Szumi
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
11 obserwujących
0 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Challenger
Z całością Twoich rozważań na temat Katalonii i Katalończyków się zgadzam, a przynajmniej uznaje Twoją rację.
Jednakże chciałbym powiedzieć jedną rzecz odnośnie Twojego wstępu do tekstu : Polskie media stoczyły się. Nie jest to tak, że tylko polskie media ciągną w dół. Media na całym świecie obecnie przeżywają okres kompletnej degrengolady jakości. Powodem takiego stanu rzeczy jest Internet. Panuje bylejakość, natychmiastowość, pisanie na czas. I to dotarło, jak i wiele innych pozytywnych i negatywnych wzorców, z Zachodu i zza oceanu ze sporym poślizgiem czasowym.
0
Tomo1989
Skoro Ty oglądałeś tylko skrót i się wypowiadasz, to może ja będę czytał co trzeci wyraz Twojej wypowiedzi i stwierdzę, że masz beznadziejną składnię zdania?
0
atixavi
Spoko, wszystko z Tobą i Twoja Operą dobrze, był błąd :)
0
damiando10
1) Nie stosujemy ocen połówkowych.
2) Wpisanie Twoich ocen bez uzasadnienia kompletnie mija się z celem. Jest to dokładnie opisane we wstępie.
0
jordi13
Poczytaj Karola Maya (Old Shatterhand-możesz znaleźć jego biografię na wikipedii, Old Firehand) albo Alferda Szklarskiego (cz. III sagi o Tomku Wilmowskim :"Tomek na wojennej ścieżce"). Dorzucić do tego można jeszcze parę niefikcyjnych postaci, ale nie przypomnę sobie teraz ich nazwisk (na pewno jeden uczestniczył w bitwie nad Little Big Horn).
Poza tym to miała być taka hiperbola. Każdy wie, że Iniesta nie jest Indianinem, tak samo jak i to, że nie istnieje wartość "jednego zlatana".
0
msiera
Jak powiedz mi w 33 sekundy obejrzałeś filimik, który trwa 4:16???
0
czarna wołga
Mam wrażenie, że jesteś osobą, która onanizuje się obrażaniem innych. Co do Twojej widzy i wyjątkowości- zawsze najłatwiej być ekspertem przed szklanym monitorem. Poza tym Twoją wypowiedzią spuszczam kurtynę milczenia.
0
rdam
Skoro tak nalegasz to powiem w telegraficznym skrócie. Zdobyłem adres mailowy Leszka Orłowskiego wykazując się moim nieprzeciętnym intelektem, szukając tam, gdzie inni nie pomyśleliby że można szukać [wybacz z odrobinę kreacji wlanego PR-u]. Skontaktowałem się poprzez e-mail, okazało się później, że Leszek nie odbiera na oficjalnej skrzynce pocztowej maili częściej niż raz na dwa tygodnie, więc już myślałem, że po prostu nie jest zainteresowany. Następnie ja przez dwa tygodnie nie odwiedzałem skrzynki, bo byłem na urlopie. Jako, że ja jestem z Łodzi, a dowiedziałem się pokątnie że nagrania C+ odbywają się w Warszawie, próbowałem zgrać to w czasie z moim wyjazdem na wystawę z okazji 110-lecia Barcelony, gdy robiłem relację na stronę z tego wydarzenia. Niestety wtedy się nie udało.
Summa summarum po miesiącu spróbowaliśmy się umówić na weekend 25-27 września, gdyż byłem akurat w stolicy. Wywiad przeprowadzony został w siedzibie C+, tuż przed meczem z Malagą. Nawet przez moment nie było mowy o pieniądzach. Okazało się, że Pan Orłowski to jest mów mi po prostu Leszku. Poświęcił mi prawie godzinę czasu, w sumie wywiad jest bardzo okrojoną wersją naszej rozmowy. W między czasie zadawał również mi pytania, rozmawialiśmy i innych zespołach La Liga, ale wywiad publikowany na stronie jest skompensowany do zjadliwych rozmiarów i okrojony do tematyki Barcelony.
