1

Karta powinna być nie karny. Fawelarz nie miał pomysłu i się położył.

0

@Image śmieszne jest to, że Vinicus jest tam teraz głównym aktorem. Jak któraś drużyna go wyłączała z gry, to Real nie był w stanie wygrać ani w ogóle zagrożenia stworzyć. Karlo wygląda jakby nie miał innego pomysłu na grę, co może się zemścić w późniejszej części sezonu

1

@Vempers 22 lata to już nie jest taki młody piłkarz, a do tego ma absolutny brak ambicji to trudno, żeby ktokolwiek go wymieniał jako potencjalnie ważnego w przyszłości zawodnika.

0

@pele1282 Pozdrawiam wszystkie Pantery śnieżne i życzę im sukcesów w życiu.

0

@Ascend Ale w kwestii aero/zawieszenia niewiele zmienili. Dalej to trudny do utrzymania pojazd z wąskim zakresem pracy, tutaj dużych różnic nie ma a za to jak na dłoni widać zmiany silnikowe, bo oni cholernie przyspieszyli na prostych, do tego stopnia że w Turcji z dużym ogromnym dociskiem robili wszystkich jak chcieli, jakby ktoś wpuścił bolid do wyścigu aut turystycznych, 15 km/h różnicy.
Teraz w USA mają aero zdolne utrzymać śliski i nierówny pierwszy sektor a potem wypruć na długiej prostej na +0,5 sekundy, takie przyspieszenie na prostych w trakcie sezonu nie jest normalne.
A FIA nawet się nie chce temu przyjrzeć. Z resztą z aero też mają strzał, bo na początku sezonu zgłosili uginające się skrzydło Red bulla, FIA w ciągu dwóch tygodni zmieniła całkowicie procedurę testową, sprawili że skrzydło które przechodziło testy nagle stało się nielegalne, włączyli jako punkt weryfikacji także obraz z kamer i kazali im przeprojektować w trakcie sezonu element ktory był legalny. Tymczasem w czerwcu Red bull zgłosił uginające się skrzydło Mercedesa, FIA powiedziała że przeprowadzi śledztwo i mamy prawie listopad a nic z tym nie zrobiono.
Z resztą z pit stopami było to samo, Mercedes sobie wymyślił, że są niebezpieczne a FIA jak piesek w kilka chwil zmieniła procedurę na kompletnie gównianą, powolną i zawodną (pit stop Verstappena na Monzy to nie był błąd ludzki tylko elektronika nie wykryła dokręcenia koła).

0

Ale F1 to jest obrzydliwy sport. Nie wiem co Mercedes im tam daje pod stołem, że tak mają wywalone na dziwne rzeczy jakie się wokół tego zespołu dzieją, ale jak pół sezonu byli na równi albo czasem ciut gorsi od Redbulla a nagle z dupy potrafią wykręcić 1 sekundę przewagi nawet mimo tego, że kierowca wpadł w poślizg a FIA nawet palcem nie chce kiwnąć, żeby przynajmniej zobaczyć co się stało z ich silnikami, że tam przyspieszyły.

2

@Yiamuiaijahaima Każdy co lepszy siedzi z kontraktem w jakiejś większej stacji, to ten internetowy gniot wziął kogo popadnie.

0

Mogliby jednakowoż przestać słodzić Gaviemu i oprócz pochwał i lukru dołożyć też trochę krytyki, bo Gaviemu do dojrzałej gry to brakuje wiele. Widać jego olbrzymie nieokrzesanie i brak doświadczenia, szczególnie przy odbiorach piłki bo każdy mecz śmierdzi asem kier i jednak powinno się trochę chłopaka temperować, aby jak najszybciej wykrzesać z niego cały ten potencjał który posiada.

0

@AbelKabel No i to jest prawidłowe działanie. Szczepionka uczy system odpornościowy zwalczania wirusa, jak ktoś jest na tyle chory, że jego system odpornościowy nie działa to i szczepionka nie zadziała.

3

@Gomcio A ja lubię. Chciał zrobić coś spektakularnego, mógł podjąć inną decyzję ale ma przynajmniej odwagę a nie jak reszta tych dziewczynek na boisku co będą w sytuacji sam na sam jeszcze podawać.

