ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Dopiero teraz zobaczyłem wynik z Rayo. To Atleti to jednak jest udane i nawet nie byłbym w szoku jakby się „zesrali” na Camp Nou jak ich przyciśniemy. Bije od nich ta frajerska energia dlatego wielka szkoda, że przy popisie sędziowskim chociaż jednej bramki nie zdobyliśmy u nich.
1
@Faro dobrze, że skład szeroki to można rotować do woli…młodzikami(fun fact: nie każdy będzie drugim Yamalem, Pedrim itd. i każdy ma inne tempo rozwoju). Wtedy byś narzekał, że dziś jesteśmy poza top 8 LM oraz drudzy w lidze i tak się to kręci. Z resztą jak tak lubisz narzekać to pooglądaj sobie przez jakiś czas inne topowe drużyny jak Bayern czy Arsenal i zobacz jak trenerzy dobierają jedenastki. Walisz mądrościami rodem z kursu football menagera jak na zawołanie, a biedaki co się tym pół życia zajmują i oglądają tych zawodników codziennie nie potrafią tego rozgryźć. O ironio.
2
Albo coś źle policzyłem albo w sezonie 2020/21 kiedy pobił rekord Lewy również miał 26 bramek ligowych po 22 kolejkach jak Kane. Zapowiada się ciekawa końcówka sezonu.
1
@MesQueUnClub_87 Śmiertelnie poważny
1
@Faro cieszy jednomyślność na Rambli w tym ciężkim czasie dla klubu z Niemcem na ławce
0
Czy Hansi Flick popełnił błąd stawiając na Raphinhe kosztem Ansu? Czy Brazylijczyk jest faworyzowany i gra za zasługi? Czy powinno się go głównie rozliczać z tego ilu młodych wprowadza, a nie trofeów i stylu? Czy 19-letni Cubarsi powinien zastąpić Inigo jako lider obrony oraz wina Flicka jest to, że tego nie dźwiga? Nie wiem choć się domyślam.
0
@Faro to piękne założenie jeśli LM miałaby format ligowy gdzie każdy gra z każdym dwa razy co wykluczyłoby całkowicie elementy losowe drabinki, szczęścia itd. Do tego musiałoby być założenie, że skład nasz oraz innych zespołów wcale się nie zmieniają+najlepiej żeby nie było kontuzji. Dla mnie nasz skład ma zbyt mało doświadczenia dalej co często wychodzi w ważnych momentach gdzie się podpalamy oraz trochę jakości głównie z tyłu. Co nie znaczy, że wygrać LM nie mamy szans bo takie historie się zdarzają, ale to nie jest coś czego realistycznie powinno się oczekiwać moim zdaniem w tym momencie od tej drużyny w takim składzie osobowym.
3
@Popitek12 to ma kupić Alvareza czy 9?
3
Czy Enrique dalej jest topowym trenerem czy znowu „wuefista” co nie potrafi od kilku miesięcy problemów swojej drużyny rozwiązać mimo praktyczne nieograniczonych możliwości transferowych? Jaka opinia teraz panuje na Akademi Chłopskiego Rozumu? Może ktoś ma pomysły jak mu pomóc skoro tak się męczy ostatnio?
0
@Faro jak dla Ciebie utrata kluczowego piłkarza i lidera formacji jest bez znaczenia to chyba naprawdę nie ma sensu dyskutować bo to marnotrastwo czasu i energii. Dzięki i narazie.
Ps. coś kiepsko obserwujesz mecze bo już dużo mniej gramy na pułapki niż na początku sezonu
1
@Faro Mogę nie zobaczyć i czego to będzie dowód? Piszesz jakby każdy topowy trener czy zespół wygrywał co chwilę te rozgrywki, a wielu najwybitniejszych trenerów zdobyło ją 2-4 razy w trakcie całych karier. Topowe kluby też potrafią czekać na nią latami. Do tego na sukces trener nie pracuje sam, a jest to składowa też pracy choćby dyrekcji sportowej, a nasz zespół ma oczywiste braki gdzie choćby jeszcze kilka miesięcy temu został pozbawiony lider obrony i jednego z liderów drużyny bez otrzymania zastępstwa. Oczywiście tego jest więcej, ale to bez znaczenia bo najlepiej wszystko zerojedynkowo oceniać.
2
Świetna analiza sezonu w wykonaniu Yamala i dlaczego rozgrywa swój NAJLEPSZY indywidualnie sezon w karierze. Poruszony został też między innymi wątek tej gry w środku i czemu mimo, że jest to nieuniknione to dopiero nadejdzie na to czas w przyszłości.
