2

@BORO_12 to też jest część moich oczekiwań, że jednak po 5 latach u sterów nie będziemy wiecznie wracać do tych samych problemów. Nie oczekuję ruchów na poziomie PSG czy Arsenalu, ale wymagam kroku do przodu w tym aspekcie skoro minęło już tyle czasu, pandemia już dawno się skończyła, a my wracamy na Camp Nou choćby w częściowym zakresie.

3

@MessiForeverTheBest ja to rozumiem, ale dla mnie jedynie utrzymanie potencjału tej kadry na dokładnie tym samym poziomie będzie oznaką, że jednak coś poszło nie tak w całym procesie przygotowania tego okienka.

Nie dopisałem też, ale w kwestii odejść ważnych graczy choćby żeby sfinansować inne ważne ruchy też oczekuje ciekawych zastępstw i ruchów, które ostatecznie nie pozostawią kadry osłabionej. Oczekuje tutaj trochę kreatywności i nieoczywistych rozwiązań.

7

Skoro sezon już praktycznie zakończyliśmy i nadchodzi nasz ulubiony okres transferów i różnych wymysłów dziennikarskich to tutaj mam bardzo sprecyzowane oczekiwania. Wątpię żebyśmy w jednym okienku byli w stanie sprowadzić zgodnie z tym co się mówi w mediach czyli topowego LS, N i LŚO, ale oczekuje co najmniej utrzymania szerokości kadry(mogą to być gracze jak Cancelo oraz Marcus, a mogą być inni dający dobrą alternatywę oraz output jeśli klub takich znajdzie na lepszych warunkach) oraz dodania co najmniej jednego kluczowego zawodnika, który podniesie sufit możliwości tej drużyny(idealnie byłoby dwóch, ale staram się dotykać trawy) niezależnie czy będzie to stoper czy napastnik w zależności jakie będziemy mieć realne możliwości i co rynek zaoferuje. W skrócie muszę mieć poczucie, że zarząd pomógł zrobić tej drużynie krok do przodu niezbędny do walki w Europie bo w poprzednich okienkach nie miałem takiego poczucia gdzie mimo, że trafiał zawsze jakiś wartościowy zawodnik to równocześnie zdarzały się bolesne odejścia jak przed rokiem lidera i najlepszego stopera zeszłego sezonu w postaci Inigo. Musimy wreszcie dokonać rozwoju też poprzez ruchy z zewnątrz, a nie polegać tylko na rozwoju aktualnej kadry przez sztab szkoleniowy bo raz, że to trwa przeważnie znacznie dłużej, a dwa, że dany potencjał ludzki też miewa często ograniczenia, które nie zawsze da się pokonać. Takie są moje oczekiwania, a jakie są wasze?
@BORO_12 @blakkudium @Beztroskii

0

@Czajka90 no ja się zgadzam, że to była przesada i gol słusznie nieuznany, ale jednocześnie sam Arsenal wielokrotnie w tym sezonie korzystał na wątpliwych zachowaniach podczas sfg i bierności sędziów jak choćby nawet w spotkaniu z United z początku sezonu. Brakuje mi tutaj zwyczajnie konsekwencji.

1

No tutaj się nie zgodzę i paradoksalnie sędziowie podjęli decyzja zgodna z zasadami, ale jednocześnie brakuje mi tu konsekwencji bo sam Arsenal zdobył wiele „wątpliwych” bramek po sfg w tym sezonie, które dały im mnóstwo punktów często w momentach kiedy z gry zwyczajnie mieli problem dobrać się do rywali i które przyczyniły się mocno do ich aktualnej pozycji. Można też powiedzieć, że trochę też pomogli przesuwać te granice co wolno przy SFG wręcz do granic absurdu(choć ofc głównie winni są sędziowie), a teraz w kluczowym momencie sezonu kiedy ważą się losy sezonu sędziowie nagle postanowili wrócić do bardziej restrykcyjnej interpretacji i ponownie przesunąć tę granicę(powinna być w tym miejscu od początku sezonu).


