w maju siedziałem w Barcelonie razu pewnego dotarłem pod La Masia. Było koło godziny 22 i przed budynkiem grało kilku młodych czarnych zawodników. Jak sądzę sadzę był wśród nich Gael Etock oraz paru innych zawodników z zasiągu fundacji S. Eto'o. Tak sobie na nich patrzyłem jak grają, jak się bawią piłką i zastanawiałem, czy za kilka lat jeden z nich nie będzie gwiazdą Barcelony. Niesamowite doznanie ;).

0

Woro1

W tekście nie wyjaśniam przyczyn fatalnej gry Barcelony, ani nie mówię o coraz mniejszych szansach na wyjście z grupy. Wyjaśniam natomiast z jakiego powodu Barcelona znajduje się w tabeli grupy F na trzecim miejscu, a nie na drugim, pomimo że ma lepszy stosunek bramek niż Rubin Kazań. Stąd uważam, że tytuł jest jak najbardziej adekwatny do treści.

Druga sprawa: czytaj całe zdania, a nie kawałki. Napisałem: "Może zaczniesz od docenienia pracy, pomysłu zasięgnięcia informacji u źródła zamiast przekazywania niesprawdzonych, tak jak czyni to większość obecnych portali." Jakbyś w swoim zaślepieniu przeczytał uważnie, to zrozumiałbyś, że chodziło mi nie o Ciebie, a o inne portale. W czasach gdy najważniejsza jest szybkość podania newsa, a nie jego jakość, niewiele portali dba o sprawdzanie informacji u źródła, czego fcbarca.com stara się przestrzegać.

I trzecia sprawa. Ja nigdzie Cię nie obraziłem, jedynie napisałem, że nieprawdopodobnie irytują mnie takie zachowania, jak Twoje. Dlaczego więc atakujesz mnie epitetem "chłopaku", mającym w Twoim mniemaniu wykazać moją indolencję intelektualną spowodowaną młodym wiekiem? Pozdrawiam, bez odbioru.

0

woro1

Zaproponuj proszę lepszy...

Nieprawdopodobnie irytują mnie takie zachowania, jak Twoje. Najważniejsze żeby się przyczepić, nie ważne o co i czy sensownie, ważne żeby zaistnieć. Może zaczniesz od docenienia pracy, pomysłu zasięgnięcia informacji u źródła zamiast przekazywania niesprawdzonych, tak jak czyni to większość obecnych portali. Nie, najlepiej doczepić się tytułu. Życie stałoby się prostsze, gdyby ludzie przestali wiecznie szukać problemów w innych. Że tak zacytuję popularną pozycję książkową: "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?".

0

Czy wie ktoś, gdzie można obejrzeć (oprócz N-ki) skróty z LM?

0

Panowie (i Panie?)

Po pierwsze Dmytro Chyhrynski nie może grać w Lidze MIstrzów.

Po drugie Czyhrynski i Milito pozostali w Barcelonie.

Po trzecie przyjęliśmy na stronie zasadę, że piszemy CZYHRYNSKI. Choć w różnych mediach i źródłach podają bardzo udziwnione wersje.

0

tomekh13

Pozwolę sobie zacytować co napisałeś: "Czy błąd po którym pada bramka jest gorszy od błędu, po którym gol nie pada?"

I odpowiem: Czy TY wiesz o co Ty pytasz? Jeśli masz odwiedziony kurek w rewolwerze, kierujesz go w kierunku innej osoby i wypalasz, po czym zabijasz kogoś to jesteś mordercą. Zakładając, że go nie trafiasz, jesteś tylko sądzony za próbę morderstwa. Widzisz analogię? Oczywiście Marquez miałby ocenę obniżoną tylko do 4, gdyby gol nie wpadł. Ale gol wpadł, jest to jego wina, na dodatek Barcelona prowadził tylko jedna bramką, więc straciła przez Meksykanina dwa punkty. Za morderstwo dokonane dostaje najwyższy wymiar kary.

0

rdam

BTW, my to nie Sport, staramy się być względnie obiektywni :D

0

rdam

Powiem Ci dokładnie jak wyglądała sytuacja. Zawsze po meczu rozmawiamy z bazqiem o zawodnikach. Każdy z nas ma taką tendencję do robienia sobie tabelek i pisania dużej ilości materiału w czasie meczów. Dzisiaj rano jak się zgadaliśmy przez telefon, to okazało się, że w wierszu "Xavi" żaden z Nas nie miał ANI SŁOWA. To nie zdarza się ogólnie w stosunku do jakiegokolwiek zawodnika, a tym jeśli to o Xaviego chodzi, więc z tego powodu uznalismy, że coś było nie tak i obniżyliśmy mu ocenę o 1. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ;) pozdr

0

0

jaco

Tu masz o języku Valenciano:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Język_walencki

Sam byłem w Barcelonie 10 dni, a zaraz później u koleżanki w Valencii mniej więcej tyle samo i powiem Ci, że języki są rzeczywiście bardzo podobne, a osoba u której mieszkałem (nie znam katalońskiego tylko podstawy kastylijskiego) mówiła, że są niemal identyczne. Andora z kolei jest przez Katalończyków uważana praktycznie za swoje terytorium, gdzie jeżdżą na tanie zakupy raz na jakiś czas. Pamiętam kilka rozmów na ten temat, ja mówiłem że niedawno tak było z Polską I Słowacją.

0

Swoja drogą Katalończycy bardzo lubią Polaków za podobieństwo w historii obu narodów. Za dążenia niepodległościowe, za chęć wyrwania się spod reżimu (w przypadku polaków- Rosja). Rozmawiałem z Katalończykami o tym kilkukrotnie (tymi uświadomionymi) i gdy dowiadywali się, skąd jestem, zawsze się śmiali, że ich nazywają w pozostałych częściach Hiszpanii Polacos. Jest wiele teorii na to i napisałem nawet wstępnie artykuł o tym. Postaram się niedługo go opublikować.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?