Jest Pjanić, Busquets, Frenkie de Jong i Puig. To oni będą stanowić trzon pomocy. A jest jeszcze Roberto, możliwe, że będzie też Pedri i Monchu. Wciąż nie wiadomo co z Ivanem i Vidalem. Moim zdaniem powinni odejść.
@umtiti Niech odchodzi, nie ma sensu go tu trzymać, bo jest kim grać w pomocy i jest też komu dawać szansę na grę. Niech kontynuuje karierę gdzie indziej.
@Bobo25 Widocznie mało czytałeś i wiesz o Pedrim. Chłopak jest skromny, co zresztą widać po jego stylu życia, wywiadach. Oceniasz jego skromność po jednym filmiku, który wstawił do mediów społecznościowych? Chłopak pokazał jak w wolnych chwilach przygotowywał się do dołączenia do Barcelony. Trenował na plaży, w rodzinnej miejscowości, gdzie mieszka z rodzicami. Rzeczywiście, celebryta.
No i potencjał Pedriego moim zdaniem jest większy niż Brahima. 17-latek jest już gotowy na grę w pierwszej drużynie. Brahim wtedy nie był.
@slayer Moim zdaniem na tym etapie Balde wygląda lepiej niż Cucurella i Miranda. Większy potencjał. W grze w defensywie nie wygląda źle, ale wciąż jest to aspekt, w którym może wyglądać lepiej.
Kaio Jorge (rocznik 2002) w wyjściowym składzie Santosu w pierwszym meczu Brasileiro w tym sezonie. Przeciwnikiem RB Bragantino. Bardzo dobrze zapowiadający się napastnik, wyróżniał się dość mocno na ostatnich Mistrzostwach Świata U17. Łączony już w Juventusem i Arsenalem. Warto obserwować. Od pierwszych minut także Soteldo z rocznika 1997, dobry skrzydłowy. Na ławce Tailson, który był blisko transferu do Barcelony, Sandry (2002) czy też Marcos Leonardo z rocznika 2003. W zespole gości do obserwacji na pewno Artur i Alerrandro.
Dzisiaj wreszcie wróciło Brasileiro. Przyznam, że stęskniłem się za meczami ligi brazylijskiej. Aktualnie za nami trzy rozegrane spotkania i dzisiaj odbędą się kolejne trzy. Zastanawiam się nad włączeniem pojedynku Santosu z RB Bragantino.
Wkrótce minie 20 miesięcy od momentu, od którego zacząłem pić Yerba Mate. Z ciekawości policzyłem ile różnych Yerb spróbowałem i na liczniku już 43 różne Yerby. A będzie ich jeszcze więcej. Złoty napój, poleciłbym go każdemu. :)
Skład w stylu '3 strzały na bramkę do 60. minuty'. Liczyłem na Puiga od pierwszych minut, bo kogoś takiego nam potrzeba w pierwszym składzie. Przydałby się też skrzydłowy, a tu Ansu też na ławce. Oby Setien wiedział co robi. Pozostaje liczyć, że od pierwszych minut zobaczymy zaangażowanie i pełną motywację. Po awans!
@matirix20@SeeleyBooth Może kiedyś tak było. To mogę przyznać. Jak zaczynałem interesować się La Masią, to wielu miało dla mnie ogromny potencjał. W tej chwili myślę, że potrafię w miarę rzetelnie ocenić potencjał i umiejętności danego zawodnika oraz to nad czym powinien pracować. Staram się obecnie podchodzić do tematu jak najbardziej obiektywnie.
@darek60 A Ty wierzysz we wszystko co podadzą media? Dodatkowo w te, które celowo uwzięły się na Dembele i potrafią doczepić się o to, że na mecz założył drogie okulary, a było pochmurno? Nie będę wspominał o innych pierdołach.
Pablo Páez ‘Gavi’ wrócił do Ciutat Esportiva Joan Gamper, by przejść testy medyczne i rozpocząć przygotowania do nowego sezonu z Juvenilem A. Wkrótce Barcelona ogłosi przedłużenie z nim kontraktu.
Jeden z największych talentów w La Masii i jeden z najlepszych zawodników w canterze w tym sezonie. Przedłużenie z nim umowy będzie prawdopodobnie najważniejszą informacją tego lata w Masii. Świetny pomocnik. Od razu otrzyma bezpośredni awans z Cadete A do Juvenilu A. Potencjał 10/10 moim zdaniem.