0

@Ronad10 w spotkaniu z Lipskiem Orbana pchnął

10

Piękne osiągnięcie i kariera :D

7

Teraz chwila na świętowanie oraz odpoczynek, a później czas żeby zarząd wreszcie porządnie przygotował się do okienka transferowego i dowiózł dla Hansiego topowe wzmocnienia, na które zasługuje :)

1

@Barca_Big_Moment oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale tutaj się nie zgodzę. Dla mnie tak dynamiczny skrzydłowy, ze świetnym wejściem w pole karne i niezmordowany w swojej pracy na boisku pasowałby do każdego z trójki Bayern/Barca/PSG co potwierdziło się też w realnym zainteresowaniu gdzie poza PSG, które nie potrzebuje już skrzydłowych o ile ktoś nie odejdzie to Bayern i Barca go chciały co zakończyło się ostatecznie transferem do Monachium. Nie lubię też wyciągania pojedynczych spotkań jako potwierdzenia tezy bo w ten sposób mógłbym też wyciągnąć pierwszy mecz w Paryżu czy nawet jeszcze ten w fazie ligowej wygrany przez Bayern jako całkowite zaprzeczenie tego co piszesz. Z resztą od strony zespołowej też polecam zobaczyć co się zmieniło w Bayernie między tym, a poprzednim sezonem gdzie Diaz zastąpił Sane.

Dla mnie Diaz jest bardziej kompletnym zawodnikiem w tym momencie i zwyczajnie nawet jeśli Nico ma jednocześnie dla mnie potencjał żeby być lepszym graczem kiedyś, a czy go zrealizuje to inna sprawa. Nie uważam też żeby Nico był lepszym graczem niż Raphinha, a zwyczajnie zupełnie innym profilem gdzie Raphinha też jest pod wieloma względami graczem wyjątkowym i bardzo ciężkim do zastąpienia.

Co do wieku Diaza(skończył w tym roku 29 lat) uważam, że na każdego zawodnika trzeba patrzeć indywidualnie przez pryzmat przebiegu jego kariery, stylu gry, pozycji czy profesjonalizmu i tutaj wydaje mi się, że może mieć przed sobą więcej niż się wydaje tym bardziej, że dopiero w wieku chyba 25 lat trafił do Premier League do tej najwyższej intensywności, a co za tym idzie jego eksploatacja może nie być jeszcze aż tak duża. Z resztą Bayern, który ma bardzo rozsądna politykę transferową raczej dobrze sobie to przekalkulował choć i tak uważam, że w przypadku tych topowych klubów, które nie zarabiają na sprzedażach, a swojej marce i sukcesach to zawsze kryterium sportowe będzie najważniejsze. Z resztą sam uważam, że kibice są czasem zbyt zafiksowani na punkcie wieku graczy i zapominają, że nie każdy młody gracz zawsze się tak harmonijnie rozwinie jakbyśmy chcieli i czasem bezpieczniej jest wbrew pozorom postawić na uznaną jakość. Szczególnie jeśli rynek był wybrakowany jak w tym przypadku.

Tutaj jako bonus polecam film o konstrukcji naszego ataku i roli Raphy oraz drugi właśnie o Nico sprzed roku gdzie ok 4min został porównany z Diazem.




8

Ferran zdecydowanie w swojej najlepszej formie na końcówkę sezonu po tej mizerii na początku roku. Świetnie się go w ostatnich tygodniach ogląda.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

Rekin nakręcony dziś ewidentnie

0

Już dwa rożne zabrane. Dobrze się zaczyna.

5

Długo trzeba było czekać na pierwszy błąd sędziowski xD

2

@MessiForeverTheBest niech te słowa prawdy się niosą jak najdalej żeby wszyscy wiedzieli co to za drużyna. Chyba już wiem na co poszła duża część tego miliarda co Arteta wydał za swojej kadencji.

1

@Eklerek czyli jednak jest jakieś poczucie winy skoro trzeba się tłumaczyć. Musicie się jeszcze nauczyć od prześcieradeł, że o sędziach się nie dyskutuje…kiedy akurat gwiżdżą na Twoją korzyść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1

1

Naprawdę nie miałbym z tym problemu gdyby Arsenal sam nie zdobywał takich bramek w tym sezonie…

0

Arsenal jest ostatnim zespołem, który powinien protestować przy faulu na bramkarzu podczas stałych fragmentów bo sami to robią notorycznie i uchodzi im płazem.

0

We’re back Baby xD

3

@AmigoBlancos nie zasługuje City. Mnie jedyne co gryzie to, że taki hermetyczny i bezjajeczny futbol ostatecznie zwycięży, ale widocznie reszta topu jest jeszcze gorsza w Anglii.

