14

Niżej pisałem o tym, że Barcelona powinna robić więcej transferów w stylu Pedriego, dlatego teraz wymienię kilku zawodników, którzy według mnie będą do wyjęcia za maksymalnie 25 mln euro, a mają bardzo duży potencjał.

- Thiago Almada (Vélez Sarsfield),
- Dominik Szoboszlai (RB Salzburg),
- Adam Hlozek (Sparta Praga),
- Marcos Paulo (Fluminense)
- Matías Palacios (San Lorenzo)
- Yari Verschaeren (Anderlecht)
- Filip Stevanovic (Partizan)
- Talles Magno (Vasco da Gama)
- Dario Sarmiento (Estudiantes)
- Nico Melamed (Espanyol)
- Luis Carbonell (Real Zaragoza)
- Caden Clark (New York RB)
- Édouard Michut (PSG)
- Yusuf Demir (Rapid Wiedeń)
- Matías Arezo (Atletico River Plate)
- Adam Karabec (Sparta Praga)
- Ísak Bergmann Jóhannesson (Norrköping)
- Pedro Brazão (Nicea)
- Pierre Dwomoh (Genk)
- Herculano Nabian (Vitoria Guimarães)
- Jun Nishikawa (Cerezo Osaka)
- Khvicha Kvaratskhelia (Dinamo Tbilisi)
- Aster Vranckx (KV Mechelen)
- Patrick de Paula (Palmeiras)

Nazwisk pewnie znalazłoby się znacznie więcej. Uważam, że za 25 mln udałoby się pozyskać także Gabriela Verona, który zdobył Złotą Piłkę na ostatnich Mistrzostwach Świata U-17. Kilku piłkarzy z tej listy było łączonych z Barceloną i pojawiały się informacje, że ich obserwujemy.

44

Chciałbym, aby Barcelona robiła więcej transferów w stylu Pedriego. Młody zawodnik, który wyróżnia się w dorosłym zespole i imponuje swoimi występami w lidze. Może być to i LaLiga2, liga spoza Top6 w Europie lub klub spoza Europy. Istotne jest to, żeby takiego piłkarza wypatrzyć dość szybko i sprawnie zapewnić sobie jego transfer. Pozyskanie Pedriego za 5 mln euro i pozostawienie go na cały sezon na wypożyczeniu w Las Palmas było znakomitą decyzją. Przez kolejne miesiące Hiszpan dojrzewał jako piłkarz, zdobywał doświadczenie i stał się kluczowym graczem w ekipie z Wysp Kanaryjskich. Po przybyciu do Barcelony był już gotowy na regularne otrzymywanie minut w pierwszym zespole. Czasami za 50 mln euro lepiej pozyskać 3/4 młodych zawodników, którzy wyróżniają się słabszych ligach czy też drużynach, niż kupować zawodnika za ponad 100 mln euro. Jest duża szansa, że z tych czterech zawodników wypali dwóch i wyjdziemy na plus, bo będziemy mogli mieć piłkarzy, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile zespołu. Nawet jeśli wypali tylko jeden, to i tak prawdopodobnie na tym zyskamy, a kolejnych trzech chłopaków możemy sprzedać i odzyskać zainwestowaną kwotę. Liczę, że skończą się u nas transfery za tak ogromne sumy i jeśli będzie trzeba wydać taką kwotę na zawodnika (bo czasami jest to nieuniknione), to będzie to transfer przemyślany. Oby w najbliższym czasie było u nas więcej myślenia na rynku, inwestowania w młodych i zdolnych, bo takich zawodników jak Pedri jest z pewnością więcej (przykładów można by wymieniać dość sporo). O młodym Hiszpanie w lipcu/sierpniu zeszłego roku słyszało bardzo mało osób. Głośniej zrobiło się, kiedy oficjalnie zadebiutował w LaLiga2 i momentalnie usłyszeliśmy, że Barca jest blisko jego pozyskania. Dlatego naprawdę duże brawa za ten transfer i liczę, że pójdziemy w podobnym kierunku. W ostatnim czasie podobną politykę transferową ma Manchester City, skauting Borussi, PSG, RB Leipzig czy United także działa podobnie.