Pedri, Francisco Trincão i Carles Aleñá zostają w pierwszym zespole. Z zespołem żegna się Rafinha, Todibo, Coutinho i Wague. Do pierwszej drużyny ma dołączyć Ansu Fati, Riqui Puig i Ronald Araujo. Przyszłość Monchu i Collado wisi w powietrzu, nie ma jeszcze decyzji. Presezon z pierwszą drużyną zrobi Miranda, Oriol i Matheus Fernandes. [Cadena SER]
Monchu, Collado, Puig i Oriol Busquets. Czterech pomocników z rocznika 1999, których w przyszłym sezonie możemy oglądać w LaLidze. Puig zostanie w pierwszej drużynie i tam będzie dostawał regularnie minuty. A co z resztą? Pozostaje liczyć, że Barcelona znajdzie im odpowiednie kluby do rozwoju. Collado to moim zdaniem profil zawodnika, który byłby przydatny w wielu zespołach LaLigi. W Barcelonie moim zdaniem nie ma obecnie dla niego miejsca. Na skrzydle go nie widzę, a w linii pomocy nie zagwarantujemy mu odpowiedniej liczby minut. Monchu moim zdaniem jeśli odejdzie, to zrobi największy progres. Powinien wpasować się do niemal każdej drużyny, zagra na każdej pozycji w środkowej linii. Oriol pasowałby do drużyny, która lubi utrzymywać się przy piłce, wymieniać sporo podań. Kolejny rok i zdobywanie doświadczenia na pozycji pomocnika i środkowego obrońcy jest mu bardzo potrzebny. Zobaczymy co potem.
Monchu - Celta Vigo, Real Sociedad, Valencia, Getafe? Collado - Celta Vigo, Betis, Granada? Busquets - Betis, Celta?
6
@chudymc Na pewno nie Coutinho.
Jest Pjanić, Busquets, Frenkie de Jong i Puig. To oni będą stanowić trzon pomocy. A jest jeszcze Roberto, możliwe, że będzie też Pedri i Monchu. Wciąż nie wiadomo co z Ivanem i Vidalem. Moim zdaniem powinni odejść.
10
@umtiti Niech odchodzi, nie ma sensu go tu trzymać, bo jest kim grać w pomocy i jest też komu dawać szansę na grę. Niech kontynuuje karierę gdzie indziej.
7
@Bobo25 Widocznie mało czytałeś i wiesz o Pedrim. Chłopak jest skromny, co zresztą widać po jego stylu życia, wywiadach. Oceniasz jego skromność po jednym filmiku, który wstawił do mediów społecznościowych? Chłopak pokazał jak w wolnych chwilach przygotowywał się do dołączenia do Barcelony. Trenował na plaży, w rodzinnej miejscowości, gdzie mieszka z rodzicami. Rzeczywiście, celebryta.
No i potencjał Pedriego moim zdaniem jest większy niż Brahima. 17-latek jest już gotowy na grę w pierwszej drużynie. Brahim wtedy nie był.
5
@Dejvo Jeszcze nie w tym. Myślę, że w następnym presezonie weźmie udział.
10
@Bobo25 Bez przesady.
31
Pedri nadchodzi:
https://x.com/i/status/1292816454711218177
:)
5
@slayer Moim zdaniem na tym etapie Balde wygląda lepiej niż Cucurella i Miranda. Większy potencjał. W grze w defensywie nie wygląda źle, ale wciąż jest to aspekt, w którym może wyglądać lepiej.
7
@Bisz Wszystko napisałem.
1
@Gomess Jeśli ktoś nie potrafi poprawnie napisać jego imienia, to fakt - kolejny.
7
Kaio Jorge (rocznik 2002) w wyjściowym składzie Santosu w pierwszym meczu Brasileiro w tym sezonie. Przeciwnikiem RB Bragantino. Bardzo dobrze zapowiadający się napastnik, wyróżniał się dość mocno na ostatnich Mistrzostwach Świata U17. Łączony już w Juventusem i Arsenalem. Warto obserwować. Od pierwszych minut także Soteldo z rocznika 1997, dobry skrzydłowy. Na ławce Tailson, który był blisko transferu do Barcelony, Sandry (2002) czy też Marcos Leonardo z rocznika 2003. W zespole gości do obserwacji na pewno Artur i Alerrandro.
1
@horang To już zależy co chce zamawiać i sprawdzam, gdzie jest najtaniej albo czy jest darmowa przesyłka.
Polecam te strony:
https://dobreziele.pl/
https://un-mate.pl/
https://ymt24.pl/
https://www.yerbamarket.com/
https://www.matemundo.pl/
2
Dzisiaj wreszcie wróciło Brasileiro. Przyznam, że stęskniłem się za meczami ligi brazylijskiej. Aktualnie za nami trzy rozegrane spotkania i dzisiaj odbędą się kolejne trzy. Zastanawiam się nad włączeniem pojedynku Santosu z RB Bragantino.
8
Wkrótce minie 20 miesięcy od momentu, od którego zacząłem pić Yerba Mate. Z ciekawości policzyłem ile różnych Yerb spróbowałem i na liczniku już 43 różne Yerby. A będzie ich jeszcze więcej. Złoty napój, poleciłbym go każdemu. :)
0
@messi564 Monchu najbardziej zasłużył z zawodników znajdujących się na ławce. Oby dostał minuty i oby do przerwy było co najmniej 2;0.
13
Neto, Junior, Iñaki Peña, Riqui Puig, Ansu Fati, Ronald Araujo, Monchu, Mingueza, Konrad, Reis i Jandro Orellana na ławce.
