Karim Adeyemi (napastnik z rocznik 2002), którego chciała pozyskać Barcelona, został oficjalnie zawodnikiem pierwszej drużyny Salzburga. Szkoda, bo liczby ma chłopak znakomite i prezentuje bardzo wysoki poziom. Teraz szans na jego sprowadzenie nie ma. Może latem.
@Ronin47 Trener z wizją i wieloma pomysłami, ale w tej chwili nie jest nam potrzebny ktoś taki. Bielsa to trener konfliktowy, potrafi wybuchnąć i raczej nie naprawiłby sytuacji w Barcelonie. Mógłby ją nawet pogorszyć. Bardzo specyficzny trener. Szanuję go, ale nie jest nam potrzebny w tym momencie. To by nie wypaliło.
@Jordi10 Uwielbiam takie komentarze. Barcelona przegrywa i widać jej problemy jak na dłoni, więc oczywiste, że kibice o tym piszą i dyskutują, a dodatkowo chcą zmian i zwolnienia trenera. Może i mamy inne zmartwienia, ale niby czemu nie pisać o problemach ukochanego klubu?
@KamQiX Moim zdaniem tak. Zawodnicy pod jego skrzydłami robią bardzo duże postępy i mocno się rozwijają. To bardzo dobrze widać. Pimiente gra głównie 4-3-3, ale kombinował też z innymi ofensywnymi ustawieniami i w większości z dobrym skutkiem. Zmieniał zawodnikom pozycje i też okazywało się, że były to dobre decyzje. Dodatkowo, to idealny trener do wprowadzania graczy Barcy B, czy Juvenilu A do pierwszej drużyny.
@klemens100 Laporta to ten, który mówił o stawianiu na zawodników Barcy B, a nie potrafił wymienić bramkarzy, którzy tam grają, bo wymienił tego, który już w rezerwach nie grał (wskazał Masipa, który już był graczem pierwszego zespołu)? :D
Nam nie jest potrzebny Laporta, tylko ktoś zupełnie nowy. Gość mówił o odbudowaniu La Masii, a nie widział kto gra w Barcy B.
Problem obecnej Barcelony jest poważny i zwolnienie trenera nie naprawi wszystkiego. Będzie to już coś, od czego będzie można zacząć, ale nam potrzeba kogoś, kto ma jaja i poradzi sobie z szatnią i nie będzie się bał stawiać na młodych. Do obecnego zarządu też można mieć mnóstwo zastrzeżeń. Czekam na zmianę trenera i na kolejne wybory z niecierpliwością. Potrzeba porządnej rewolucji.
- Jest 2:2, Barcelona potrzebuje bramki - Valverde wprowadza Rakiticia za Busquetsa - Minutę później Barcelona traci gola - Ernesto dopiero wtedy decyduje się na wprowadzenie napastnika (88. minuta!)
Niesamowite, cały czas to samo i zero wyciągniętych wniosków. Brak mi słów.
@FC1899Barca Współczuję, ale jeśli tych długich piłek nie widziałeś, to nie oglądasz meczu albo masz poważne problemy ze wzrokiem. Oczywiście podania na 5 metrów i do tyłu. Tak, tak. :D
Busquets rozgrywa dzisiaj znakomite spotkanie. Oczywiście tutaj się tego nie przeczyta, bo Sergio to jeden z tych, który jest gnojony za każdy możliwy mecz. Najlepszy w środku pola i jeden z najlepszych na murawie dzisiaj. Świetny w destrukcji, rozrzucający długie piłki aż miło, kontrola, duży spokój. Klasa. Dobra forma też w poprzednich spotkaniach.
Ter Stegen - Arnold, Pique/Todibo, Lenglet/Umtiti - Firpo - Arthur, Frenkie - Puig - Messi, Lautaro, Ansu Fati/Sancho. Na ławce Alena, Alba, Griezmann, czy Roberto. W odwodzie jeszcze Pedri, Araujo, Inaki Pena. Mój wymarzony skład nie jest daleki od realnego. Zamiast Arnolda można wziąć Emersona, za Sancho mieć Pereza, czy Olmo.
To też tak na szybko napisany skład. Pewnie bym coś jeszcze zmienił, musiałbym pomyśleć. Potrzeba po prostu kogoś, kto to poustawia. Potrzeba niewielu transferów. Mamy na kogo stawiać, mamy zdolną młodzież.
