Joshua Kimmich to fantastyczny piłkarz. Obecnie mój wymarzony transfer do Barcelony. Kompletny, wszechstronny, inteligentny i z ogromną jakością. W tym sezonie moim zdaniem jeden z najlepszych na świecie, umieściłbym go już w Top 5.
@jeyx77x Ale nie środkowym napastnikiem. W presezonie grał na lewym skrzydle i wyglądał naprawdę dobrze. Ale w tych dwóch meczach ligowych zagrał na prawej stronie i oba występy słabe.
@Survier Aktualnie chyba środek obrony i ktoś do środka pomocy. Comas i Moriba będą najlepszymi opcjami. Przydałby się ktoś na środek ataku, ale w Barcy B na razie kogoś takiego nie ma.
Jeśli ktoś nie oglądał ostatniego meczu Barcy B, to zrobiłem cztery kompilacje z podsumowaniem niedzielnych występów Lucasa de Vegi, Arnau Comasa, Alvaro Sanza i Santiago Ramosa. Może to kogoś zainteresuje.
Arnau wrócił z wypożyczenia z Olot i radzi sobie świetnie. W pierwszym spotkaniu był moim zdaniem najlepszy na boisku (strzelił zwycięską bramkę), a w ostatnim meczu także był jednym z najlepszych. Nie zdziwi mnie, jeśli za jakiś czas otrzyma powołanie do pierwszej drużyny.
Lucas także wrócił z wypożyczenia, gdzie zrobił duże postępy. W niedzielę po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie Barcy B i zaprezentował się solidnie.
To był trzeci pełny mecz z jego udziałem, który widziałem i muszę przyznać, że mi się Santiago podoba. Jest sporo do poprawy, ale uważam, że może pójść podobną drogą do Ronalda Araujo.
@daniel32778 A gdzie ja napisałem, że nie zalicza zjazdu formy? Wygląda słabiej, w meczach o stawkę jest zazwyczaj przeciętny, ale faktem jest to, że wcale nie rozgrywa tak złego sezonu, jak się niektórym wydaje.
W tym sezonie La Rambla znalazła sobie nowego kozła ofiarnego, którym jest Sergio Busquets. Mało kto potrafi sprawiedliwie oceniać go po meczach Barcelony, gdyż w większość kończy się to wyzwiskami, żartobliwymi uwagami na temat jego sylwetki i zwykłym wyśmiewaniem. Wielu robi z niego najgorszego zawodnika w obecnej kadrze Barcelony, a prawda jest taka, że od tego jest aktualnie daleko. Większość występów Sergio w tym sezonie było na naprawdę przyzwoitym poziomie i Hiszpan nie rozgrywa słabszej kampanii niż chociażby Frenkie de Jong. Jasne, zdarzały się także występy bardzo słabe, jak na przykład to z Realem Madryt, ale na Busquetsa niemal po każdym meczu wylewa się fala hejtu i pojawia się wiele szyderczych docinek. Mogę się zgodzić, że Busi gra co raz słabiej i obecnie nie jest zawodnikiem, który powinien pojawiać się od pierwszych minuty w meczach o najwyższą stawkę, gdzie intensywność spotkań jest bardzo wysoka, bowiem Sergio często nie nadąża, jest powolny i znacznie częściej popełnia błędy. Wciąż jest jednak graczem, który może zagwarantować jakość po wejściu z ławki, a także w pojedynkach ze słabszymi rywalami. Możliwe, że jego rola powinna zostać ograniczona i większa ilość meczów powinna przypaść Pjaniciowi, jednak proszę o to, by nie robić z Busquetsa jakieś kaleki i słabego zawodnika, bo niektóre komentarze są całkowicie nie na miejscu. Starajcie się czasami oglądać pojedynki Barcelony bez przypisanej łatki do konkretnego piłkarza.
