Szumi
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
11 obserwujących
0 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Marco87
Wiem, że masz tendencje do oceniania ludzi przez pryzmat swojej osoby. NIe pobrałem akurat danych z wikiepedii, choć przyznaję że w tym wypadku wyczytałem to nie na oficjalnej stronie Espanyolu.Swoją drogą, jeśli dobrze rozumiem, sam ntychmiast chcialeś sprawdzić powyższą daną rónież posługując się tym jakże 'nieprofesjonalnym medium'...
Poza tym powiem Ci coś jeszcze , choć z całą pewnością to wiesz. Najłatwiej w życiu jest krytykować innych. Napisanie tego typu tekstu, z wyszukaniem w źródłach danych i sprawdzeniem ich w kolejnych zajmuje mi kilka godzin. Po czym pojawia się Marco87 i wyłapuje jeden błąd, dzieki któremu moze zaistnieć. Przepraszam, ale nie cierpie takich zachowań.
Jenoczesnie potwierdzam, że jest to dana nieoficjalna i zmieniam w tekście.
0
Jeśli p. Kumidor mówi, że będziemy mogli wejśc, to tak jest. To on jest organizatroem wystawy.
A pytoneyro jest z Penyi, więc też raczej nie rzuca słów na wiatr. Ja też jade do Warszawy o 7 rano z Łodzi i nie chciałbym na darmo podrózować :)
0
cules999
Zmień psychiatrę, bo ten Cię oszukuje...
Ps Mam nadzieję, że na rozpoczęciu roku nie patrzyli na Ciebie zbyt dziwnie?Wybacz im, w końcu nie zawsze widzi się koszulkę Barcelony i korki do garnituru i białej koszuli...
Ale są i pozytywy: Wszyscy już wiedzą, że jesteś Cule. Prawdziwym Cule, przez duże "C".
I gdzież nam, zwykłym sezonowcom, ludziom jak Challenger czy niżej podpisany, do stania w jednym szeregu z takim Cule, jakim jesteś Ty.
SZUMI
0
blaugranacule19
Przeczytaj treść niusa oraz niusa o reszcie zawodników Barcelony.
Po pierwsze Argentzna jest na miejscu 4., ktre daj awans na Mundial.
Po drugie Portugali wciąż ma szansę na drugie miejsce w grupie, gdyż traci jedynie trzy punkty do Węgier (z którymi gra jeszcze dwa mecze) i 2 punkty do Szwecji.
0
Miało być śmiesznie ;) i chyba jest śmiesznie :)
0
Nadmiar sarkazmu szkodzi! Zwłaszcza ,że może być opacznie zrozumiany...
0
Mnie osobiście zszokowało, że w pierwszym koszyku jest Milan, a w drugim Inter i Juve, skoro Milan skończył rozgrywki na 3. miejscu, Juve na 2. a mistrzem był Inter.
Jeśli z kolei współczynniki UEFA są wylicznae za kilka sezonów, to o ile jeszcze rozumiem, że Juve jest niżej niż Milan czy Inter (degradacja w Calciopoli, brak dodatkowych punktów), to kompletnie nie rozumiem faktu, że Milan jest wyżej niz Inter. Przecież w zeszłym sezonie Milan nie grał nawet w LM!
0
Panowie bartusS, Zaleś
Dokładnie 24 osoby zdążyły przeczytać newsa, zanim zmieniłem lewego na prawego ( co spowodowane było jedynie pośpiechem, jaki jest niezbędny przy takim newsie ;) ). Nie czepiajcie się tak strasznie, redaktor też człowiek :D
0
lukasoon15
Pierwszy Polak w BArcelonie? :P
0
czarna wołga
Mi on trochę przypoimna Kosowskiego:) niby wszstko ok, szybki, zdecydowany, ale z drugiej strony jeździec bez głowy i brakie umiejętności wyboru najlepszej opcji dla zespołu.
0
jarcy
1) Igor Akinfiejev, Miguel Moya, Rene Adler, Volkan Demirel, Marco Amelia, Robert Green- przy VV to są bramkarze anonimowi, bez żadnych osiągnięć i nie grający o najwyższe możliwe stawki na świcie.
2) "Nawet w nowym fotoreportażu na onet" - czy Ty naprawdę tak chcialeś napisać...?
0
Challenger
Żałuję, że nie pogadaliśmy w weekend o VV, bo chętnie zestawiłbym moją opinię z Twoją. Nie chce mi się wypisywać moich argumentów, powiem tylko, że wg mnie Valdes jest w absolutnym topie najlepszych bramkarzy na świecie, a jego dawne grzeszki nie mają nic do teraźniejszości.
