ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kubajnos345 Flick sam się zwolni jeśli Laporta nie wygra. Chyba wystarczająco dał już znać z kim wiąże swoją przyszłość w klubie i to potężny asset Laporty.
2
@Azi na ten moment pewnie Raphinha, ale przyszłościowo Joan Garcia może być bardzo wysoko. Ogólnie patrząc na ruchy z każdej kategorii czyli te drogie transfery, po wygaśnięciu kontraktu czy niskobudżetowe ruchy mają czym się pochwalić. Największa wtopa to znowu Roque, ale uratowali to bardzo dobrymi warunkami sprzedaży za jednak zawodnika, który się nie sprawdził.
1
@Azi z pewnością mocno się wyrobił, ale dalej jednak daje poczucie trochę „marionetki” Laporty, któremu nie ufam. Natomiast nie da się ukryć, że „Szwagry” niezależnie o kim mówimy mają „oczko” do piłkarzy i patrząc na inne topowe kluby to mają dosyć wysoką skuteczność jeśli chodzi o ruchy transferowe i chwała im za to.
36
Tworzę listę pracowników klubowych najwyższego szczebla w Barcelonie, którzy są godni zaufania:
-Hansi Flick
Koniec listy.
1
@RoberDzik Przestańmy się oszukiwać, że cokolwiek innego niż wyniki sportowe pierwszej drużyny w danym momencie ma tutaj znaczenie.
0
Mamy własnego Tuska i Morawieckiego w Barcelonie. Naprawdę niech te wybory się jak najszybciej skończą bo to jakiś cyrk. Znaczy się nie żeby w Barcelonie na co dzień było normalnie, ale normalniej niż aktualnie.
1
@tbas kto by to pamiętał. Jak tylko pierwszej drużynie sportowo idzie dobrze to kibiców dopada demencja. Z drugiej strony jak sportowo przestaje się układać to nagle zaczynają sobie przypominać też o całej reszcie wpadek i wałów.
1
W Barcelonie od lat tak jak na naszym podwórku rządzi tak naprawdę to samo środowisko wszak Bartomeu i Rosell pochodzą z pierwszego zarządu Laporty.
1
@Wojcio biedny Roberto w nieco ponad 1k minut nam sezon rozwalił xD
1
@Katalończyk 99 już odstawiając jakieś sportowe czynniki na bok(choć i tu nie mam wątpliwości bo warunkiem ofc, że się będzie takim assetem rozsądnie zarządzać) to jego powrót zwyczajnie by się nam finansowo bardzo opłacił. To już nie tylko piłkarz, a potężna marka i maszyna do zarabiania pieniędzy gdziekolwiek się pojawi.
6
@directedbyfcb @LukaszFan Problem w tym, że cofnięcie linii nie rozwiązuje przyczyny, tylko zmienia rodzaj zagrożenia. Jeśli pressing nie działa, przeciwnik i tak ma czas na podanie tylko zamiast piłki za plecy zacznie spokojnie budować atak bliżej naszego pola karnego. Dlatego trenerzy jak Guardiola, Klopp czy Flick wolą naprawiać pressing i utrzymywać kompaktowość zespołu, bo cofnięcie obrony rozwala strukturę i oddaje kontrolę nad meczem. Czy można to czasem zastosować? Tak i zdarza się, że na krótkich odcinkach trenerzy to robią, ale nie jest to preferowane rozwiązanie w topowych zespołach i przeważnie daje mniej korzyści niż mogłoby się wydawać.
3
@directedbyfcb i myślisz, że cofnięcie się magicznie rozwiązałoby problem w takich spotkaniach? Czy, że innym zespołom się takie słabe występy nie zdarzają przy takim natężeniu spotkań i podróży? Uwierz mi, że gdyby to było takie proste to by wprowadzili głębsze zmiany(te małe regularnie wprowadzają jak coś przestaje przynosić efekty i choćby tą linię jeszcze w pierwszej połowie sezonu delikatnie obniżyliśmy) bo w sztabie wbrew pozorom wiedzą co robią.
6
Ta wypowiedź powinna zostać na stałe przypięta na stronie
7
Ciekawe czy w tym momencie największe obawy Flicka co do Araujo są stricte sportowe czy jednak jego stan psychiczny dalej jest w tak ekstremalnie kruchym momencie, że boi się go wystawić na jakikolwiek test. Nawet z Atleti wpuścił go, ale na atak jak trzeba było szukać bramki i Atleti się głęboko broniło co w pewnym sensie też ściągało z niego presję bo nie jego pozycja i inna skala odpowiedzialności niż w obronie gdzie jednym błędem mógłby od razu pracę zespołu zmarnować. W każdym razie efekt jest taki, że mamy na szczebelku placowym z ważnymi zawodnikami gracza, który sportowo kompletnie przestał się liczyć i który jest „niesprzedawalny”.