Mam nadzieję, że Cię zadowoliłem ;P
0
@tanake
Wybacz, ale to co mówisz zakrawa na kpinę. W komentarzach poniżej niektórzy mówili, że aż za dużo podaje różnych ciekawych informacji, a Ty zarzucasz mu z kolei zbytnią wstrzemięźliwość w ilości podawanych informacji? Nie lubisz go słuchać- Twoja decyzja/ odczucie. Ale twierdzenie o jego niewiedzy jest po prostu niesprawiedliwe. Codziennie czytuję różne hiszpańskie źródła , oglądam w (nie tylko do tłumaczeń artykułów na stronie), w każdy weekend oglądam 2-3 mecze La Liga i uważam się za fascynata Primera Division, ale przy Panu Orłowskim odpadam w przedbiegach.
@jaco78
Jak wyżej. (tanake). Poza tym- jak sądzisz skąd Pan Orłowski czerpie swoją wiedzę? Z hiszpańskich gazet czy portali. Tak jak i my. Normalnym jest, że pewne rzeczy się powielają. Ale jednocześnie nie rozumiem twierdzenia Twojego i paru innych osób. Pan Leszek wręcz niejednokrotnie zalewa Nas informacjami, które nie wiadomo skąd wziął, bo ciężko jest je znaleźć. Poczytaj Hiszpańskie muchy.
Ponadto Pan Orłowski posiada wiedzę na temat całej La Liga. Ty/My wiemy dużo o Barcelonie czy Realu przez wzgląd na fascynację. Pan Leszek potrafi taką samą ilością informacji zalać Cie na temat Sevilli, Valencii, Atletico, Betisu, Villarreal czy nawet Getafe, Almerii lub Tererife.
@ anbiel , jaco78
Odpowiedź na to o czym rozmawiacie znajdziecie w drugiej części wywiadu.
0
Ban
Mówisz duet Borek/Kołtoń. Kiedyś byłem zafascynowany Borkiem. Mniej wiecej jak miałem lat 18 i moja wiedza o piłce była mówiąc delikatnie słaba. Na przestrzeni ostatnich paru lat sporo się naczytałem, napisałem, naoglądałem. I nie miałem dość długo do czynienia z oglądaniem na żywo Borka (który mi kiedyś imponował). Ostatnio oglądałem skróty z LM i usłyszałem jak powiedział m.in. o meczu Sevilli, że był rozgrywany na Sánchezie Pizjuánie oraz kilka innych błędów czysto merytorycznych, które postawiły mnie w stan osłupienia& Ogólnie poziom na Polsacie jest karygodny.
Moimi osobistymi idolami są oczywiście Pan Leszek & Laskowski, a ponadto Andrzej Twarowski & Rafał Nahorny prowadzący relacje na C+ z Premier League, którzy z kolei mają niesamowitą werwę i sypią dowcipami ala Monty Pyton.
0
gilbert3
Jest to Twoja prywatna opinia i nie zamierzam jej podważać.
Chciałbym jedynie zestawić ja z moją. Odkąd pierwszy raz usłyszałem Pana Leszka, byłem zachwycony sposobem prowadzenia przez Niego relacji z meczu. Może nie ma jakiejś werwy, typu Dariusz Szpakowski (którego prywatnie mówiąc nie potrafię za bardzo słuchać ze względu na brak merytorycznej wiedzy odnośnie piki nożnej oraz braki w elementarnym wykształceniu ojczystego języka), ale posiada nieprawdopodobną wiedzę na temat ligi hiszpańskiej. Sam obserwuję, czytam codziennie różne hiszpańskie źródła, oglądam w każdy weekend 2-3 mecze La Liga i uważam się za fascynata Primera Division, ale przy Panu Orłowskim odpadam w przedbiegach. A te wszystkie informacje dotyczące otoczki, są dla mnie śmietanką, esencją, kwintesencją Jego wiedzy.
0
Looky
Sława ma wielu ojców :P
0
rdam
Jakby Ci to powiedziec...? Tak! Tydzień czasu w sumie siedziałem nad tym :)
ravpelc
Zaraz będzie zmenione. Dzięki za uwagę.
