1

@partymaker wielkie umysły myślą podobnie. My po prostu wiemy co blokuje potencjał Barcy i jako nieliczni mamy odwagę o tym głośno mówić :D

13

Moje propozycje zmian, które Barcelona musi dokonać żeby wygrać wreszcie LM:
-pozbyć się Flicka, który zajeżdża oraz faworyzuje piłkarzy i zabija potencjał drużyny
-pozbyć się Raphinhi, który nic nie potrafi poza bieganiem
-pozbyć się Balde i dać w jego miejsce szansę choćby Jofre
-zwiększyć rolę Roony’ego
-przywrócić Ansu Fatiego i dać mu duży kredyt zaufania(bardzo ważne)
-pozbyć się Torresa
-pozbyć się Fermina(każdy ofensywny pomocnik ze szkółki będzie lepszy)

Po wprowadzeniu tych zmian Barcelona będzie w stanie automatycznie wygrać Ligę Mistrzów. Skąd to wiem? Bo w Football Menagerze tak zrobiłem i wygrałem. Futbol to prosta gra.

11

Wszystko fajnie, ale w tej samej kolejce LM dwie inne hiszpańskie ekipy przejechały się u siebie po angielskich. Spotkanie spotkaniu nie równe i zbyt wiele czynników wpływa na ostateczny obraz jak wlanie ogólne zmęczenie zespołów, wyjazd vs u siebie czy nawet dyspozycja dnia i inne niuanse. Równie dobrze za tydzień Barcelona może sobie wymienić te „1000 podań” i z kontrolą wygrać.

0

@ProMILs Moim zdaniem jest w stanie dać więcej niż dwa, ale nawet jeśli dałby załóżmy dwa topowe i jeden dobry/przywoity to dalej wolę to niż 5-6 tylko dobrych czy przyzwoitych przy podobnym rocznym koszcie amortyzacji przy innych opcjach które się przewijają bo chyba nikt nie sądzi, że kupimy Osimhena czy Alvareza za 60 baniek i przyjdą grać za przeciętna w skali naszego zespołu pensję.

1

@LukaszFan przy tym jak bardzo deklasuje inne opcje to nie problem moim zdaniem i ogólnie jeśli dostajemy ok 3 topowe sezonu to moim zdaniem się opłaca. Kibice są zbyt obsesyjnie zafiksowani na wiek zawodników moim zdaniem, a szczególnie w dzisiejszych czasach. Z resztą Lewy był rok starszy niż Kane w momencie transferu, a i tak dał kilka solidnych lat przy czym Kane to również wielki profesjonalista i moim zdaniem ma wyższą jakość poza samym polem karnym niż Robert co czyni go bardziej użytecznym wraz z utratą fizyczności. Odrobinę inny profil bardziej właśnie ala Benzema. Też jeszcze jest aspekt jego głodu piłkarskiego dalej i motywacji gdzie brakuje mu ciągle trofeów w karierze.

3

Tak, jeśli ktoś chce klasyczną 9, a ktoś inny woli false 9 to Kane daje najlepsze z obydwu światów. Kompletny napastnik i profilowo bardzo podobny do późnego Benzemy. Szkoda, że nierealny raczej.




Tutaj polecam odcinek sprzed kilku miesięcy gdzie świetnie wyjaśniona jest rola Harry’ego w obecnym Bayernie

@Beztroskii @BORO_12

3

@Fog_W_1899 ale, że z większością jego współpracowników na wysokich szczeblach „coś jest nie tak”? Samo prawdopodobieństwo przy takiej statystce każe się zastanowić.

4

@BORO_12 ja już mam dość. To nie na moje nerwy. Niby wszyscy oglądamy ten sam sport i ta samą drużynę, a kogo nie nie zapytasz to ma inne zdanie na temat jakiego profilu 9 potrzebuje ta drużyna i czego oczekuje sam Flick na tej pozycji xD

1

Klasyk

3

@blakkudium tak, po treningu. Dziś na szczęście obyło się bez jego ulubionego ćwiczenia czyli francuza, ale robiliśmy za to przysiady z lodówką na plecach w stylu Wojfera87.

4

@Bolton @Kessie polubił chyba tylko dlatego, że jest tym wyjątkiem, któremu się nie dają ubogacać xD

9

Nie wiem skąd się wziął mit u niektórych, że nasi skrzydłowi dosłownie nie grają na napastnika i wolą grać pod siebie. Już pomijając statystki w kreacji naszych skrzydłowych właśnie to nasi napastnicy znajdują się kolejny sezon w ścisłej czołówce graczy z najwyższym współczynnikiem goli oczekiwanych z gry na 90min(jeszcze niedawno jak sprawdzałem to Ferran i Lewy byli w top 3/4 pośród graczy, którzy mieli +1k minut). Dosłownie mało, który napastnik może liczyć na taki serwis i to co musi zrobić to głównie wygrać walkę o pozycję z obrońcą i trafić w ten duży prostokąt. Tylko tyle i aż tyle.

