Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Czemu niby taka wielka drużyna, a w obronie gramy po prostu jak dzieci z orlika? Serio, takie ogóry jak Espanyol potrafią mieć dobrą i ułożoną obronę, Barcelona jakby w życiu na treningach nie miała zajęć z obrony.
1
@AduŚ07 Rozegrał już dzisiaj mecz.
0
Jakby był karny po rzucie rożnym którego być nie mogło przez kilometrowego spalonego, to VAR może to cofnąć, czy jak sędzia dyktuje róg to kaplica?
1
@jutroIV Bo zwykły kowalski ma celność decyzji 50%, czyli raz trafi raz nie trafi, analiza VAR spalonego już ma troszkę większą skuteczność.
0
@MesQueUnClub96 W tym meczu już 3 razy wychodził 1v1 i nawet celnego strzału nie zaliczył.
0
@clyde Nawet Griezmann tylu sytuacji nie marnował.
2
Gdybyśmy tylko mieli mądrzejszy napad, to o wyniki byśmy się martwić nie musieli. Abde super wyczucie i drybling, tylko co z tego, jak reszta ofensywy stoi w polu karnym jak kołki i czekają na podania a obrona się ustawia i odcina. Więcej ruchu, wyciąganie obrońców ze stref i szybkie wbieganie na czyste pole, a oni staną w polu karnym i się gapią.
5
Araujo to powinien być wyceniany na przynajmniej 60 milionów. Gość już gra na poziomie światowym, potencjał większy od De Ligta i tylko kruche zdrowie, a wyceniany jest na 25 milionów.
1
Z bliska nabita, brak celowości ułożenia ręki a nawet naturalna przy wślizgu. Że powinien być karny? No powinien o ile przepisy ręki w obronie byłby jakkolwiek czytelnie zapisane.
1
@Fartlow Więc tak, oba telewizory są dobre, więc nie będzie różnic wynikających z jakości wykonania.
Warto jednak zwrócić uwagę, że LG ma strasznie gównianą konfigurację domyślną i trzeba się babrać z dostrojeniem kolorów. Z drugiej strony Samsungi lubią sprawiać problemy. Sam mam LG i Samsunga tyle że nie QLED a zwykły OLED. LG pracuje bez problemu, oprócz tego że nie dało się meczów oglądać bez strojenia bo tak dziwnie trawa wyglądała, Samsung za to potrafi gubić sieć WiFi stojąc koło routera (musiałem podpiąć na kabel), czasami zdarza mu się zwariować i przestawić na YT język na koreański (i to ponoć popularny błąd w Samsungach).
Ale jeżeli o samą różnicę technologiczną chodzi, to już kwestia gustu i zastosowania.
Do gier i oglądania TV za dnia będzie QLED. Nie dość, że wyższa częstotliwość odświeżania to jest odporny na wypalanie statycznych obrazów więc nie wypali ci się logo TVNu czy pasek z wynikiem meczu w FIFA. Do filmów, szczególnie wieczorem lepszy będzie OLED, ma lepszą czerń i lepszy HDR.
1
@Fartlow Konkretne modele by więcej powiedziały. I zastosowanie, jeżeli gry to częstotliwość jeżeli filmy to bez większej różnicy czy to będzie 60 czy 120 hz bo i tak filmy są w 24 k/s bądź ewentualnie na youtube 60 k/s.
0
@Maker0 Jak ktoś napisał, ponoć miał odszkodowanie na wypadek zwolnienia. Do tego możliwa zaległa pensja i nie wiadomo jak sprawa z odszkodowaniem do holenderskiego związku piłki nożnej, bo Komean ponoć sam opłacił karę za zerwanie umowy.
1
@KmN Tylko pamiętaj o pilnowaniu aktywnej karty graficznej, żebyś na AMD nie jechał.
0
Gdyby City miało tylko jakiegoś klasycznego wykończeniowca to PSG już by mogło poddać mecz. Tak żenująca gra tego zespołu, że ratuje ich tylko niechlujstwo strzałów podopiecznych Guardioli.
0
@Gibbon_FCB PSG z nikim by nic nie osiągnęło. Przecież to jest droga wydmuszka, piłkarze nie pasujący do niczego, kupowani na podstawie wartości rynkowej a nie profilu. Skład, którego nie da się ustawić choć wielu próbowało.
0
@Emhyr Nie widze takiej możliwości, żeby De Jong usiadł. On ma problemy z formą która jest do odbudowania bo nawet Koeman ją odbudował w zeszłym sezonie, jak mu odbuduje formę Xavi, to De Jong będzie kluczowym zaawodnikiem, który da nam dużo więcej niż Pedri czy Gavi będą w stanie dać w ciągu najbliższego sezonu czy dwóch. Być może pójdzie na rotacje i będzie mniej grał, bo jego forma może wynikać z zakatowania bo w ciągu 3 sezonów nie grał tylko z powodu kontuzji i zawieszenia a średni czas na boisku to 76, 88 i 86 minut czyli granie od dechy do dechy 3 lata z rzędu.
2
Depay niestety jest hamulcem ataku. Dalej brakuje nam 9 z instynktem, żeby wiedzieć gdzie i kiedy się ustawić i potrafić wykończyć.