0

@Barca_Big_Moment albo wreszcie gra w idealnym dla siebie środowisku. Oceniam na podstawie tego co widziałem w Liverpoolu i widzę teraz w jeszcze większym zakresie w Bayernie, a reszta to gdybanie. Też uważam, że on może jeszcze mieć trochę w nogach od oddania bo wbrew pozorom trochę później wszedł do tego futbolu o najwyżej intensywności, a fizycznie jest świetnie przygotowany. Z resztą w kwestii „sypania” się to Nico w ostatnich sezonach coś o tym wie. Też trochę nie rozumiem czemu tak się niektórzy wzbraniają żeby przyznać zwyczajnie, że Diaz jest świetny i była to doskonała diagnoza naszych potrzeb profilowo przez dyrekcję sportową i sztab.

0

W sumie żeby powstrzymać Arsenal w większości przypadków wystarczy oddać im piłkę i pozwolić atakować, a sami nie będą wiedzieli co robić w ataku pozycyjnym+ mała uwaga, żeby wystrzegać się SFG.

1

@Herato oby Panie kolego, oby.

1

@macio_944 nareszcie ich fanbaza dostała drużynę, która w 100% pasuje do nich swoim charakterem

4

@norbi77 najlepsza jeszcze przed sezonem kadra potrzebuje 5-6 topowych zawodników? Niemożliwe. Ja bym ich polecał jakieś kolejne gwiazdy z przerośniętym ego.

3

Come on you Irons!

1

@Dankho94isback większość klubów, które byłoby ewentualnie na to stać ma już LS, a przy aktualnych jego problemach zdrowotnych i sportowych wydaje się to tym bardziej wykluczone skoro nawet jeszcze przed nową umową wiele klubów się wycofywało choćby przez same wymagania Nico np. Chelsea i Arsenal, które go obserwowały. Będą też wchodzić już nowi zawodnicy na rynek jak Diomande czy nawet Abde więc moim zdaniem jego pociąg już odjechał i zostanie w tym Bilbao tak jak chciał z resztą sam skoro podpisał taką umowę. Ja osobiście bym go już nie chciał u nas za te cyrki i jak rok temu lubiłem kandydaturę Diaza bo profilowo miała bardzo wiele sensu co tylko się potwierdziło w bardzo podobnie grającym Bayernie tak teraz też przy tak drogim transferze wolałbym Diomande, który tak naprawdę byłby łatwiejszy pewnie do sprowadzenia(dużo niższe zarobki niż Nico, a Lipsk oczekuje +/- tyle samo ile klauzuli ma Nico czyli €100m z tą różnicą, że tutaj pewnie spokojnie można by to rozbić na transze czego nie da się zrobić w przypadku klauzuli).

6

Ironiczne jest, że Nico od swojego najlepszego sezonu w karierze czyli 2023/24 i tego peaku naszego zainteresowania nim po Euro każdy kolejny sezon aktualnie rozgrywa gorszy od poprzedniego. Sportowo aktualnie się cofa natomiast zależy jak kto na to spojrzy to ugrał co chciał czyli kontrakt na dekadę gwarantujący topowa wypłatę na tle nawet graczy Barcelony i Realu co sezon niezależnie od poziomu jaki będzie prezentować+ nie musi wychodzić ze strefy komfortu. Na jakąś refleksję też już raczej będzie zbyt późno bo przy aktualnej pensji i nowej wyższej klauzuli nikt go nie wykupi z Bilbao.

3

@ShawnC @RC28 tyle, że Diaz jest kluczowym zawodnikiem w bardzo podobnym systemie Bayernu do naszego i w bliźniaczej samej roli jaką by pełnił u nas. Do tego świetnie sobie radzi w LM pokazując charakter i umiejętności w ważnych meczach, jest liderem w kadrze czy był ważnym zawodnikiem Liverpoolu, a to pokazuje, że radzi sobie w bardzo różnych kontekstach. Zawsze istnieje jakieś ryzyko, ale dla mnie jeśli uważamy, że Nico by tu błyszczał to tym bardziej nie ma podstaw żeby nie sądzić, że również Diaz, który na aktualny etap ich karier jest zawodnikiem lepszym, a przede wszystkim bardziej kompletnym. Oczywiście już tego nie sprawdzimy bo żaden tutaj nie trafi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?