Już od dłuższego czasu uważam, że w Barcelonie jest potrzebna rewolucja. Zrobił się tutaj "Club de amigos" i potrzeba zmian w składzie, nowego trenera, który będzie miał jaja, by posadzić niektórych na ławce i postawić na młodych, potrzeba też nowego zarządu i nowej wizji. Oby jak najszybciej, bo to już po prostu męczy.
Ciężko zrozumieć Valverde i jego postępowanie. Zabiera młodych zawodników na Superpuchar Hiszpanii do Arabii. Super sprawa, wiadomo, że część z nich odpadnie przed meczem i zasiądzie na trybunach. Ale tak naprawdę odpadli wszyscy. Ansu, Perez i Pena na ławce, ale ich obecność jest oczywista. Na ławce mógłby się znaleźć Puig albo Collado. Nawet nie myślę już o obu, bo to pewnie za dużo. Ernesto woli mieć po prostu na rezerwie 3 obrońców. Trochę to smutne.
@Worny To głównie środkowy pomocnik. Mało widziałem w grze, w Palmeiras w tym sezonie grał głównie w końcówce sezonu. W Botafogo w poprzedniej kampanii grał regularnie i wykręcał dobre liczby. Interesujący pomocnik, ale nie widzę sensu tego transferu. Chyba że go gdzieś wypożyczymy...
@Nolife1899 Douglas to w momencie transferu miał z 26 lat i niczym się nie wyróżniał. Łatki większego talentu nigdy też nie miał. Do tej pory nie wiem jak trafił do Barcelony, nie dawałbym jego przykładu tutaj. :)
Bragantino awansowało z Serie B do Serie A i w najbliższym sezonie będzie występowało w Brasileiro. Zostali już wykupieni przez... firmę Red Bull. Teraz jest to Red Bull Bragantino i zaczynają budować tam ciekawą ekipę, która będzie oparta na wielu utalentowanych chłopakach. Pozyskali Alerrandro (rocznik 2000) z Atletico Mineiro, który ma za sobą niezły sezon, z Palmeiras dołączył do nich 21-letni Artur, który ma za sobą naprawdę dobry kampanię na wypożyczeniu w Bahii. Jest też Leandro Realpa (środkowy obrońca, rocznik 2001), czy chociażby Vitinho, który grał w Barcy B. Będę uważnie obserwował ten projekt.
@Nolife1899 Jasne, biorąc pod uwagę, że grał tylko na MŚ U17, a w pierwszej drużynie jeszcze nie zadebiutował, to ta kwota może się wydawać spora. Ale to jednak inwestycja w chłopaka, który pokazał się z kapitalnej strony na dużym turnieju. Czasami trzeba zaryzykować. Daliśmy więcej za Pedriego, który w tamtym momencie miał rozegrane chyba tylko 2 mecze w pierwszej drużynie. I wygląda na to, że się to opłaci.
Mówi się, że jedna z rewelacji Brazylii na Mistrzostwach Świata U17, a więc Yan Couto, ma trafić wkrótce do Europy za zaledwie 5 mln euro. W gronie zainteresowanych wymienia się Arsenal i Bayer Leverkusen. Prawy obrońca stylem gry przypomina Daniego Alvesa i jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych zawodników na świecie. Chciałbym, żeby Barcelona się poważnie zainteresowała.
7
Karim Adeyemi (napastnik z rocznik 2002), którego chciała pozyskać Barcelona, został oficjalnie zawodnikiem pierwszej drużyny Salzburga. Szkoda, bo liczby ma chłopak znakomite i prezentuje bardzo wysoki poziom. Teraz szans na jego sprowadzenie nie ma. Może latem.
1
@BlauGrana1404 Verde Mate Energia Guarana, Green Mate Sarsparilla, El Pajaro Despelada.
24
Odnośnie plotki z Xavim, to mam podobne zdanie. Poza tym uważam, że za wcześnie.
https://x.com/neurophate_/status/1215606897123954688
10
Oho, Abidal i Grau spotkają się w Dosze z Xavim, aby omówić z nim możliwość zostania nowym trenerem Barcelony. [Rac1]
3
@Ronin47 Trener z wizją i wieloma pomysłami, ale w tej chwili nie jest nam potrzebny ktoś taki. Bielsa to trener konfliktowy, potrafi wybuchnąć i raczej nie naprawiłby sytuacji w Barcelonie. Mógłby ją nawet pogorszyć. Bardzo specyficzny trener. Szanuję go, ale nie jest nam potrzebny w tym momencie. To by nie wypaliło.
