6

@chudymc Na pewno nie Coutinho.

Jest Pjanić, Busquets, Frenkie de Jong i Puig. To oni będą stanowić trzon pomocy. A jest jeszcze Roberto, możliwe, że będzie też Pedri i Monchu. Wciąż nie wiadomo co z Ivanem i Vidalem. Moim zdaniem powinni odejść.

10

@umtiti Niech odchodzi, nie ma sensu go tu trzymać, bo jest kim grać w pomocy i jest też komu dawać szansę na grę. Niech kontynuuje karierę gdzie indziej.

7

@Bobo25 Widocznie mało czytałeś i wiesz o Pedrim. Chłopak jest skromny, co zresztą widać po jego stylu życia, wywiadach. Oceniasz jego skromność po jednym filmiku, który wstawił do mediów społecznościowych? Chłopak pokazał jak w wolnych chwilach przygotowywał się do dołączenia do Barcelony. Trenował na plaży, w rodzinnej miejscowości, gdzie mieszka z rodzicami. Rzeczywiście, celebryta.

No i potencjał Pedriego moim zdaniem jest większy niż Brahima. 17-latek jest już gotowy na grę w pierwszej drużynie. Brahim wtedy nie był.

5

@Dejvo Jeszcze nie w tym. Myślę, że w następnym presezonie weźmie udział.

10

@Bobo25 Bez przesady.

31

5

@slayer Moim zdaniem na tym etapie Balde wygląda lepiej niż Cucurella i Miranda. Większy potencjał. W grze w defensywie nie wygląda źle, ale wciąż jest to aspekt, w którym może wyglądać lepiej.

7

@Bisz Wszystko napisałem.

1

@Gomess Jeśli ktoś nie potrafi poprawnie napisać jego imienia, to fakt - kolejny.

7

Kaio Jorge (rocznik 2002) w wyjściowym składzie Santosu w pierwszym meczu Brasileiro w tym sezonie. Przeciwnikiem RB Bragantino. Bardzo dobrze zapowiadający się napastnik, wyróżniał się dość mocno na ostatnich Mistrzostwach Świata U17. Łączony już w Juventusem i Arsenalem. Warto obserwować. Od pierwszych minut także Soteldo z rocznika 1997, dobry skrzydłowy. Na ławce Tailson, który był blisko transferu do Barcelony, Sandry (2002) czy też Marcos Leonardo z rocznika 2003. W zespole gości do obserwacji na pewno Artur i Alerrandro.

1

@horang To już zależy co chce zamawiać i sprawdzam, gdzie jest najtaniej albo czy jest darmowa przesyłka.

Polecam te strony:

https://dobreziele.pl/
https://un-mate.pl/
https://ymt24.pl/
https://www.yerbamarket.com/
https://www.matemundo.pl/

2

Dzisiaj wreszcie wróciło Brasileiro. Przyznam, że stęskniłem się za meczami ligi brazylijskiej. Aktualnie za nami trzy rozegrane spotkania i dzisiaj odbędą się kolejne trzy. Zastanawiam się nad włączeniem pojedynku Santosu z RB Bragantino.

8

Wkrótce minie 20 miesięcy od momentu, od którego zacząłem pić Yerba Mate. Z ciekawości policzyłem ile różnych Yerb spróbowałem i na liczniku już 43 różne Yerby. A będzie ich jeszcze więcej. Złoty napój, poleciłbym go każdemu. :)

0

@messi564 Monchu najbardziej zasłużył z zawodników znajdujących się na ławce. Oby dostał minuty i oby do przerwy było co najmniej 2;0.

13

Neto, Junior, Iñaki Peña, Riqui Puig, Ansu Fati, Ronald Araujo, Monchu, Mingueza, Konrad, Reis i Jandro Orellana na ławce.

Jest kim postraszyć, nie ma co. :D Chciałbym zobaczyć debiut Jandro, Monchu albo Konrada. Ale zapewne żaden z nich nie wejdzie.

0

@myscooter To nie jest stwierdzenie.

22

Skład w stylu '3 strzały na bramkę do 60. minuty'. Liczyłem na Puiga od pierwszych minut, bo kogoś takiego nam potrzeba w pierwszym składzie. Przydałby się też skrzydłowy, a tu Ansu też na ławce. Oby Setien wiedział co robi. Pozostaje liczyć, że od pierwszych minut zobaczymy zaangażowanie i pełną motywację. Po awans!

