Chciałem szybko dodać, że wystąpiły małe problemy techniczne i nie dało się wystawić jeszcze połówek. Nie były one widoczne w artykule. Lenglet i Jordi Alba mieli otrzymać ocenę 8,5, a Frenkie 5,5. Musiałem je zmienić i zdecydowałem się odpowiednio na 8 i 5. U Ansu kusiła '10', ale to jeszcze nie ten moment i ta dycha byłaby mocno naciągana. Oby niedługo faktycznie zasłużył na najwyższą notę. :)
Pedri przekonał Koemana. Holender widzi go gotowego do gry na wielu pozycjach, a w Barcelonie nadal są zaskoczeni jego chęcią do nauki i tym, jak szybko się uczy. Klub wierzy, że Pedri może w Barcelonie wyznaczyć erę. [MD]
Sezon ligowy powrócił i powracają także oceny za mecze. W tym sezonie najważniejszą zmianą jest powrót połówek, które moim zdaniem ułatwiały pracę i pomagały wystawić bardziej sprawiedliwą notę.
Polecam obejrzeć film "El hoyo", który znajduje się na Netflixie. Hiszpańska produkcja i moim zdaniem jak najbardziej udana. Może nie jest to filmowe arcydzieło, ale sam pomysł jest nietuzinkowy i wciąga od początku. Dodatkowo daje do myślenia, można znaleźć wiele metafor i można go intepretować na wiele sposobów.
@horang Nils sezon 2018/2019 miał słaby, ale trochę minut uzbierał. Dodatkowo był znakomity w poprzednim sezonie i gdy ostatnio pojawiał się w meczach Barcy B, to prezentował się naprawdę dobrze.
Lucas moim zdaniem w ostatnim sparingu Barcy B był bardzo dobry. W pierwszej połowie miał 2/3 niezłe prostopadłe podania i mógł mieć na koncie dwie asysty. Dodatkowo aż pięć razy faulowany. W drugiej połowie był bardziej cofnięty i miał więcej zdań defensywnych i nie był tak efektowny. Za sobą ma bardzo dobry sezon w Cartagenie, z którą wywalczył awans do LaLiga2. Chciał go pozyskać Tottenham, ale Pimienta namówił go do pozostanie. Będzie jednym z kluczowych graczy rezerw.
Ansu Fati w ostatnich 9 oficjalnych meczach w wyjściowym składzie strzelił 7 goli i wywalczył 2 rzuty karne. Te dwa wywalczone rzuty karne zostały zamienione na bramki, więc Ansu w ostatnich 9 meczach w pierwszym składzie był bezpośrednio zaangażowany w 9 bramek (bezpośredni udział średnio co 75 minut).
@Ansufati123 Tak, większy talent niż Pena. Puig był słaby, już go nie ma w rezerwach. Odnośnie wypożyczenia Inakiego nie ma jeszcze informacji. Collado nigdzie nie odszedł.
@Coutinho007 Nie. Moim zdaniem Mendes został zatrudniony tylko po to, żeby wynegocjować dla Ansu lepszy kontrakt. Fati nie ruszy się z Barcelony. Nie ma opcji, w to nie uwierzę.
@Ansufati123 Arnau Tenas to moim zdaniem najbardziej utalentowany bramkarz La Masii. Zdecydowany potencjał na pierwszy zespół, materiał na następcę ter Stegena i za kilka lat kapitana.
Lazar nigdy nie dostał Golden Boya, był z 2 albo 3 razy nominowany do tej nagrody i to po tym, jak przez większość sezonu był kontuzjowany. Będzie bramkarzem Barcy B w tym sezonie.
Juan Miranda aktualnie rozegrał w presezonie Barcy B 3 mecze (180 minut) i na koncie ma obecnie 4 asysty i 1 bramkę. Lewy obrońca notuje bezpośredni udział w bramce średnio co 36 minut. Liczę, że znajdziemy mu odpowiedni do rozwoju klub. Na rezerwy i 3. ligę jest zbyt dobry. Wciąż widzę w nim bardzo duży potencjał. Schalke nie było po prostu najlepszym klubem do rozwoju. Najlepiej jakby regularnie grał w LaLidze.
@Kengo Potwierdzenia brak. Może i dołączy do Girony, ale Collado ma podjąć decyzję w przyszłym tygodniu. Ma kilka innych ofert, w tym od Sampdorii i klubu z LaLigi.
@Trepyveb Jasne, że jest możliwe. W jeden rok (myślę, że nawet mniej by wystarczyło; koło 8-9 miesięcy) to jest spokojnie do zrobienia z odpowiednim planem treningowym i dietą.
