ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Po co Ci to Harry? Lepiej śladami Robercika do słonecznej Barcelony.
4
Może oryginalnie ujął to odrobinę inaczej, ale sens w sumie pozostał xD
1
@Ojciec5tkidzieci może jeszcze mi mówi, że jest modelką, co? Nie wymyślaj.
0
@VAMOS1899LaMasia my na ustawieniach ultraofensywnych lecimy xD
1
Ale ma towarzystwo. To też powinno pokazać, że żeby ocenić trenera potrzebny jest jednak znacznie dłuższy odcinek bo historia już widziała wiele takich przykładów gdzie atmosfera się oczyszczała po odejściu skonfliktowanego trenera, przychodziła krótka poprawa i potem powrót do ustawień fabrycznych. Jak za kilka miesięcy United dalej będzie wyraźnie lepszym zespołem niż jeszcze na jesień to pogadamy.
0
@Karol145 o obecnych można tak naprawdę to samo napisać:
-Sesko: dalej prospekt, a nie ugruntowana gwiazda
-Cunha: odbił się od Atleti i tak naprawdę tylko w jednej drużynie rozwinął w pełni swój potencjał
-Mbuemo: jeden topowy sezon(wcześniej dobre) i bez weryfikacji w topowym klubie w momencie transferu
Trochę romantyzujesz te ruchy jak dla mnie bo teraz działa, ale wiele poprzednich na logikę też się spinało, a mimo tego Ci gracze nie byli w stanie pokazać nigdy pełni możliwości w United. Na plus mogę dopisać tylko, że były to dobre profile pod to co chciał grać Amorim i tyle.
2
@Czajka90 oni to są trochę jak z Fify wyjęci gdzie gracze znajdują jakiś glitch i potem go spamują dopóki nie przyjdzie jakaś aktualizacja z korekta czyli w tym przypadku drużyny nauczą się przed tym bronić lub same zaczną tak wykonywać SFG i przestanie się to opłacać xD
0
@Ptasior nie jest, ale z drugiej strony tak naprawdę nie mamy nawet jednoznacznie podstawowego napastnika tylko sporą rotację na tej pozycji.
0
@Karol145 właśnie kogo? Przez lata próbowali praktycznie wszystkiego. Były uznane gwiazdy światowego formatu jak Di Maria, Sanchez czy Pogba(wiem, że pomocnik, ale podobna pozycja co Bruno przez sporą część czasu w United). Były gwiazdy ligowe jak Lukaku, Mata czy Mount oraz gwiazdy innych lig jak Sancho czy Depay i mnóstwo prospektów jak właśnie Antony, Hojlund, Martial. Można sobie teraz żartować, ale w momencie transferów byli to ekstremalnie cenieni na rynku zawodnicy. Jak trochę się forma United unormuje bo kiedyś dołki też muszą przyjść to zobaczymy ile warta jest ta drużyna bo aktualnie trochę za wcześnie na to. Już pamiętam kiedyś jak fruwali kiedy Ole był tymczasowym aż zaczęło z czasem wracać do ustawień fabrycznych.
1
@Karol145 będąc szczerym to o każdym z tych poprzednich gwiazd ataku można byłoby powiedzieć coś pozytywnego…dopóki nie zaczęli grać słabo xD
Tutaj będzie tak samo. Jeśli gra się klei i United jest na fali wznoszącej to są super, a jeśli się znów załamie to będzie się o nich pisało tak jak o poprzednikach i tak w kółko. Pewna wskazówka co jest nie tak może być to jak te poprzednie gwiazdy radzą sobie w nowych klubach.
0
Tak. Swoją drogą zbyt dużo przewinień przy SFG się puszcza płazem w PL moim zdaniem co tylko wspiera aktualne trendy w tej lidze.
2
Niech ktoś przywróci erę peaku Kloppa i Guardioli w Premier League zamiast tej chaotycznej piłki opartej na fizyczności.
1
Zobaczymy jak to się zestarzeje na koniec sezonu
https://x.com/ZenniRMFC/status/2025049607252652163
2
@Popitek12 w sumie jak niektóre potrafią się ślinić do przestępców to nie dziwi, że podoba im się „Baskijski Dyktator” i jego żołnierze.
4
Boszzz, może i skuteczny, ale strasznie irytujący jest obecny Arsenal. Naprawdę ciężko z nimi aktualnie sympatyzować będąc kibicem „neutralnym”.
0
@kanver_ Jasne, że nikt nie ma pewności, jak potoczyłby się dany transfer. Ale mówienie, że „stwierdzasz fakt”, a jednocześnie zakładanie, że mógłby nie pasować, to też forma gdybania.
Analiza profilu zawodnika i danych historycznych pozwala przynajmniej oszacować prawdopodobieństwo adaptacji bo inaczej nie dałoby się nikogo ocenić bez zobaczenia stricte w danej drużynie, a ocena potencjalnych ruchów transferowych byłaby jeszcze trudniejsza i bardziej losowa niż jest w tym momencie. Kane nie jest graczem zależnym od jednego systemu, łączy wykończenie, warunki fizyczne, grę tyłem do bramki i rozegranie między liniami. Tacy napastnicy historycznie radzili sobie w różnych kontekstach(u Guardioli również, który odnosił sukcesy z klasycznymi i fałszywymi 9 gdzie Kane nie jest jednak fałszywa 9 tylko nadal w dużej mierze tym killerem).
Oczywiście zawsze istnieje margines ryzyka, ale przy zawodniku tego kalibru jest on statystycznie mniejszy niż w przypadku profili bardzo specyficznych.