I jeszcze jedno: ktoś powiedział,że obecnie nie ma bramkarza niepopełniającego błędów. A kiedy byli tacy? Dino Zoff,Gordon Banks, Sepp Maier,Peter Schmeiche,l Peter Shilton,Lew Jaszyn- oni też popełniali błędy, tylko że my tego nie pamiętamy (może oprócz Duńczyka).
0
RedDevil07
Dyskutował nie będę, bo nie jest to najlepszemiejsce na takie dywagacje. ALe mam pytanie: co jest w tym niusie nieobiektywnego? Sam go pisałem, staram się podchodzić rzetelnie do pracy, więc zielonego pojęcia nie mam o co Ci chodziło.
0
Czarna wołga / nowaczek 23
Na ogól wypowiadam się pisząc niusy,ale Wasza wymiana mnie naprawdę zainteresowała. Nowaczek, nie podaleś żadnych kontrargumentów do wołgi. O tych derbach, to nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodziło...
Wołga. Twoje wypowiedzi dość często wzbudzaja polemikę. Na ogól się z nimi nie zgadzam,ale tym razem przyznaje Ci rację: rzeczywiście w Hiszpanii gra jest brutalniejsza. Ostrzej, bardziej siłowo gra się w Anglii, Szkocji, nawet Danii, której ekstraklase miałem okazje oglądać. Ale obrońcy w Hiszpanii często faulują celowo tak, aby zrobić krzywdę. Podaleś dobre przykłady zawodników. We Włoszek fauluja duzo, ale 'delikatnie', żeby wybić z rytmu. W Anglii grają raczej barkiem, w powietrzu, zdecydowanie siłowo, dynamicznie. Podobnie zresztą w Francji,dlatego tak wielu zawodników z Ligue 1 sprawdza się w Premiership (Drogba, Anelka, Essien, Cisse, Malouda, Mekelele, Evra, Cantona itd). Natomast obrońcy w Hiszpanii grają często zbyt ofensywnie i powoduje to dużo ostrych fauli spowodowanych np. stratą piłki.
0
2bartek1 oraz rasputin23
Dlatego, że Marc Munieda gra w Juvenil A, a nie w Barcelonie B. Oznacza to, że nie był jeszcze w zeszłym sezonie w kadrze Barcy B, a dostał się do pierwszego składu :)
Potwierdznie:http://www.fcbarcelona.com/web/english/futbol/temporada_08-09/futbol_base/FCB_Juvenil_A.html
0
Dzięki wujo444, fcbarcelona.cat podała błędnie, a ja nie zwróciłem uwagi. Już zmienione ;)
0
El Barca en el terreno de juego= Barcelona na boisku.
El barca en los despachos= Barcelona w biurze (odniesienie do działań zarządu pracującego w biurach, a nie na boisku)
0
edit: Czy uważasz, że za 130 bramek Eto'o zasługuje na taki komentarz?
0
kurpinho
Jak nie masz nic do powiedzenia to na siłę nie próbuj. Nie uważasz, że za 130 bramek należy się Eto'o nie zasługuje na taki komentarz? Nawet jeśli piłkarsko Ci nie odpowiada. Valdes z kolei rozegrał ponad 300 spotkań, zdobył dwa Trofeo Zamora. Mógłbyś naprawdę okazać nieco szacunku...