19
@Jordi10 Uwielbiam takie komentarze. Barcelona przegrywa i widać jej problemy jak na dłoni, więc oczywiste, że kibice o tym piszą i dyskutują, a dodatkowo chcą zmian i zwolnienia trenera. Może i mamy inne zmartwienia, ale niby czemu nie pisać o problemach ukochanego klubu?
1
@KamQiX Moim zdaniem tak. Zawodnicy pod jego skrzydłami robią bardzo duże postępy i mocno się rozwijają. To bardzo dobrze widać. Pimiente gra głównie 4-3-3, ale kombinował też z innymi ofensywnymi ustawieniami i w większości z dobrym skutkiem. Zmieniał zawodnikom pozycje i też okazywało się, że były to dobre decyzje. Dodatkowo, to idealny trener do wprowadzania graczy Barcy B, czy Juvenilu A do pierwszej drużyny.
0
@klemens100 Laporta to ten, który mówił o stawianiu na zawodników Barcy B, a nie potrafił wymienić bramkarzy, którzy tam grają, bo wymienił tego, który już w rezerwach nie grał (wskazał Masipa, który już był graczem pierwszego zespołu)? :D
Nam nie jest potrzebny Laporta, tylko ktoś zupełnie nowy. Gość mówił o odbudowaniu La Masii, a nie widział kto gra w Barcy B.
2
@Keson Ja się zgadzam. Od zwolnienia trenera trzeba zacząć.
46
Problem obecnej Barcelony jest poważny i zwolnienie trenera nie naprawi wszystkiego. Będzie to już coś, od czego będzie można zacząć, ale nam potrzeba kogoś, kto ma jaja i poradzi sobie z szatnią i nie będzie się bał stawiać na młodych. Do obecnego zarządu też można mieć mnóstwo zastrzeżeń. Czekam na zmianę trenera i na kolejne wybory z niecierpliwością. Potrzeba porządnej rewolucji.
98
- Jest 2:2, Barcelona potrzebuje bramki
- Valverde wprowadza Rakiticia za Busquetsa
- Minutę później Barcelona traci gola
- Ernesto dopiero wtedy decyduje się na wprowadzenie napastnika (88. minuta!)
Niesamowite, cały czas to samo i zero wyciągniętych wniosków. Brak mi słów.
1
@FcBarcaCules Co takiego niby zrobił Busquets? Gra świetny mecz. Krytyka dla krytyki?
6
@pax Tutaj już nie można nikogo pochwalić. Najlepiej jest krytykować i narzekać. A jak jest dobrze, to szukać błędów.
0
@FC1899Barca Obejrzyj jeszcze raz pierwszą połowę. Nie zapisywałem sobie minut.
2
@FC1899Barca Współczuję, ale jeśli tych długich piłek nie widziałeś, to nie oglądasz meczu albo masz poważne problemy ze wzrokiem. Oczywiście podania na 5 metrów i do tyłu. Tak, tak. :D
66
Busquets rozgrywa dzisiaj znakomite spotkanie. Oczywiście tutaj się tego nie przeczyta, bo Sergio to jeden z tych, który jest gnojony za każdy możliwy mecz. Najlepszy w środku pola i jeden z najlepszych na murawie dzisiaj. Świetny w destrukcji, rozrzucający długie piłki aż miło, kontrola, duży spokój. Klasa. Dobra forma też w poprzednich spotkaniach.
3
@Artsss @Hushovt @KamQiX @Messibestplayerintheworld
Dobra, wpierw wymarzony:
Ter Stegen - Arnold, Pique/Todibo, Lenglet/Umtiti - Firpo - Arthur, Frenkie - Puig - Messi, Lautaro, Ansu Fati/Sancho. Na ławce Alena, Alba, Griezmann, czy Roberto. W odwodzie jeszcze Pedri, Araujo, Inaki Pena. Mój wymarzony skład nie jest daleki od realnego. Zamiast Arnolda można wziąć Emersona, za Sancho mieć Pereza, czy Olmo.
To też tak na szybko napisany skład. Pewnie bym coś jeszcze zmienił, musiałbym pomyśleć. Potrzeba po prostu kogoś, kto to poustawia. Potrzeba niewielu transferów. Mamy na kogo stawiać, mamy zdolną młodzież.