1

@Grubson06 Wykręca świetne liczby w ostatnich meczach i podobno przerasta drużynę U-19 swoimi umiejętnościami. Wygląda na to, że wreszcie pokazuje swój potencjał. Bardzo mnie to cieszy i liczę, że dalej będzie sobie tak radził, ale nie wiem po co miałby wracać do Barcelony. Po pierwsze: Raiola znowu związany z Barceloną, po drugie nie ma dla niego miejsca, a po trzecie moim zdaniem mamy bardziej utalentowanych pomocników w La Masii. Chciał odejść, więc trudno. Życzę powodzenia.

6

@jedrek7000 Youssoufa Moukoko, a nie "Mokomboo". :D Tak, widziałem go w grze i moim zdaniem chłopak to fenomen. Co ciekawe przypomina mi samego Eto'o. Jest fanem Barcelony i Messiego, więc liczę, że będziemy gotowi do jego pozyskania w odpowiednim momencie.

13

17-letni Ísak Bergmann Jóhannesson zwrócił ostatnio moją uwagę. Rocznik 2003, a już regularnie gra w szwedzkiej lidze. W tym sezonie na koncie 4 gole i 10 asyst. Bezpośredni udział w bramce średnio co 138 minut, a występuje na pozycji pomocnika. Dla Islandii U17 10 bramek i 2 asysty w 13 meczach. Najlepszy asystent zespołu, jeden z najlepszych w punktacji kanadyjskiej i jeden z najmłodszych w całej lidze. Podobno już na celownikach wielu dużych klubów. W ostatnim czasie mówi się o Manchesterze United. Warto obserwować.

2

@Remi70 Był na wypożyczeniu i został wykupiony przez Romę za 11 mln euro. O nim napiszę w kolejnym podsumowaniu.

8

Zacząłem na Netflixie niedawno serial "Uwięzione" ('Vis a vis'). Kolejna hiszpańska produkcja i po 10 odcinkach myślę, że śmiało mogę polecić.


1

@kkbarca Jedna...

7

@Rewolucja123 Jasne, wciąż ma wiele do poprawy. Najlepsze w tym, że było tylko kilka meczów, w których pokazał swoją najlepszą wersję. W Juvenilu A robił dosłownie co chciał, a do drużyny wchodził w wieku 15 lat.

23

Ansu Fati w tym sezonie dla Barcelony rozegrał 5 meczów (294 minuty), w których strzelił 4 bramki, zanotował asystę i wywalczył rzut karny. Bezpośredni udział w bramce notuje średnio co 49 minut i dodatkowo miał udział w 43% trafień Barçy w tej kampanii.

1

@333tricampeones333 Nie jest piłkarzem rezerw. To, że Transfermarkt tak pokazuje nic nie znaczy.

94

Szybkie wyjaśnienie: cieszynka Ansu była dla jego starszego brata, który spodziewa się dziecka.

via Angel Perez z MD.

0

@jeyx77x W momencie, gdy odchodził nie był nawet najlepszym pomocnikiem Cadete A. Nie mówię już o byciu najlepszym zawodnikiem. Momenty błysku i świetnej formy przeplatał bardzo nieregularnymi występami. Potencjał na pewno był, Barcelona zaproponowała mu dobry kontrakt, dzięki któremu mógł liczyć na grę w Juvenilu A, ale zdecydował się odejść. Nie żałowałem jego odejścia, bo mamy w klubie większe talenty i bardziej utalentowanych pomocników. Obecnie widać, że Simons zaczyna grać na miarę swojego potencjału i robi to regularnie, co mnie bardzo cieszy, bo wciąż darzę go sympatią. Życzę mu jak najlepiej, ale odejście było dobre dla niego i prawdopodobnie dla klubu ze względu na odcięcie się od Raioli.

0

@Yoshi94 Tak, gra w zespole U-19. Jest też tam kapitanem.

13

@TylkoBarca7273 Nie jest nam do niczego potrzebny. Chciał odejść i aktualnie nie widzę możliwości powrotu.