0
Nasza ofensywa niestety jest boiskowo głupia jak but. Bardzo wszystko czytelne, zero zaskoczenia, nawet teraz dośrodkowanie Araujo celne, ładne tylko co z tego, jak bramkarz był ustawiony do przecięcia podania zanim Araujo w ogóle dobiegł z piłka do pola karnego. Brakuje przełamania schematów i palety decyzji, bo jak na razie to nawet nie spróbowaliśmy choćby oddać strzału z dystansu.
1
Strasznie słabe ujęcie kamery w tym meczu, kompletnie nie czuć dynamiki ruchu.
0
@DaPidejpi Goetze za mało meczów? Więcej od Reusa ma, tyle że trudno go liczyć, bo tylko 7 lat grał dla kadry, choć co istotne, przez te 7 lat zebrał 20 spotkań więcej niż Reus przez dekadę.
0
@avexavi Ozil, Khedira, Boateng mają po 9 lat w kadrze.
0
@Vebrol Kurde, chciałem zobaczyć kto u Niemców miał tylko jednego selekcjonera i dopiero dotarło do mnie, że Low już nie rządzi.
8
@zaiks Nudny jest dla kogoś, kto nie ma pojęcia na czym to polega.
1
@Mario96w Jest 5 rodzajów suchych i 2 rodzaje mokrych.
Chodzi o miękkość mieszanki gumy, po prostu czym twardsze opony tym gorsza przyczepność ale lepsza wytrzymałość.
Czyli po prostu czerwone opony to softy z najniższą żywotnością, żółte to pośrednie a białe to najtwardsze.
Wymieniłem tylko 3 a mówiłem o 5, bo po prostu na dany wyścig Pirelli wybiera 3 mieszanki różnej twardości spośród 5 modeli.
0
@Encore No ale właśnie maksymalizował ryzyko. Szansa na to, że Verstappen zabrałby mu P1 na bardziej nagrzanym torze jest większa niż to, że ktoś się rozbije a obsługa toru niczego nie ogarnie.
2
@Encore IQ nic do rzeczy nie ma, po prostu był pewny tego jak mocną ma maszynę, bo jakby wyjechał za innymi to miałby lepsze warunki na torze i lepszy czas a postanowił jechać sam na zimnym asfalcie.
1
Prawdę mówiąc, cieszę się że w La Liga mamy takich sędziów a nie jak w F1. Tam to jest kuriozum, abstrakcja i kompromitacja za kompromitacją.
Wczoraj w kwalifikacjach jechało 3 kierowców za sobą w kolejności - Bottas, Sainz i Verstappen. Wszyscy trzej zostali wezwani do sędziów po tym jak nie zwolnili na żółtych flagach, które wywołał Gasly urywając sobie skrzydło i przebijając oponę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Gasly stał w jednym miejscu przez długi czas, mimo to na torze nikt nie włączył systemów ostrzegawczych, które wyświetlają żółtą flagę na tablicach świetlnych, na ekranie w bolidzie i informują dźwiękiem w słuchawkach kierowców. Jedynym objawem flagi był chłopak machający z jakiejś budki. Więc już tutaj FIA spieprzyła do maksimum wszystko co mogła spieprzyć, ale flaga to flaga a przepisy to przepisy, więc się posypały kary.
I tu kolejne xD ze strony FIA. Wszystko działo się na przestrzeni minuty (bardzo długi czas w trakcie którego nikt nie włączył systemów), jak mówiłem w kolejności
1. Bottas dostał 3 miejsca kary
2. Sainz nie dostał żadnej kary, bo uznali że nie było flagi
3. Verstappen dostał 5 miejsc kary za podwójną żółtą flagę.
Czaicie? W ciągu kilkudzisięciu sekund, w sprawie jednego, niezmiennego zdarzenia, bo Gasly sam dojechał do miejsca w którym się zatrzymał i już nie ruszył, 3 zawodników dostało 3 różne werdykty sędziowskiego i to nie w stopniu narastającym bo było: Lekka kara > brak kary > Najcięższa kara.
Kolejna wielka kompromitacja FIA w tym sezonie.
4
@Rewolucja123 Pomyliłeś zmianę z efektem miotły. Pre-sezon z Juventusem czy pierwszy mecz ligowy z Sociedad też się świetnie pokazały, dając wrażenie pełnej kontroli i formy a jak się potem potoczyło to każdy wie. A dziś było podobnie, Barcelona wyszła, przez 30 minut grała świetnie ale jak zwykle brakowało wykończenia, potem zgasła a na końcówkę straciła całkowicie kontrolę nad meczem, zmiany defensywne i fartowne wywiezienie kompletu punktów.
Jak dla mnie o Xavim kompletnie nic ten mecz nie mówi, debiut z sukcesem ale rywal jest po prostu ogórem który i tak sprawił masę trudności, spotkanie bez historii i do zapomnienia, jednak jak miałbym po samej grze ocenić i zgadnąć kto siedzi na ławce trenerskiej, to nie potrafiłbym powiedzieć czy to Xavi, Barjuan czy Koeman.
0
@gorgota
0
@Emhyr Odważne stwierdzenie, że oni w ogóle tam oglądają grę własnej drużyny choćby.