0
das boot
"Alves rządzi na swojej pozycji niepodzielnie"- cyt. Wytłumacz mi, kto znim rywalizuje? Xavi też rządzi. I Messi. I VV. Są niezastąpieni na swoich pozycjach w Barcelonie.
0
hubymess10
Skoro nie masz czasu czytać, to pewnie masz go niedostatek. Tym bardziej powinieneś docenić pracę włożoną w takie podsumowanie, a nie się od razu niekonstruktywnie czepiać.
BtW, przepraszam za wrogość, postąpilem niegodnie :) Pozdrawiam
0
MrKluska
Czysto subiektywnych. Nie będzie to tytuł przyznawany co miesiąc. Będą różne inne, czekam na propozycje szumino@wp.pl :)
0
hubymess10
BRAWO!!! Zaistniałeś w społeczności internetowej. Jesteś rekordzista jeśli chodzi o czas czytania. 3,5 minuty taki tekst- to robi wrażenie.
Czas dodania tekstu: 22:49:16
Czas Twojego postu: 22:52:59
A co do zawartości merytorycznej Twojego przekazu: to jest podsumowanie września. Maxwell asystował w meczu z Almerią, rozegranym 3 października. Zresztą napisane to jest we wstępie. CZYTAJ, później komentuj, nie odwrotnie.
0
maly20
Tworzę...Myślę, że dziś lub najpóźniej jutro się pojawi.
0
cwaniak
Ja jestem autorem ocen. Najpierw mnie obraziłeś, sugerując że jestem pseudokibicem. [cyt: "Dla mnie o wiele większym psedufanem jest ktoś, kto pisze frazesy typu najważniejsze są 3 punkty albo zwycięzców się nie osadza"], następnie nawymyślałeś wszystkim kibicom, że raz się cieszą z punktów, a innym razem doceniają styl gry. W drużynie, której się kibicuje zawsze szuka się pozytywów, a nie negatywów. Mamy to szczęście, że obecnie Barcelona daje nam i wyniki i piękną grę (przynajmniej z reguły). A Twoja sugestia "za moich czasów" jest żenująca. Wybacz, O Rabi, nie wszyscy muszą pamiętać czasy, gdy w lidze byliśmy na 14-15 miejscu w połowie sezonu. A zdanie ["A co mnie obchodzi, ile trofeów zdobyła ta drużyna"] jest jawną hipokryzją. Nie wierze, że rzeczywiście tak myślisz, bo gra się w piłkę dla osiągania sukcesów, a nie dla samego grania. Tak może być na przyszkolnym boisku.
ps Co do Twojego tekstu ["Jakby zwykły użytkownik napisal podobna ocenę (krytykę) w swoim komentarzu, zostałby wyzwany od sezonowcow przez samozwańczych prawdziwych kibiców Barcelony"], to chyba oczywistym jest, że mam swojego rodzaju przywilej wystawiając oceny. Zaręczam Ci, że wcale nie jest to łatwe, gdyż trzeba niezwykle uważnie oglądać mecz, notować, a ponadto obserwować opinie innych kibiców. Także prosiłbym o mniejszą brutalność w wypowiedziach. Jeśli chcesz pomóc w pracy na stronie, zapraszam do działu Współpraca, wtedy będziesz mógł się pochwalić swoja wiedzą na temat piłki nożnej. Zaręczam Ci, że krytyka jest najłatwiejszą rzeczą pod słońcem.
0
cules_since95
Powiem Ci tylko jedno, niejako na usprawiedliwienie: Nasza redakcji liczy naprawdę niewiele osób. Maile obsługuje jeszcze mniej, a wierz mi, że przychodzi na nią wiele wiadomości.
Nie wiem jak wyglądał sytuacja z Twoim @, ale sądzę, że z braku czasu po prostu nikt nie przeczytał i nie przeanalizował Twojego tekstu. Bądź druga opcja: ktoś go przeczytał, ale uznał, że jest zbyt...[tu wstaw coś z zarzucanych mu niedociągnięć] i w natłoku tłumaczeń, negocjacji, własnych zajęć, pisania podsumowania meczu, zapowiedzi, relacji live, Ligi Typerów itd nie odpisał czemu nie zostanie opublikowany.
