ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Ja wiem, że i tak był poza zasięgiem, ale trochę szkoda mi, że tego Diaza nie sprowadziliśmy. Pod względem profilu i jakości jest to najbliższy Raphinhi zawodnik jakiego oferował rynek. Topowa intensywność od pierwszej do 90min minuty i świetne wyczucie kiedy atakować wolna przestrzeń czy wejść na pozycję napastnika.
3
@Katalończyk 99 już odpadliśmy? Myślałem, że jeszcze rewanż.
2
Na rewanż bym zrezygnował z Marcusa i wyszedł od pierwszej z Olmo na LS i Ferminem na OP. Wtedy nasza struktura będzie dużo bliższa tego co gramy z Raphinha na boisku niż w przypadku Marcusa, który trzyma się bliżej linii na czym cierpi współpraca z Cancelo, nie wspiera linii pomocy tworząc przewagi i jest zdecydowanie najsłabszym elementem w pierwszej linii pressu. Największy problem będzie wtedy jeśli Olmo lub Fermin wypadną z kontuzją lub będą już zmęczeni to ławka będzie oferować bardzo ubogie i proste rozwiązania, ale nie mamy innego wyboru niż zaryzykować w takim meczu bo nie ma na co czekać.
1
@macio_944 ja bym wyszedł na rewanż na pewno bez Rasha. Jak chcemy ich tak stłamsić od pierwszej minuty to musi w miejsce Raphy wyjść Olmo lub Fermin. Rash ewentualnie w końcówce.
1
@Frimpong to akurat taki mój pstryczek dla tych co twierdzą, że zawsze gdzie indziej trawa jest bardziej zielona xD
0
@Kozinho. Nie w koszcie o jakim mowa i ostatecznie wolałbym inny typ zawodnika. Julian jest dla mnie profilowo zbyt blisko Olmo/Fermina czyli to byłoby więcej tego co już mamy w pewnym sensie. Natomiast jeśli już trafi to na pewno będzie to upgrade na tej pozycji względem tego co mamy na środku ataku gdzie Lewy zwyczajnie się starzeje i tego nie zatrzymamy, a Ferran nie ma głowy na bycie pierwszym wyborem w takim klubie.
7
Dla tych co tak wiecznie narzekają na nasz zespół i zawodników przypominam, że jeśli raz wybrali Barce to nie muszą być jej „fanami” już do końca. Naprawdę nikt się nie obrazi jeśli w tym przypadku zmienią zespół z którym sympatyzują. Mogą sobie spokojnie pójść kibicować Bayernowi, PSG, Arsenalowi czy komu tam chcą i cieszyć się co sezon z wygranej w LM bo przecież przy tak perfekcyjnym prowadzeniu pewnie co roku kilka zespołów naprzemiennie ta LM wygrywa czy wielkich transferów zamiast kibicowania „bankrutowi” co musi łatać kadrę dzieciakami, którym może brakować doświadczenia w kluczowych momentach lub piłkarzami z odzysku na zakrętach karier.
0
@Lionel_Messi10 uderzenie ofc świetne, ale kompletnie nic nie zmienia w kwestiach profilu piłkarskiego i jego dopasowania do naszego systemu na co zawsze zwracałem uwagę, a nie jakości. Chyba, że miałby grać jako ofensywny pomocnik za Olmo/Fermina lub wchodzić na stałe fragmenty żeby jego wykonywać ;)
2
@macio_944 na obstawieniu kradzieży rowerów nie zarobisz bo to zbyt pewne wydarzenie
3
@macio_944 obstawisz na to u LucekBet?
1
@Popitek12 Julian Alvarez też
10
Szkoda, że jest tak duży dystans w La Liga pomiędzy top 4 oraz resztą stawki gdzie Atleti mimo tak słabej dyspozycji w lidze i wypisania się z walki o mistrzostwo już w połowie sezonu może sobie co tydzień rotować i oszczędzać kluczowych zawodników bo i tak nie ma szans wypaść poza top 4 nie mówiąc, że La Liga ma szansę na piąty spot w LM.
