4

Karim Adeyemi i próbka jego umiejętności. Łączony z Barcą i wieloma innymi klubami z Europy (m.in. Arsenalem, czy Liverpoolem). Liczę, że trafi do nas. Rocznik 2002.

https://x.com/FFootages/status/1211938743151742976

15

Najmłodsi gracze, którzy w tym sezonie zagrali w Top 5 ligach Europy:

1. Rayan Cherki (16 lat, 2 miesiące, 2 dni)
2. Harvey Elliott (16 lat, 8 miesięcy, 29 dni)
3. Eduardo Camavinga (16 lat, 9 miesięcy)
4. Ansu Fati (16 lat, 9 miesięcy i 25 dni)
5. Adil Aouchiche (17 lat, 1 miesiąc i 15 dni)

8

João Pedro dołączył do Watfordu. Młody Brazylijczyk był w zeszłym sezonie jedną z rewelacji Brasileiro, jednak później jego gra wyglądała słabiej i on sam grał mniej. Bardzo interesujący zawodnik, w Europie będę uważnie obserwował. Liczę, że zadebiutuje już wkrótce.

1

@Coutinho007 @Bartek22 I co z tego, skoro Rodyrgo w Brasileiro grał na prawym skrzydle sporo? Potrafił też grać na pozycji zbliżone do '10' i ogólnie na każdej pozycji w ataku wyglądał dobrze.

0

@Bartek22 Rodrygo wystawiany na nienominalnej pozycji? O czymś nie wiem?

14

Xavi Simons całkiem nieźle radzi sobie w PSG. W drużynie U17 w meczach ligowych strzela w miarę regularnie bramki i asystuje. Zagrał też w kilku meczach Młodzieżowej Ligi Mistrzów i strzelił tam jedną bramkę. Regularnie gra też w reprezentacji Holandii U17 (6 meczów, 3 gole i 1 asysta). U nas myślę, że projekt sportowy byłby lepszy, bo zapewne grałby w Juvenilu A i B, a dodatkowo mógłby trenować z Barcą B. Wybrał jednak inaczej, a pieniądze Barcelona oferowała prawie takie same co w PSG.

5

18. urodziny obchodzi dzisiaj Nico Gonzalez. Jeden z moich ulubionych pomocników w La Masii, aktualnie rozgrywa świetny sezon. W Barcy B debiutował już w zeszłym sezonie i po tym sezonie musi definitywnie do rezerw awansować.

https://x.com/ph_edit/status/1208742785450496001

2

@sonek Wszystkim młodym Brazylijczykom kariery nie zepsują, ale spróbować mogą.

I tak, szkoda. :/ Liczę, że trafi ostatecznie gdzieś indziej. Mówi się też o Atletico i Arsenalu.

9

Trener Flamengo powiedział, że Reinier wkrótce zostanie sprzedany do jednej z najlepszych drużyn w Europie. Wiele wskazuje na to, że będzie to Real Madryt. 17-latek zaczął obserwować konto Realu i profile piłkarzy Madrytu na Instagramie. 19 stycznia będzie obchodził 18 urodziny i będzie mógł odejść z Brazylii.

25

Dani Olmo w ostatnich dniach jest łączony z transferem do FC Barcelony, a media informują nawet już o wysłaniu pierwszej oferty za Hiszpana. Zastanawiałem się nad sensem tego transferu, czy Dani będzie przydatny w obecnej kadrze Dumy Katalonii i uważam, że nie będzie to głupi transfer, ale mam też wątpliwości do jego słuszności. Olmo to uniwersalny zawodnik, który zapewni dużą jakość. To bez wątpienia, a dodatkowo zna styl gry Barcy, nie ma nic przeciwko powrotowi do klubu, otrzymuje już powołania do dorosłej reprezentacji Hiszpanii i swoją jakość potwierdził w Lidze Mistrzów. To zawodnik, który profilem przypomina mi Reusa, do tego mocno pracuje w obronie. Uważam, że szybko wpasowałby się do zespołu. Jednak pojawia się moje "ale". Uważam, że 21-latek nie powinien grać na pozycji ofensywnego pomocnika w Barcy, bo może wydarzyć się to samo co z Coutinho. Na pozycji '10' także nie będzie grał, bo w tych rejonach będzie grał cały czas Leo. Jako opcja na prawą pomoc w 4-4-2 lub 4-2-3-1 mógłby pasować, tak samo na prawe skrzydło, gdzie mógłby być wartościowym zmiennikiem dla tridente MSG. Wtedy nie mam wątpliwości, że poradziłby sobie dobrze i za każdym razem powodowałby zagrożenie w polu karnym przeciwnika. W barwach Dinama rozegrał w tej kampanii 22 spotkania, w których strzelił 8 goli i zanotował 7 asyst. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów był kluczowym graczem i ciągnął Zagrzeb za uszy (5 spotkań i 3 gole oraz 3 kończące podania). W samej Lidze Mistrzów w 6 meczach ma 2 gole 1 asystę. W Lidze Mistrzów notował średnio 1 kluczowe podanie na mecz, czy 3 dryblingi na spotkanie. Średnio 2,5 razy faulowany na mecz i w Champions League miał ocenę 7,49. Świetne liczby i potwierdzona klasa. Klauzula Daniego wynosi 40 mln euro i zapewne tyle będzie trzeba zapłacić (ewentualnie niewiele mniej). Uważam, że Olmo będzie musiał mieć znalezione w Barcelonie odpowiednie miejsce na boisku, gdzie jego rozwój by nie został zablokowany, a on pokaże pełnie umiejętności. Inaczej to może nie wypalić, łatwo na pewnie nie będzie miał, ale jak trafi do Barcy to będę mocno kibicował.

