Z ciekawości sprawdziłem najlepszych zawodników z Top7 lig Europy pod względem różnych statystyk (kluczowe podania, dryblingi w przeliczeniu na mecz, itd).
Kluczowe podania: 1. Adam Maher: 5 2. Dusan Tadić: 4 3. Neymar, Kevin de Bruyne, Toni Kroos, Filip Djuricic: 3,8 4. Bruno Fernandes, Thomas Müller: 3,6 5. Daichi Kamada: 3,4
Dryblingi: 1. Neymar: 5,5 2. Rodrigo de Paul, Adama Traore: 3,8 3. Allan Saint-Maximin, Kylian Mbappe: 3,6 4. Nelson Semedo: 3,5 5. Jack Grealish: 3,4
Najczęściej faulowany: 1. Neymar: 5,3 2. Oussama Tannane: 4,4 3. Andrea Belotti: 4,3 4. Carlos Valenzuela: 4,2 5. Angelo Fulgini: 4,1
@TylkoBarca7273 Ciężko powiedzieć, czy dałby radę, ale progres w ciągu ostatnich 12-16 miesięcy naprawdę ogromny. Już w tym sezonie pewnie pogra w Barcy B. Moim zdaniem najbardziej utalentowany lewy obrońca w La Masii. W ciągu 10-15 miesięcy powinien być blisko pierwszej drużyny. Tutaj pisałem o nim więcej:
@Striker Pomocnik w stylu box-to-box. Świetna technika, warunki fizyczne, potrafi przytrzymać piłkę, minąć kilku zawodników, dobrze radzi sobie w grze na jeden kontakt. Do tego dochodzi bardzo mocne uderzenie z dystansu i umiejętność zagrywania długich piłek. Poradzi sobie na każdej pozycji w linii pomocy. Profil Pogby/Yaya Toure.
@KacperVEB Debiut w sumie bym chciał zobaczyć w tym sezonie. Ale jeśli chodzi o regularne dawanie mu szans, to uważam, że jego czas jeszcze przyjdzie. I to pewnie już w kolejnym sezonie.
@Striker Ogólnie, czy w tym sezonie? W tym sezonie rozegrał tylko jeden mecz, bo tylko jeden grała Barca B i wyglądał naprawdę solidnie. Podoba mi się jego dojrzałość w grze, wykorzystywanie warunków fizycznych do chronienia piłki i wywalczania rzutów wolnych. Wciąż musi pracować nad podejmowaniem decyzji i czasami szybciej oddawać piłkę, ale potencjał jest oczywisty. Jeśli chodzi o moją opinię na temat jego wszystkich występów w Barcy B, to jestem zadowolony. W play-offach był jednym z najlepszych graczy rezerw.
Ângelo Gabriel z rocznika 2004 (15 lat, 10 miesięcy i 4 dni) zadebiutował wczoraj w pierwszej drużynie Santosu. Został najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w Brasileiro. Młodszy nawet niż sam Pele.
@Yoshi94 Świetna nadinterpretacja. Gratuluję. Ale możliwe, że faktycznie po wejściu lepiej zanotować jedno podanie, niż narazić drużynę na stratę bramki i podejmować złe decyzje. Ale przecież 'próbował', jasne. Nie mam zamiaru bronić Griezmanna, ale po prostu nie zasłużył na ocenę, bo nie było co oceniać. Dembele z kolei zapracował na to, by ją obniżyć.
@G9 Naprawdę nie widzisz różnicy między wejściem Dembele a Griezmanna? Naprawdę??? Co z tego, że jeden miał sześć podań, a drugi jedno? Griezmann po wejściu zanotował jeden kontakt z piłką, był niewidoczny, nic nie zepsuł. Strata Dembele o mało nie skończyła się bramką Realu, dodatkowo po wejściu podejmował złe decyzje. Nie sądziłem, że to będzie trzeba tłumaczyć.
@pax Dzięki za rzeczową opinię. Jak zawsze w sumie. :) Chciałem docenić Desta i dlatego zdecydowałem się dać 7, chociaż bardziej odpowiednie mogłoby być 6,5, jednak połówki wciąż nie są widoczne, a moim zdaniem było lepiej niż na '6'. Z Ansu sprawa wygląda podobnie.
@neeed W tym sezonie zagrał tylko jeden mecz. Tydzień temu pojawił się od pierwszych minut w pojedynku z Gimnastikiem i moim zdaniem był to mocno przeciętny występ.