2
@blakkudium @BORO_12 pierwszy pewnie Bastoni bo łatwo potem rzucić wymówkę, że próbowaliśmy, ale cel ambitny i nie dało się zrealizować xD
1
@blakkudium stary znajomy
7
@Eklerek to tak abstrakcyjne, że aż mi się podoba xD
2
@Czajka90 aż tak będzie Ci @Kessie brakować?
2
A może kupimy Gyokeresa? Wszyscy wiedzą, że jego wielkim fanem też jestem. W gratisie nam dorzuca @Kessie(tak, dalej ich można posiadać).
0
@Criss18Barca Pensja wysoka, ale u nas Araujo czy Marcus choćby zarabiają więcej, a jak nie mamy €50m to nie mamy czego szukać też na rynku 9 choć moim zdaniem to tylko straszak medialny bo mówimy o gościu co za rok w czerwcu będzie wolnym zawodnikiem. Zamknie się w okolicach €40m moim zdaniem na spokojnie.
3
@mekston chcesz bana kolego? xD
2
@blakkudium co mnie Pan podpuszczasz wiedząc jak sceptycznie nastawiony i pełen obaw jestem wobec tego ruchu ;)
1
@Kubsoleon nie do wyjęcia. Dopiero rok temu za niego dali ponad 60 baniek i związali bardzo długą umową.
@RosjaninBut przy tym jaka posucha jest teraz na rynku naprawdę łatwo popełnić błąd. Za sam potencjał płaci się dziś tyle co kiedyś za gotowe gwiazdy. Szczególnie na tej pozycji gdzie brakuje aktualnie topowych napastników na rynku. Nie wiem czy bym nie przeczekał roku z jakąś solidną opcją „low cost” i obserowował jak się będzie zmieniać rynek. Myślę, że za rok ktoś z dwójki Isak/Ekitike może odejść z Live.
1
@blakkudium nie, co naskrobali?
2
Przynajmniej jakieś poważne źródło. Schlotterbeck w wersji dla uboższych finansowo.
@BORO_12
@blakkudium
@Beztroskii
1
@Guillegavira dajcie spokój z tym van de Venem. Kolejny co szybciej biega niż myśli. Już nie mówiąc o kosztach.
1
@NeroTFP1 Barça ostatecznie wyszła na tym dobrze, ale tamta Chelsea(pierwszy sezon po zmianie właścicieli i wywróceniu klubu do góry nogami) to słaby wyznacznik indywidualny dla jakiegokolwiek zawodnika w tym chaosie.
3
@kanver_ Angielskie Getafe Premium
0
@Beztroskii no u mnie ciężko to wyważyć bo jednak często też gramy na zespoły broniące dość kompaktowo i agresywnie, a obrońcy nigdy nie byli tak fizyczni jak dziś. Kane traktuje w zupełnie innej kategorii bo on daje Ci najlepsze z obydwu światów, ale nawet ten Joao Pedro ma bardzo dobre warunki fizyczne i będzie mógł iść rozwojem w kierunku właśnie Benzemy czy Kane. Julian jest dla mnie tutaj zbyt ograniczony swoimi możliwościami fizycznymi(we wszystkich rozgrywkach to wygrał może ok 35-38% wszystkich pojedynków w tym sezonie, a nie oszukujmy się, ale na tej pozycji gdzie trzeba toczyć tyle pojedynków ze stoperami to ważne i tutaj przykładowo Ferran też często dostaje po tyłku, a nie jest takim całkowitym chucherkiem) i wymagałby właśnie alternatywy w kadrze na scenariusze gdzie klasyczna 9 będzie potrzebna. Nie jestem fanem transferu Juliana do nas i chyba już nie zostanę co nie zmienia faktu, że w piłkę grać potrafi. Inna sprawa, że mam problem teraz z zaproponowaniem rozsądnej cenowo i jakościowej kandydatury bo poza Kane każda inna opcja ma większe lub mniejsze wady dla mnie. Rynek napastników jest okrutnie suchy stąd i ceny są z czapy za zawodników dalekich jeszcze od bycia topowymi.
0
@mekston konflikty w Europie, na Bliskim Wschodzie, silne zaanagażowanie się militarne mocarstw i Arteciarze na drodze do mistrzostwa…źle się dzieje na świecie.