3

@Messibestplayerintheworld Jak wstanę, to napiszę kilka zdań. Miałem to zrobić wczoraj, ale nie dałem rady, a teraz już padam. :)

30

@Gaucho Chyba będę jednym z niewielu, ale nie będę żałował jego odejścia i uważam, że powinniśmy go do tego Interu puścić. Niech odchodzi.

6

@Nano22 To zależy, gdzie tym samolotem poleciał.

2

@Hiacynk Przecież oni mają kilka świetnych generacji (chociażby 2002). Do tego wielu świetnych młodych graczy.

4

Zrobiłem filmik z Jandro Orellaną i kilkoma zagraniami z tego sezonu z Barcy B. Zaczął grać w rezerwach regularnie i mam nadzieję, że będzie tak cały czas, bo jego gra wygląda naprawdę dobrze. Warto uważnie obserwować, świetny zawodnik. Uwielbiam defensywnych pomocników w takim stylu. Moim zdaniem większy potencjał niż u Oriola Busquetsa.

https://streamable.com/gjrbs

21

Na prośbę @Gall odniosę się do mojego komentarza sprzed roku i jeszcze raz ocenię działania zarządu.

https://www.fcbarca.com/87169-oficjalnie-jean-clair-todibo-pilkarzem-fc-barcelony,dyskusja-6930390.html#comment-6930390,

Czy Todibo jest dobrym transferem? Nie grał dużo, szans dostał mało, ale moim zdaniem za każdym razem, gdy grał, to pokazywał się z dobrej strony. Przykładem jest chociażby ostatni mecz z Interem. Minut powinien otrzymać jednak według mnie znacznie więcej i zapewne uda się na wypożyczeniu, gdzie będzie mógł występować regularnie. Nie ma powodów, by uważać jego transfer za zły deal, bo Barcelona ma bardzo perspektywicznego obrońcę. Dalej jest transfer Arthura. Kwota transferu mała i gdy grał to praktycznie zawsze dawał zespołowi bardzo dużo. Początek obecnej kampanii w wykonaniu Brazylijczyka był znakomity, jednak później pojawiły się problemy. Doniesienia o rzeżączce, problemy mięśniowe itd. Ciężko stwierdzić, czy ta pierwsza plotka to prawda, jednak niepokoją jego urazy. Mam nadzieję, że to wszystko zniknie i będziemy mogli się już niedługo cieszyć jego grą. Transfery dwóch gwiazd, a więc Dembele i Coutinho uważam w tej chwili za minus. Pierwszy nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i co chwilę wypada z gry z powodu kontuzji i ciężko jest liczyć na Francuza przez dłuższy okres. Liczę, że jego problemy się wreszcie skończą, bo wciąż w niego wierzę i liczę, że będzie kluczowym zawodnikiem Barcelony. Coutinho...miałem wielkie oczekiwania i przez pierwsze pół roku Brazylijczyk grał świetnie, ale później było bardzo słabo. Na wypożyczeniu w Bayernie radzi sobie różnie. Czasami gorzej, a czasami zagra kapitalne spotkanie. Zobaczymy, czy wróci do klubu, czy sprzedamy go i odzyskamy część pieniędzy. W tej chwili jego pozyskanie oceniam na minus.