0
cules_since95
Ja publikuję wszystko pod nickiem SZUMI. Myślę, że nie raz czytałeś. Moja krytyka była względnie konstruktywna, nie miałem zamiaru Cię obrazić. Po prostu wyraziłem swoje zdanie.
Infantylny, znaczy się przestawiasz wszytko w zbyt dużym uproszczeniu: Barca super, Real beee. Również Barcelona ma swoje niechlubne elementy w historii ,ale to nie czas, a przede wszystkim miejsce na polemikę na ten temat.
0
cules_since95
Artykuł czyta się "fajnie", jak każdy, który mówi o pozytywnych aspektach Klubu. Jednakże musze przyznać, że jest niezwykle infantylny. Jesli kibicujesz Barcelonie rzeczywiście tyle lat, to dziwi mnie Twój sposób pisania/ wypowiadania się.
Poza tym, poglądy na temat Realu, które prezentujesz, nie mogą być publikowane na największym polskim portalu dotyczącym Barcelony. Byłoby to propagowanie wśród młodych osób negatywnych wzorców kibicowania. NIenawiśc łatwo wzbudzić, brak szacunku (vide ostatnie zdanie)- również.
O wiele trudniej wzbudzić szeroko pojętą tolarację.
0
Challenger
Muszę przyznać, że mimo krytycznego podejścia do Twoich tekstów, często jestem zmuszony się z nimi zgodzić. Nawet jesli prawisz o oczywistych oczywistościach :P.
ps odnośnie-"Po pięciu latach w Serie A, trzech mistrzostwach i koronie króla strzelców, liga włoska doprawdy mogła się Szwedowi znudzić". De facto mozna nawet powiedzieć, że pięciu mistrzostwach Włoch. Niby dwa obebrali mu w efekcie afery Calciopoli, ale prawda jest taka, że wtedy Juve było najlepsze we Włoszech i Ibra był jedną z gwiazd drużyny.
0
hahahehe (jakze wspaniały i ambitny nick)
Piquenbauer zostało nadane w jedynym z hiszpańskojęzycznych serwisów.
0
Uznając zasadność argumentacji niektórych użytkowników postanowiliśmy obniżyć o 1 oceny trzem zawodnikom. Zachęcamy tym samym do KONSTRUKTYWNYCH wypowiedzi w przyszłości. Tak więc:
Valdés- 6
Alves - 7
Messi - 7
0
Looky
Wiem już kogo zatrudnie w przyszłości na dekoratora wnętrz :P
0
Dla wszystkich, którzy nie załapali: zdjęcia są w linkach.
[Zdania pogrubione, w kolorze brązowym]
0
nevar
Wybacz, ale to jest niestety brutalna prawda. Zwłąszcza dla osób z zewnątrz. Może i my, jako kibibe Barcelony, wiemy że Jeffren potrafi błysnąć, Pedro zagrać dobre spotkanie, ale tak naprawdę większość z Nas jedynie łudzi się że Nasza ławka jest wystarcająco długa i głęboka...Ja osobiście jestem przerażony tym co się działo w czasie marcato i nie wiem jak zarząd tak olbrzymiego klubu mógł popełnić tak straszne kadrowe pomyłki...zwłaszcza w kontekście ilościowym, choć i jakość np Dmytro czy Maxwella jest jeszcze do udowodnienia.
0
katalonix
17:32:57 minus 17:31:11 to daje 1:46.
W 106 sekund od pojawienia się niusa zdążyłeś go zauważyć, przeczytać, załadować filmiki, obejrzeć oraz dodać komentarz.
Gratuluję!!!
0
Marco87
Przepraszam, że się zagotowałem.Ale po tym jak spędzasz X czasu na pracę nad tekstem, a następnie po pół godziny otrzymujesz informacje zwrotną, ze jesteś nierzetelny, to krew zalewa.
Co do pieniędzy, to nigdzie nie znalazłem na oficjanej stronie Espanyolu żadnej konkretnej kwoty.
Jeśli chodzi o Wikipedię, to nigdy nie używam jej jako źródła finalnego, a jedynie potwierdzające dana informację. Choć uważam, że wciąż zyskuje na jakości i rzetelności.
pozdrawiam