0
edit: Rambli :)
0
Do wszystkich zainteresowanych
Byłem w tym roku w Barcelonie w najgorętszym okresie, czyli początek maja. Dokładniej od 9 maja. Trafiło się jak ślepej kurze ziarno, że Barcelona w tym czasie grała na Camp Nou o Mistrzostwo Hiszpanii z Villarreal (bo Real przegrał dzień wcześniej mecz). To co tam się dział jest nie do opisania. Ogólnie rozmawiałem z ludźmi, którzy byli socio i wcale nie dawało im to biletu na ten mecz, gdyż wszystkie rozeszły się wcześniej. Dzień przed meczem w kasach nie było już biletów, ale stali ludzie (tzw. Koniki) i sprzedawali. Ni cholery po angielsku, targ odbywała się za pomocą pokazywania sum na ekranach komórek J, gdyż mój hiszpański nie pozwalał mi na dogadanie się z panami z Katalonii :). Wynegocjowana kwota to 400 euro za dwa bilety i mniej nie było szans. A, jak zaznaczali, wieczorem będzie grał Real (ja próbowałem kupić koło 14-18 w sobotę, Real grało 20 w sobotę, mecz Barcelony był w niedzielę) więc ceny pójdą w górę. Osobiście liczyłem się z wydatkiem 100 euro na dwie osoby, gdyż tyle kosztują na najwyższe rzędy w meczach ligowych. Dzień później czatowałem przy stadionie od 10 (Real przegrał, więc mecz był o Mistrzostwo). W kasach rzeczywiście raz na pół godziny pojawiały się 2-4 bilet, czasem jeden od posiadaczy karnetów, którzy rezygnowali. Tylko chętnych było kilka tysięcy. Ostatecznie po wielu przygodach, których już nie będę opisywał, udało mi się kupić od innych koników za 350 euro dwa bilety, których wartość nominalna było po 50 euro J a Barca zremisowała i na Ramoli nie było fiesty&
Ale co się odwlecz to nie uciecze. Trzy dni później Barca wygrała Copa del Rey. Tego co się działo w Barcelonie nie da się opisać, musiałbym bardzo przydługi artykuł o tym napisać. Ale było NIEPRAWDOPODOBNIE do 3 ranoJ
0
Don Kiszon
Mój drogi. Otóż w źródle było napisane dokładnie tak jak przetłumaczyłem. Też mnie to zaskoczyło. Następnie patrzyłem jeszcze w dwóch miejscach i w trójce zwycięzców na trzecim miejscu raz podali Forlana i raz Xaviego. Wydaje mi się, że w drodze wyjątku komisja dała im miejsce trzecie ex aequo.
Jeśli masz się zamiar dalej czepiać, to podrzucę Ci temat. Messi dostanie dopiero nagrodę, a już jest zdjęcie? To zdjęcie jest z otrzymania nagrody Marca Leyenda 24 kwietnia tego roku.
0
Don Kiszon
Nie będę się już zasłaniał tym, że w oryginale na Mundo Deportivo był błąd i go po prostu nie zauważyłem. Ale powiem Ci jedno: Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Najłatwiejszym zajęciem na świecie jest napiętnowanie błędów innych, a samemu nie robienie nic. Bo tak łatwiej.
Zauważenie błędu jest OK, ale sposób przekazania go z Twojej strony woła o pomstę do nieba.
0
Do pytających o Capela
Diego Capel grał w sezonie 2000/2001 w młodzieżowej drużynie Barcelony, a następnie przeniósł się do Sevilli.
0
swis
Bardzo mozliwe, że masz rację. Co prawda próbowalem się tego doszukać teraz i nie znalazłem,ale brzmi prawdopodobnie. Jutro jeszcze poszukam gdzieś na angielskojęzycznych stronach.
pozdrawiam
0
bexley
Pisząc artykuł też próbowałem do tego dotrzeć. Podatek dochodowy teoretycznie wynosi 40% od kwoty powyżej 100 000 euro. Tak jest w większości miejsc w których szukałem informacji. Ale znalazłem również taką adnotację w jednym z portali, że piłkarze płacą 27%. Niestety nie jestem pewien i dlatego nie umieściłem tego w artykule.
Chociaż szczerze mówiąc jestem niemal 100-procentowo pewny, że 40% od nadwyżki powyżej 100 000 euro, czyli prawie całej kwoty u piłkarzy :) .
0
horang
Po pierwsze nie jest to forum.
Po drugie, nie wdając się w zawiłości lingwistyczne Twojej wypowiedzi, poćwicz pisanie w rodzimym języku, a jak nie to chociaż sprawdzaj pisownie w WORD-zie.
Po trzecie skończ obrażać osoby,które od lat informują Cię o drużynie, której (jak wnioskuję) kibicujesz.
0
Michas_13
Z takim językiem oraz brakiem czegokolwiek wnoszącego do dyskusji proponuję się po prostu nie wypowiadać.
0
Michas_13
Pisze się łaski.
maciexmkm
Dzięki za uwagę, poprawiłem już.
0
Jeśli chodzi o brak w powyższym zestawieniu takich zawodoników jak Fabregas, Ashley Cole, Aguero czy wielu innych proponuję zajrzeć na stronę www.sport.es i w zakładce zażalenia/skargi zamieścić stosowne sugestie...
NIe przesadzajmy, jeśli chcieliby zamieścić wszystkie nazwiska to nie wiem czy TOP100 by wystarczyło...