Kolejną gwiazdą kupioną do klubu był Griezmann. Nie mogę oceniać jego kupna negatywnie, bo Francuz w ostatnich meczach robi dobrą robotę i myślę, że będzie jeszcze lepiej. Czy to był w 100% przemyślany transfer? Moim zdaniem nie. Ciężko znaleźć mu pozycję na boisku, na lewym skrzydle nie pokazuje pełni umiejętności i możliwe, że lepsze byłoby kupno typowego lewego skrzydłowego.

Lenglet to oczywiście top transfer i nasz kluczowy obrońca, na jego temat nie co zbyt wiele pisać. Od razu ogromnym plusem o jakim trzeba wspomnieć, jest transfer Frenkiego de Jonga. Mimo młodego wieku jest już jednym z najlepszych pomocników na świecie i uważam, że będzie jeszcze lepszy. Linia pomocy z nim na czele wygląda lepiej, a de Jong cały czas trzyma równą formę. Pan piłkarz. Transfer Firpo - uważam, że w tej chwili na ocenę jest za wcześnie. Gdy wychodził na boisko, to prezentował się różnie. Albo przyzwoicie, albo słabo. Jedno spotkanie miał naprawdę dobre i moim zdaniem po prostu potrzeba mu czasu. Vidal okazuje się dobrym wzmocnieniem i uzupełnieniem kadry. Dla mnie to od początku był rozsądny transfer.

Wypożyczenia aktualnie funkcjonują dobrze. Kupno Pedriego, to świetny deal. 5 mln za 17-latka, który jest kluczowym graczem w Las Palmas i jednym z najlepszych zawodników ligi. Oriol regularnie gra w Twente na środku obrony, a Miranda zaczyna więcej grać w Schalke i możliwe, że wywalczy sobie miejsce w składzie. Emerson (co prawda nie jest na wypożyczeniu, ale łatwo możemy go sprowadzić do Barcelony) gra regularnie w Betisie i dość mocno się wyróżnia.

Transfer Malcoma oczywiście na minus, jednak udało się odzyskać wydane na niego pieniądze, więc można o tym zapomnieć. Zatrzymanie w klubie Ansu i jego wprowadzanie do pierwszego zespołu, to jedna z najlepszych i najważniejszych wiadomości w całym roku. Rozchwytywany przez mnóstwo klubów po fantastycznym roku w Juvenilu A. Został i pobił sporo rekordów. Oby tak dalej. Moriba, Alastuey, Casado, Saidou, Alejandro Balde podpisali nowe kontrakty z Barceloną. Odszedł Simons, jednak nie była to dla Barcelony wielka strata, gdyż w zespole byli od niego lepsi. Chociażby Txus Alba, który podpisał nowy kontrakt i świetnie radzi sobie w Juvenilu B. Zobaczymy ilu zawodników z rocznik 2004 uda się zatrzymać w klubie, bo to w tej chwili najlepsza generacja w La Masii. Pablo Paez, Alarcon, Jurado, Ilias Akhomach, Diego Almeida, Ander Astralaga, Garrido, Caravaca i jeszcze kilku innych.

Na plus można też zaliczyć wejście Carlesa Pereza do pierwszego zespołu, który pokazał, że może być wartościowym zmiennikiem. Na minus dodam przedłużający się awans Puiga do pierwszej drużyny. Już dawno powinien zbierać minuty na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Dochodzi jeszcze wypożyczenie Alenii do Betisu, które oceniam mimo wszystko pozytywnie. Może i powinien zostać i dostawać minut kosztem Rakiticia i Vidala i wiemy, że o to byłoby ciężko. W Betisie pogra 6 miesięcy, uzbiera sporo minut i będzie mógł latem wrócić i zacząć pracę z nowym trenerem (mam taką nadzieję).

Transfery Murillo i Boatenga to dla mnie minus. Niepotrzebne, obciążające budżet, a i tak dostali bardzo mało minut. W ich miejsce mogliby wejść graczy rezerw i uważam, że byśmy tylko na tym zyskali. Strata Take Kubo na rzecz Realu, to dla mnie także minus, i to spory, bo dość mocno mnie to zabolało. Myślę, że dało radę zrobić więcej. Ale mówi się trudno. Doczepię się jeszcze do wprowadzania Wague do pierwszej drużyny. Liczę, że wreszcie zacznie grać więcej i okaże się dobrym zmiennikiem lub nawet kimś więcej.

2

@Gall W tamtym momencie wyglądało to dobrze, a teraz pewnie byłoby znacznie więcej minusów. Może coś napiszę i Cię oznaczę jak skończę. :P

11

Pedri: "Będę wiecznie wdzięczny Pepe Melowi za to, że dał mi szansę i wsparcie. Nie jest łatwo postawić na 16-letniego chłopca w pierwszej drużynie. Wiele się nauczyłem od Pepe i Jonathana Viery."