Hiszpańskie media podają, że Robert Navarro zagra dzisiaj w wyjściowym składzie Realu Sociedad, który ma spore braki kadrowe. Robert dwa lata temu odszedł z La Masii do Monaco, gdzie został najmłodszym debiutantem w historii. Po roku jednak wrócił do Hiszpanii i aktualnie bardzo dobrze radzi sobie w Sociedad. W La Masii był jednym z moich ulubionych piłkarzy i bardzo żałowałem, że odchodzi z klubu. Liczę, że dzisiaj zobaczymy go w grze.
@adamm13 Przede wszystkim Trincão w Bradze miał wolną rolę i sporo miejsca na skrzydle. W Barcelonie o to obecnie będzie miał bardzo ciężko i jego sytuację utrudnia fakt, że Messi został w klubie. Jeśli Leo faktycznie by odszedł, to Portugalczyk miałby łatwiej o grę. Wspominałem o tym w artykule na jego temat i też miałem wątpliwości na jego temat, ale obecnie trzeba wstrzymać się z opiniami, że będzie niewypałem. Trzeba dać mu czas, bo umiejętności ma chłopak duże.
@Kwiatek67 Możliwe, że bardziej by pasował. Z tym mogę się zgodzić, ale na wyciąganie wniosków i stwierdzenie, że Trincão będzie niewypałem jest obecnie za wcześnie. Na takie opinie będzie czas po tym sezonie, obecnie jest moim zdaniem za wcześnie.
@adamm13 Ale ja nie uważam się za największego eksperta. Nic z tych rzeczy. :) Po prostu śmieszą mnie stwierdzenia, że Trincão będzie niewypałem, a chłopak zagrał tylko raz od pierwszych minut i nie miał jeszcze wystarczająco dużo czasu, żeby pokazać swoje umiejętności.
@Kwiatek67 Trincão rozegrał w Barcelonie 141 minut i tylko raz pojawił się od pierwszych minut, ale najwięksi eksperci La Rambli już uważają, że będzie niewypałem. :DD
Youssoufa Moukoko rozegrał w tym sezonie 4 mecze, w których strzelił 13 bramek i zanotował 1 asystę. 15 lat i obecnie dla niego gra w drużynie U-19 stała się zbyt łatwa. Od 19 listopada będzie mógł zadebiutować w Bundeslidze i Lidze Mistrzów i jestem pewny, że na jego debiut w pierwszym zespole BVB nie będziemy czekać długo. Bezpośredni udział w bramce w tym sezonie notuje średnio co 26 minut. Fenomen.
Moukoko jest fanem Barcelony i Messiego. Jego kontrakt z BVB wygasa 30 czerwca 2022 roku i uważam, że powinniśmy być gotowi do jego pozyskania w odpowiednim momencie. Liczę, że zagra w Barcy.
@Khajio Pokazuję pazurki? Co masz na myśli? Zdaję sobie sprawę, że większość nie zna tych zawodników albo nie widziała ich w grze i mnie to nie dziwi, bo nie każdy w taki sposób interesuje się młodymi zawodnikami. Normalna sprawa.
@Khajio W dobrym, bo wymieniłem raczej mniej popularne nazwiska. :) Sam nie widziałem wszystkich w grze, ale mimo wszystko znaczną większość i uważam, że warto się nimi zainteresować.
6
Z ciekawości sprawdziłem najlepszych zawodników z Top7 lig Europy pod względem różnych statystyk (kluczowe podania, dryblingi w przeliczeniu na mecz, itd).
Kluczowe podania:
1. Adam Maher: 5
2. Dusan Tadić: 4
3. Neymar, Kevin de Bruyne, Toni Kroos, Filip Djuricic: 3,8
4. Bruno Fernandes, Thomas Müller: 3,6
5. Daichi Kamada: 3,4
Dryblingi:
1. Neymar: 5,5
2. Rodrigo de Paul, Adama Traore: 3,8
3. Allan Saint-Maximin, Kylian Mbappe: 3,6
4. Nelson Semedo: 3,5
5. Jack Grealish: 3,4
Najczęściej faulowany:
1. Neymar: 5,3
2. Oussama Tannane: 4,4
3. Andrea Belotti: 4,3
4. Carlos Valenzuela: 4,2
5. Angelo Fulgini: 4,1
Przechwyty:
1. Fabien Centonze: 5,3
2. Francesco Acerbi: 5,2
3. Josuha Guilavogui: 4,3
4. Koray Günter: 4
5. Jeremiah St. Juste, Laurent Koscielny: 3,8
Podania:
1. Marco Verratti: 98,6
2. Thiago Silva: 95
3. Gabriel Magalhães: 94,8
4. Manuel Akanji: 91,3
5. Mats Hummels: 90,8
Straty:
1. Jordan Ayew: 5,3
2. Andrej Galabinov: 4,7
3. Vangelis Pavlidis, Gyrano Kerk, Matheus Cunha, Diangana, Sterling: 3.8
4. Franck Ribery, Walterson: 3,7
5. Moussa Diaby: 3,5
Wszystkie liczby podane w przeliczeniu na mecz.
