ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
23
Aktualnie jest dwa lata młodszy niż Laporta kiedy zaczynał swoją pierwszą kadencję w 2003. Ma czas. Przyjdzie taki moment gdzie na pewno będzie chciał kandydować, ale narazie widać, że ma jeszcze wiele innych celów do zrealizowania. W każdym razie jak już to zrobi to z pewnością będzie faworytem do zwycięstwa.
12
@blakkudium nie dość, że FFP mają luźne jak gumka od majtek @jowita to dalej wałki finansowe kręcą w tej Anglii i dochody zawyżają. Żeby jeszcze w piłkę grać potrafili, a nie jakieś zawody lekkoatletyczne co kolejkę.
3
@Vegeta88 może kolega ma obywatelstwo argentyńskie? Tego nie wiemy. Ja bym mu honorowo przyznał już za lata działaności pro-argentyńskiej :D
2
@mekston nie świruj kolego. Będzie to będzie, a jak będzie to się będziemy zastanawiać jak go wpasować xD
1
@tbas La Bamba zawsze wie lepiej od ludzi co widzą tych zawodników codziennie na treningach i pracują w tym zawodzie od wielu lat xD
4
@Marusek ta są sprinty(mierzone przez GPS/tracking), a nie skoki pressingowe, które są akcją taktyczna. W tej drugiej nadal Lewy może być wyżej nawet jeśli mniej sprintuje. Żeby skok pressingowy został zaliczony przez statystki nie musi osiągać prędkości sprintu ani trwać długo(to też się mierzy) i czasem dosłownie 2 sekundy wystarcza. Ogólnie dla pełnego obrazu lepiej sprawdzić więcej statystyk+ test oka oraz oczywiście sprint nie musi być zawsze do rywala, ale również na wolne pole przy wyjściu na pozycję.
4
@Overmarsinho89 @Marusek @SeWo77 @lucca87 @Ogorinho1974 @marcin62 @JimMorrisonFCB
Ferran 17.5(410m) na 90min
1
@Marusek nie jest to też Olmo, który wypada poniżej Fermina właśnie bo gra często trochę głębiej
1
@lucca87 @SeWo77 nie i nie
Fermin 11.4(230m)
Yamal 10.5(200m)
Zawodnik, o którym mowa co ciekawe jest bliżej w tej statystce Raphinhi niż drugiego Balde. Ma tutaj bardzo wysoki wynik. Przebija też tak intensywnych graczy innych drużyn jak Vinicius, Valverde, Alvarez czy Diaz.
1
@Ogorinho1974 8.25(174m)
3
@Marusek nie wypada źle, ale dalej dużo gorzej od drugiego miejsca
Cancelo 12.7(262m)
4
@SeWo77
@marcin62
Lewy 8.74(164m)
Pedri 7.29(129m)
De Jong 7.31(150m)
Ogólnie cofnięci pomocnicy w tej statystyce najgorzej wypadają bo oni biegają najwięcej w meczu, ale też najbardziej jednostajnym tempem.
2
@Marusek to jest średnio na 90min gry przeliczone więc nie musi być to niepodwarzalny titular. Nie był to żaden ze stoperów w każdym razie.
8
@FcPortoFan1999 to część spisku Hansiego Flicka, który stawia tylko na swoich pupilków. Ktoś już to rozgryzł.
3
@Marusek blisko, ale nie xD
@JimMorrisonFCB poczekam narazie aż ktoś może trafi i wtedy rzucę dokładne statystki tego zawodnika
7
Dziś w sumie ciekawa statystykę zobaczyłem. Może nie jest to jedyny wskaźnik, ale może fajnie uzupełniać to z jaką intensywnością gra zawodnik, a mianowicie liczba sprintów wykonywanych w przeliczeniu na 90min oraz dystans pokonany sprintem na 90min. Tak się prezentuje top 5 naszej drużyny w LM(tylko z niej znalazłem takie dane) i celowo nie podam drugiego miejsca od razu bo może was zaskoczyć:
1. Raphinha 19.2 na 90min(414m)
2. …
3. Balde 14.2 na 90min(297m)
4. Kounde 13.9 na 90min(305m)
5. Rashford 12.8 na 90min(285m)
@BORO_12
@blakkudium
@Beztroskii
8
@Popitek12 koledzy świetnie wspominają z pewnością wspólne treningi. Jeden nawet wspominał, że nigdy nie widział tak doskonałej techniki francuza.
2
W sumie odłożenie pozyskania napastnika o kolejny sezon mnie przekonuje szczerze mówiąc. Ja wiem, że z Robertem i Ferranem się trochę męczymy w tym sezonie, ale finalnie ten atak dalej funkcjonuje, a nawet awaryjnie możemy próbować zestawień z false 9 bo na samym rynku ceny napastników ze względu na deficyt klasowych graczy są najbardziej zawyżone. Kiedyś za €100m można było sprowadzić największego kozaka na tej pozycji w sile wieku, a dziś co najwyżej prospekta co robi dziesięć/naście bramek w lidze i może wejdzie na ten topowy poziom, a może nie. Do tego taki wydatek może być kulą u nogi na kolejne lata ze względu na bardzo wysokie koszta amortyzacji. Najłatwiej oczywiście będzie sprowadzić stopera bo tutaj rynek oferuje wiele opcji o różnych profilach i praktycznie we wszystkich przedziałach cenowych więc dla mnie to robota, która ciężko zepsuć. Trochę ciężej że skrzydłowym zamiast Rasha, który może zaoferować solidny poziom w rotacji, ale nawet tutaj rynek oferuje więcej niż na ataku gdzie właśnie są głównie koty w worku lub bardzo specyficzne profile, które nie do końca wiadomo jak się wpasują. Szczególnie też przy tak dużych wydatkach jestem wielkim przeciwnikiem robienia ruchów „na siłę” i dla mnie taki zawodnik musi spełniać co najmniej prawie wszystkie kryteria, których sztab oczekuje w naszym systemie na tej pozycji. Tutaj nie ma miejsca na błędy i czasem lepiej się na chwilę zatrzymać i poprawiać inne obszary w oczekiwaniu na właściwy cel.