0

@Derpowsky właśnie dokładnie na odwrót mamy ultra ekspansywny styl wciskający rywali dosłownie w pole karne i jednych z najlepszych kreatorów we współczesnej piłce czyli Yamal oraz Pedri, a nawet Rapha, Fermin, Olmo, Rash czy Cancelo też potrafią dogrywać. Po co ci kolejny kreatywny gość, którego będzie brakować potem w polu karnym? Nie mówiąc, że tracisz element wykorzystaniem dłuższej piłki na napastnika i zgrania na ścianę bo Julian nie ma warunków fizycznych do walki ze stoperami oraz to samo w polu karnym gdzie z resztą rzadko przebywa z tego względu, a woli wbiegać jak Fermin czy Olmo w drugie tempo. Z resztą jak mnie nie wierzysz to obejrzyj sobie ostatni odcinek podcastu naszego portalu gdzie Janek nakreślił jaki typ napastnika najlepiej pasuje do tego co gramy i ja się pod tym podpisuję. Ofc można spróbować grać z F9, ale to nie na każdego rywala się sprawdzi i wymaga przemodelowania systemu. Pytanie czy to jest piłkarz, dla którego chcesz zmieniać coś co działa i tu już każdy musi sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie.

0

@sendesara to też nigdy nie jest takie zerojedynkowe. Przykładowo Griezmann przechodząc do Barcelony, która strzelała średnio ok 25-30 goli więcej w sezonie wykręcił gorsze bezwzględne liczby niż w Atleti oraz miał znacznie mniejszy udział przy całkowitej puli swojego zespołu. Różnica jest taka, że tam system był zbudowany wokół niego, a nie musiał się dostosować. Z resztą podobnie jest z Julianem, który też występuje w podobnej roli jak u poprzednich trenerów i nawet w przeliczeniu na 90min w Atleti strzela więcej goli niż w City czy kadrze co każe podważyć to złe „wykorzystanie” zawodnika, a wręcz mówi, że gra w odpowiedniej dla siebie roli bo to nigdy nie był i nie będzie typowy killer dominujący w polu karnym, a zawodnik operujący gdzieś pomiędzy pomocą, a atakiem i w takiej roli najbardziej błyszczy. Jak jakiś trener spróbuje zrobić z niego klasycznego goleadora to efekt będzie taki, że zostanie stłamszony fizycznie przez stoperów.

4

@BORO_12 możemy się z baya munsien dogadać. Oni nam odpuszczą Vuskovicia za to my odkupimy od nich dziadziusia Kane. Taka mam dobrą wolę, że nawet im mogę Araujo dorzucić.

7

Bodo/Glimt to jakiś błąd w matrixie. Niech ta historia trwa dalej bo jestem ciekawy jak daleko to może zabrnąć.

0

@Eto'o9 R10 kadrowo jesteśmy mocno ograniczeni i temu nie zaprzeczam. Nawet uważam, że to nasza największa słabość co nie dość, że odbija się na braku alternatyw na wypadek kontuzji kluczowych graczy co również ich zmęczenia.

@tbas są mocni, ale trochę idealizujesz moim zdaniem. Też grają ryzykownie i my również potrafimy wejść na topowy poziom kiedy trzeba. Byliby faworytem i to jasne, ale w życiu szans bym nas przed meczem nie pozbawił.

3

Ja wiem, że mamy swoje problemy, braki kadrowe itd., ale aktualnie naprawdę nie widzę takich naprawdę nieosiągalnych zespołów dla nas. To oczywiście nie znaczy, że wygramy i nie może nam się noga powinąć z underdogiem, ale nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów mimo, że kadrę zbudowaliśmy za tyle co taki Arsenal, City czy PSG potrafią wydać w okienko lub dwa maksymalnie. Ogólnie aktualnie najlepiej prezentuje się z tych topowych zespołów Bayern choć wiadomo, że za miesiąc może się to zmienić.

2

Ktoś powinien wreszcie wytłumaczyć wyspiarzom, że nikt nie daje medali za wyniki w fazie ligowej europejskich pucharów i po niej dalej trzeba coś grać.

2

@Kessie tego się właśnie boję najbardziej…że jeszcze każe nam to oglądać

2

@Kessie powiedz lepiej co sądzisz o zdradzie jakiej się dopuścił dziś corner kick wobec waszej wspólnej przeszłości. Myślisz, że to jednorazowy skok w bok czy szykuje się większy kryzys w tej relacji?

1

Dalej aktualne

1

@majkiii w sumie zwolniliby go i kto by teraz przyszedł? Jakiś trener ze szkółki? Dojadą z nim pewnie do mety i w lecie zmienia trenera.

1

Niech ten wyspiarski futbol wróci do domu i więcej się nie pokazuje bo wstyd jak uj

1

@Lionel_Messi10 już miał przebłysk z NU. Jakoś nie ufam temu zawodnikowi. Zbyt chwiejny jest forma i ciągle dosyć surowy.

1

@partymaker i jednocześnie to nie jest najmocniejszy skład jeśli gra Savinho xD

6

@blakkudium Arteta niedowierza, że corner mu to zrobił po tym wszystkim co razem przeszli

2

Niesamowita jest ewolucja Artety. Od nowego Guardioli do nowego Cholo chociaż nie wiem czy wypada bo Simeone jednak trochę wygrał w karierze trenerskiej xD

0

Corner FC pozbawiony narazie swojej największej(jedynej) broni.


0

@July_6_BcN lepiej przyznaj od razu, że zazdrościsz mu mistrzostwa świata. My w ambasadzie dobrze to znamy i nawet trochę rozumiemy w końcu nie każdy może być mistrzem świata.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?