Źródło niestety słabe, ale może jest w tym coś prawdy. Fabrizio Romano pisał, że Simons ma przedłużyć kontrakt z PSG o 5 lat. Co ciekawe, Barcelona myśli o jego powrocie. Xavi ma także dużo ofert z Premier League, także zobaczymy co się wydarzy.
@Colon Awal Ashaari z rocznika 2002. Zaczyna grać w miejscowym klubie, wyróżnia się techniką, uderzeniem z dystansu i balansem ciała. Głównie ofensywny pomocnik. Ojciec pracuje w warsztacie samochodowym, a matka na plantacji herbaty. Malezyjskie media mówią o dużym talencie. Zainteresowany jego pozyskaniem jest Real Madryt, który rodzinie Awala zaproponował trzy kosze pomarańczy.
Marcus mieszkał w Barcelonie przez 2 lata i kiedy tylko miał okazję obserwował trenującego ojca, a także brał udział w gierkach ze swoimi idolami (głównie z Messim i Thierrym Henrym). W La Masii grał wtedy także jego brat Khephren (obecnie Nice). Tutaj na pierwszym zdjęciu Thierry Henry z Marcusem po jednym z treningów Barcelony. Na drugim zdjęciu Ronaldinho z Khephrenem Thuramem, który miał wtedy 7 lat i występował w La Masii.
Marcus ostatnio dublet w meczu z Realem Madryt i aktualnie jest jednym z najlepiej zapowiadających się napastników w Europie. Z kolei Khéphren (rocznik 2001) występuje w linii pomocy i także ma przed sobą dużą przyszłość. Obecnie regularnie gra w Ligue 1.
@Pawel13sz W tym sezonie jest mała szansa, ponieważ w mniej ważnych meczach minuty dostanie Riqui i Alena. Jeżeli ktoś odejdzie w styczniowym okienku i pod koniec sezonu będą mecze o pietruszkę, to wtedy będzie miał szansę. Ale ogólnie stawiam na debiut i w miarę regularne występy w przyszłym sezonie.
Jego dojrzałość i ogromne umiejętności było już widać w początkowych meczach w Las Palmas. Imponował grą w obronie, nieustanną pracą w pressingu. Już wtedy było widać, że będziemy mieli do czynienia z talentem pierwszej wody. Przypomnę jeszcze raz mój artykuł sprzed kilku miesięcy:
Jeśli Pedri ma już grać na skrzydle, to liczę, że zagra po lewej stronie, bo tam czuje się lepiej. Z Dembele po prawej może to dobrze funkcjonować. Jestem ciekawy, jak będzie wyglądał Frenkie u boku Pjanicia. Możliwe, że Bośniak będzie lepszym partnerem w linii pomocy niż Busquets. Oby Araujo też zdał test. Liczę też na wejście Puiga, Ansu i Desta. Po zwycięstwo! Vamoos!
Dzisiaj bardzo duży test dla Araujo. Najważniejszy dla niego mecz w Barcelonie i zapewne też najtrudniejszy. Kibicuję od momentu przybycia do Hiszpanii i jestem pod wrażeniem jego postępów przez ostatnie dwa lata. Bardzo duży potencjał. Mam nadzieję, że dzisiaj zaprezentuje się jak najlepiej. Trzymam kciuki.
3
@Mns21 Wiem, zdaję sobie z tego sprawę.
23
Joshua Kimmich to fantastyczny piłkarz. Obecnie mój wymarzony transfer do Barcelony. Kompletny, wszechstronny, inteligentny i z ogromną jakością. W tym sezonie moim zdaniem jeden z najlepszych na świecie, umieściłbym go już w Top 5.
1
@PatrychoO Czemu niby ma nie wiedzieć?
17
Konrad de la Fuente z pierwszym powołaniem do dorosłej kadry USA!
https://pbs.twimg.com/media/El6FOmoXgAESFD-?format=jpg&name=small
0
@jeyx77x Ale nie środkowym napastnikiem. W presezonie grał na lewym skrzydle i wyglądał naprawdę dobrze. Ale w tych dwóch meczach ligowych zagrał na prawej stronie i oba występy słabe.