0
@TylkoBarca7273 Ciężko powiedzieć, czy dałby radę, ale progres w ciągu ostatnich 12-16 miesięcy naprawdę ogromny. Już w tym sezonie pewnie pogra w Barcy B. Moim zdaniem najbardziej utalentowany lewy obrońca w La Masii. W ciągu 10-15 miesięcy powinien być blisko pierwszej drużyny. Tutaj pisałem o nim więcej:
https://www.fcbarca.com/95973-alejandro-balde-najbardziej-utalentowany-lewy-obronca-w-la-masii.html
1
@Striker Pomocnik w stylu box-to-box. Świetna technika, warunki fizyczne, potrafi przytrzymać piłkę, minąć kilku zawodników, dobrze radzi sobie w grze na jeden kontakt. Do tego dochodzi bardzo mocne uderzenie z dystansu i umiejętność zagrywania długich piłek. Poradzi sobie na każdej pozycji w linii pomocy. Profil Pogby/Yaya Toure.
Tutaj pisałem więcej:
https://www.fcbarca.com/94008-ilaix-moriba-kim-jest-drugi-najmlodszy-strzelec-bramki-dla-barcy-b-od-czasu-sezonu-2006-07.html
3
@KacperVEB Dobry skrzydłowy. Cieszę się, że przez ostatni rok zrobił duży progres. Mógłby być opcją na skrzydło, ale wciąż wiele pracy przed nim.
3
@KacperVEB Debiut w sumie bym chciał zobaczyć w tym sezonie. Ale jeśli chodzi o regularne dawanie mu szans, to uważam, że jego czas jeszcze przyjdzie. I to pewnie już w kolejnym sezonie.
4
@Striker Ogólnie, czy w tym sezonie? W tym sezonie rozegrał tylko jeden mecz, bo tylko jeden grała Barca B i wyglądał naprawdę solidnie. Podoba mi się jego dojrzałość w grze, wykorzystywanie warunków fizycznych do chronienia piłki i wywalczania rzutów wolnych. Wciąż musi pracować nad podejmowaniem decyzji i czasami szybciej oddawać piłkę, ale potencjał jest oczywisty. Jeśli chodzi o moją opinię na temat jego wszystkich występów w Barcy B, to jestem zadowolony. W play-offach był jednym z najlepszych graczy rezerw.
0
@TylkoBarca7273 Oby nie, ale zbytnio by mnie to nie zdziwiło. :)
5
Ângelo Gabriel z rocznika 2004 (15 lat, 10 miesięcy i 4 dni) zadebiutował wczoraj w pierwszej drużynie Santosu. Został najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w Brasileiro. Młodszy nawet niż sam Pele.
0
@G9 Więc wytłumaczyłem i to nawet dwukrotnie. Zdania nie zmienię.
5
@Yoshi94 Świetna nadinterpretacja. Gratuluję. Ale możliwe, że faktycznie po wejściu lepiej zanotować jedno podanie, niż narazić drużynę na stratę bramki i podejmować złe decyzje. Ale przecież 'próbował', jasne. Nie mam zamiaru bronić Griezmanna, ale po prostu nie zasłużył na ocenę, bo nie było co oceniać. Dembele z kolei zapracował na to, by ją obniżyć.
13
@G9 Naprawdę nie widzisz różnicy między wejściem Dembele a Griezmanna? Naprawdę??? Co z tego, że jeden miał sześć podań, a drugi jedno? Griezmann po wejściu zanotował jeden kontakt z piłką, był niewidoczny, nic nie zepsuł. Strata Dembele o mało nie skończyła się bramką Realu, dodatkowo po wejściu podejmował złe decyzje. Nie sądziłem, że to będzie trzeba tłumaczyć.
7
@pax Dzięki za rzeczową opinię. Jak zawsze w sumie. :) Chciałem docenić Desta i dlatego zdecydowałem się dać 7, chociaż bardziej odpowiednie mogłoby być 6,5, jednak połówki wciąż nie są widoczne, a moim zdaniem było lepiej niż na '6'. Z Ansu sprawa wygląda podobnie.
2
@Tomo1989 Które dokładnie są nieobiektywne i dlaczego tak uważasz?
1
@El dominatore 3,5, ale połówki niestety nie są jeszcze widoczne.