2
@Messibestplayerintheworld Wymarzony, czy realny? ;D
31
Już od dłuższego czasu uważam, że w Barcelonie jest potrzebna rewolucja. Zrobił się tutaj "Club de amigos" i potrzeba zmian w składzie, nowego trenera, który będzie miał jaja, by posadzić niektórych na ławce i postawić na młodych, potrzeba też nowego zarządu i nowej wizji. Oby jak najszybciej, bo to już po prostu męczy.
50
Ciężko zrozumieć Valverde i jego postępowanie. Zabiera młodych zawodników na Superpuchar Hiszpanii do Arabii. Super sprawa, wiadomo, że część z nich odpadnie przed meczem i zasiądzie na trybunach. Ale tak naprawdę odpadli wszyscy. Ansu, Perez i Pena na ławce, ale ich obecność jest oczywista. Na ławce mógłby się znaleźć Puig albo Collado. Nawet nie myślę już o obu, bo to pewnie za dużo. Ernesto woli mieć po prostu na rezerwie 3 obrońców. Trochę to smutne.
24
Cieszy Vidal kosztem Ivana, dobrze, że w wyjściowym składzie jest też Umtiti, bo Lenglet ostatnio super nie gra. Szkoda, że nie ma Puiga na ławce.
0
@Worny To głównie środkowy pomocnik. Mało widziałem w grze, w Palmeiras w tym sezonie grał głównie w końcówce sezonu. W Botafogo w poprzedniej kampanii grał regularnie i wykręcał dobre liczby. Interesujący pomocnik, ale nie widzę sensu tego transferu. Chyba że go gdzieś wypożyczymy...
1
10 najciekawszych według mnie transferów zawodników U21 w zimowym okienku:
1. Erling Haaland --> BVB.
2. Dejan Kulusevski --> Juventus
3. João Pedro --> Watford
4. Exequiel Palacios ---> Bayer Leverkusen
5. Artur --> RB Bragantino
6. Strahinja Pavlovic --> Monaco
7. Rhian Brewster --> Swansea
8. Halil Dervisoglu --> Brentford
9. Alerrandro --> RB Bragantino
10. Hakon Evjen --> AZ Alkmaar
0
@Nolife1899 Douglas to w momencie transferu miał z 26 lat i niczym się nie wyróżniał. Łatki większego talentu nigdy też nie miał. Do tej pory nie wiem jak trafił do Barcelony, nie dawałbym jego przykładu tutaj. :)
25
Natknąłem się na filmik z asystami Alvesa i...tęsknię. Fantastyczny zawodnik.
1
Bragantino awansowało z Serie B do Serie A i w najbliższym sezonie będzie występowało w Brasileiro. Zostali już wykupieni przez... firmę Red Bull. Teraz jest to Red Bull Bragantino i zaczynają budować tam ciekawą ekipę, która będzie oparta na wielu utalentowanych chłopakach. Pozyskali Alerrandro (rocznik 2000) z Atletico Mineiro, który ma za sobą niezły sezon, z Palmeiras dołączył do nich 21-letni Artur, który ma za sobą naprawdę dobry kampanię na wypożyczeniu w Bahii. Jest też Leandro Realpa (środkowy obrońca, rocznik 2001), czy chociażby Vitinho, który grał w Barcy B. Będę uważnie obserwował ten projekt.
2
@Nolife1899 Jasne, biorąc pod uwagę, że grał tylko na MŚ U17, a w pierwszej drużynie jeszcze nie zadebiutował, to ta kwota może się wydawać spora. Ale to jednak inwestycja w chłopaka, który pokazał się z kapitalnej strony na dużym turnieju. Czasami trzeba zaryzykować. Daliśmy więcej za Pedriego, który w tamtym momencie miał rozegrane chyba tylko 2 mecze w pierwszej drużynie. I wygląda na to, że się to opłaci.
1
@mikiiki Dobry pomysł, dzięki. Już się pakuję i jadę.
6
Mówi się, że jedna z rewelacji Brazylii na Mistrzostwach Świata U17, a więc Yan Couto, ma trafić wkrótce do Europy za zaledwie 5 mln euro. W gronie zainteresowanych wymienia się Arsenal i Bayer Leverkusen. Prawy obrońca stylem gry przypomina Daniego Alvesa i jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych zawodników na świecie. Chciałbym, żeby Barcelona się poważnie zainteresowała.
118
Takie prawdziwe. :)
https://pbs.twimg.com/media/ENvG3sWX0AEoFWC?format=jpg&name=medium