2
@Survier Aktualnie chyba środek obrony i ktoś do środka pomocy. Comas i Moriba będą najlepszymi opcjami. Przydałby się ktoś na środek ataku, ale w Barcy B na razie kogoś takiego nie ma.
12
Jeśli ktoś nie oglądał ostatniego meczu Barcy B, to zrobiłem cztery kompilacje z podsumowaniem niedzielnych występów Lucasa de Vegi, Arnau Comasa, Alvaro Sanza i Santiago Ramosa. Może to kogoś zainteresuje.
1. Arnau Comas vs. AE Prat:
https://streamable.com/vfqmk2
Arnau wrócił z wypożyczenia z Olot i radzi sobie świetnie. W pierwszym spotkaniu był moim zdaniem najlepszy na boisku (strzelił zwycięską bramkę), a w ostatnim meczu także był jednym z najlepszych. Nie zdziwi mnie, jeśli za jakiś czas otrzyma powołanie do pierwszej drużyny.
2. Lucas de Vega vs. AE Prat:
https://streamable.com/ql8pt6
Lucas także wrócił z wypożyczenia, gdzie zrobił duże postępy. W niedzielę po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie Barcy B i zaprezentował się solidnie.
3. Alvaro Sanz vs. AE Prat:
https://streamable.com/8bq6xx
Alvaro to głównie defensywny pomocnik, jednak w pojedynku z Prat musiał zagrać na pozycji prawego obrońcy. Zaprezentował się całkiem nieźle.
4. Santiago Ramos Mingo vs. AE Prat:
https://streamable.com/a9r2h3
To był trzeci pełny mecz z jego udziałem, który widziałem i muszę przyznać, że mi się Santiago podoba. Jest sporo do poprawy, ale uważam, że może pójść podobną drogą do Ronalda Araujo.
1
@domisiek114 Szanse są na Top 4, ale będzie trzeba się postarać. A jak będziemy w play-offach to się zobaczy.
4
Barcelona B rozegra dzisiaj drugi mecz ligowym. Przeciwnikiem będzie AE Prat. Początek meczu o godzinie 18:00. Stawiam na taki skład:
Iñaki Peña - Andres Solano, Arnau Comas, Ramos Mingo, Mika Marmol - Ilaix Moriba, Oriol Busquets, Lucas de Vega - Gustavo Maia, Zeballos, Konrad.
8
@Janiama Dlatego trzeba z nimi wygrać, żeby przejąć terytorium. Papa przyda się przy budowie nowego Camp Nou. :-)
31
Ludzie się dziwią, że Dest nie gra, a on ma tutaj z 2 promile:
2
@Avatarr Ale co z tego, że przyszedł z Sevilli?
0
@ShawnC Widocznie niezbyt uważnie. :)
0
@daniel32778 A gdzie ja napisałem, że nie zalicza zjazdu formy? Wygląda słabiej, w meczach o stawkę jest zazwyczaj przeciętny, ale faktem jest to, że wcale nie rozgrywa tak złego sezonu, jak się niektórym wydaje.
6
@ShawnC A więc wygląda na to, że od czterech sezonów nie oglądasz meczów Barcelony.