5

@tbas Tak. Girona ma opcję wykupu za grosze, a my podobno nie mamy możliwości odkupienia. :D

19

Monchu w Gironie:

- 4 mecze
- 324 rozegrane minuty
- 1 gol
- 1 asysta
- 2,2 kluczowego podania na 90 minut
- 33 celne podania na 90 minut (75%)
- 1,9 odbioru na 90 minut
- 1,4 przechwytu na 90 minut
- 1,4 razy faulowany na 90 minut

Obiecujący początek.

2

Straszna kopanina w dzisiejszym meczu Barcy B. 5 albo 6 żółtych kartek w pierwszej połowie i mnóstwo fauli. Czuję, że ktoś tutaj wyleci z boiska. Będzie ciężko o zwycięstwo.

20

Griezmann dzisiaj zapewne na pozycji fałszywej dziewiątki, albo jako '10'. Zagra na swojej pozycji, więc oczekuję bardzo dobrego meczu. Niech pokaże na co go stać, po tym meczu nie będzie już wymówek.

Cieszy Pedri od początku, czuję że strzeli bramkę.

3

Ilaix Moriba vs. Cornellà:




Świetne wejście. Warto zwrócić uwagę, jak świetnie wykorzystuje swoje warunki fizyczne. Nie tylko po to, żeby zrobić sobie miejsce, ale też do wywalczenia fauli. Po wejściu faulowany aż 5 razy (wywalczył 2 żółte kartki).

5

Brian Peña swoim profilem przypomina mi nieco Coutinho. Świetna technika, bardzo dobry strzał z dystansu, dobry w grze na jeden kontakt, potrafi zgubić przeciwnika balansem ciała, a do tego to bardzo kreatywny zawodnik. Zagra i na skrzydle, i w środku pola. Ostatnio trenował z Barcą B. Rocznik 2002.


11

Rafinha w wyjściowym składzie PSG. Na ławce rezerwowych Xavi Simons i Kais Ruiz.

0

@kamilop Tak, świetny jest.

7

Caden Clarke, który występował w akademii Barcy, rozegrał ostatnio dwa mecze w dorosłej drużynie New York Red Bulls. W pojedynku z Atlantą strzelił gola na wagę zwycięstwa, a z Toronto jego trafienie dało drużynie remis. Ostatnio Clarke jest łączony z transferem do RB Leipzig.

4

@Danny Gaucho Byś odpowiadał "Dzięki, staram się jak mogę"? :D

1

@klemens100 Z Portugalii to Xiaomi Redmi Note 7. A z Mazur to był jakiś Samsung, już nie pamiętam jaki.

1

@amanter Też tak mam. Ale powiadomienia przychodzą.

27

Busquets formę robi:
https://streamable.com/3eld4q :)

1

@kuz Z dużej wysokości widziałem Czarny Staw i przyznam, że to też robiło wrażenie.

9

Zastanawialiście się kiedyś jaka była najpiękniejsza rzecz jaką widzieliście w życiu? Może być to miejsce, jakieś jedno ujęcie, moment, w którym coś zrobiło na Was mega wrażenie. Mi na myśl przychodzi kilka takich momentów, zdjęć. Na początku bym chyba wymienił pierwsze wejście na Camp Nou i zobaczenie na żywo pierwszego gola dla Barcelony. Ciary, niesamowita sprawa. Z Barcelony dołożyłbym chyba też to:
https://zapodaj.net/1a4f5eb6f6238.jpg.html

Widok na port, Morze Śródziemne, zachodzące słońce, odlatujące co chwilę samoloty.

Duże wrażenie zrobiły też Pireneje z lotu ptaka:
https://zapodaj.net/138f910b759f5.jpg.html

Dodatkowo to ujęcie z Mazur:
https://zapodaj.net/beb1a806abdae.jpg.html

Centrum Porto także było cudowne i to zdjęcie uwielbiam.
https://zapodaj.net/9381da5348e08.jpg.html

Dodatkowo te trzy ujęcia znad rzeki Duero:
https://zapodaj.net/e52391ca0034e.jpg.html
https://zapodaj.net/d9e23bca7a02f.jpg.html
https://zapodaj.net/cc90a04eb9744.jpg.html

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?