Jeśli chodzi o wzmocnienie pozycji środkowego napastnika, to od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem sprowadzenia Richarlisona. Już poprzedni sezon miał bardzo dobry i wygląda na to, że ten będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu. Świetna technika, gra na jeden kontakt, uderzenie z dystansu, mocno pracujący w obronie, napastnik znakomity w kreacji. Zagra na każdej pozycji w ataku, a z Evertonem mamy dobre relacje. Cena mimo wszystko i tak byłaby duża. Zapewne koło 100 mln euro, ale moim zdaniem byłoby warto.
Zarówno Dest i Aaraons to piłkarze z dużym potencjałem, jednak uważam, że obaj nie są gotowi na Barcelonę. Jeśli Koeman chce na prawą obronę gotowego produktu, to raczej nie są to najlepsze opcje. Problem w tym, że na rynku transferowym obecnie nie ma zbyt wielu perspektywicznych prawych obrońców, których można wykupić za małą kwotę. Więc trzeba ryzykować, a Max i Sergiño to obecnie jedne z najlepszych opcji.
20
Chciałem szybko dodać, że wystąpiły małe problemy techniczne i nie dało się wystawić jeszcze połówek. Nie były one widoczne w artykule. Lenglet i Jordi Alba mieli otrzymać ocenę 8,5, a Frenkie 5,5. Musiałem je zmienić i zdecydowałem się odpowiednio na 8 i 5. U Ansu kusiła '10', ale to jeszcze nie ten moment i ta dycha byłaby mocno naciągana. Oby niedługo faktycznie zasłużył na najwyższą notę. :)
0
@Fizzy Womack Robią się. Spokojnie. :)
10
Komentarz usunięty przez użytkownika
90
Pedri przekonał Koemana. Holender widzi go gotowego do gry na wielu pozycjach, a w Barcelonie nadal są zaskoczeni jego chęcią do nauki i tym, jak szybko się uczy. Klub wierzy, że Pedri może w Barcelonie wyznaczyć erę. [MD]
10
@Hushovt Nie miał czasu na zdobycie...Trochę wyrozumiałości.
100
Na Białorusi odważnie stawiają na młodych. To się ceni.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/120355095_839779943457876_2156592621364657336_o.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=ca434c&_nc_ohc=-DP41miyfvYAX_1jXGf&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=a06dbb3e00239a0a9688e48fbf33edc0&oe=5F9856AA
30
Ansu Fati znalazł się w najlepszej '11' kolejki LaLigi według WhoScored. Najwyższa nota.
https://pbs.twimg.com/media/Ei_5ag-WoAEdiZ5?format=png&name=small
1
@Rust_Cohle Takie przyjemności dopiero po skończonym artykule. :P
9
@BarcaInfo Co najwyżej solidnie.
6
@Rust_Cohle http://www.quickmeme.com/img/22/224e92b9de9271510c9fff5d16934f8707889ad30e59e2c338e9333c338c4c6f.jpg
38
Sezon ligowy powrócił i powracają także oceny za mecze. W tym sezonie najważniejszą zmianą jest powrót połówek, które moim zdaniem ułatwiały pracę i pomagały wystawić bardziej sprawiedliwą notę.
0
@MesQueUnClub_87 Ponad rok czasu od premiery, ale dopiero teraz się natknąłem i obejrzałem dzisiaj. Dlatego też od razu polecam. :)
0
@Hasszz Oczywiście.
5
Polecam obejrzeć film "El hoyo", który znajduje się na Netflixie. Hiszpańska produkcja i moim zdaniem jak najbardziej udana. Może nie jest to filmowe arcydzieło, ale sam pomysł jest nietuzinkowy i wciąga od początku. Dodatkowo daje do myślenia, można znaleźć wiele metafor i można go intepretować na wiele sposobów.
Tutaj zwiastun:
1
@horang Nils sezon 2018/2019 miał słaby, ale trochę minut uzbierał. Dodatkowo był znakomity w poprzednim sezonie i gdy ostatnio pojawiał się w meczach Barcy B, to prezentował się naprawdę dobrze.
Lucas moim zdaniem w ostatnim sparingu Barcy B był bardzo dobry. W pierwszej połowie miał 2/3 niezłe prostopadłe podania i mógł mieć na koncie dwie asysty. Dodatkowo aż pięć razy faulowany. W drugiej połowie był bardziej cofnięty i miał więcej zdań defensywnych i nie był tak efektowny. Za sobą ma bardzo dobry sezon w Cartagenie, z którą wywalczył awans do LaLiga2. Chciał go pozyskać Tottenham, ale Pimienta namówił go do pozostanie. Będzie jednym z kluczowych graczy rezerw.