57
W tym sezonie La Rambla znalazła sobie nowego kozła ofiarnego, którym jest Sergio Busquets. Mało kto potrafi sprawiedliwie oceniać go po meczach Barcelony, gdyż w większość kończy się to wyzwiskami, żartobliwymi uwagami na temat jego sylwetki i zwykłym wyśmiewaniem. Wielu robi z niego najgorszego zawodnika w obecnej kadrze Barcelony, a prawda jest taka, że od tego jest aktualnie daleko. Większość występów Sergio w tym sezonie było na naprawdę przyzwoitym poziomie i Hiszpan nie rozgrywa słabszej kampanii niż chociażby Frenkie de Jong. Jasne, zdarzały się także występy bardzo słabe, jak na przykład to z Realem Madryt, ale na Busquetsa niemal po każdym meczu wylewa się fala hejtu i pojawia się wiele szyderczych docinek. Mogę się zgodzić, że Busi gra co raz słabiej i obecnie nie jest zawodnikiem, który powinien pojawiać się od pierwszych minuty w meczach o najwyższą stawkę, gdzie intensywność spotkań jest bardzo wysoka, bowiem Sergio często nie nadąża, jest powolny i znacznie częściej popełnia błędy. Wciąż jest jednak graczem, który może zagwarantować jakość po wejściu z ławki, a także w pojedynkach ze słabszymi rywalami. Możliwe, że jego rola powinna zostać ograniczona i większa ilość meczów powinna przypaść Pjaniciowi, jednak proszę o to, by nie robić z Busquetsa jakieś kaleki i słabego zawodnika, bo niektóre komentarze są całkowicie nie na miejscu. Starajcie się czasami oglądać pojedynki Barcelony bez przypisanej łatki do konkretnego piłkarza.
1
@Hubso Dzięki. :)
Źródło niestety słabe, ale może jest w tym coś prawdy. Fabrizio Romano pisał, że Simons ma przedłużyć kontrakt z PSG o 5 lat. Co ciekawe, Barcelona myśli o jego powrocie. Xavi ma także dużo ofert z Premier League, także zobaczymy co się wydarzy.
4
@BarcaInfo To nie była jego pierwsza bramka.
0
@Hubso Gdzie to wyczytałeś?
20
@Colon Awal Ashaari z rocznika 2002. Zaczyna grać w miejscowym klubie, wyróżnia się techniką, uderzeniem z dystansu i balansem ciała. Głównie ofensywny pomocnik. Ojciec pracuje w warsztacie samochodowym, a matka na plantacji herbaty. Malezyjskie media mówią o dużym talencie. Zainteresowany jego pozyskaniem jest Real Madryt, który rodzinie Awala zaproponował trzy kosze pomarańczy.
18
Messi i Marcus Thuram, 2007 rok.
https://pbs.twimg.com/media/Elh6rw9X0AIaoTt?format=jpg&name=small
Marcus mieszkał w Barcelonie przez 2 lata i kiedy tylko miał okazję obserwował trenującego ojca, a także brał udział w gierkach ze swoimi idolami (głównie z Messim i Thierrym Henrym). W La Masii grał wtedy także jego brat Khephren (obecnie Nice).
Tutaj na pierwszym zdjęciu Thierry Henry z Marcusem po jednym z treningów Barcelony. Na drugim zdjęciu Ronaldinho z Khephrenem Thuramem, który miał wtedy 7 lat i występował w La Masii.
1. https://pbs.twimg.com/media/Elh7xT5XUAMvg7v?format=png&name=small
2. https://pbs.twimg.com/media/Elh7yXZXEAEBpMJ?format=png&name=small
Marcus ostatnio dublet w meczu z Realem Madryt i aktualnie jest jednym z najlepiej zapowiadających się napastników w Europie. Z kolei Khéphren (rocznik 2001) występuje w linii pomocy i także ma przed sobą dużą przyszłość. Obecnie regularnie gra w Ligue 1.
1
@Khajio A był łączony z Barceloną. :)
74
Ansu na treningu załączył się Ronaldinho:
https://streamable.com/j6ecq1 :P
3
@Pawel13sz W tym sezonie jest mała szansa, ponieważ w mniej ważnych meczach minuty dostanie Riqui i Alena. Jeżeli ktoś odejdzie w styczniowym okienku i pod koniec sezonu będą mecze o pietruszkę, to wtedy będzie miał szansę. Ale ogólnie stawiam na debiut i w miarę regularne występy w przyszłym sezonie.