@BORO_12
@blakkudium
@Beztroskii
1
@Faro dobrze, że zawsze wiesz lepiej od tak utytułowanego trenera co powinien zrobić i jakie błędy popełnia bo w sztabie sami debile co nie potrafią nic ocenić bez zobaczenia tego w meczu i co nie potrafią wyciągać wniosków, a szkoda bo to wszystko takie proste skoro już to rozgryzłeś.
2
@Messibestplayerintheworld no tak, nie tylko o samą bramkę mi chodzi. Każda taka decyzją irytuje zawodników i wybija z rytmu. Nie mówię, że byśmy odrobili, ale jestem przekonany, że z inne pozycji byśmy przystępowali do rewanżu. Pozostaje mieć nadzieję, że ten mecz napędzi sportową złość i materiał do przemyśleń dla sztabu na resztę sezonu. Dla mnie to wypadek przy pracy i tyle.
5
@macio_944 ja wiem, że nie zagraliśmy dobrze, ale mega mi dalej siedzi w głowie jak łatwo zostaliśmy wybiciu z rytmu kiedy już łapaliśmy flow przez same decyzje sędziowskie i czas sprawdzania przez VAR. Gdybyśmy przykładowo zdobyli tą bramkę czy dwie to zupełnie inaczej bym patrzył na rewanż. Ehh…
4
Pewnie kolejny potężny wymysł dziennikarski prosto z Hiszpanii, ale jeśli nie to pogratulować rozumu.
2
Trzeba było trochę jeszcze przedłużyć sprawdzanie co by nas jeszcze bardziej z rytmu wybić bo już za bardzo cisnęliśmy. Na końcu jeszcze doliczy jakieś 3/4 minutki i wszytko cacy….
0
Zdarza się największym. Trudno. Robimy swoje.
0
Griezmann dalej to ma.
12
@Jakchcesz kupić mu Schlotterbecka
14
„Jeśli zapytasz niemal cały skład Barcelony o zawodnika, którego warto ściągnąć, odpowiedź będzie ta sama: Julian Alvarez. Ale uwaga, „eksperci” twierdzą, że jest fatalny z powodu słabego sezonu w drużynie pod wodzą niekonkurencyjnego trenera. Wszyscy wiedzą, że go potrzebujemy.„
Już wyjątkowo pomijając całkowicie temat Alvareza, formy, pozycji itd. (wyjątkowo xD) to obrona jakiegokolwiek transferu w ten sposób jest strasznie pokraczna. Piłkarze to nie jakieś wyrocznie, nawet wybitni. Przykładowo Umiti przyznawał wprost, że nie ma pojęcia czemu Griezmannowi u nas nie wyszło bo był genialnym zawodnikiem, a Ronaldinho nam polecał Coutinho i mówił, że będzie perfekcyjnie pasował. Rivaldo też lubi czasem coś palnąć. Jeśli już mielibyśmy na wypowiedzi ludzi piłki się podawać to najlepiej niech to będą trenerzy lub byli trenerzy i nawet nie muszą to być wprost wymienione nazwiska, a nawet zarys tego czego oczekuje trener od zawodnika na danej pozycji w swoim systemie.
3
@blakkudium tak stary @Kessie go podrzucił Luckowi pod zakład
3
@Bolton to już był zwyrol boiskowy, ale za bullying Ramosa szanuję xD
4
@FcPortoFan1999 Maszyna Villas-Boas’a czyli „baby Mourinho” w tamtym czasie
3
@FcPortoFan1999 To był faktycznie typowy zwierzak z ameryki południowej. Szkoda tej kontuzji+ dziwny transfer do budującego się na kasie rosyjskiego oligarchy Monaco co jak czas pokazał długo nie trwało.
7
Ciekawostka statyczna uświadamiająca jaki to był zwierzak przed rozwaleniem ACL-a:
1. W sezonie ligowym 2011/12 Atleti zdobyło 53 bramki(1.4 bramki na mecz), a Falcao miał udział przy 28 z nich(24 bramki i 4 asysty) co stanowi 53% procent całościowej ich zdobyczy. Chory wynik na poziomie dziś choćby Haalanda w najlepszej formie czy Messiego w swoich najlepszych latach(ofc tutaj dużo ciężej wykręcić taką zależność zespołu od jednego gracza w ofensywnie jeśli cały zespół to maszyna do zdobywania bramek co ma wielu genialnych zawodników ofensywnych).