0
@horang Będą. :-)
7
Kurde, kiedyś to było. :D Ansu zachwyca w pierwszym zespole, a Nils Mortimer i Lucas de Vega w tym sezonie będą istotnymi zawodnikami Barcy B. :)
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-6238887#comment-6238887
98
Ansu Fati w ostatnich 9 oficjalnych meczach w wyjściowym składzie strzelił 7 goli i wywalczył 2 rzuty karne. Te dwa wywalczone rzuty karne zostały zamienione na bramki, więc Ansu w ostatnich 9 meczach w pierwszym składzie był bezpośrednio zaangażowany w 9 bramek (bezpośredni udział średnio co 75 minut).
13
Całą drugą połowę w dzisiejszym meczu Angers w Ligue 1 dostaje Mohamed Ali Cho z rocznika 2004.
0
@Ansufati123 Tak, większy talent niż Pena. Puig był słaby, już go nie ma w rezerwach. Odnośnie wypożyczenia Inakiego nie ma jeszcze informacji. Collado nigdzie nie odszedł.
3
@Coutinho007 Nie. Moim zdaniem Mendes został zatrudniony tylko po to, żeby wynegocjować dla Ansu lepszy kontrakt. Fati nie ruszy się z Barcelony. Nie ma opcji, w to nie uwierzę.
5
@Ansufati123 Arnau Tenas to moim zdaniem najbardziej utalentowany bramkarz La Masii. Zdecydowany potencjał na pierwszy zespół, materiał na następcę ter Stegena i za kilka lat kapitana.
Lazar nigdy nie dostał Golden Boya, był z 2 albo 3 razy nominowany do tej nagrody i to po tym, jak przez większość sezonu był kontuzjowany. Będzie bramkarzem Barcy B w tym sezonie.
6
@Coutinho007 Gorszy na pewno nie będzie.
14
Juan Miranda aktualnie rozegrał w presezonie Barcy B 3 mecze (180 minut) i na koncie ma obecnie 4 asysty i 1 bramkę. Lewy obrońca notuje bezpośredni udział w bramce średnio co 36 minut. Liczę, że znajdziemy mu odpowiedni do rozwoju klub. Na rezerwy i 3. ligę jest zbyt dobry. Wciąż widzę w nim bardzo duży potencjał. Schalke nie było po prostu najlepszym klubem do rozwoju. Najlepiej jakby regularnie grał w LaLidze.
0
@Kengo Potwierdzenia brak. Może i dołączy do Girony, ale Collado ma podjąć decyzję w przyszłym tygodniu. Ma kilka innych ofert, w tym od Sampdorii i klubu z LaLigi.
0
@Kengo Collado się nie wzmocnili.
7
Monchu i Pablo Moreno w wyjściowym składzie Girony na mecz z Sportingiem Gijon.
https://pbs.twimg.com/media/Ei2bnI1WkAEeBo8?format=jpg&name=900x900
4
@Trepyveb Jasne, że jest możliwe. W jeden rok (myślę, że nawet mniej by wystarczyło; koło 8-9 miesięcy) to jest spokojnie do zrobienia z odpowiednim planem treningowym i dietą.
9
Jeśli chodzi o wzmocnienie pozycji środkowego napastnika, to od jakiegoś czasu jestem zwolennikiem sprowadzenia Richarlisona. Już poprzedni sezon miał bardzo dobry i wygląda na to, że ten będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu. Świetna technika, gra na jeden kontakt, uderzenie z dystansu, mocno pracujący w obronie, napastnik znakomity w kreacji. Zagra na każdej pozycji w ataku, a z Evertonem mamy dobre relacje. Cena mimo wszystko i tak byłaby duża. Zapewne koło 100 mln euro, ale moim zdaniem byłoby warto.
22
Zarówno Dest i Aaraons to piłkarze z dużym potencjałem, jednak uważam, że obaj nie są gotowi na Barcelonę. Jeśli Koeman chce na prawą obronę gotowego produktu, to raczej nie są to najlepsze opcje. Problem w tym, że na rynku transferowym obecnie nie ma zbyt wielu perspektywicznych prawych obrońców, których można wykupić za małą kwotę. Więc trzeba ryzykować, a Max i Sergiño to obecnie jedne z najlepszych opcji.