Pedri: "Viera jest dla mnie nauczycielem. Nauczył mnie spokoju ducha na boisku, proszenia o piłkę. Teraz zapewne będę grał na jego pozycji. Wiem, że muszę poprawić się fizycznie i strzelać więcej bramek."

Na temat Barcelony: "W tej chwili skupiam się wyłącznie na Las Palmas."

19

Carles Aleñá na wypożyczeniu w Betisie, Arthur wypada z powodu kontuzji na 3 tygodnie, Vidal może odejść do Interu. Czyżby to wreszcie oznaczało szansę dla Puiga? Chciałbym bardzo, najwyższa pora.

6

@Yoshi94 Tłumaczenia artykułów też muszą się pojawiać, nawet na temat rezerw. Sam wszystkiego nie jestem w stanie ogarnąć. Ale mogę napisać artykuł o tym, jak radzi sobie Barcelona B w tym sezonie, kto się wyróżnia, kto zawodzi itd.

12

@Homeopata8989 Naprawdę chcemy oceniać Francuza po krótkim epizodzie w Monaco? W rozbitym Monaco, które nie było wtedy dobrą opcją dla młodego trenera, który dopiero się uczy?

Nie napisałem też, że Henry to w tej chwili dla nas dobra opcja, ale wolałbym już jego niż Koemana.

23

@Pilka_jest_okragla Wolałbym jego niż Koemana. A to, że Henry'emu nie poszło w Monaco o niczym nie świadczy.

0

@Worny Dokładnie nie wiadomo. Na pewno presezon z pierwszą drużyną, a potem by podjęli ostateczną decyzję.

3

Pedri:

- bezpośredni udział w 25% bramek Las Palmas w tym sezonie
- najmłodszy zawodnik w LaLiga 2
- Jedynie dwóch zawodników U-23 miało bezpośredni udział w większej liczbie goli w LaLiga 2 niż Pedri
- najbardziej wartościowy zawodnik LaLiga 2 wedługi transfermarkt (8 mln euro)
- w najlepszej jedenastce rundy jesiennej LaLiga 2 według czytelników Marki

1

@Hushovt Wtedy i tak zbyt dużo nie pogra, ale minuty będzie można mu jakieś zapewnić. Liczę, że z pomocy odejdzie ktoś jeszcze.

21

Niektóre z najlepszych zagrań, akcji Riquiego Puiga w tym sezonie w Barcy B:
https://x.com/paleszhurts_/status/1211395779782426627

Magik. Nie mogę się doczekać oficjalnego awansu do pierwszej drużyny.

5

@domin682 Lamine Yamal, jak już :)

Lamine w zeszłym sezonie był drugim najlepszym strzelcem La Masii, a dwa lata temu też był w czołówce. Głównie gra jako środkowy napastnik, ale też na prawym skrzydle, czy jako "10" (głównie w tym sezonie). Fenomenalna technika, zdecydowanie jedna z najlepszych w całej Masii. Bardzo mobilny, z dobrym przyspieszeniem, pojedynki z 2, czy 3 zawodnikami nie sprawiają mu problemów. Świetny drybling, mocne kopnięcie z dystansu. Do tego kreatywny, sporo widzi i ma świetne wykończenie. Killer pola karnego. Aktualnie 9 bramek w lidze (najlepszy strzelec Infantilu B), na LaLigaPromises 4 gole i 1 asysta. Jeden z moich graczy w canterze.

0

@Odesseiron Zgadzam się, wszystkich szczegółów nie może zdradzić, jednak jestem ciekawy jaki kontrakt został zaoferowany Lariosowi? Może słaby i chce odejść, a Barcelona nie chce walczyć o jego pozostanie. A może kontrakt i projekt sportowy był bardzo dobry, ale nie dało rady przekonać zawodnika do pozostania? Wtedy faktycznie nic nie można zrobić.

4

@lukas10 Fakt, nie wiem. Może i to zrobił, ale wtedy liczyłbym na jakąś bardziej rozbudowaną wypowiedź od dyrektora La Masii. Odnośnie warunków kontraktu itd.

17

Kluivert: "Jeśli jakiś zawodnik nie chce zostać w Barcelonie, co mogę zrobić?"

Hmm, na przykład namówić go do pozostania w klubie, przedstawić odpowiedni projekt sportowy? Jeśli to nie zadziała i zawodnik dalej będzie chciał odejść z klubu, to wtedy faktycznie niewiele można zrobić. Ale to już kolejna wypowiedź Kluiverta, która mi się nie podoba.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?