Ps. Przykłady innych topowych graczy są zbędne bo oni byli od lat w topowym środowisku i doceniani, a wszystko zaczęło się od tego, że stwierdziłem, że Kane przez lata w Spurs i idący za tym brak sukcesów nie jest wystarczająco doceniany w debatach o najlepszych napastnikach tak jak mógłby przez pryzmat samych umiejętności.
1
@Bolton a The Bottlers wytrzymają dziś presję?
0
@kanver_ dla mnie to straszne uproszczenie i trochę sceptycyzm na wyrost+ podawanie przykładu bez rozpoznania przyczyny jest dla mnie bez sensu. Przykładowo w pierwszym sezonie Messi przyszedł bez okresu przygotowawczego i jeszcze przeszedł Covid na początku sezonu co odbiło się na formie fizycznej i integracji z zespołem na boisku nie mówiąc o szoku jakim było dla niego kompletnie niespodziewane odejście z Barcelony i szukanie zespołu na szybko już po rozpoczęciu sezonu. Griezmann? Kwestie profilowe i roli na boisku. Transfer był praktycznie skazany na porażkę i wielu na to zwracało uwagę przy tym całym hajpie przy tak wielkim transferze. Coutinho? To samo+ mental. Ibra? Nie powiedziałbym, że 100% nie wypalił u nas, a jedyną przyczyną były relacje z trenerem i tak naprawdę zostaje tylko Hazard jako taka całkowita niespodzianka choć na upartego jego trenerzy zwracali wcześniej uwagę na jego średnie prowadzenie poza boiskiem co mogło przyczynić się do znacznie szybszego zjazdu fizycznego w połączeniu z urazami. Też nie mówimy o jakimś młodziaku, któremu presja była obca, a czołowym napastniku PL od lat oraz kapitanie reprezentacji Anglii i najlepszym strzelcu. Zawsze zostaje jakiś margines ryzyka, ale budowanie takiej narracji jak robisz jest moim zdaniem mocno na wyrost i słabo osadzone logicznie. To też jest typ gracza, którego możesz osadzić praktycznie w każdym kontekście i sobie poradzi, a nie bardzo specyficzny profil, który wymaga konkretnej roli i ekosystemu. To trochę jakby podważać przed przyjściem Suareza do Barcelony czy sobie poradzi lub pisać, że Lewy sobie w Barcelonie nie poradzi bo całą karierę grał głównie w jednej lidze i to słabszej niż PL. To znaczy można tak uważać, ale przy zawodnikach pewnego kalibru jest to moim zdaniem bez sensu o ile właśnie nie mówimy o tych bardzo ograniczonych profilach.
0
@derus Trofea są efektem drużynowym. Oceniam napastnika przez wpływ na grę, profil umiejętności, powtarzalność i liczby w topowych ligach. Pod tym względem Kane jest kompletną dziewiątką XXI wieku, nawet jeśli gablotę ma uboższą. Gdyby grał w Realu lub City przez lata, dziś nikt nie mówiłby o „Almost Kane”, tylko o jednym z najlepszych napastników epoki bo pod względem indywidualnym to ścisła topka na tej pozycji.
0
@bartekvisca @Kuchar to jeszcze inna kategoria. Pytanie czego oczekuje autor posta i do czego ma mu głównie służyć.
0
@Misiusessi to chcesz zegarek czy smartwatch?
1
@Giwera jak ktoś w ten sposób ocenia piłkarzy indywidualnie to bez urazy, ale uja wie
5
I to jest dla mnie wzór „kompletnego” napastnika. Nie zawodnik, z genialnym work-ratem i świetnie podłączający się do pomocy łącząc formacje, ale ze słabą prezencją w polu karnym ani taki, który dokładnie na odwrót potrafi funkcjonować głównie w obrębie pola karnego bazując na fizyczności i ustawieniu. Tutaj jest połączenie dwóch światów i pod tym względem najbardziej podobny zawodnik do…Benzemy.
0
@kanver_ i wierzysz w to na poważnie przy tej klasy zawodniku? ;)
Jedyny powód przez który wtedy nie odszedł do City to Daniel Levy, a tego że odniósłby sukces jestem więcej niż pewien. Dla mnie niewiadome pojawiają się głównie jeśli mówimy o zawodnikach specyficznych systemów lub o profilach, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie mogą pasować do drużyny do której przechodzi. Jego to nie dotyczy.
0
@kanver_ dla mnie niestety przez to jak się zasiedział w Spurs niedoceniany, ale czysto indywidualnie nie powinien mieć kompleksów względem najlepszych 9 tej i poprzedniej ery. Jakby choćby te 2-3 lata wcześniej przed przed przejściem do Bayernu odszedł do City kiedy byli zainteresowani to dziś miałby zupełnie inną pozycję w historii.
4
@Popitek12 najlepsza (nie)dziewiątka na świecie
6
Oficjalnie. Moja misja się skończyła. Pierwsza bramka Alvareza w lidze od 1 listopada(11 kolejka) i pierwsza z gry od 24 września(6 kolejka). Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną podczas tej długiej podróży xD
2
@blakkudium szkoda na to znaków. Lepiej wychwalać Małego Księcia.
5
Griez to jedyny piłkarz, dla którego jeszcze to Atleti odpalam. Szkoda, że to już prawdopodobnie jego ostatnie mecze w La Liga.
0
Jutro The Bottlers w akcji. Czekamy.