1

@SamuraJack Myślę, że tak to będzie wyglądać. Kupimy prawego obrońcę, może będzie jakiś transfer do pomocy i Ferrran jednak zostanie.

10

Słów kilka o wczorajszym meczu Hiszpanii U-21 z Macedonią Północną U-21.

Ciężko wybrać najlepszego zawodnika w tym spotkaniu. Myślę, że wskazałbym na Hugo Guillamóna - środkowego obrońcę Valencii, który bardzo solidnie wyglądał w defensywie i w drugiej połowie imponował wyprowadzeniem piłki. Josep Martinez (bramkarz RB Lipsk; Las Palmas w zeszłym sezonie) na plus - zatrzymał rzut karny w końcówce. Hugo Duro też zasługuje na wyróżnienie. Odnośnie zawodników Barcelony:

Riqui Puig: Dobry występ, ale nie na swoim najwyższym poziomie. Nie dopatrzyłem się żadnych strat, pokazywał się do gry, cały czas aktywny, kilkukrotnie popracował w pressingu. Na pewno najlepszy w środku pola. Szkoda nieco za mocnego podania do Daniego Gomeza, bo mogło się to skończyć piękną asystą. W drugiej połowie wyróżnić trzeba moment, w którym w stylu Leo Messiego zaczął akcję w środku pola i zagrał na skrzydło i sam wszedł w pole karne. Piłka jednak nie doszła pod jego nogi. Szkoda.

Alena: Czasami mniej widoczny, kilka razy stracił piłkę, ale w kilku momentach mógł się podobać. Warto pochwalić za ładne prostopadłe podanie do Puiga, czy też świetne górne zagranie do Mirandy, które mogło skończyć się asystą.

Miranda: Ani słabo, ani dobrze. W pierwszej połowie mało widoczny, nie można wyróżnić nic ciekawego. W drugiej części na plus kilka niezłych dośrodkowań i z dwa odbiory. Ale to by było na tyle. Przeciętnie.

Pedri: Zagrał na prawym skrzydle i po wejściu dość szybko zanotował dwie straty. Żadnej groźnej akcji Macedonia po tym nie stworzyła i dość szybko Hiszpania odzyskała piłkę. Coś tam próbował, ale miał za mało czasu, by pokazać coś konkretnego. Mimo wszytko miał malutki udział w wywalczonym rzucie karnym (odegranie piętą przed inteligentnym prostopadłym podaniem Hugo Duro).

@Kuracjusz @Krzychuuuu14 @SemiYT @Keson

1

@Keson Pomyślę nad tym. Dzisiaj już nie dam rady usiąść do pisania, więc ewentualnie dopiero jutro po południu znajdę chwilę. Jeśli nie będę miał wystarczająco czasu, to napiszę tylko komentarz.

0

@Krzychuuuu14 Jasne. :)

2

@Kuracjusz Puig. Napiszę później (może dopiero jutro) dłuższy komentarz. Oznaczę Cię.

8

Ansu już na rozgrzewce. :))

0

@matirix20 Tak.

6

Skład Hiszpanii U-21 na mecz z Macedonią Północną:

https://pbs.twimg.com/media/EhAGziYWsAIcSyE?format=png&name=small

Jest Riqui, Alena i Miranda. Inaki Pena i Pedri zaczynają na ławce.


1

@kkbarca Digne był po prostu za słaby i tyle. Tak samo za słaby jest Firpo.

2

@kkbarca Digne grał tak samo jak Firpo.

7

@kkbarca "odwage ktora powodowala ze gral zupelnie bez strachu"

Że co proszę? :D

1

@szymonbarca10 Świetny pomocnik, mam duże oczekiwania. Za nim bardzo dobry sezon. W tym sezonie zagra w Cadete A i będzie mógł podpisać profesjonalny kontakt.

1

@szymonbarca10 Z młodszych sekcji można by jeszcze wielu wymieniać, ale gdybym miał oddać jeden typ, to powiedziałbym, że takim zawodnikiem będzie Lamine Yamal. Polecam zapisać nazwisko. Znakomity chłopak. Rocznik 2007.

1

@szymonbarca10 Ciężko przewidywać takie rzeczy u młodych chłopaków, ale spośród tych od rocznika 2001 do 2004, to wymieniłbym takich zawodników jak Pablo Gavi, Ilias Akhomach, Diego Almeida, Ilaix Moriba, Txus Alba, Alex Balde, Aleix Garrido czy Fabian Luzzi.

0

@Headliner9 Dzięki. :)

0

@JohnA Dzięki! :P

0

@joloskyy Pomyślę nad tym. Dzięki. :)

0

0

@JohnA Myślę, że nie. Jeśli się zdarzy, to z tymi, którzy odeszli z La Masii (np. Robert Navarro).

71

Jeśli by kogoś to interesowało, to zdecydowałem się założyć kanał na YouTubie. W przyszłości na pewno będę się starał publikować dłuższe filmiki z zawodnikami La Masii i Barçy B.

https://www.youtube.com/channel/UCq2b1zDjCMZ1klZiXWr-ylg?view_as=subscriber

4

@Tomo1989 Gratuluję nadinterpretacji. Brak słów.

114

Oho, zacznie się zaraz pojazd na Vidala, a tak naprawdę ma trochę racji w tym co mówi.

1

@Hubert102 Pozostaną tylko na chwilę. Żaden z nich nie zostanie w rezerwach na kolejny sezon.

0

@Hubert102 Wyraźnie napisałem.

0

@sonek Jasne, że szkoda. Powinni dostać szansę.

12

Ferran Martinez podaje, że Ilaix Moriba jutro rozpoczyna presezon z pierwszą drużyną. Rocznik 2003. Obecny będzie też Arnau Tenas, Sergio Akieme i Jorge Cuenca.

Collado, Monchu, Oriol Busquets i Miranda odejdą z Barcelony. Ten ostatni jest z kadrą Hiszpanii U-21.

24

Santi Cazorla już strzela brameczki dla Al-Sadd Xaviego:

https://x.com/i/status/1299762402960060418

15

0

@robsesh Cherki mówił, że jest kibicem Realu.

16

Dzisiaj dostał tylko 20 minut, a mógł mieć na koncie gola i asystę. Chłopak z rocznika 2003. Oby Real Madryt go nie zgarnął. Przed Wami Rayan Cherki.



Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?