0

I to jest to, kombinacje z dupy. Czemu nie strzelają jak są na 5 metrze tylko jeszcze jedno podanko, jeszcze więcej podanek. Naweto Koeman się na to wkurza czyli im nie kazał tak grać a w sumie gramy tak jeszcze od czasów Enrique gdzie zamiast ładować to jeszcze więcej podanek.

1

@kryhaa Z Levante.

0

@MrCule_X De Jong ma bramkę, Boateng nie miał.

2

@Szpenser No, ma usta, nos, uszy, oczy, czoło, włosy. Prawie identyczni.

0

No ale po co te wrzutki co? Nie przystoi przecież, tylko przedzieranie się przez autobus środkiem, inne bramki się nie liczą.

1

@grzegorz12p Marnujesz. Idź poszukaj jakiejś drużyny która akurat jest na topie i wszystko wygrywa, takim się łatwiej kibicuje.

0

@Dankhog Mało ty ty widziałeś i mało wiesz. Real ma kasę z gry w piłkę nożną a nie ze sprzedaży ropy. Oddają zawodników do PSG za darmo? A wiesz może o tym, że PSG nie stać na żadnego z tych zawodników, bo ich przychody z gry w piłkę są o połowę niższe niż Barcelony a w jedno okienko dołożyli sobie 300 milionów obciążenia na kontrakty? A wiesz jak wyglądało śledztwo w sprawie złamania FFP przy ściągnięciu Mbappe i Neymara? Nie wyglądało w ogóle, komisja FFP miała dowody, ale dostali nakaz zaprzestania prac i wracania do tematu. I jeżeli lubisz, jak jakiś klub dzięki nielimitowanemu budżetowi - dzięki łapówką - poza jakąkolwiek kontrolą, może działać na zupełnie innych zasadach niż reszta, nie podlegając zupełnie prawom rynkowym, gdzie nie ma problemu zatrzymać piłkarza z rokiem kontraktu mimo że kupiec chce dać 200 milionów, gdzie nie ma problemu wywalić gościa na trybunę do końca kontraktu w ramach kary za chęć odejścia, gdzie bez żadnego nadzoru mogą wyciągnąć dowolną sumę i wykupić klauzulę dowolnego piłkarza, gdzie mogą sobie ściągnąć do drużyny 9 bramkarzy mimo że praktycznie nie zarabiają pieniędzy, gdy inne kluby muszą robić wyprzedaże, żeby zmieścić się w FFP a UEFA jest zdolna wyciągnąć jakieś nic nie znaczące brudy sprzed dekady byle postawić na swoim, to sorry, nie rozumiesz na czym polega uczciwa rywalizacja.

2

@Dankhog Real to prześcieradła i jak bym ich nie znosił, to jest to normalny i szanowany klub piłkarski. A mowa o PSG, szejkowskim śmietniku rozwalającym poprzez korupcje i lewe pieniądze piłkę nożną.

1

Marzenie, ale chciałbym, żeby RB się jeszcze odkuło a najlepiej jakby tak się poukładało, że Śmietniki odpadają z grupy.

1

@SirChuck Ale nie myl życia z Football Managerem... Skauci obserwują grę, sposób poruszania się, zachowanie na boisku ale nie są stalkerami, nie chodzą piłkarzom pod dom i nie sprawdzają przez okno do której piłkarz siedzi przy kompie. Dembele miał rewelacyjne wyniki w dużo trudniejszej lidze niż L1, miał świetne rezultaty w LM, ze zdrowiem też nie miał żadnego problemu a w Barcy połamał się po kilku dniach pobytu, i jak mieli to wykryć wcześniej?

0

@Chlebek23391 Nie ma racji bytu bo? Bo dynamika nie ta? No to masz dynamicznych, Desta co nie potrafi tam grać, środkowego obrońcę Mingueze który nie potrafi tam grać ale radzi sobie lepiej od Desta w defensywie i pomocnika Roberto który rusza się jak pociąg z węglem. Jest super, klasowy ale stary boczny obrońca to za mało żeby grać w Europie ale już bez jakiegokolwiek nominalnego zawodnika na tej pozycji da się żyć?