1
@Dankho94isback Wyższa pułka dla mnie szczególnie niż Konate, który też ma zupełnie inny profil niż pozostała dwójka. Bardziej oparty o możliwości fizyczne, ale też bardziej surowy z piłką i musi mieć lidera obok siebie. W każdym razie na darmowego Senesiego też bym się nie obraził ostatecznie.
0
@kamilop może i pasowałoby to stylem do tego jak funkcjonuje Laporta, ale dla mnie finansowo to zbyt duża zapora, a Atleti zawsze nas ogrywa w negocjacjach. Do tego sam Julian ma jeszcze 4 lata aktualnej umowy i chyba pół miliarda klauzuli czyli brakuje punktów zaczepienia do zbicia ceny czy obejścia negocjacji. Sam Alemany pewnie też będzie chciał się odegrać na naszym zarządzie. Nie widzę tego kompletnie finansowo nawet jeśli naprawdę byśmy chcieli, a nie pod publiczkę tylko grać.
0
@tbas przypominam, że za Griezmanna musieliśmy wpłacić klauzulę. Nie było żadnych negocjacji z Atleti bo nie chcieli i tutaj też nic nie muszą bo ich finanse są dobre, a zawodnik ma jeszcze bardzo długi kontrakt więc realnie mogą nawet jeśli będzie chciał odejść wywierać presję żeby odszedł za granicę.
2
Już abstrahując czy to będzie możliwe to dla mnie to koszt, który może zablokować kolejne kilka okienek w naszej sytuacji(koszta rocznej amortyzacji będą potężne). Moim zdaniem klub będzie w stanie sprowadzić tylko jednego z wymienianej medialnie dwójki czyli Bastoni-Alvarez i jakieś 1000 razy bardziej prawdopodobny jest Bastoni, którego roczna amortyzacja zamknie się poniżej €30m(może nawet poniżej €25m) podczas gdy w przypadku Alvareza będzie to coś w przedziale €40-50m(rozbijcie sobie potencjalną kwotę transferu na okres amortyzacji czyli wg przepisów aktualnie chyba max 5 lat zamiast długości trwania umowy jak kiedyś i dodajcie potencjalną roczną pensję). Najbardziej prawdopodobne okienko dla mnie to:
-Bastoni
-napastnik tani lub średnia półka cenowa(jeśli odejdzie ktoś z dwójki Ferran/Lewy)
-tani lub ze średniej półki cenowej skrzydłowy
-Cancelo jeśli rozwiąże umowę z Al Hilal lub Grimaldo
3
Według Soso Ferran ma realne „branie” na rynku.
„Manchester United, Arsenal, Atlético: śledzą Ferrana Torresa. Co do Interu, nie wiem, ale to szalone, ile klubów go obserwuje jak na zawodnika „słabego” według wielu osób tutaj.
Po prostu nie jest na poziomie Barçy, ale ma sporo jakości.”
Dodatkowy tweet z włoskiego Calciomercato:
„Inter Mediolan interesuje się Danim Olmo i Ferranem Torresem z myślą o ewentualnym transferze w ramach operacji Bastoniego.”
Nie mam przekonania, że sam Torres będzie chciał teraz odejść(najprędzej do Atleti żeby zostać w Hiszpanii albo po wygaśnięciu umowy żeby więcej zarobić), ale realne zainteresowanie podobno istnieje.
@BORO_12 @blakkudium
1
@TR3YWAY mam wrażenie, że to trochę uogólnienie i taki mit w stylu, a „bo młodzi to są dziś roszczeniowi”. Moje doświadczenia to też za mało żeby zaszufladkować całą grupę ludzi, ale nie spotykam się praktycznie z takim podejściem i kompletnym brakiem znajomości realiów na rynku pracy, a nawet jeśli to po kilku rozmowach o pracę taka osoba wróci szybko na ziemię.
0
@kanver_ no tak, ale skoro nie mogą go sprzedać to muszą przynajmniej starać się utrzymywać go w stanie jakiejkolwiek użyteczności chociaż do rotacji w lidze
1
@FCB24 jest różnica pomiędzy wiarą, a brakiem możliwości rozstania się z zawodnikiem. Przy jego wysokości oraz długości umowy oraz problemach sportowych i jawnych problemach mentalnych klub nie jest w stanie go sprzedać więc musi starać się go przynajmniej trochę budować.
0
@partymaker Simon ma jego fotki z zabaw w „Błękitnej Ostrydze”
5
Modlitwy @Faro i @Soetie się spełniły. Czas na wielką Barcelonę bez impostora z Brazylii.
0
@mekston w sumie tak już bez żartów to przydałby się teraz, ale nie za +100 baniek dla Atleti i kolejne 10 rocznie dla piłkarza. Ewentualnie może wpaść na okres próbny bezpłatny do końca sezonu xD
3
Dramat, ale cóż…trzeba walczyć.