2. W sezonie ligowym 2012/13 natomiast Atleti zdobyło 65 bramek(1.7 bramki na mecz, a Falcao miał udział 29(28 bramek i asysta) co daje udział przy 45% bramek swojego zespołu czyli dalej ekstremalnie dobry wynik.
Dla porównania w przypadku Alvareza było to w zeszłym sezonie 31% co dało najwyższy tego typu wynik w karierze, a w tym 26%(Atleti strzelało odpowiednio 1.8 i aktualnie 1.65 bramki na mecz). Jeśli chodzi o Griezmanna czyli zawodnika grającego na tej samej pozycji w Atleti najwyższy wynik to 48% udziałów bramowych w sezonie 2017/18, ale jeszcze przekraczał 40% co najmniej raz jak nie dwa(19 bramek i 9 asyst przy 58 bramkach Atleti).
Stare dobre czasy kiedy ofensywni zawodnicy Atleti nie byli chowani za szeregiem wymówek. Tak, nie byłbym sobą jakbym swoich 5 groszy nie dorzucił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@blakkudium @BORO_12 @Bolton
2
@NeroTFP1 dla mnie to takie szukanie dziury w całym czyli na zasadzie jest to dobrze więc gdzie mogę znaleźć punkt zaczepienia żeby wbić szpileczkę w piłkarza. Bez sens i zaślepienie. Co do samego zawodnika to może i grać tylko na splendoru i kasy. Naprawdę mi to nie przeszkadza bo po to gra 99.9% zawodników, a jeśli uważamy inaczej to sami się oszukujemy. Dopóki oddaje na boisku i trener uważa go za niezbędnego to ja również będę.
@Faro ja gra to dowozi. Gra trochę mniej z przyczyn niezależnych od niego? Szkoda, ale to nie znaczy, że nagle sezon do kosza tym bardziej, że rozegrał 1400 minut, a nie 400. Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić co Ci ten Raphinha zrobił i czemu taka wrogością pałasz to jednego z pewnie 3/4 najważniejszych zawodników drużyny, której rzekomo kibicujesz i to nawet nie moje zdanie tylko Flicka, którego ofc też nie lubisz :)
0
@Faro jak chce lepszą drużynę to niech ruszy tyłek i trochę pobiega z kolegami zamiast robić za Czeladnika z Paryża
4
@Jakchcesz najpierw taka Grażynka/Janusz poprosi Cię o zniżkę z 10 ziko na 5, a potem jeszcze taki kwiatek Ci wystawi xD
0
@heniusss @PatrykBarca generalnie tak. Ogólnie żeby to najbardziej skrócić to tracimy zalety posiadania tradycyjnej 9 czyli wszystkie formy rozegrania na ścianę czy długich piłek na napastnika, który musi wygrać fizyczny pojedynek ze stoperami odpadają czyli w skrócie tracimy ten punkt odniesienia w ataku i mamy już samych ruchliwych atakujących wykonujących ciągle ruchy za plecy obrońców. Jakieś formy gry wrzutkami na autobusy raczej też tracą sens. Z drugiej strony zyskujesz dodatkowego zawodnika do rozegrania i kreacji(pytanie czy tego potrenujemy na tej pozycji i czy nie będzie sobie przeszkadzać przykładowo z Ferminem/Olmo), jeszcze większą mobilność w ataku i możliwość ciągłej wymiany pozycji między zawodnikami, jeszcze lepszą pracę bez piłki i w przypadku Juliana stałe fragmenty. Wbrew temu co niektórzy sądzą on nigdy typowym goleadorem nie był(w City i kadrze strzelał mniej niż w Atleti na 90min) więc tejki niektórych w stylu w Atleti zdobył 30 bramek to w Barcy może 50 są bez sensu. Z resztą gdyby tak było to Griezmann by więcej strzelał w Barcy niż w Atleti, a było odwrotnie mimo, że Barca zdobywała po 30 bramek ligowych więcej na sezon. To też przede wszystkim zawodnik jednak systemowy, a nie indywidualista i gwiazda jak się z niego czasem robi. W skrócie też nie sądzę żeby wymiana go za Lewego była warta takich pieniędzy jakie musielibyśmy zapłacić.
Dobrze w sumie, że wrzuciłeś te wykresy i mapki podań. Dla mnie generalnie to zbliżony profil do Griezmann z drobnymi różnicami i nie wiem czy gdyby Julian nie był tak lubiany albo nie był Julianem tylko właśnie młodszym Griezem to chcielibyśmy go dziś sprowadzić na 9 do Barcy. Natomiast jeśli miałby nie grać na 9 to już całkiem bez sensu przy naszej aktualnej kadrze.