2
Tak sobie zerknąłem w gorące dziś o Olise i o ile dla mnie obydwaj są top zawodnikami choć dla mnie Yamal potrafi jeszcze odrobinę więcej indywidualnie o tyle nie lubię linii obrony na zasadzie zawodnik trochę szybciej wszedł na topowy poziom=większy talent bo to trochę zbyt duże uproszczenie i zbyt dużo czynników na to wpływa związanych z samym zawodnikiem jak cechy wiodące, dojrzałość czy samo tempo rozwoju fizycznego może to determinować oraz poza jego kontrolą jak urazy zawodnika czy konkurencji, rywalizacja na jego pozycji w pierwszej drużynie, kwestie taktyczne, odwaga trenera na stawianie na młodych itd. Zbyt dużo mieliśmy przykładów zawodników, którzy szybko wypłynęli i potem zatrzymali się w rozwoju oraz takich, którzy dłużej dojrzewali piłkarsko żeby jednoznacznie twierdzić, że zawodnicy, którzy szybciej osiągają względną dojrzałość piłkarską są zawsze tymi bardziej utalentowanymi.
4
@Flyingbetoniarka „Szprotka” paradoksalnie na przestrzeni kariery też wykazuje się dużą umiejętnością dochodzenia do sytuacji bramkowych(wykończenie to już inna sprawa), ale w inny sposób bazując bardziej na szybkości, czuciu linii i ataku pleców obrońcy.
8
Poruszanie się polu karnym niezmiennie top nawet jeśli z wiekiem wytraca inne elementy. Zawsze sobie gdzieś znajdzie miejsce choćby było naprawdę gęsto, a to jest domena topowych 9, że zawsze w jakiś sposób je piłka „znajdzie” w polu karnym choćby się wydawało, że to tylko „szczęście”.
1
Tak na oko to z pół składu.
0
@Majkel34 w tym chaosie jednak Wilder. Inna sprawa, że dla promotorów lepiej, że on wygrał bo dalej można z nim zrobić kilka kasowych walk. Choćby niedoszłą walkę z Joshua, a nawet Usyk od jakiegoś czasu chce mieć jego nazwisko na rozkładzie mimo, że sportowo większego sensu taka walka nie ma w tym momencie.
5
To co, czteropak bierzesz na koniec sezonu? @Kessie
0
@kaamil1910 no serca do walki im odmówić nie można i na pewno emocje oddają, ale z tą topka bym nie szalał ;)
1
Szacunek dla Wildera oraz Chisory za ich kariery, ale dziś to już starcie oldboyów w ringu.
5
Do zobaczenia misiaczku w LM ;)
7
@Kessie bardziej tak
https://zapodaj.net/plik-oKYRhTVrij
0
@Gaucho kolejny „charakterny”
2
@majkiii podobne zacne mundurki kiedyś szyli
0
@kanver_ dla mnie właśnie szczególnie w lutym i marcu przestał dochodzić do tych sytuacji i praktycznie przy każdej sytuacji „w kontakcie” popełniał proste błędy techniczne co kierowało mnie również w stronę tego dołka fizycznego. W trakcie pewnie doszła głowa co dla niego typowe. Dziś wyglądał nieźle fizycznie więc może chociaż na końcówkę się odkręci i tu przydałaby się wreszcie też jakaś bramka co by ruszyło.
4
@Kessie Arteta: Bottling? Nie ma tego słowa w naszym słowniku.
3
@kanver_ no Ferran mega spadek względem jesieni nawet w ilości sytuacji do jakich dochodzi. Straszny dołek tylko nie jestem pewien czy głównie mentalny czy fizyczny.
1
@NeroTFP1 Guardiola złamał im psyche tym finałem, który miał uwiarygodnić ich przemianę i nowa mentalność. Teraz moim zdaniem mogą się dziać dziwne cuda w końcówce sezonu ;)
2
@Bolton myślę, że ten finał z City ich mocno wybił z rytmu i zaczęło cieknąć po nodze. Jedyne czego się obawiam to czy aktualne City udźwignie perfekcyjną końcówkę(chociaż ten finał z Arsenalem i dziś z Liverpoolem to chyba ich najlepszy futbol w tym sezonie) bo wbrew pozorom to da się zrobić bo mają jeszcze bezpośrednie starcie w lidze. Jeśli City wygra to spotkanie oraz zaległe to różnica wyniesie już tylko 3pkt.
3
Ja może żartowałem, ale Arteta chyba nie i chłop naprawdę chce to zrobić xD
@Kessie @Eklerek @Czajka90
@blakkudium @Bolton @mekston @Popitek12
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16724992#comment-16725024