1

@Dejvo Na YouTubie powinny być. Głównie z jakichś turniejów młodzieżowych.

0

@matirix20 @SeeleyBooth Może kiedyś tak było. To mogę przyznać. Jak zaczynałem interesować się La Masią, to wielu miało dla mnie ogromny potencjał. W tej chwili myślę, że potrafię w miarę rzetelnie ocenić potencjał i umiejętności danego zawodnika oraz to nad czym powinien pracować. Staram się obecnie podchodzić do tematu jak najbardziej obiektywnie.

5

@darek60 A Ty wierzysz we wszystko co podadzą media? Dodatkowo w te, które celowo uwzięły się na Dembele i potrafią doczepić się o to, że na mecz założył drogie okulary, a było pochmurno? Nie będę wspominał o innych pierdołach.

0

@SeeleyBooth Jest wielu. I tylko potencjał nielicznych bym ocenił na 10/10.

9

@darek60 Dembele pracuje na treningach, podobno wszystko idzie w dobrym kierunku, jest blisko powrotu do gry, ale i tak trzeba wbić szpileczkę.

11

Pablo Páez ‘Gavi’ wrócił do Ciutat Esportiva Joan Gamper, by przejść testy medyczne i rozpocząć przygotowania do nowego sezonu z Juvenilem A. Wkrótce Barcelona ogłosi przedłużenie z nim kontraktu.

Jeden z największych talentów w La Masii i jeden z najlepszych zawodników w canterze w tym sezonie. Przedłużenie z nim umowy będzie prawdopodobnie najważniejszą informacją tego lata w Masii. Świetny pomocnik. Od razu otrzyma bezpośredni awans z Cadete A do Juvenilu A. Potencjał 10/10 moim zdaniem.

https://pbs.twimg.com/media/Ee0w4s3WsAM9s_N?format=png&name=small

3

@JimMorrisonFCB Nie ma szans. Moim zdaniem obaj odejdą. Jeśli zostanie, to tylko jeden z nich.

27

Pedri, Francisco Trincão i Carles Aleñá zostają w pierwszym zespole. Z zespołem żegna się Rafinha, Todibo, Coutinho i Wague. Do pierwszej drużyny ma dołączyć Ansu Fati, Riqui Puig i Ronald Araujo. Przyszłość Monchu i Collado wisi w powietrzu, nie ma jeszcze decyzji. Presezon z pierwszą drużyną zrobi Miranda, Oriol i Matheus Fernandes. [Cadena SER]

0

@PatrychoO Bo odszedł? Jak on mógł!

10

Xavi Simons zadebiutował w dzisiejszym towarzyskim meczu PSG z Sochaux.

16

Monchu, Collado, Puig i Oriol Busquets. Czterech pomocników z rocznika 1999, których w przyszłym sezonie możemy oglądać w LaLidze. Puig zostanie w pierwszej drużynie i tam będzie dostawał regularnie minuty. A co z resztą? Pozostaje liczyć, że Barcelona znajdzie im odpowiednie kluby do rozwoju. Collado to moim zdaniem profil zawodnika, który byłby przydatny w wielu zespołach LaLigi. W Barcelonie moim zdaniem nie ma obecnie dla niego miejsca. Na skrzydle go nie widzę, a w linii pomocy nie zagwarantujemy mu odpowiedniej liczby minut. Monchu moim zdaniem jeśli odejdzie, to zrobi największy progres. Powinien wpasować się do niemal każdej drużyny, zagra na każdej pozycji w środkowej linii. Oriol pasowałby do drużyny, która lubi utrzymywać się przy piłce, wymieniać sporo podań. Kolejny rok i zdobywanie doświadczenia na pozycji pomocnika i środkowego obrońcy jest mu bardzo potrzebny. Zobaczymy co potem.

Monchu - Celta Vigo, Real Sociedad, Valencia, Getafe?
Collado - Celta Vigo, Betis, Granada?
Busquets - Betis, Celta?

0

@Coutinho007 Wiem, co podają. Ale w praktyce ten deal wygląda inaczej.

0

@Coutinho007 To tylko teoretycznie jest chyba wypożyczenie. Bo tak naprawdę jest zawodnikiem Betisu, ale możemy go odkupić za dość małe pieniądze.

No i Rafinha kilka sezonów temu w Celcie dawał radę. Fakt.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?