15
Jego dojrzałość i ogromne umiejętności było już widać w początkowych meczach w Las Palmas. Imponował grą w obronie, nieustanną pracą w pressingu. Już wtedy było widać, że będziemy mieli do czynienia z talentem pierwszej wody. Przypomnę jeszcze raz mój artykuł sprzed kilku miesięcy:
https://www.fcbarca.com/93926-kim-jest-pedri-ktory-moze-dolaczyc-do-barcelony-najblizszego-lata.html" target="_blank" rel="nofollow">https://www.fcbarca.com/93926-kim-jest-pedri-ktory-moze-dolaczyc-do-barcelony-najblizszego-lata.html
22
Jeśli Pedri ma już grać na skrzydle, to liczę, że zagra po lewej stronie, bo tam czuje się lepiej. Z Dembele po prawej może to dobrze funkcjonować. Jestem ciekawy, jak będzie wyglądał Frenkie u boku Pjanicia. Możliwe, że Bośniak będzie lepszym partnerem w linii pomocy niż Busquets. Oby Araujo też zdał test. Liczę też na wejście Puiga, Ansu i Desta. Po zwycięstwo! Vamoos!
35
Dzisiaj bardzo duży test dla Araujo. Najważniejszy dla niego mecz w Barcelonie i zapewne też najtrudniejszy. Kibicuję od momentu przybycia do Hiszpanii i jestem pod wrażeniem jego postępów przez ostatnie dwa lata. Bardzo duży potencjał. Mam nadzieję, że dzisiaj zaprezentuje się jak najlepiej. Trzymam kciuki.
5
Zawodnicy U-22 z Top 6 lig Europy z największą ilością goli i asyst w tym sezonie ligowym:
1. Kylian Mbappe (PSG): 5 meczów, 6 goli i 4 asysty = 10
2. Erling Haaland (BVB): 5 meczów, 5 goli i 2 asysty = 7
3. Ibrahima Niane (Metz): 6 meczów, 6 goli = 6.
3. Ignatius Ganago (Lens): 6 meczów, 4 gole i 2 asysty = 6
3. Darwin Núñez (Benfica): 5 meczów, 1 gol i 5 asyst = 6.
4. Ansu Fati (Barcelona): 5 meczów, 4 gole i 1 asysta = 5
4. Amine Gouiri (Nice): 8 meczów, 3 gole i 2 asysty = 5.
4. Rafael Leão (AC Milan): 4 mecze, 2 gole i 3 asysty = 5
4. Giovanni Reyna (BVB): 5 meczów, 1 gol i 4 asysty = 5
5. Angel Gomes (Boavista): 3 mecze, 1 gol i 3 asysty = 4
6. Matheus Cunha (RB Lipsk): 5 meczów, 2 gol i 1 asysta = 3
6. Adil Aouchiche (Saint-Étienne): 8 meczów, 2 gole i 1 asysta = 3
6. Silas Wamangituka (Stuttgart): 5 meczów, 2 gole i 1 asysta = 3
6. Terem Moffi (FC Lorient): 4 mecze, 1 gol i 2 asysty = 3
6. Kai Havertz (Chelsea): 6 meczów, 1 gol i 2 asysty = 3
6. João Félix (Atletico Madryt): 5 meczów, 1 gol i 2 asysty = 3
6. Achraf Hakimi (Inter): 5 meczów, 1 gol i 2 asysty = 3
6. Kang-in Lee (Valencia): 6 meczów i 3 asysty = 3
6. Tariq Lamptey (Brighton): 6 meczów i 3 asysty = 3.
Giovanni Reyna, Ansu Fati i Adil Aouchiche to jedyni zawodnicy z rocznika 2002 na tej liście.
1
@Yoshi94 I wtedy tylko czekać aż się Barcelona po mnie zgłosi :D
1
@sendesara Faktycznie, całkiem mi umknął. Dzięki.