0

@NightShadow Ale Alves jeżeli miałby przyjść to nie byłby opcją długoterminową, nadzieją czy istotnym wzmocnieniem. Byłby zawodnikiem z dobrym zmysłem i doświadczeniem, które mógłby przekazać w treningach młodym kolegom, bo mimo swoich wad, od jego odejścia nie było w Barcelonie nikogo na tej pozycji. Dziś mamy sytuacje taką, że na boku obrony gra albo pomocnik albo środkowy obrońca bo nasz nominalny, młodociany boczny lepiej radzi sobie jako skrzydłowy. Tego stanu rzeczy nie zmienimy przez sezon czy dwa a też obecni zawodnicy nie mają kompletnie od kogo się uczyć. Alaves może by mocno nie pomógł ale i by nie zaszkodził a to już plus.

0

@bartoszek Ale co oni mogą twierdzić? Analizowałem powtórkę klatka po klatce, z 3 różnych kamer. Na każdej widać dwie rzeczy: Gaya nie dotknął nawet piłki natomiast dotknął nogi Fatiego.
https://gfycat.com/pl/weeeveryballoonfish
Masz tutaj powtórkę, zatrzymaj sobie dokładnie na 14.87s i odpowiedz na pytanie: jak można "pięknie wybić" piłkę, skoro ta nie zmieniła nawet na milimetr swojego toru lotu a potem nagle przyspieszyła w zupełnie innym kierunku niż on ją "wybijał"? Odpowiedź jest banalna, Gaya nie trafił w piłkę, dlatego nie zmieniła toru lotu a potem poleciała w drugą stronę bo Fati ją strzelił tylko że strzał był fatalny bo chwilę wcześniej miał przyblokowaną nogę przez obrońcę.

6

@pluszek Cytując Najmana: Co ty pi*****isz człowieku. Fati nie zawadził nogą o ziemie, oddał strzał który był słaby bo przed strzałem zahaczył o nogę którą Gaya mu wstawił. Według Valencii Gaja odebrał piłkę, tylko dziwnym trafem on ją chciał wybić w zupełnie innym kierunku niż poleciała a przed uderzeniem Fatiego nawet o milimetr nie zmieniła toru lotu.
https://gfycat.com/pl/weeeveryballoonfish

6

@michelos Dlatego to nie ty siedzisz na VAR. Widziałeś pierwszy kontakt z piłką, tyle że on nie był pierwszy a co lepsze, nie było go w ogóle. Gaya z piłką się wyminął a jedyne co zrobił to zablokował nogę Fatiego.

2

No, ma rację. Sędzia robi to co ma ochotę, szkoda tylko że sytuacje mu się pomyliły, bo chyba miał na myśli brak kartki za faul taktyczny.
Co do karnego, no to trochę się kompromituje, szczególnie słowami "wszyscy zgadzają się, że odebrałem piłkę". Z tym zgadza się tylko on i ewentualnie jego koledzy z drużyny i trener który niczego nie widział, bo każda powtórka pokazuje, że jedyny kontakt jaki zaliczył, to kontakt z nogą Ansu, piłki nawet nie dotknął.

2

@bartoszek Wątpliwy bo? Gaya mówi, że odebrał piłkę mimo że jej nawet nie dotknął, wsadził nogę przed Fatiego, dlatego strzał był tak mizerny, bo Fati zanim strzelił to zahaczył się o nogę. To jest czysty faul i żadnej dyskusji być nie powinno, a racjonalność oceny świetnie pokazuje to, jak Gaya myśli że cokolwiek odebrał.

2

Coś co mnie mocno drażni to zbytnie komplikowanie sobie życia przez naszych piłkarzy. Często coś kombinują, jakieś cyrkowe sztuczki robią, próbują piętą zagrywać we własnym polu karnym, na bramkę zamiast walić i testować bramkarza, to chcą jeszcze podejść, jeszcze podać i wychodzi często fatalnie. Więcej prostych środków, mniej kombinatorstwa i będą nam te mecze szły.

1

@Batys Myślisz, że łatwo jest biegać przez 4 minuty?

2

@KrwawiaceoczyVEB Ansu. Dest miał wiele okazji a jeszcze więcej głupich błędów popełnił, bo mogliśmy zamknąć ten dużo wcześniej, gdyby potrafił przyjąć piłkę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?