Jest kim postraszyć, nie ma co. :D Chciałbym zobaczyć debiut Jandro, Monchu albo Konrada. Ale zapewne żaden z nich nie wejdzie.
0
@myscooter To nie jest stwierdzenie.
22
Skład w stylu '3 strzały na bramkę do 60. minuty'. Liczyłem na Puiga od pierwszych minut, bo kogoś takiego nam potrzeba w pierwszym składzie. Przydałby się też skrzydłowy, a tu Ansu też na ławce. Oby Setien wiedział co robi. Pozostaje liczyć, że od pierwszych minut zobaczymy zaangażowanie i pełną motywację. Po awans!
1
@Dejvo Na YouTubie powinny być. Głównie z jakichś turniejów młodzieżowych.
0
@matirix20 @SeeleyBooth Może kiedyś tak było. To mogę przyznać. Jak zaczynałem interesować się La Masią, to wielu miało dla mnie ogromny potencjał. W tej chwili myślę, że potrafię w miarę rzetelnie ocenić potencjał i umiejętności danego zawodnika oraz to nad czym powinien pracować. Staram się obecnie podchodzić do tematu jak najbardziej obiektywnie.
5
@darek60 A Ty wierzysz we wszystko co podadzą media? Dodatkowo w te, które celowo uwzięły się na Dembele i potrafią doczepić się o to, że na mecz założył drogie okulary, a było pochmurno? Nie będę wspominał o innych pierdołach.
0
@SeeleyBooth Jest wielu. I tylko potencjał nielicznych bym ocenił na 10/10.
9
@darek60 Dembele pracuje na treningach, podobno wszystko idzie w dobrym kierunku, jest blisko powrotu do gry, ale i tak trzeba wbić szpileczkę.
11
Pablo Páez ‘Gavi’ wrócił do Ciutat Esportiva Joan Gamper, by przejść testy medyczne i rozpocząć przygotowania do nowego sezonu z Juvenilem A. Wkrótce Barcelona ogłosi przedłużenie z nim kontraktu.
Jeden z największych talentów w La Masii i jeden z najlepszych zawodników w canterze w tym sezonie. Przedłużenie z nim umowy będzie prawdopodobnie najważniejszą informacją tego lata w Masii. Świetny pomocnik. Od razu otrzyma bezpośredni awans z Cadete A do Juvenilu A. Potencjał 10/10 moim zdaniem.
https://pbs.twimg.com/media/Ee0w4s3WsAM9s_N?format=png&name=small
3
@JimMorrisonFCB Nie ma szans. Moim zdaniem obaj odejdą. Jeśli zostanie, to tylko jeden z nich.
27
Pedri, Francisco Trincão i Carles Aleñá zostają w pierwszym zespole. Z zespołem żegna się Rafinha, Todibo, Coutinho i Wague. Do pierwszej drużyny ma dołączyć Ansu Fati, Riqui Puig i Ronald Araujo. Przyszłość Monchu i Collado wisi w powietrzu, nie ma jeszcze decyzji. Presezon z pierwszą drużyną zrobi Miranda, Oriol i Matheus Fernandes. [Cadena SER]
0
@PatrychoO Bo odszedł? Jak on mógł!
10
Xavi Simons zadebiutował w dzisiejszym towarzyskim meczu PSG z Sochaux.
16
Monchu, Collado, Puig i Oriol Busquets. Czterech pomocników z rocznika 1999, których w przyszłym sezonie możemy oglądać w LaLidze. Puig zostanie w pierwszej drużynie i tam będzie dostawał regularnie minuty. A co z resztą? Pozostaje liczyć, że Barcelona znajdzie im odpowiednie kluby do rozwoju. Collado to moim zdaniem profil zawodnika, który byłby przydatny w wielu zespołach LaLigi. W Barcelonie moim zdaniem nie ma obecnie dla niego miejsca. Na skrzydle go nie widzę, a w linii pomocy nie zagwarantujemy mu odpowiedniej liczby minut. Monchu moim zdaniem jeśli odejdzie, to zrobi największy progres. Powinien wpasować się do niemal każdej drużyny, zagra na każdej pozycji w środkowej linii. Oriol pasowałby do drużyny, która lubi utrzymywać się przy piłce, wymieniać sporo podań. Kolejny rok i zdobywanie doświadczenia na pozycji pomocnika i środkowego obrońcy jest mu bardzo potrzebny. Zobaczymy co potem.
Monchu - Celta Vigo, Real Sociedad, Valencia, Getafe?
Collado - Celta Vigo, Betis, Granada?
Busquets - Betis, Celta?
0
@Coutinho007 Wiem, co podają. Ale w praktyce ten deal wygląda inaczej.
0
@Coutinho007 To tylko teoretycznie jest chyba wypożyczenie. Bo tak naprawdę jest zawodnikiem Betisu, ale możemy go odkupić za dość małe pieniądze.
No i Rafinha kilka sezonów temu w Celcie dawał radę. Fakt.