5
Widzę, że połówki dalej nie są widoczne. Busquets i Frenkie: 3,5, a nie 4. Albie i Coutinho dałem 4,5.
https://www.fcbarca.com/mecz/7951/fc-barcelona-real-madryt-cf/oceny-za-mecz
1
@adi7adi8 Oby nie.
7
PSG U-19 pokonało dzisiaj Caen U-19 3:2. Xavi Simons z hattrikiem asyst. Łącznie 7 goli i 8 asyst w ostatnich siedmiu meczach.
1
@neeed W tym sezonie zagrał tylko jeden mecz. Tydzień temu pojawił się od pierwszych minut w pojedynku z Gimnastikiem i moim zdaniem był to mocno przeciętny występ.
12
Hiszpańskie media podają, że Robert Navarro zagra dzisiaj w wyjściowym składzie Realu Sociedad, który ma spore braki kadrowe. Robert dwa lata temu odszedł z La Masii do Monaco, gdzie został najmłodszym debiutantem w historii. Po roku jednak wrócił do Hiszpanii i aktualnie bardzo dobrze radzi sobie w Sociedad. W La Masii był jednym z moich ulubionych piłkarzy i bardzo żałowałem, że odchodzi z klubu. Liczę, że dzisiaj zobaczymy go w grze.
1
@KacperVEB https://gmsrp.cachefly.net/images/19/11/21/ee0b3dffa17de948394daef7617b8972/690.jpg
Prezent od Messiego, w tle tort w barwach BVB i Barcelony. :)
1
@adamm13 Przede wszystkim Trincão w Bradze miał wolną rolę i sporo miejsca na skrzydle. W Barcelonie o to obecnie będzie miał bardzo ciężko i jego sytuację utrudnia fakt, że Messi został w klubie. Jeśli Leo faktycznie by odszedł, to Portugalczyk miałby łatwiej o grę. Wspominałem o tym w artykule na jego temat i też miałem wątpliwości na jego temat, ale obecnie trzeba wstrzymać się z opiniami, że będzie niewypałem. Trzeba dać mu czas, bo umiejętności ma chłopak duże.
1
@Kwiatek67 Możliwe, że bardziej by pasował. Z tym mogę się zgodzić, ale na wyciąganie wniosków i stwierdzenie, że Trincão będzie niewypałem jest obecnie za wcześnie. Na takie opinie będzie czas po tym sezonie, obecnie jest moim zdaniem za wcześnie.
3
@adamm13 Ale ja nie uważam się za największego eksperta. Nic z tych rzeczy. :) Po prostu śmieszą mnie stwierdzenia, że Trincão będzie niewypałem, a chłopak zagrał tylko raz od pierwszych minut i nie miał jeszcze wystarczająco dużo czasu, żeby pokazać swoje umiejętności.
2
@Kwiatek67 Jasne, jasne. Opinia po tym jak raz zagrał od pierwszych minut. W porządku. :))
20
@Kwiatek67 Trincão rozegrał w Barcelonie 141 minut i tylko raz pojawił się od pierwszych minut, ale najwięksi eksperci La Rambli już uważają, że będzie niewypałem. :DD
26
Youssoufa Moukoko rozegrał w tym sezonie 4 mecze, w których strzelił 13 bramek i zanotował 1 asystę. 15 lat i obecnie dla niego gra w drużynie U-19 stała się zbyt łatwa. Od 19 listopada będzie mógł zadebiutować w Bundeslidze i Lidze Mistrzów i jestem pewny, że na jego debiut w pierwszym zespole BVB nie będziemy czekać długo. Bezpośredni udział w bramce w tym sezonie notuje średnio co 26 minut. Fenomen.
Moukoko jest fanem Barcelony i Messiego. Jego kontrakt z BVB wygasa 30 czerwca 2022 roku i uważam, że powinniśmy być gotowi do jego pozyskania w odpowiednim momencie. Liczę, że zagra w Barcy.
1
@Khajio Pokazuję pazurki? Co masz na myśli? Zdaję sobie sprawę, że większość nie zna tych zawodników albo nie widziała ich w grze i mnie to nie dziwi, bo nie każdy w taki sposób interesuje się młodymi zawodnikami. Normalna sprawa.
2
@SergioTomas Nie zrozumiałeś komentarza..
0
@kamilkrycha A gdzie ja napisałem, żeby postawić tylko i wyłącznie na takich zawodników?
2
@Khajio W dobrym, bo wymieniłem raczej mniej popularne nazwiska. :) Sam nie widziałem wszystkich w grze, ale mimo wszystko znaczną większość i uważam, że warto się nimi zainteresować.